• حسین رازانی
    نویسنده: حسین رازانی

مقداد آی تی همچون 18 سال گذشته، با تمام توان برای کسب رضایت کامل، در کنار مشتریان ایستاده است. مقداد آی تی در مسیر رفع بحران موقتی موجود، خود را موظف به ارائه گزارش عملکرد می‌داند.


بیانیه سوم مقداد آی تی در رابطه با رسیدگی به تعهدات معوق

مقداد آی تی در چند ماه گذشته به واسطه مشکلاتی در چرخه تامین که خود نیز به دنبال شرایط اقتصادی کشور حاصل شده بود، نتوانست همچون تمام این ۱۸ سال فعالیت در اکوسیستم خرده فروشی آنلاین عمل کرده و ناخواسته در تعهدات خود نسبت به برخی مشتریان با مشکل مواجه شد.

“از این موضوع بسیار متاسفیم و هزاران بار از مشتریانی که آزرده خاطر شده‌اند عذرخواهیم.”

این بحران به مرور از میانه سال 1402 به دنبال نوسانات شدید نرخ ارز آغاز، و در ادامه منجر به بروز چالش‌هایی در فرآیند تأمین و ارتباط مقداد آی تی با شبکه تأمین کنندگان خود شد. پس از این، به دنبال افزایش نارضایتی و نگرانی مشتریانی که از موعد تحویل کالای آن‌ها گذشته بود، تعداد ثبت شکایت در اینماد، پلیس فتا و… به مرور بیشتر شد. با افزایش شکایت‌ها، اینماد تعلیق، حساب‌ها مسدود و درگاه‌ها بسته شد. حتی با وجود ارسال کالا یا عودت وجه برای کاربران، بعضاً به دلیل پراکندگی پرونده‌ها در شهرهای مختلف، همچنان حساب‌ها مسدود باقی ماند که خود مانعی بزرگ در مسیر رفع بحران بوده و موجب بزرگ‌تر شدن آن نیز شد.
با این همه، مقداد آی‌تی مسئولیت کامل این بحران را پذیرفته و در این چند ماه گذشته از هیچ تلاشی برای رفع بحران دست برنداشته است. در این مدت مقداد آی تی از یک‌سو با اضافه کردن ظرفیت بانکی، از یک‌سو با افزایش ظرفیت تأمین و مذاکره با تأمین کنندگان جدید و از دیگرسو با راه‌اندازی سیستم پشتیبانی اختصاصی، در تلاش برای اقدام موثر جهت رفع بحران بوده است.
هم‌اکنون، مقداد آی تی برای سرعت بخشیدن به رفع بحران و افزایش کیفیت خدمات همچون گذشته، ضمن فراخوان کردن تمام توان داخلی سازمان، چشم به مساعدت وزارت محترم صمت، کارگروه نماد اعتماد الکترونیک، پلیس فتا و اتحادیه کسب و کارهای مجازی دارد. ما نیز امیدواریم که با این همکاری‌ها و به دنبال آن رفـع مسدودی حساب‌های مقداد آی تی، با سرعتی بیش از پیش نـسبـت به اجـرای بـاقـیمانده تـعهـدات مـعوق خود گام برداریم.
طبیعتاً با همراهی نهادهای نامبرده، ضمن جلوگیری از هدر رفت انرژی و هزینه‌ای که تا امروز صرف توسعه برند مقداد آی تی شده است، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد رشد قابل توجه اکوسیستم کسب و کارهای مجازی خواهیم بود.

و اما گزارش عملکرد مقداد آی تی برای رسیدگی به تعهدات معوق در چهار ماه گذشته، به شرح زیر تقدیم می‌شود:
از ابتدای آبان ماه سال 1402 تا زمان نگارش این متن از مجموع کل سفارشات موفق، تنها 3.671 موردنیاز به رسیدگی وجود داشت. در این بین 3.071 مورد یا به عبارتی 83.6% با ارسال کالا یا عودت وجه تعیین تکلیف شده‌اند. به طور دقیق می‌توان گفت 2.593 مورد، ارسال کالا صورت گرفته است. همچنین 478 مورد عودت وجه نیز انجام شده است. بنابراین، جمع سفارش‌های تعیین تکلیف شده تا به امروز، همانطور که گفته شد 3.071 مورد است.

بیانیه مقداد آی تی

از این آمار می‌توان چنین نتیجه گرفت که همچون تمام این ۱۸ سال ما در کنار شما و با همراهی شما توانستیم گامی موثر و موفق در مسیر رفع بحران برداریم. البته که همچنان با تسریع در فرآیند رسیدگی تا رفع کامل نارضایتی، در کنار شما هستیم.
امروز اما می‌توانیم نوید بدهیم که با افزایش ظرفیت تامین، پر قدرت‌تر از گذشته، فروش کالا و خدمات خود را آغاز کرده‌ایم.
ما در این مرحله از بلوغ مقداد آی‌تی، چنان فرآیند و شبکه‌ی زیرساختی ایجاد کرده‌ایم که می‌توانیم ظرف مدت زمان ۳ روز کالای شما را برای هر نقطه از کشور عزیز و پهناور ایران، بسته‌بندی و آماده ارسال کنیم.
همچنین تعهد ما به شماست که اگرچنانچه ظرف ۷۲ ساعت کاری پس از خرید، کالای شما آماده‌ی ارسال نبود، با موافقت شما تمام مبلغ پرداختی به صورت کامل عودت می‌شود.

سربلند باشید🌹