• رها فهیمی
  نویسنده: رها فهیمی

پرینترهای لیزری در نهایت پس از ادامه استفاده، تونر تمام می‌شوند. امکان تعویض سریع و صحیح آنها به شما امکان می‌دهد سریعتر به کار خود بازگردید. اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه کارتریج تونر را در چاپگر لیزری جایگزین کنید، این مراحل را دنبال کنید.

تعویض تونر کارتریج در پرینترهای لیزری چگونه است؟

 • برای دسترسی به کارتریج های تونر، درِ پرینتر را باز کنید.
 • مجموعه درام را با بیرون کشیدن مستقیم از چاپگر خارج کنید.
 • کارتریج مصرف شده را با فشار دادن اهرم رهاسازی روی مجموعه درام خارج کنید.
 • کارتریج جدید را از جعبه خارج کنید، اما آن را در بسته‌بندی پلاستیکی خود نگه‌دارید. گاهی اوقات، در حین حمل و نقل، تونر ممکن است در درام تونر ته‌نشین شده و در نتیجه کپی هایی با کیفیت پایین ایجاد شود. برای جلوگیری از این مشکل، کارتریج را به آرامی تکان دهید. این به توزیع کامل تونر در سراسر کارتریج کمک می‌کند.
 • کارتریج جدید را از بسته‌بندی آن خارج کرده و نوار آب‌بندی را بردارید. در حین انجام این کار، مراقب باشید که درام تصویربرداری در پایین کارتریج تونر را لمس نکنید. لکه روی درام می‌تواند باعث مشکلات کیفیت چاپ شود.

تعویض تونر کارتریج

 • کارتریج جایگزین را داخل آن قرار دهید. باید به طور ایمن در جای خود بچسبد.
 • اهرم تمیز کردن درام را به جلو و عقب بکشید.
 • مجموعه درام را دوباره به طور کامل وارد کنید و درگاه دسترسی چاپگر را ببندید.
 • چاپگر شما آماده استفاده است. یک صفحه آزمایشی چاپ کنید. رایانه شما به طور خودکار تشخیص می‌دهد که کارتریج جدیدی نصب شده است. اکثر رایانه ها از شما می‌پرسند که آیا می‌خواهید یک صفحه آزمایشی چاپ کنید تا مطمئن شوند کارتریج جدید کارکرد دارد یا خیر. روی OK کلیک کنید. کامپیوتر، تنظیمات چاپگر را اسکن و در نهایت یک صفحه چاپ شده تولید می‌کند.

تعویض تونر کارتریج


تونر کارتریج

کارتریج تونر که تونر لیزری نیز نامیده می‌شود، جزء قابل‌مصرف یک چاپگر لیزری است. کارتریج‌های تونر حاوی پودر تونر، مخلوط ریز و خشکی از ذرات پلاستیک، کربن و سیاه یا سایر عوامل رنگ‌کننده هستند که تصویر واقعی را روی کاغذ می‌سازند.

بیشتر بخوانید: نشناختن کارتریج بعد از شارژ و راهکار حل آن

تونر از طریق یک واحد درام شارژ شده به صورت الکترواستاتیک به کاغذ منتقل می‌شود و در طول فرآیند چاپ توسط غلتک‌های گرم شده روی کاغذ ذوب می‌شود. مانند کارتریج های جوهر لک نمی‌شود، اما در صورت استفاده نادرست می‌تواند کثیف شود.

انواع: پرینترهای لیزری رده پایین تا متوسط ​​معمولاً دارای دو بخش قابل‌مصرف هستند: خود کارتریج تونر (که عمر معمولی آن 2000 صفحه است) و واحد درام (عمر معمولی 40000 صفحه). برخی از کارتریج های تونر دارای واحد درام در طراحی هستند و هر دو درام و کارتریج به طور همزمان تعویض می‌شوند.

هزینه یک کارتریج بیشتر از کارتریج فقط تونر است، اگرچه از تعویض جداگانه درام اجتناب می‌شود. کارتریج‌های تونر عملکردی مشابه کارتریج‌های جوهر مورد استفاده در چاپگرهای جوهر افشان دارند.

تعویض تونر کارتریج

بازده: بازده صفحه، تعداد صفحاتی است که می‌توان با کارتریج چاپ کرد. بازده تخمینی عددی است که توسط تولیدکنندگان منتشر می‌شود تا به مصرف‌کنندگان ایده دهد که چه تعداد صفحه می‌توانند از یک کارتریج انتظار داشته باشند.

برای سال‌های متمادی، تولیدکنندگان روش‌های خود را برای آزمایش و گزارش عملکرد کارتریج‌های تونر خود توسعه دادند که مقایسه محصولات را برای مشتریان دشوار می‌کرد.

دسترسی: کارتریج های تونر بازسازی شده، سازگار، OEM و شارژ شده از منابع مختلف در سراسر جهان در دسترس هستند. در حالی که کارتریج‌های سازگار و OEM را می‌توان بدون قفسه خریداری کرد، تولیدکنندگان کوچک‌تر ممکن است کارتریج خالی عرضه‌شده توسط مشتری را دوباره پر کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش شارژ کارتریج و شیوه‌های مهم آن

به طور متوسط، تا 90٪ از اجزای کارتریج های قدیمی را می‌توان نجات داد و در کارتریج های بازسازی شده استفاده کرد، در حالی که 10٪ دیگر برای بازیافت تجزیه می‌شود. تولیدکنندگان مجدد کارتریج های بی‌شماری (OEM و سازگار) را گرد هم می‌آورند و با نرخ های تخفیفی به بازار خرده‌فروشی می‌فروشند.

تعویض تونر کارتریج

پایداری ویرایش: هر کارتریج تونر کاملاً جدید در فرآیند تولید به سوزاندن بیش از 2 کوارت (190 سی‌لیتر) نفت نیاز دارد. اکثر این کارتریج ها پس از خالی شدن به محل های دفن زباله جهان ختم می‌شوند. تولیدکنندگان با توسعه برنامه‌های بازیافت برای کارتریج‌های مستعمل خود پاسخ داده‌اند.

طرفداران فرآیندهای سازگارتر با محیط زیست ادعا می‌کنند که استفاده از کارتریج های تونر پر و بازسازی شده بسیار دوستدار محیط زیست نسبت به استفاده از کارتریج های جدید با نام تجاری هستند. کارتریج های پرشده و بازسازی شده وابستگی به نفت را کاهش می‌دهد که در غیر این صورت در فرآیند ساخت کارتریج جدید استفاده می‌شد.

طرفداران همچنین ادعا می‌کنند که برنامه‌های بازیافت ابداع شده توسط تولیدکنندگان همیشه آنطور که مصرف‌کنندگان فکر می‌کنند سازگار با محیط‌‌زیست  یا در مقایسه با گزینه‌های دیگری که ممکن است در دسترس باشند، نیستند.

بیشتر بخوانید: نصب پرینترهای Canon با چند راهکار ساده

نکات کلیدی

اگر روی لباستان تونر زدید، تا جایی که می‌توانید با یک حوله خشک پاک کنید. بقیه را با آب سرد بردارید، از آب گرم استفاده نکنید زیرا لکه را صاف و پخش می‌کند. کارتریج قدیمی خود را دور نیندازید – این چیزها ارزشمند هستند! می‌توانید کارتریج تونر قدیمی را به سازنده  و یا فروشگاه برگردانید تا بازیافت شود.

تعویض تونر کارتریج

برخی از فروشگاه‌ها مانند Staples و Office Depot به شما اعتباری برای فروشگاه می‌دهند که می‌تواند برای خرید آتی کارتریج جدید اعمال شود. همچنین می‌توانید کارتریج‌های قدیمی خود را ذخیره کنید و هنگامی که به اندازه کافی از آنها دارید، آنها را به یک بازیافت‌کننده مانند tonerbuyer.com ارسال کنید تا کارتریج‌های خالی شما را بازیافت و هزینه آنها را به شما پرداخت کند.

هنگام نصب کارتریج های تونر، مراقب باشید که درام را در برابر قاب سینی کارتریج تونر درام زا کوبیده نکنید. کارتریج تونر را به نحوی آسیبی نزند، نگه ندارید.

اگر سعی کنید درب جلو را به شدت ببندید، ممکن است به چاپگر آسیب وارد شود. پس از نصب کارتریج تونر، درپوش جلو را برای مدت طولانی باز نگذارید. این ممکن است منجر به کاهش کیفیت چاپ شود.

هنگامی که در حال تعویض کارتریج تونر هستید، حتما از کارتریج تونر اصلی Canon که برای این چاپگر طراحی شده، استفاده کنید. توجه داشته باشید میانگین بازده کارتریج های تونر به شرح زیر است.

بیشتر بخوانید: مشکلات دستگاه‌ کپی شارپ + راه حل ها و پیشگیری ها

تعویض تونر کارتریج

– کارتریج تونر جایگزین میانگین بازده کارتریج تونر K (سیاه): 2300 صفحه میانگین بازده کارتریج های تونر کامپوزیت Cفیروزه ای، M (سرخابی)، و Y (زرد): 1500 صفحه

– کارتریج های تونر همراه این چاپگر میانگین بازده کارتریج تونر K (سیاه): 800 صفحه میانگین بازده کارتریج های تونر کامپوزیت C )فیروزه ای)، M (سرخابی) و Y (زرد): 800 صفحه بازده متوسط ​​بالا بر اساسISO/IEC

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب پرینترهای جوهر افشان

19798هنگام چاپ کاغذ معمولی سایز A4 با تنظیم تراکم چاپ پیش‌فرض است. ISO/IEC 19798 استاندارد جهانی مربوط به “روش تعیین بازده کارتریج تونر برای چاپگرهای رنگی و دستگاه‌های چند منظوره حاوی اجزای چاپگر” است که توسط ISO (سازمان بین‌المللی استانداردسازی) صادر شده است.

تعویض تونر کارتریج

طول کارتریج‌های تونر

طول عمر کارتریج های تونر تابع شرایط زیر است. این شرایط در هر پرینتر می‌تواند متفاوت باشد و باید جداگانه بررسی شوند.

 • محیط چاپ/شرایط چاپ
 • چاپ متناوب
 • تنظیمات اندازه کاغذ و نوع کاغذ
 • نسبت چاپ
 • تونر حتی زمانی که چاپ با نسبت چاپ پایین انجام می شود مصرف می شود.
 • چاپ رنگی
 • بیش از یک کارتریج تونر ممکن است به طور همزمان به پایان عمر خود برسد.
 • ساختار چاپگر

تعویض تونر کارتریج

حتی اگر سیاه و سفید چاپ می‌کنید، ممکن است عمر کارتریج های رنگی را تحت تاثیر قرار دهد.

از کادر محاوره ای [Consumables/Counters] در پنجره وضعیت چاپگر می‌توان برای تخمین زمان نیاز به تعویض کارتریج های تونر استفاده کرد. وضعیت هر یک از کارتریج های تونر رنگی در کادر محاوره‌ای [Consumables/Counters] نمایش داده می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین دستگاه چاپ سیاه و سفید برای خرید


تونر چاپگر چیست و چگونه کار می‌کند؟

تونر بخش اساسی یک چاپگر است. این کارتریج است که پودر تونر را از طریق بارهای الکتریکی روی کاغذ منتقل می‌کند. پودر از دو عنصر تشکیل شده است.

اولین مورد رنگدانه است و دومی پودر پلاستیک است. رنگدانه ها برای رنگ کردن سطحی که روی آن چاپ می‌کنید استفاده می‌شود. پلاستیک وظیفه اختلاط و چسباندن رنگدانه های مذکور به کاغذ را بر عهده دارد.

تعویض تونر کارتریج

مزایا و معایب تونر چاپگر

تونر یکی از مهمترین عناصری است که برای اطمینان از کیفیت چاپ خوب به آن نیاز دارید. اکنون که می‌دانید تونر و تفاوت بین جوهر و تونر چیست، ممکن است از خود بپرسید: آیا خرید تونر واقعاً ارزشش را دارد؟ به نظر ما بله. اما مانند هر محصول دیگری، تونر نیز دارای معایبی است.

با این حال، مزایای تونر بسیار بیشتر از نقاط منفی آن است. در اینجا به شما نشان می‌دهیم که چرا تونر یک گزینه عالی برای چاپ است.

مزایا

 • در مقایسه با کارتریج های جوهرافشان بسیار دقیق‌تر است
 • مشکلات لکه ها را نشان نمی‌دهد
 • ظرفیت برتر در مقایسه با کارتریج های جوهرافشان
 • دوام برتر
 • ارائه سرعت چاپ سریعتر
 • کیفیت چاپ تونر معمولاً در مقایسه با چاپ جوهرافشان بهتر و دقیق تر است.

معایب

 • کارتریج‌های جوهرافشان گران‌تر هستند

تعویض تونر کارتریج

معیارهای خرید تونر چاپگر

در ادامه، در مورد پنج نکته ضروری که باید هنگام خرید تونر به آن توجه کنید، صحبت خواهیم کرد. زیرا همه کاربران به یک نوع تونر چاپگر نیاز ندارند. همه چیز به عادت چاپ شما و همچنین نوع کاری که انجام می‌دهید بستگی دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید پرینتر در سال ۲۰۲۲ + معرفی آن‌ها

بودجه

برای بسیاری از مردم این مهم‌ترین معیار است. بودجه همه یکسان نیست و این مورد قابل درک است. در صورتی که شما بودجه محدودی دارید، ممکن است مجبور شوید تونرهای اصلی و با نام تجاری را کنار بگذارید. تست محصول ما نشان داد که این قیمت ها در حدود 65 تا 100 دلار است.

البته، آنها در مقایسه با سایر گزینه ها یک مزیت دارند: معمولاً عمر طولانی تری را شامل می‌شوند. شما باید همه جوانب را در نظر بگیرید و تعیین کنید که در زمان خرید بهترین انتخاب برای شما چیست.

تعویض تونر کارتریج

برند تجاری سازگار با تونر

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تونر اصلی با تونر سازگار متفاوت است. با این حال، به نظر ما، اگر می‌دانید چگونه جستجو کنید، لازم نیست از نظر کیفیت تفاوتی ایجاد کند.

البته، در سطح بهینه‌سازی و عملکرد، انتخاب یک نسخه اصلی آسان‌تر است. تست محصول نشان داد که تونرهای سازگار معمولا در بسته های دوتایی عرضه می‌شوند که به طور متوسط ​​بیش از 2000 صفحه چاپ شده را ارائه می‌دهند.

ظرفیت

برای اینکه کارتریج جوهر کار کند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را در هد چاپ چاپگر خود قرار دهید. اگر نیاز به چاپ در مقادیر زیادی دارید، به نظر ما باید یک تونر سازگار را انتخاب کنید. آزمایش ثابت می‌کند که وقتی در بسته‌های بیش از یک واحد قرار می‌گیرند، تعداد بیشتری از صفحات چاپ شده را بیرون می‌دهند.

اگر نمی‌خواهید تونر را مرتباً تعویض کنید، می‌توانید برخی از بهترین تونرهای چاپگر موجود با ظرفیت 3000 صفحه را جستجو کنید.

تعویض تونر کارتریج

سازگاری

اگر قصد خرید تونر اورجینال را ندارید، این قسمت مورد توجه شما قرار خواهد گرفت. تونرهای سازگار درجات مختلفی از سازگاری را دارند. آزمایش نشان می‌دهد که هر نوع تونر برای مجموعه خاصی از چاپگرها ساخته شده است. به طور کلی آنها با مدل ها یا سری های مختلف سازگار هستند.

قبل از سرمایه‌گذاری در یکی، باید مطمئن شوید که با چاپگر خاص شما به خوبی کار می‌کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت پرینترهای جوهرافشان و لیزری

کیفیت تصویر

همه تونرها کیفیت تصویر یکسانی را ارائه نمی‌دهند، به خصوص زمانی که با بازار تونر سازگار سروکار دارید. از طریق آزمایش متوجه شدیم که انجام برخی تحقیقات اولیه توصیه می‌شود.

مقایسه گزینه های مختلفی که در نظر دارید و خواندن نظرات دیگران را در مورد آن محصول مفید است. این آزمایش نشان داد که اگر نمی‌خواهید ریسک کنید، باید یک تونر اصلی بخرید.

تعویض تونر کارتریج

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم که جمعی از سوالات متداول کاربران را بررسی کرده و پاسخی مناسب برای‌شان ارائه کنیم.

تفاوت بین تونر چاپگر و جوهر چاپگر سنتی چیست؟

تفاوت بین تونر و جوهر بسیار ساده است. برای شروع، جوهر با چاپگرهای تزریقی یا “جوهرافشان” استفاده می‌شود. از طرف دیگر تونر هم معمولاً در چاپگرهای لیزری استفاده می‌شود. به طور کلی، این مواد چیزی است که آنها را متفاوت می‌کند. جوهر یک مایع است، در حالی که تونر یک پودر است.

آزمایشات نشان می‌دهد که هر دو محصول برای چاپ متن و تصاویر استفاده می‌شوند، با این حال، هر کدام این کار را از طریق روش متفاوتی انجام می‌دهند.

در مورد تونر قبلاً در قسمت قبل نحوه عملکرد آن را توضیح داده‌ایم. کارتریج های جوهر مایع را مستقیماً روی کاغذ قرار می‌دهند تا تصاویر و متنی را که می‌خواهید چاپ کنید منتقل کنید. برای اینکه کارتریج جوهرافشان کار کند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را در هد چاپگر خود قرار دهید.

آزمایش محصول نشان داد که رنگدانه مورد نیاز برای چاپ در یک محفظه آلومینیومی دربسته نگهداری می‌شود که با نازل های جوهر ریز پوشانده شده است. هد چاپ یک حرکت نوسانی را از عقب به جلو شروع می‌کند تا فرآیند چاپ را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین پرینترهای خانگی سال ۲۰۲۱

تعویض تونر کارتریج

اجزای مختلف کارتریج های تونر چاپگر چیست؟

کارتریج های تونر عناصر پیچیده‌ای هستند، از این رو قیمت بالاتری نسبت به کارتریج های جوهرافشان دارند. با این حال، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کارتریج های تونر دوام بیشتری داشته و همچنین کیفیت چاپ بهتر است. این مورد آنها را به محصولی ایده‌آل برای چاپ های عکاسی تبدیل می‌کند.

کارتریج های تونر پرینتر شامل موارد زیر است:

– پودر: یک تیغه اندازه گیری که مقدار پودری که از مخزن به سیلندر مغناطیسی منتقل می‌شود را تنظیم می‌کند. هنگامی که این تیغه توانایی کار خود را از دست دهد، چاپ ها شروع به نشان دادن خطوط یا خراش می‌کنند

تعویض تونر کارتریج

– زمان تعویض کارتریج تونر

– ظرفی که پودر تونر را برای رسوب روی کاغذ نگه می‌دارد، مکانیسم مورد استفاده برای این امر مغناطیس است.

– تیغه تمیزکننده: این قسمت تونر را که به کاغذ منتقل نشده است برداشته و به ظرف تونر زباله برمی‌گرداند. باید به درستی نصب شود، زیرا در غیر این صورت ممکن است چاپ ها دارای لکه هایی باشند.

– تراشه‌های تونر، که برای مدیریت عملکرد تونر استفاده می‌شوند. این تراشه‌ها اطلاعاتی را در مورد تعداد صفحاتی که تا به امروز چاپ شده‌اند و همچنین تونر باقی‌مانده را ارائه می‌دهند. همانطور که در مورد تیغه تمیز کننده صحبت کردیم، ظرف تونر زباله تونر استفاده نشده‌ای را که پس از هر پرینت باقی می‌ماند، جمع‌آوری می‌کند.

– PCR (غلتک شارژ اولیه). این قسمت به لیزر اجازه می‌دهد تا اطلاعات دریافتی خود را چاپ کند.

– سیلندر مغناطیسی این لوله‌ای است که وظیفه حمل تونر از ظرف روی کاغذ را بر عهده دارد.

بیشتر بخوانید: درآمدزایی با پرینترهای سه بعدی + کاربردها و مزایا

تعویض تونر کارتریج

چگونه کارتریج تونر چاپگر را تمیز می‌کنید؟

چه یکی از بهترین کارتریج‌های تونر چاپگر Brother یا HP را داشته باشید، یا یکی از بهترین کارتریج‌های تونر چاپگر ارزان‌تر و سازگار، باید مراقب آن باشید. این برای دستیابی به یک چاپ باکیفیت ضروری است. بنابراین، هر از گاهی تمیز کردن کارتریج ممکن است مفید باشد.

البته به یاد داشته باشید: وقتی کارتریج را تمیز می‌کنید، هرگز آن را باز نکنید، کارتریج را هم نباید تکان دهید. این حرکت می‌تواند به داخل کارتریج آسیب برساند. همچنین، خطر نشت پودر و لکه‌دار شدن لباس هایی که می‌پوشید یا فرش و مبلمان اداری را دارد. و این فقط هر لکه ای نیست.

– پاک کردن آن تقریبا غیرممکن است. از طرف دیگر، شما باید دما و رطوبت چاپگر را کنترل کنید، زیرا بر عملکرد تونر تأثیر می‌گذارد. در واقع توصیه می‌شود این تجهیزات و همچنین کارتریج‌های تونر را در محیط‌هایی که دمای آنها ملایم است و در اتاق‌هایی که نور مستقیم زیادی وجود ندارد، نگهداری کنید. علاوه بر این، باید از ضربه، افتادن یا خراشیدن کارتریج های تونر جلوگیری کنید.

تعویض تونر کارتریج

آیا کارتریج های تونر چاپگر به اصطلاح “سازگار” کیفیت خوبی دارند؟

بهترین تونرهای چاپگر موجود در بازار فقط از برندهایی نیستند که خود چاپگرها را توزیع و به بازار عرضه می‌کنند. شرکت های دیگری نیز وجود دارند که کارتریج های تونر سازگار با چاپگرهای مختلف را تولید می‌کنند. بنابراین، اگر یک چاپگر HP یا Brother دارید، لازم نیست تونر را از همان شرکت خریداری کنید.

اگرچه شرکت های اصلی می‌توانند عملکرد عالی ارائه دهند، زیرا آنها محصول خود را بهتر می‌شناسند، این بدان معنا نیست که تونرهای “سازگار” سرمایه‌گذاری نامناسبی هستند. علاوه بر این، با توجه به نسخه های اصلی، آنها یک سری مزایایی را ارائه می‌دهند که نباید آنها را نادیده بگیرید.

و ما فقط در مورد قیمت صحبت نمی کنیم، مزایا: آنها ارزان تر از نسخه اصلی بوده و سبزتر هستند، زیرا نیازی به سرمایه‌گذاری منابع مورد نیاز نسخه اصلی ندارند. آنها همچنین کیفیت مشابه یا بسیار شبیه به تونرهای اصلی دارند.

و تفاوت بین آنها….

این موضوعی است که اغلب در مورد آن سوال می‌شود، یا در مورد “آیا کارتریج های سازگار به چاپگر من آسیب می‌رسانند؟” یا “آیا کارتریج های سازگار ارزان‌تر از کارتریج های اصلی هستند؟” پاسخ های متعددی برای این سؤالات در دست وجود دارد. اما بیایید با اولی شروع کنیم.

تعویض تونر کارتریج

آیا کارتریج های سازگار به چاپگر من آسیب می‌رسانند؟

شاید این وضعیت را شنیده باشید. شخصی یک کارتریج سازگار (که گاهی اوقات به عنوان کارتریج بازسازی شده شناخته می‌شود) را در چاپگر خود قرار داده و باعث ایجاد انواع مشکلات شده است. یکی از اصلی‌ترین آنها مشکلات تصویر مانند کیفیت پایین چاپ یا حتی قطعات شکسته مانند فیوزرها، درام ها یا واحدهای انتقال است.

استفاده از این کارتریج‌های تونر اشکالی ندارد، اما گاهی اوقات مردم ارزان‌ترین کارتریج‌هایی را که می‌توانند پیدا کنند، خریداری می‌کنند. متأسفانه، سناریو همیشه یکسان است، “شما آنچه را که برای آن هزینه کرده‌اید دریافت می‌کنید”. با یک کارتریج سازگار با کیفیت خوب هیچ اثری برای دستگاه شما نخواهد داشت.

گاهی اوقات تامین کنندگان ضمانت بازگشت پول یا حتی ضمانت چاپگر شما را در صورت بروز مشکل می‌دهند.

آیا کارتریج‌های سازگار ارزان‌تر از تونرهای اصلی هستند؟

پاسخ کوتاه بله است. این یکی از دلایل اصلی است که کارتریج ها را تبدیل به گزینه جذابی می‌کنند. اگرچه به یاد داشته باشید که کارتریج های تولید شده با کیفیت پایین می‌توانند چاپگر شما را با مشکلاتی مواجه کنند. وقتی این کارتریج‌های تونر سازگار را دنبال می‌کنید، سعی کنید به یک برند بچسبید، اگر خوب کار می‌کنند، به استفاده از آنها ادامه دهید.

توضیح این موضوع این است که وقتی از تونرهای اصلی استفاده می‌کنید، منبع تونر یا ترکیب تونر تغییر نمی‌کند، به جز زمانی که چاپگر تغییر کند. دلیل اصلی ارزان‌تر بودن تونرهای سازگار این است که تونر خود را می‌سازند. بنابراین، با تغییر یک تامین کننده تونر، تونر متفاوتی دریافت خواهید کرد و گاهی اوقات تونر در دستگاه مخلوط نمی‌شود.

این به خصوص برای پرینترهای لیزری رنگی صدق می‌کند، تونر بسیار ظریف‌تر است و این می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.

تعویض تونر کارتریج

همیشه ضمانت‌های چاپگر خود را از سازنده بررسی کنید، زیرا در صورت خراب شدن چاپگر در هنگام استفاده از کارتریج‌های سازگار، ممکن است از بین برود. به طور خلاصه، در اینجا چند نکته وجود دارد که هنگام تصمیم گیری برای خرید تونرهای اصلی یا سازگار باید در نظر بگیرید: سعی کنید از ارزان‌ترین کارتریج‌هایی که می‌توانید پیدا کنید اجتناب کنید.

به یک تامین‌کننده بچسبید، زیرا تغییر تامین‌کننده می‌تواند چاپگر شما را با مشکل مواجه کند. هنگام خرید تونرهای سازگار، همیشه به این T’s & C نگاه کنید، زیرا یک تامین‌کننده خوب یک سیاست بازپرداخت یا حتی ضمانت چاپگر شما را دارد.

بررسی کنید که آیا سازنده چاپگر شما ضمانت‌نامه را باطل می‌کند، زیرا ممکن است بخواهید هنگام خرید کارتریج تونر بعدی خود این مورد را در نظر بگیرید.


سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که روش‌های موجود تعویض تونر کارتریج را مورد بررسی قرار دهیم. این روش‌ها ساده بوده و با چند بار تجربه سرعت کارتان هم بالا خواهد آمد. تعویض تونر بسیار راحت‌تر از کارتریج جوهر افشان بوده و همین موضوع سبب شده است که محبوبیت پرینترهای لیزری بسیار بیشتر باشد.

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. به نظر شما هنگام تعویض تونر کارتریج باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

تونر چاپگر چیست و چگونه کار می‌کند؟

تونر بخش اساسی یک چاپگر است. این کارتریج است که پودر تونر را از طریق بارهای الکتریکی روی کاغذ منتقل می‌کند. پودر از دو عنصر تشکیل شده است.

مزایا و معایب تونر چاپگر چیست؟

تونر یکی از مهمترین عناصری است که برای اطمینان از کیفیت چاپ خوب به آن نیاز دارید. اکنون که می‌دانید تونر و تفاوت بین جوهر و تونر چیست، ممکن است از خود بپرسید: آیا خرید تونر واقعاً ارزشش را دارد؟ به نظر ما بله. اما مانند هر محصول دیگری، تونر نیز دارای معایبی است. در ادامه بخوانید.

معیارهای خرید تونر چاپگر چیست؟

در این مقاله در مورد پنج نکته ضروری که باید هنگام خرید تونر به آن توجه کنید، صحبت خواهیم کرد. زیرا همه کاربران به یک نوع تونر چاپگر نیاز ندارند. همه چیز به عادت چاپ شما و همچنین نوع کاری که انجام می‌دهید بستگی دارد.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.