• MeghdadIT
  نویسنده: MeghdadIT

پرینت سه بعدی فرآیندی است که از طراحی به کمک کامپیوتر یا CAD برای ایجاد اشیاء لایه به لایه استفاده می‌کند. پرینت سه بعدی معمولاً در صنایع تولیدی و خودروسازی استفاده می‌شود، جایی که ابزارها و قطعات با استفاده از چاپگرهای سه بعدی ساخته می‌شوند.

همانطور که قابلیت‌های چاپ سه بعدی همچنان در حال رشد است، ارزش آن نیز افزایش می‌یابد: تخمین زده می‌شود تا سال 2029، صنعت چاپ سه بعدی به ارزش 84 میلیارد دلار برسد. این رشد به این معنی است که ما ملزم به تعامل با محصولات و حتی خانه‌ها و ساختمان‌های ساخته شده با پرینت سه بعدی هستیم.

پرینت سه بعدی نیز صنعت مراقبت‌های بهداشتی را تکان می‌دهد. در سال 2020، همه‌گیری COVID-19 بیمارستان‌ها را تحت تأثیر قرار داد و نیاز به تجهیزات حفاظت فردی را افزایش داد. بسیاری از مراکز مراقبت‌های بهداشتی به پرینت سه بعدی روی آوردند تا کارکنان خود را با تجهیزات حفاظتی بسیار مورد نیاز و همچنین قطعات تعمیر ونتیلاتور خود تامین کنند.

شرکت‌های بزرگ، استارت‌آپ‌ها و حتی دانش‌آموزان دبیرستانی با پرینترهای سه‌بعدی پا به عرصه گذاشتند و به تماس پاسخ دادند. پرینت سه بعدی نه تنها نحوه ساخت PPE و تجهیزات پزشکی را تغییر می‌دهد، بلکه پروتزها و ایمپلنت‌ها را نیز ساده می‌کند.

اگرچه پرینت سه بعدی لزوماً جدید نیست، اما عده ای هنوز هم تعجب می‌کنند که چاپ سه بعدی چیست و چگونه کار می‌کند. در اینجا راهنمای درک پرینت سه بعدی است.


پرینترهای سه بعدی چیست؟

بهترین پرینترهای سه بعدی

پرینترهای سه بعدی بر خلاف پرینتر های معمولی که چیزی را روی کاغذ و به صورت دوبعدی چاپ میکنند؛ میتواند با استفاده از متریال مخصوص؛ اجسام را به صورت سه بعدی پرینت بگیرد. این متریال ممکن است پلاستیک ذوب شده یا یک نوع پودر باشد که با استفاده از CAD هر جسمی را در شکل و اندازه های مختلف میکند.

این تکنولوژی در اکثر صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است و به سرعت در حال همه گیری است. به طوری که قبل از ساخت یک ساختمان بزرگ یا یک ماشین جدید با استفاده از پرینتر های سه بعدی یک مدل از آن را میسازند. با روش به راحتی میتوانند از ضعف های کار خود آگاه شوند؛ بدون اینکه هزینه و زمان زیادی برای آن هدر بدهند.

بیشتر بخوانید: تفاوت پرینترهای جوهرافشان و لیزری

همان طور که پرینتر های معمولی انواع مختفی دارند؛ پرینتر های سه بعدی نیز انواع مختلفی دارند و هر کدام به یک روش شی مورد نظر شما را ایجاد میکند. به طور کلی برای ساخت یک شی از پایین ترین قسمت آن شروع میکنند و لایه به لایه پلاستیک مذاب را روی هم قرار میدهند تا کاملا به شکلی که خواسته بودید در بیاید.


چرا پرینترهای سه بعدی برای آینده مهم هستند؟

بهترین پرینترهای سه بعدی

پرینترهای سه بعدی به شرکت های مختلف صرف نظر از چیزی که تولید میکنند کمک میکند تا تنها در زمان چند ساعت نمونه اولیه کار خود را نه بر روی کاغذ یا مانیتور بلکه به صورت فیزیکی ببینند. این پرینترها با دقت بالای خود از کوچک ترین جزئیات نیز نمیگذرد و تمامی آن ها را به وضوح نشان میدهد.

بنابراین طبیعی است که به جای صرف ماها زمان برای یک نمونه اولیه که در اکثر موارد دارای اشکالاتی است که باید رفع شود؛ به علاوه هدر دادن میلیون ها دلار هزینه از پرینترهای سه بعدی استفاده شود. چراکه اینکار 10 برابر سریع تر و همچنین 5 برابر ارزان تر است.

اما این تنها اهمیت پرینترهای سه بعدی نیست. در برخی از موارد این پرینتر ها عهده دار مسئولیت ساخت محصول نهایی هستند. به همین دلیل مهندسان در تلاش برای بهبود این پرینتر ها هستند. تصور کنید چقدر عالی میشد اگر با هر متریالی، از فولاد گرفته تا پلاستیک، بتواند اجسام طراحی شده در کامپیوتر را بازسازی کند.

بیشتر بخوانید: بهترین پرینترهای خانگی سال ۲۰۲۱

برای درک بهتر برای کسانی که طرفدار فیلم های مارول هستند؛ اگر به یاد داشته باشید لباس های مرد عنکبوتی نیز با استفاده از یک پرینتر سه بعدی درست میشد. یا اگر اهل انیمیشن باشید حتما انیمیشن شش ابر قهرمان را دیده اید. در این انیمیشن نیز لباس بیمکس نیز توسط یک پرینتر سه بعدی طراحی شد.


پرینتر های سه بعدی توانایی ساخت چه چیزی را دارند؟

بهترین پرینترهای سه بعدی

با اینکه این پرینتر ها هنوز آنقدر پیشرفته نشده اند که یک لباس برای مرد عنکبوتی بسازند اما میتوانند از متریال محدودی مانند پلاستیک سخت یا لاستیک هیبریدی برای چاپ استفاده کنند و با استفاده از آنها بخش هایی از یک دوچرخه یا لوازم جانبی تلفن های همراهتان را بسازند. به علاوه بعضی از عینک ها نیز توسط آن ها ساخته شده اند.

همچنین در کارخانه های صنعتی بسیار بزرگ پرینترهایی وجود دارند که میتوانند با پودر فلز های مختلف و فیبر کربن محصولاتی مانند کاپوت ماشین را بسازند.


پرینترهای سه بعدی چگونه کار می‌کنند؟

بهترین پرینترهای سه بعدی

بهتر است ابتدا از یک مثال آسان تر برای فهمیدن آن استفاده کنیم. احتمالا شما اطلاعاتی درباره پرینترهای جوهر افشان داشته باشید. این پرینترها به صورت لایه لایه جوهر را روی کاغذ قرار میدهند تا رنگ و شکل مورد نظرشان ساخته شود. این دقیقا همان روشی است که پرینتر های سه بعدی اجسام را میسازند.

بیشتر بخوانید: بهترین گارانتی لپ تاپ لنوو در سال ۲۰۲۲

ابتدا یک طرح سه بعدی در نرم افزار های پیشرفته طراحی میشود؛ سپس دستگاه متریال را برای ساخت آماده میکند. برای مثال متریال پلاستیکی را درون خود ذوب میکند و در نهایت با قرار دادن مداوم لایه ها روی هم طرح نهایی را به وجود می آورند.


فرآیند چاپ سه بعدی

وقتی مدل‌سازی و برش یک شئ سه‌بعدی به پایان رسید، زمان آن فرا رسیده است که پرینتر سه‌بعدی کار را در دست بگیرد.

پرینتر به طور کلی مانند پرینتر جوهر افشان سنتی در فرایند چاپ مستقیم سه بعدی عمل می‌کند، جایی که یک نازل در حالی که موم یا پلیمری شبیه پلاستیک را لایه به لایه پخش می‌کند، به جلو و عقب حرکت می‌کند و منتظر می‌ماند تا آن لایه خشک شود، سپس آن را اضافه می‌کند. مرحله ی بعدی. اساساً صدها یا هزاران چاپ دو بعدی را روی هم اضافه می‌کند تا یک شیء سه بعدی بسازد.


بهترین پرینترهای سه بعدی 2022

بهترین پرینترهای سه بعدی

ماشین‌هایی که به افرادی که امرار معاش می‌کنند خدمات می‌دهند و مدل‌هایی را به علاقه‌مندان و دانش‌آموزانی که تازه با چاپ سه‌بعدی شروع کرده‌اند، ارائه می‌کنند. بنابراین هنگام خرید پرینتر، مهم است که بدانید به دنبال چه چیزی هستید.

آیا کار با پرینترهای سه بعدی راحت هستید یا به مدلی نیاز دارید که با در نظر گرفتن افراد تازه کار طراحی شده باشد؟ آیا قصد دارید پرینت سه بعدی زیادی انجام دهید، جایی که سرعت در آن ضروری است؟ و آیا پرینتر مبتنی بر رزین را ترجیح می‌دهید یا پرینترهایی که از متریال رشته ای برای کارهای شما استفاده می‌کند؟

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، می‌توانیم به شما کمک کنیم، زیرا طیف گسترده‌ای از محصولات را برای یافتن بهترین پرینترهای سه‌ بعدی بررسی کرده‌ایم. چه به دنبال چیزی برای خانه، کلاس درس یا یک فروشگاه طراحی باشید، یک پرینتر سه بعدی وجود دارد که نیازهای شما را برآورده کند.

ما پرینترهای سه بعدی را در طیف وسیعی از موارد استفاده از مدل‌های سطح ابتدایی گرفته تا ماشین‌های پیشرفته‌تر آزمایش کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم برای کسانی که به تازگی کار حرفه‌ای چاپ سه‌بعدی را شروع کرده‌اند، بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند.

بر اساس ارزیابی‌های گسترده و ساعت‌ها آزمایش بیش از ده‌ها مدل در محدوده‌های قیمتی مختلف، ما Monoprice Voxel را به‌عنوان بهترین چاپگر سه‌ بعدی برای هر کسی که می‌خواهد با چاپ سه‌بعدی شروع کند، توصیه می‌کنیم. با سرعتی که از مدل‌های گران‌تر انتظار دارید، پرینت‌هایی با ظاهر خوب تولید می‌کند. وقتی آماده هستید که به یک پرینتر پیشرفته تر بروید، ما شما را به FlashForge Adventurer 4 معرفی می‌کنیم.

Monoprice همچنین بهترین پرینتر سه بعدی مقرون به صرفه ما، Delta Mini V2 را می‌سازد، که امروزه پیدا کردن آن آسان‌تر از XYZ da Vinci Nano است. ما همچنین قلم 3Doodler Create Plus را به عنوان ابزاری برای کمک به نوجوانان و علاقه‌مندان به ایجاد شی 3 بعدی خود دوست داریم.

بیشتر بخوانید: بهترین مادربرد DDR3؛ معرفی جمعی از بهترین‌ها

در مورد چاپگرهای SLA، ما Form 3+ را آزمایش کرده‌ایم، یک نسخه به‌روز شده از Form 3 که فرایند چاپ را سرعت می‌بخشد و آن را ساده‌تر می‌کند. این یک جانشین شایسته برای Form 3 است، اما اگر قیمت 3499 دلاری برای شما بسیار زیاد است، Photon Mono X هزینه چاپ SLA را به کمتر از 1000 دلار کاهش می‌دهد و فوتون M3 حتی با کمتر از 300 دلار ارزان‌تر است.


 • Monoprice Voxel

بهترین پرینترهای سه بعدی

اگر پرینترهای سه بعدی شما را جذب خود کرده اند و دوست دارید خلاقیت خود را با استفاده از آنها بیازمایید؛ اما تاکنون تجربه کار با این پرینتر ها را نداشته اید؛ Monoprice Voxel بهترین پرینتر سه بعدی برای شما است. شما میتوانید با خیال راحت و بدون نگرانی از هدر دادن یک متریال گران قیمت از آن استفاده کنید.

استفاده از این پرینتر بسیار آسان است. چراکه یک پایه نگهدارنده همراه خود دارد که شما میتوانید دستگاه گرم شده را روی آن قرار دهید. Monoprice Voxel از بسیاری پرینتر های گران قیمت تر سریع تر است و میتواند جزئیات را به دقت بازسازی کند.

بیشتر بخوانید: بهترین مادربرد ایسوس؛ معرفی بهترین‌ها

البته میتواند راه اندازی آن برای اولین بار سخت به نظر برسد اما پس از تجربه کار با آن عاشقش خواهید شد.

مشخصات فنی

نوع چاپگر FFFLayer
رزولوشن 50 تا 400 میکرون
مواد ABS، PLA، Wood Fill، Copper Fill، Steel Fill، Bronze FillBuild
حجم 6.9 x 6.9 6.9 اینچ اندازه چاپگر
وزن 15.9 x 15.7 x 15.8 اینچ / پوند

دلایل خرید

 • کیفیت بالای ساخت
 • سرعت بالا
 • داشتن نگه دارنده دستگاه

نقاط ضعف

 • نرم افزار Lackluster
 • اشکال در اتصال به اینترنت

 •  formlabs from+3

بهترین پرینترهای سه بعدی

در چند سال گذشته بسیاری از افراد به رزین علاقه مند شدند. در همین حین پرینتر های مبتنی بر رزین زیادی نیز وارد بازار شده است. اگر شما هم یک کارگاه رزین دارید؛ formlabs from+3 بهترین پرینتر سه بعدی برای شما خواهد بود.

این پرینتر سه بعدی مبتنی بر رزین نیازی به تخصص زیادی ندارد و استفاده از آن آسان و سریع است. همچنین دارای یک سنسور است که میزان رزین موجود در آن را نشان میدهد. یکی از ویژگی های خوب این دستگاه این است که مقدار رزین خروجی را کنترل میکند تا در تمام کار به یک اندازه رزین مصرف شود.

این پرینتر با کیفیت فوق العاده و پلتفرم مخصوص خود یک انتخاب عالی برای کسانی است که در کار خود به آن نیاز دارند.

مشخصات فنی

نوع چاپگر SLALayer
رزولوشن 25 تا 300
مواد رزین
حجم 7.3 x 5.7 x 5.7 اینچ اندازه پرینتر
وزن 20.9 x 15.9 x 14.8 اینچ

دلایل خرید

 • سرعت بالا
 • کیفیت عالی
 • دارای ظرفیت بالای رزین

نقاط ضعف

 • نمیتوان از رزین شخص ثالث استفاده کرد
 • گران است

 •  Monoprice Delta Mini V2

بهترین پرینترهای سه بعدی

اگر به دنبال یک پرینتر مقرن به صرفه با قیمتی کمتر از 200 دلار هستید؛ Monoprice Delta Mini V2 بهترین پرینتر سه بعدی است که میتوانید داشته باشید. شما میتوانید با مواد و متریال مختلفی مانند PLA و ABS کار کنید؛ این یک پرینتر سه بعدی مجهز است و از امکانات زیادی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: بهترین شارژر گوشی در سال ۲۰۲۲ + معرفی کامل

کیفیت بالا و انعطاف پذیری Monoprice Delta Mini V2 چیزی است که در کمتر دستگاهی با این قیمت دیده میشود. حتی اگر به تازگی کار با پرینتر سه بعدی را شروع کرده باشید میتوانید از آن استفاده کنید و مشکلی نخواهید داشت.

مشخصات فنی

نوع چاپگر FFFLayer
رزولوشن 40 -200میکرون
مواد PLA، PLA+، ABS، چوب، متریال مسی، متریال فولادی، برنز FillBuild
حجم 4.7 x 4.3 x 4.3 اینچ اندازه پرینتر

دلایل خرید

 • انعطاف پذیری بالا و قابلیت استفاده از متریال مختلف
 • کیفیت عالی نسبت به قیمت
 • کم هزینه

نقاط ضعف

 • به نسبت دیگر پرینتر های مقرون به صرفه توانایی پرینت حجم کمتری را دارد

 • Photon Mono X

بهترین پرینترهای سه بعدی

برخلاف پرینترهای سه بعدی دیگر مانند formlabs from+3 که قیمت بسیار بالایی دارند؛ پرینتر Photon Mono X بسیار ارزان تر خواهد بود. با این حال باید اعتراف کرد که با قیمت کمتر، کیفیت بالایی دریافت خواهید کرد. اما طبیعی است که به دلیل ضعف هایی ما آن را در اول لیست بهترین پرینترهای سه بعدی قرار ندادیم.

بررسی ها نشان داده اند که Photon Mono X گاهی در هنگام پینت با ارور هایی رو به رو میشود. با این وجود همچنان یکی از بهترین پرینترهای سه بعدی است که کیفیت بالایی در پرینت اجسام با متریال SLA به شما ارائه میدهند.

اگر تصمیم دارید اشیاء و اجسامی با ابعاد بزرگ چاپ کنید؛ این دستگاه با قابلیت پرینت یک جسم 331 اینچ مکعب، برای شما مناسب خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بهترین لپ تاپ برای دانشجویان

شاید با خود تصور کنید که با یک پرینتر سه بعدی بسیار بزرگ طرف هستید؛ اما باید بگویم که اشتباه میکنید. پرینتر سه بعدی فوتون مونو ایکس با ابعاد 18 اینچ در 11 اینچ فضای زیادی اشغال نمیکند. پس اگر یک کارگاه کوچک دارید؛ نیازی نیست نگران باشید.

مشخصات فنی

نوع چاپگر SLALayer
وضوح 0.01-0.15mm
وزن 18 X 11.4 X 10.6

دلایل خرید

 • سرعت بالا
 • کیفیت عالی
 • از سایر پرینترهای سه بعدی SLA ارزان تر است

نقاط ضعف

 • پشتیبانی ضعیف نرم افزار
 • خرابی و مشکل در برخی از پرینت ها

 • FlashForge Adventurer 4

بهترین پرینترهای سه بعدی

اگر دنبال یک پرینتر حرفه ای میگردید، FlashForge Adventurer 4 با کمترین پیچیدگی از پس انتظارات شما بر می آید. این پرینتر سه بعدی با متریال های مختلف سازگار است و امکانات زیادی را در اخیار شما قرار میدهد.

به علاوه اینکه این پرینتر سه بعدی با طیف گسترده ای از مواد کار میکند؛ نازل های آن قابل تعویض هستند و میتوانید اندازه و دمای مواد خروجی را کنترل کنید. FlashForge Adventurer 4 سرعت بالایی ندارد، اما سرعت آن قابل قبول است.

با توجه به امکانات و قابلیت های بالای این دستگاه و همچنین در نظر گرفتن کیفیت چاپ فوق العاده آن؛ قیمت آن از بسیاری از پرینترهای سه بعدی بهتر و به صرفه تر است. به علاوه خرج زیادی نیز برای شما نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: بهترین دستگاه کپی رنگی + بررسی نمونه‌های مختلف

مشخصات فنی

نوع چاپگر FFFLayer
رزولوشن 0.1-0.4mm
مواد ABS، PLA، PC، PETG، PLA-CF، PETG-CF
حجم 9.8 x 8.6 x 7.9 اینچ اندازه پرینتر
وزن 21.3 x 19.7 x 18.5 اینچ

دلایل خرید

 • قابلیت تعویض نازل ها باعث بالا رفتن انعطاف پذیری دستگاه می شود
 • میتواند مواد مصرفی متفاومتی را پشتیبانی کند
 • قیمت مناسب با توجه به امکانات

نقاط ضعف

 • بدون تسطیح خودکار بستر و بارگذاری فیلامنت
 • عوض کردن نازل پیچیده است

 • LulzBot Mini 2

بهترین پرینترهای سه بعدی

در این نسل از پرینترهای سه بعدی ما شاهد پیشرفت چشمگیری نسبت به نسخه های قبلی این شرکت بودیم. بنابراین اگر شما هم مدتی از استفاده تان از پرینترهای سه بعدی میگذرد و قصد دارید یک پرینتر سه بعدی حرفه ای برای کار خود تهیه کنید؛ LulzBot Mini 2 بهترین پرینتر سه بعدی است که میتوانید استفاده کنید.

این دستگاه یک منطقه پرینت بزرگ به شما میدهد که میتوانید سریع تر از آنچه در نسخه قبلیش دیدید اجسام مختلف را پرینت کنید. LulzBot Mini 2 با متریال مختلفی کار میکند و استفاده از آن مقرون به صرفه خواهد بود. با این حال بالاترین کیفیت را پس از اتمام کار تماشا خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین لپ تاپ لمسی با قلم؛ بررسی مدل‌های مختلف

تنها مشکلی که این پرینتر سه بعدی دارد، کم بودن این محصول در بازار است. اگر از این دستگاه خوشتان آمده باید آمادگی ساعت ها گشتن در بازار های مختلف را داشته باشید. چرا که این پرینتر خیلی سخت پیدا میشود.

مشخصات فنی

نوع چاپگر FFFLayer
رزولوشن 50 تا 400
مواد PLA، TPU، ABS
حجم 7 x 6.3 x 6.3 اینچ اندازه پرینتر
وزن 4 x 18 x 13 اینچ

دلایل خرید

 • پرینتر فوق سریع و با کیفیت بالا
 • از طیف گسترده‌ای از مواد پشتیبانی می‌کند
 • پرینتر بی صدا است

نقاط ضعف

 • گران‌تر از بسیاری از مدل‌های مشابه
 • سخت پیدا میشود

 • XYZ da Vinci Nano

بهترین پرینترهای سه بعدی

پس از این که Monoprice Delta Mini V2 به بازار آمد این پرینتر سه بعدی، یعنی XYZ da Vinci Nano جایگاه خود را به عنوان بهترین پرینتر سه بعدی ارزان قیمت از دست داد. اما همچنان یکی از بهترین پرینترهای سه بعدی ارزان قیمت است. تنها مشکل این است که XYZ da Vinci Nano نیز در بازار به سختی پیدا میشود.

این دستگاه سرعت بالایی ندارد اما در اخر به شما ثابت میکند که این کیفیت عالی ارزشش را داشته است. هر چند که نسبت به دیگر پرینترهای مقرون به صرفه با سرعت کمتری کار خواهد کرد. اگر بخواهید راجع به طراحی آن صحبت کنید؛ باید گفت که این دستگاه واقعا جمع و جور است. این پرینتر سه بعدی یک مکعب 4.7 اینچی است که بسیار کوچک به نظر میرسد.

با این حال از Monoprice Delta Mini V2 ارزان قیمت، بزرگ تر است. داوینچی با یک در قسمتی که درحال پرینت جسم شماست را از دیگر فضا ها جدا میکند. شما با بستن در آن میتوانید جلوی سروصدای پرینت گرفتن آن را بگیرید اما اگر دوست دارید حین پرینت گرفتن شی خود را ببینید؛ نبستن در آن مانع از فرایند چاپ نمیشود و شما میتوانید با خیال راحت بدون بستن در از آن استفاده کنید.

مشاهده بیشتر: خرید پرینتر

یکی از نقاط قوت پرینتر سه بعدی XYZ da Vinci Nano نرم افزار همراه آن است که رابط کاربری بسیار ساده دارد و شما هنگام استفاده از ان گیج نخواهید شد. شاید این پرینتر بهترین نباشد اما ما فکر کردیم که ارزشش را دارد تا لیست بهترین پرینتر سه بعدی خود را با آن تمام کنیم.

مشخصات فنی

نوع چاپگر FDMLayer
رزولوشن 100 تا 300
مواد PLABuild
حجم 4.7 x 4.7 x 4.7 اینچ اندازه پرینتر
وزن 14.9 x 14 x 11 اینچ

دلایل خرید

 • طریقه استفاده اسان
 • ارزان قیمت است
 • دارای یک نرم افزار با رابط کاربری ساده

نقاط ضعف

 • سرعت آن پایین است
 • فقط با فیلامن XYZ کار می‌کند

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم؛ شما را با پرینترهای سه بعدی آشنا کنیم. درباره اهمیت پرینترهای سه بعدی و نحوه‌ی عملکرد آنها با شما صحبت کردیم. همچین کاردبرد آنها در صنعت را نیز بررسی کردیم. این پرینترها در نظر عموم مردم جدید و شگفت انگیز هستند.

اگر شما هم جز این افراد هستید و می‌خواهید آن‌ها را امتحان کنید؛ یا برای کار و پروژه‌های خود به آن نیاز دارید ما سعی کردیم در این مقاله به معرفی بهترین پرینترهای سه بعدی در سال 2022 که می‌توانید بخرید؛ بپردازیم تا در خرید آن به شما کمک کنیم. بنابراین با توجه به انتظارات و نیاز خود از پرینتر سه بعدی امیدواریم بهترین را برای خود انتخاب کنید.

پرینتر سه بعدی چیست؟

پرینتر سه بعدی با استفاده از متریال مخصوص مانند پلاستیک ذوب شده یا یک نوع پودر اجسام را به صورت سه بعدی پرینت می گیرد.

بهترین پرینتر سه بعدی از نظر مقداد آی تی کدام است؟

Monoprice Voxel یکی از بهترین پرینترهای سه بعدی است که شما می توانید، خلاقیت خود را با استفاده از آن بیازمایید و تجربه جذابی داشته باشید. این پرینتر جزئیات را با دقت بازسازی می کند و استفاده از آن بسیار آسان و سریع است.

کدام پرینتر سه بعدی از نظر قیمت ارزان تر است؟

پرینتر Photon Mono X نسبت به پرینترهای سه بعدی دیگر قیمت ارزان تری دارد و شما با قیمت کمتر کیفیت بالایی دریافت می کنید.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.