• حسین رازانی
  نویسنده: حسین رازانی

گوشی‌های برند اپل که با نام آیفون شناخته می‌شوند برای طراحی شیک و عملکرد درجه یک خود معروف هستند، اما مانند همه دستگاه های الکترونیکی، گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. یکی از مشکلات رایج گرمای بیش از حد و داغ شدن گوشی آیفون است. اگر تا به حال احساس کرده اید که آیفون شما به دلایل غیر مشخصی داغ شده، تنها نیستید. در این مقاله، دلایل بالقوه داغ شدن گوشی اپل را بررسی می‌کنیم و راه‌حل‌هایی برای عملکرد روان دستگاه ارائه می‌کنیم.


علل شایع داغ شدن آیفون

داغ شدن گوشی آیفون

 •  یکی از شایع ترین دلایل داغ شدن گوشی آیفون، محیط اطراف است. هنگامی که در معرض هوای بسیار گرم یا نور مستقیم خورشید قرار می گیرید، آیفون شما ممکن است برای دفع مناسب گرما دچار مشکل شود.
 •  اجرای برنامه های پر منابع، به ویژه بازی های گرافیکی فشرده، می تواند باعث شود که CPU و GPU آیفون شما به سختی کار کنند و در این فرآیند گرما تولید کنند. این یک پاسخ طبیعی است، اما اگر برای مدت طولانی ادامه یابد، می تواند منجر به گرمای بیش از حد شود.
 • اشکالات نرم افزاری یا فرآیندهای پس زمینه گاهی اوقات می تواند باعث استفاده بیش از حد از CPU شود که منجر به داغ شدن گوشی آیفون می شود. برای به حداقل رساندن چنین مشکلاتی، به روز نگه داشتن iOS خود بسیار مهم است.
 • شارژ کردن آیفون در حین استفاده از آن می تواند گرما ایجاد کند. علاوه بر این، اگر سلامت باتری گوشی هوشمند شما به میزان قابل توجهی کاهش یابد، ممکن است در حین استفاده گرمای بیشتری تولید کند.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اپل آیدی با دو روش ساده


راهکارهایی برای گرم شدن بیش از حد آیفون

تعداد زیادی گوشی آیفون

 • وقتی هوا گرم است، سعی کنید آیفون خود را در مکانی سایه دار یا خنک تر نگه دارید. از قرار دادن آن در نور مستقیم خورشید یا ماشین داغ خودداری کنید. برعکس، در هوای بسیار سرد، آن را گرم نگه دارید زیرا سرمای شدید نیز می تواند بر عملکرد آن تأثیر بگذارد.
 • اگر متوجه شدید که آیفون خود در حین اجرای برنامه های سنگین گرم می شود، آنها را ببندید یا به دستگاه خود استراحت دهید تا خنک شود. همچنین می توانید حالت کم مصرف را در تنظیمات فعال کنید تا عملکرد و تولید گرما را کاهش دهید.
 • سیستم عامل آیفون خود را به طور منظم به روز کنید تا مطمئن شوید که آخرین رفع اشکال و بهبود عملکرد را دارید. این به روز رسانی ها می توانند مشکلات مربوط به گرمای بیش از حد نرم افزار را برطرف کنند.
 • اگر سلامت باتری آیفون شما پایین است، ممکن است ارزش جایگزینی باتری را داشته باشید، زیرا باتری خراب می تواند باعث داغ شدن گوشی آیفون شود. می‌توانید سلامت باتری خود را در برنامه تنظیمات بررسی کنید.
 • استفاده از یک قاب محافظ ضخیم گاهی اوقات می تواند گرما را به دام بیندازد. زمانی که آیفون شما در حال گرم شدن بیش از حد است، قاب را جدا کنید تا جریان هوای بهتری برای خنک شدن داشته باشید.
 • اگر هیچ یک از راه حل های بالا جواب نداد، می توانید تمام تنظیمات را در آیفون خود بازنشانی کنید. با این کار اطلاعات شما پاک نمی‌شود، اما همه تنظیمات به مقادیر پیش‌فرضشان باز می‌گردد. این می تواند به حل مشکلات مربوط به نرم افزار کمک کند.

بیشتر بخوانید: اتصال گوشی آیفون به لپ تاپ ؛ آموزش 6 روش موثر


جمع بندی

داغ شدن گوشی آیفون می‌تواند نگران کننده باشد، اما در بیشتر موارد می توان مثل دیگر انواع گوشی هوشمند با چند راه حل ساده آن را مدیریت کرد. با اجتناب از دماهای شدید، توجه به نحوه استفاده از دستگاه خود، به روز نگه داشتن نرم افزار و حفظ سلامت باتری، می توانید از مشکلات گرمای بیش از حد جلوگیری کرده و آنها را برطرف کنید و اطمینان حاصل کنید که آیفون شما به عملکرد بهینه خود ادامه می دهد. اگر با وجود این تلاش‌ها همچنان با مشکل گرمای بیش از حد مواجه هستید، توصیه می‌شود با پشتیبانی اپل مشورت کنید یا برای راهنمایی بیشتر به فروشگاه اپل مراجعه کنید.

شما می‌توانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.