• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

یک کارتریج برای یک چاپگر جوهرافشان شامل یک صفحه است که در آن نازل هایی وجود دارد. هنگامی که یک درپوش نگهدارنده در تماس با سطح کارتریج اطراف صفحه نازل قرار می‌گیرد، ناحیه اطراف نازل ها مهر و موم می‌شود. گذرگاه های دریچه‌ای در بدنه کارتریج برای تهویه ناحیه مهر و موم شده به جو در نظر گرفته شده‌است.

گذرگاه های هواکش به صورت شیارهایی در سطحی از بدنه کارتریج شکل می‌گیرند، طرف های باز شیارها توسط یک پیش‌فرم چسبنده بسته می‌شوند که یک مدار زبانه را به سطح متصل می‌کند. یک سر هر گذرگاه در سطح دوم بدنه کارتریج در زیر قسمتی از مدار زبانه که به طور چسبنده به سطح دوم متصل نیست، به اتمسفر منفذ می‌شود.

انتهای دوم هر گذرگاه دریچه به ناحیه‌ای از سطح اول امتداد می‌یابد که توسط پیش‌فرم چسب و مدار زبانه پوشانده نشده است، به طوری که گذرگاه های دریچه با ناحیه مهر و موم شده‌ای که هنگام تماس درپوش با کارتریج ایجاد می‌شود، ارتباط برقرار می‌کنند.

ساختار ابتدایی کارتریج‌ها

اختراع حاضر مربوط به کارتریج های چاپگرهای جوهرافشان و به ویژه به کارتریج هایی است که دارای یک یا چند گذرگاه دریچه هوا برای کاهش فشار در ناحیه بین کارتریج و کلاهک به هنگام درپوش یا بدون درپوش کارتریج هستند.

پیشینه اختراع مرسوم است که یک ایستگاه تعمیر و نگهداری برای چاپگرهای جوهرافشان، ایستگاه تعمیر و نگهداری شامل یک برف پاک‌کن برای پاک کردن صفحه نازل کارتریج هد چاپ و یک درپوش برای ایجاد یک محیط بسته در اطراف نازل های جوهرافشان برای جلوگیری از خشک شدن جوهر در نازل ها، در طول دوره های عدم استفاده.

کلاهک یک عضو الاستومری فنجانی است که برای انجام دربندی با صفحه نازل/تراشه/مجموعه مدار زبانه روی کارتریج در تماس است.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

همانطور که درپوش در تماس با کارتریج قرار می‌گیرد، ممکن است هوا بین درپوش و کارتریج محبوس شود و از طریق نازل ها و کانال های تغذیه جوهر مجاور که از طریق آنها جوهر به نازل ها عرضه می‌شود، وارد شود. جوهر معمولاً از طریق کانال‌های تغذیه با شلیک نازل‌ها مکیده می‌شود، از این رو فشار هوا به کانال‌های تغذیه می‌تواند منجر به از دست دادن عملکرد اولیه و کاهش عملکرد کارتریج شود.

بیشتر بخوانید: نصب پرینترهای Canon با چند راهکار ساده

ممکن است با درپوش نبودن کارتریج با مشکل دیگری مواجه شوید. اگر فنجان یک مهر و موم هواگیر در برابر کارتریج ایجاد کرده‌باشد، با دور شدن فنجان از کارتریج، ممکن است خلاء در ناحیه مهر و موم شده ایجاد شود و بدین ترتیب جوهر از کانال های تغذیه جوهر خارج شود.

این کار باعث تخلیه جوهر و در نتیجه کاهش عمر مفید کارتریج می‌شود. علاوه بر این، جوهر اضافی ناحیه چاپگر را که ایستگاه تعمیر و نگهداری در آن قرار دارد، آلوده می‌کند. ابزارهای مختلفی برای کاهش فشار در نازل ها به عنوان درپوش یا بدون درپوش کارتریج شناخته شده است.

پت ایالات متحده شماره 5,155,479 یک درپوش با بریدگی‌هایی در لبه‌های درپوش که با کارتریج تماس دارد، ارائه می‌کند، بریدگی‌ها به‌عنوان گذرگاه‌هایی عمل می‌کنند که از طریق آن هوا ممکن است از ناحیه مهر و موم شده به محیط اطراف جریان یابد.

با این حال، منطقه ایستگاه تعمیر و نگهداری به دلیل تف کردن جوهر برنامه‌ریزی شده مستعد آلودگی است و مسیرهای جریان هوا که داخل یا روی درپوش قرار می‌گیرند ممکن است مسدود یا مسدود شوند.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

تنوع کارتریج‌ها و تفاوت آن‌ها

بعلاوه، یک چاپگر معین ممکن است از کارتریج های مختلفی استفاده کند که برخی از آنها ممکن است به سطوح مختلف تهویه کنترل شده نیاز داشته باشند. خلاصه هدف از اختراع این است که یک کارتریج برای یک چاپگر، جوهرافشان تهیه کند و کارتریج دارای حداقل یک گذرگاه هوا باشد.

یکی دیگر از اهداف این اختراع، فراهم کردن وسایل دریچه‌ای برای تهویه ناحیه بین یک کارتریج و یک کلاهک است، کارتریجی که روی آن قرار دارد. هدف دیگری از اختراع این است که یک دریچه برای تهویه هوای ناحیه بین کارتریج و کلاهک فراهم کند، دریچه به این معنی است که نسبت به وسایل دریچه که تاکنون شناخته شده بود کمتر مستعد انسداد است.

اختراع عبارت است از ارائه کارتریج برای چاپگر جوهرافشان‌. کارتریج دارای سطح تماسی است که ممکن است به طور متناوب توسط یک درپوش تماس پیدا کند تا یک منطقه مهر و موم شده با هوا در اطراف نازل ها ایجاد شود، در یک صفحه نازل، و وسیله‌ای برای عبور هوا در کارتریج برای اتصال منطقه به محیط برای جلوگیری از تغییرات فشار در نازل ها به عنوان سطح تماس متناوب.

جت پرینتر، کارتریج شامل یک بدنه کارتریج دارای یک فرورفتگی و یک شیار در سطح اول، شیار از شکاف به سطح دوم بدنه امتداد دارد. یک صفحه نازل در مدار شکاف و زبانه قرار دارد که توسط یک پیش‌فرم چسبی به سطح اول متصل می‌شود، ابزار مدار زبانه و پیش‌فرم چسبی که روی شیار را می‌پوشاند تا یک گذرگاه هوا را تشکیل دهد.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

مدار زبانه و پیش‌فرم چسب دارای دهانه‌هایی در داخل آن هستند، که بزرگتر از فرورفتگی بوده و به طوری که سطح اول دارای یک ناحیه در معرض دید در مجاورت فرورفتگی است، شیار به سمت ناحیه در معرض دید گسترش می‌یابد که به موجب آن بخشی از شیار به محیط اطراف باز می‌شود.

هدف دیگر اختراع ارائه کارتریج به عنوان در، بالا توضیح داده شد که دارای تعداد زیادی گذرگاه دریچه هوا است. ترجیحاً، گذرگاه‌های دریچه دارای پیکربندی مارپیچ هستند که طول آن‌ها را افزایش دهد تا درجه تهویه یا انتشار برای طراحی کارتریج چاپ خاص تنظیم شود.

بیشتر بخوانید: نشناختن کارتریج بعد از شارژ و راهکار حل آن

استفاده از جزئیات دیگر

سایر اشیاء اختراع و نحوه ساخت و استفاده از آن با در نظر گرفتن توضیحات زیر و نقشه های همراه آن مشخص می‌شود. نمای پرسپکتیو قسمت پایین کارتریج با مدار زبانه، صفحه نازل و بخاری برداشته شده‌است تا مسیرهای دریچه هوا مشخص شود؛ نمای پرسپکتیو درپوش تعمیر و نگهداری و قسمت پایین کارتریج است و یک نمای پرسپکتیو از قسمت پایین کارتریج است که بخش هایی از مدار زبانه و پیش‌فرم چسب برداشته شده‌است تا یک گذرگاه دریچه هوا آشکار شود. شرح اختراع این در زمینه جوهر سه رنگ توضیح داده خواهد‌شد.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

از توضیحات زیر مشخص خواهد شد که اصول اختراع به یک اندازه برای کارتریج های تک‌رنگ قابل اجرا هستند. همانطور که در Brandon و همکاران توضیح داده شد، برنامه معلق Ser شماره 08/321,344، ثبت شده در 11 اکتبر 1994، که به همان گیرنده برنامه فعلی واگذار شده‌است، محفظه های 22 دارای لوله های ایستاده بر روی سطوح پایینی خود هستند که ممکن است جوهر از طریق آنها جریان یابد، بدنه کارتریج 12 دارای گذرگاه های جریان جوهر است که به یکدیگر متصل می‌شوند.

اتصال به سه درگاه خروجی در سطح پایین بدنه هم در این بخش انجام خواهد شد.

فیترهای لوله

سه فیلتر روی لوله های ایستاده را می‌پوشانند تا جوهرها را هنگامی که از محفظه ها بیرون می کشند فیلتر کنند. سه درگاه خروجی 40، 42 و 44، در یک فرورفتگی 46 در سطح اول یا پایین 48 بدنه کارتریج قرار دارند. صفحه نازل 16 و تراشه بخاری 18 در شکاف 46 قرار گرفته اند.

صفحه نازل 16 دارای سه گروه نازل 37، 38، 39 است که هر گروه از نازل ها مرتبط هستند که یکی از درگاه های خروجی 40، 42 و 44 جوهر دریافت می‌کنند‌. تراشه بخاری 18 بین درگاه های خروجی و صفحه نازل قرار دارد.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

مدار زبانه 20 به یک طرف متصل است. سطح 50 (از این پس به عنوان سطح سوم نامیده می‌شود) بدنه کارتریج 12 توسط اولین پیش‌فرم چسب 34. مدار زبانه توسط یک پریفرم چسب دوم 32 به سطح زیرین 48 متصل می‌شود. مدار زبانه با دهانه 88 ارائه می‌شود و دومین پریفورم چسب 32 با دهانه 89 ارائه شده‌است. دهانه های 88 و 89 در کنار یکدیگر و با شکاف 46 در تراز وسط قرار دارند.

مدار زبانه 20 یک عنصر نوار مانند انعطاف‌پذیر است که پایانه های 36 روی آن قرار دارند. رساناها در مدار زبانه برای اتصال پایانه های 36 به تراشه هیتر 18 تعبیه شده‌اند. مهره های اپوکسی 52 هادی ها را در جایی که از مدار زبانه به تراشه بخاری امتداد دارند، محصور می‌کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش شارژ کارتریج و شیوه‌های مهم آن

کار با مدار زبانه کارتریج برای هواگیری کارتریج جوهرافشان

برای اختصار، مدار زبانه 20 از این پس به عنوان مدار زبانه نامیده می‌شود. چاپ با کارتریج 10 به روشی معمولی انجام می‌شود.

همانطور که کارتریج به صورت عرضی در جهت حرکت یک ورق کاغذ به جلو و عقب حرکت می‌کند، سیگنال های الکتریکی از یک منبع به پایانه های 36 اعمال شده و مطابق با این سیگنال ها تراشه بخاری 18 جوهر را گرم می کند و باعث می‌شود جوهر از کارتریج از طریق نازل‌های انتخابی گروه‌های نازل 37، 38، 39 و دهانه‌های 88 و 89 خارج شود. همانطور که جوهر از یک نازل خارج می‌شود، یک خلاء در درگاه خروجی مرتبط با نازل ایجاد می‌شود.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

این خلاء از طریق گذرگاه‌های جوهر در بدنه کارتریج 12 به محفظه مخزن جوهر 22 برای مکش بیشتر جوهر از محفظه مخزن جوهر منتقل می‌شود. به عنوان بخشی از یک روال تعمیر و نگهداری، “درپوش کردن” کارتریج 10 در طول دوره‌ها معمول بوده که عدم استفاده برای به تاخیر انداختن یا جلوگیری از خشک شدن جوهر در نازل ها است.

درپوش کردن با حرکت یک کلاه الاستومری فنجان مانند در تماس با کارتریج 10 انجام می‌شود تا یک ناحیه مهر و موم شده تشکیل شود که نازل های 37، 38، 39 را در بر می‌گیرد. از کارتریج 10 دور شده تا کارتریج در حین چاپ جابجا شود. درپوش 60 دارای یک فرورفتگی پایین (که قابل مشاهده نیست) و یک فرورفتگی بالای 62 است.

فرورفتگی 62 یک تکیه‌گاه دریافت می‌کند که کلاهک 60 را به طور عادی به سطح پایینی 48 بدنه کارتریج حرکت می‌دهد. برجستگی های 64 در طرف های مخالف شکاف 62 برای گرفتن تکیه‌گاه ارائه شده‌است. هنگامی که کلاهک 60 در تماس با کارتریج 10 قرار می‌گیرد، دیواره های جانبی درپوش 60 تماس فرورفتگی پایینی آن را در مدار زبانه 20 در اطراف و خارج از لبه های شکاف 46 در پایین بدنه کارتریج  محدود می‌کند.

بیشتر بخوانید: تعویض تونر کارتریج در پرینترهای لیزری

بنابراین درپوش 60، مدار زبانه 20 و صفحه نازل 16 یک ناحیه محصور را در اطراف و بالای نازل های 37، 38 و 39 تعریف می‌کنند. وقتی درپوش 60 به موقعیت درپوش منتقل می‌شود، ممکن است هوا بین درپوش و کارتریج 10 محبوس شده و از طریق نازل های گروه های نازل 37، 38، 39 به درگاه های خروجی 40، 42 و 44 وارد شود.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

مشکلات مسیر جوهر در پرینتر برای آموزش هواگیری کارتریج جوهرافشان

وجود هوا حباب‌هایی را تشکیل می‌دهد که به دلیل شناور بودن طبیعی خود، به سمت مسیرهای تغذیه جوهر حرکت می‌کنند. این حباب های هوا ممکن است مسیرهای تغذیه جوهر را مسدود کرده و باعث از بین رفتن ماده اولیه شوند.

همچنین، اگر مهر و موم بین درپوش 60 و کارتریج 10 محکم باشد، ممکن است با دور شدن درپوش از موقعیت درپوش، خلاء در ناحیه مهر و موم ایجاد شود. این خلاء ممکن است جوهر را از نازل‌های گروه‌های نازل 37، 38، 39 بمکد و در نتیجه ذخیره جوهر را تخلیه کند.

علاوه بر این، جوهر مکیده شده از نازل‌ها به ناحیه چاپگر در اطراف ایستگاه تعمیر و نگهداری راه پیدا می‌کند و در آنجا بر روی اجزای مختلف عملیاتی خشک می‌شود. طبق اختراع حاضر، این مشکلات با ارائه گذرگاه‌های دریچه اول و دوم 70، 72 حل می‌شوند. گذرگاه‌های هواکش ترجیحاً به‌عنوان شیارهای باز اول و دوم در سطح پایینی 48 بدنه 12 در زمان قالب‌گیری بدنه کارتریج تشکیل می‌شوند.

در یک انتها، شیارها با فرورفتگی 46 در پشتی 74 و 76 در دیواره جانبی 78 فرورفتگی متصل می‌شوند.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

در انتهای مخالف، شیارها به دهانه های 82 و 80 در سطح جانبی دوم یا شیب دار 84 بدنه کارتریج ختم می‌شوند. طرف های باز شیارها توسط پریفرم چسب دوم 32 و مدار زبانه 20 پوشانده شده‌اند تا گذرگاه های هواکش را تشکیل دهند.

دهانه های 88 و 89 در مدار زبانه 20 و پریفرم چسب دوم 32 بزرگتر از شکاف 46 به طوری که ناحیه‌ای از سطح پایینی 48 در اطراف دیوار جانبی 78 شکاف 46 و عقب‌نشینی های 74 و 76 وجود دارد که پوشانده نشده‌است. شیار 70 از طریق این ناحیه گسترش می‌یابد به طوری که علاوه بر ارتباط با شکاف 46، قسمت کوتاه 86 شیار 70 به محیط اطراف باز می‌شود.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان

پیکربندی شیارها برای هواگیری کارتریج جوهرافشان

شیارهای 70 و 72 دارای یک پیکربندی مارپیچ برای طولانی تر کردن آنها هستند. این مانع از عبور هوای محیط اطراف از طریق گذرگاه‌های هواکش به ناحیه مهر و موم شده بین درپوش 60 و کارتریج 10 می‌شود که کلاهک در موقعیت درپوش قرار دارد. مدار 20 در ردپای کلاهک 60 قرار دارد.

بنابراین، هنگامی که درپوش به موقعیت درپوش در برابر سطح مدار زبانه 20 منتقل می‌شود، گذرگاه های هواکش 70 و 72 با ناحیه مهر و موم شده بین درپوش و کارتریج در ارتباط هستند.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

اگر هنگام انتقال کلاهک به موقعیت درپوش، هوا در ناحیه مهر و موم محبوس شود، فشاری در ناحیه مهر و موم شده افزایش نمی‌یابد تا هوا را وارد نازل کند، زیرا ممکن است هوای محبوس شده به داخل مجرای دریچه جریان یابد. برعکس، زمانی که کلاهک از موقعیت درپوش دور می‌شود، خلاء در ناحیه مهر و موم شده، هوا را از طریق دریچه‌های دریچه به داخل می‌کشد به طوری که هیچ خلاء کافی برای مکیدن جوهر از نازل‌ها در ناحیه مهر و موم شده وجود نخواهد داشت.

گذرگاه های هواکش 70 و 72 در یک انتها به دهانه های 80 و 82 در سطح شیب دار 84 که توسط مدار زبانه 20 پوشانده شده است ختم می‌شود.

با این حال، هیچ پیش‌فرم چسبنده‌ای روی سطح 84 وجود ندارد و از آنجایی که مدار زبانه 20 یک عنصر نواری انعطاف‌پذیر است، کاملاً صاف روی سطح 84 قرار نمی‌گیرد تا دهانه‌های 80 و 82 راه‌های دریچه را مسدود کند. مجرای هواکش ممکن است کاملاً کوچک باشد، در حد 0.25 میلی متر، بنابراین تنها فاصله کمی بین سطح دوم 84 و مدار زبانه 20 لازم است تا به طور کامل هواگیری شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید پرینتر در سال ۲۰۲۲ + معرفی آن‌ها

از توضیحات فوق مشاهده می‌شود که اختراع یک وسیله تهویه ساده که توسط کارتریج  برای تهویه ناحیه مهر و موم شده بین کارتریج و درپوش ایستگاه تعمیر و نگهداریحمل می‌شود.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

از آنجایی که وسیله تهویه با کارتریج مرتبط است، طول، عرض و عمق مسیرهای دریچه ممکن است بسته به خواص فیزیکی جوهر موجود در کارتریج برای عملکرد بهینه انتخاب شوند. بنابراین انواع مختلفی از کارتریج ها با انواع مختلف جوهر را می‌توان در چاپگرهایی که دارای ایستگاه های تعمیر و نگهداری هستند که در آن تهویه هوا ارائه نمی‌شود، استفاده کرد.

تجسم ترجیحی اختراع به تفصیل شرح داده شده است تا اصول اختراع را نشان دهد. ممکن است تغییرات و جایگزینی های مختلفی در تجسم توصیف شده بدون انحراف از روح و دامنه اختراع همانطور که توسط ادعاهای پیوست تعریف شده است انجام شود.

بیشتر بخوانید: بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید برای خرید

در مورد کارتریج جوهر افشان بیشتر بدانیم

یک کارتریج برای یک چاپگر جوهرافشان، معمولا دارای یک صفحه خاص با شیارهایی در داخل است و می‌تواند سطح تماسی داشته باشد که به طور متناوب توسط یک کلاه تماس می‌گیرد تا یک ناحیه مهر و موم شده با هوا در اطراف نازل‌ها ایجاد شود. بدنه کارتریج‌ دارای دو سطح است که هر کدام مشخصاتی دارند.

سطح اول دارای یک فرورفتگی است که صفحه نازل مذکور در آن نصب می‌شود، سطح اول مذکور دارای یک شیار است که در انتهای اول به داخل فرورفتگی باز می‌شود و در انتهای دوم به یک دهانه در سطح دوم مذکور ختم خواهد شد.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

یک مدار زبانه شامل یک عنصر نوار مانند منعطف متصل به سطح اول گفته شده، مدار زبانه مذکور شیار مذکور را می‌پوشاند تا یک گذرگاه هوا را تشکیل دهد که بین شکاف مذکور و سطح دوم مذکور امتداد دارد، مدار زبانه مذکور دارای دهانه‌ای در آن است تا اطرافش را احاطه کند.

یک کارتریج همانطور که ادعا شده‌است، در آن مدار زبانه مذکور توسط یک پیش‌فرم چسبی به سطح اول گفته شده متصل می‌شود، پیش‌فرم چسب و مدار زبانه مذکور شیار مذکور را می‌پوشاند تا مسیر خروج هوا را تشکیل دهد. یک کارتریج در آن سطح تماس مذکور سطحی از مدار زبانه مذکور وجود دارد. کارتریجی همانطور که ادعا می‌شود، در آن مدار زبانه مذکور روی سطح دوم بدنه کارتریج مذکور روی هم قرار می‌گیرد، اما به آن چسبیده نیست.

بیشتر بخوانید: بهترین پرینترهای سه بعدی + معرفی مدل های برتر

یک کارتریج، در آن گذرگاه هوای مذکور دارای یک پیکربندی مارپیچ است. کارتریجی که در آن بدنه کارتریج مذکور دارای سطح سومی است که مدار زبانه مذکور به آن متصل و در آن دهانه مذکور در مدار زبانه مذکور بزرگتر از شکاف مذکور است به طوری که بخشی از شیار مذکور در نزدیکی انتهای اول مذکور توسط مدار زبانه مذکور پوشانده نمی‌شود که به موجب آن شیار مذکور مستقیماً با شکاف مذکور و محیط اطراف ارتباط برقرار می‌کند.

همچنین در آن شکاف مذکور دارای یک دیواره جانبی بوده و دیواره جانبی مذکور دارای پسرفت است، شیار مذکور در هنگام عقب نشینی به داخل شکاف مذکور باز می‌شود.

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

سطوح مختلف کارتریج

یک کارتریج، در سطح دوم داری یک سطح شیب دار است که بین سطح اول و سطح سوم مذکور امتداد می‌یابد. مدار زبانه سطح دوم را پوشانده و به موجب آن دریچه های عبور هوای مذکور به محیط بین بدنه کارتریج مذکور و گفت مدار زبانه، از آن فاصله دارد.

دهانه مذکور در مدار زبانه مذکور، عقب گرد را احاطه می‌کند. یک کارتریج برای یک چاپگر جوهرافشان، کارتریج مذکور شامل: بدنه کارتریج دارای سطح اول، سطح دوم، سطح اول دارای شیار و شکاف است، شیار مذکور از شکاف مذکور تا سطح دوم بدنه کارتریج مذکور امتداد دارد.

مدار زبانه‌ای که توسط یک پیش‌فرم چسب به سطح اول متصل شده است، مدار زبانه و پریفرم چسب شیار را برای تشکیل گذرگاه هوا پوشانده است، مدار زبانه مذکور و پریفرم چسب مذکور دارای منافذی است که بزرگتر از شکاف گفته شده‌است.

سطح دارای یک ناحیه آشکار در مجاورت شکاف مذکور است، شیار مذکور به داخل ناحیه در معرض مذکور امتداد می‌یابد که به موجب آن بخشی از شیار مذکور به محیط اطراف باز می‌شود. شیار مذکور دارای یک پیکربندی مارپیچ است. یک کارتریج در ترکیب با یک کلاهک، کارتریج مذکور دارای صفحه نازلی است که روی سطح اول مذکور نصب شده.

بیشتر بخوانید: تعمیر کارتریج جوهر افشان خشک شده

آموزش هواگیری کارتریج جوهر افشان

کلاهک مذکور دارای یک فرورفتگی در آن است به طوری که حرکت کلاهک در تماس با مدار زبانه مذکور یک ناحیه مهر و موم شده از هوا را برای آن تشکیل می‌دهد. یک کارتریج  مدار زبانه مذکور شامل یک عنصر نوار مانند انعطاف‌پذیر است، مدار زبانه مذکور توسط یک پیش‌فرم چسبنده بیشتر به سطح سوم بدنه کارتریج مذکور متصل شده‌است.

بیشتر بخوانید: تفاوت پرینترهای جوهرافشان و لیزری

کارتریج مذکور دارای یک صفحه نازل در سطح اول گفته شده‌است و کلاه مذکور دارای یک فرورفتگی در آن به طوری که حرکت کلاهک در تماس با مدار زبانه مذکور، یک ناحیه مهر و موم شده هوا را برای نازل مذکور تشکیل می‌دهد. صفحه، منطقه مهر و موم شده هوا که توسط گذرگاه دریچه هوای مذکور تهویه می‌شود و مسیر دریچه هوای دیگر گفته می‌شود.


سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که هواگیری کارتریج جوهر افشان و روش‌های موجود را با شما در میان گذاریم. می‌توانید از تجربیات خود برای ما گفته و راهکارهایی که استفاده کرده‌اید را نیز با دیگر کاربران به اشتراک گذارید. در بخش کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

ساختار ابتدایی کارتریج‌ها چگونه است؟

اختراع حاضر مربوط به کارتریج های چاپگرهای جوهرافشان و به ویژه به کارتریج هایی است که دارای یک یا چند گذرگاه دریچه هوا برای کاهش فشار در ناحیه بین کارتریج و کلاهک به هنگام درپوش یا بدون درپوش کارتریج هستند. در این مقاله با ساختار کامل کارتریج آشنا می شویم.

مشکلات مسیر جوهر در پرینتر شامل چه مواردی می شود؟

وجود هوا حباب‌هایی را تشکیل می‌دهد که به دلیل شناور بودن طبیعی خود، به سمت مسیرهای تغذیه جوهر حرکت می‌کنند. این حباب های هوا ممکن است مسیرهای تغذیه جوهر را مسدود کرده و باعث از بین رفتن ماده اولیه شوند.

پیکربندی شیارها چگونه است؟

شیارهای 70 و 72 دارای یک پیکربندی مارپیچ برای طولانی تر کردن آنها هستند. این مانع از عبور هوای محیط اطراف از طریق گذرگاه‌های هواکش به ناحیه مهر و موم شده بین درپوش 60 و کارتریج 10 می‌شود که کلاهک در موقعیت درپوش قرار دارد.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.