• رها فهیمی
  نویسنده: رها فهیمی

عمر باتری اغلب مفهوم مبهمی در دستگاه‌های مختلف محسوب می‌شود. می‌توان آن را با یک عدد هم نشان داد، اما در واقع، صدها عامل به معنای واقعی کلمه می‌توانند روی استقامت و عمر باتری نقش داشته باشند. این در تست باتری لپ تاپ HP هم صدق می‌کند.

ویندوز یک ویژگی مخفی به نام Battery Report دارد که می‌تواند برای ارزیابی این مفهوم کمک کننده باشد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا تست باتری لپ تاپ HP را تحلیل کرده و نکات جالبی را با شما در میان گذاریم.


گزارش باتری

Battery Report یک ویژگی جدید در تست باتری لپ تاپ HP محسوب نمی‌شود، اما همچنان ابزار مهمی است، چرا که هیچ راهی برای دسترسی به آن از طریق منوهای تنظیمات ویندوز وجود ندارد. شما فقط می‌توانید از طریق Command Prompt یک گزارش باتری ایجاد کنید. در ادامه نحوه انجام آن را آورده‌ایم:

تست باتری لپ تاپ HP

 • از بخش جستجوی ویندوز، عبارت CMD یا Command Prompt را تایپ کنید. Command Prompt در نتایج جستجو برای‌تان نمایش داده می‌شود. از طرف دیگر، می‌توانید Command Prompt را در فهرست Windows System واقع در منوی Start هم پیدا کنید.
 • پس از باز کردن برنامه، یک خط فرمان خواهید دید که با C: شروع شده و به نام حساب کاربری شما ختم می‌شود. یک مکان‌نمای چشمک زن در انتهای این خط فرمان ظاهر می‌شود. حال powercfg /batteryreport را تایپ کنید و Enter را روی صفحه کلید خود فشار دهید.
 • در صورت موفقیت آمیز بودن، Command Prompt گزارش عمر باتری را در پوشه کاربری پروفایل‌تان در ویندوز ذخیره سازی می‌کند.
 • به پوشه فهرست شده در Command Prompt بروید. پوشه کاربر پیش فرض شما در مسیر C:Users<yourusername> قرار دارد که با تایپ همین مسیر می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. به‌جای YourUsername باید نام کاربری خود را در ویندوز وارد کنید.

بیشتر بخوانید: خرابی شارژر لپ تاپ و راهکارهای حل آن

شما می‌توانید با استفاده از File Explorer در پوشه کاربری خود یا با انجام گزارش جستجوی باتری ویندوز، باز هم به گزارش باتری دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید که جستجوی ویندوز ممکن است چندین دقیقه طول بکشد تا گزارش جدید را فهرست کند و به شما امکان جستجوی آن را بدهد.

پس می‌توان نتیجه گرفت که File Explorer ممکن است سریع‌تر باشد. گزارش باتری به عنوان یک سند HTML ذخیره می‌شود. همچنین می‌توانید آن را با مرورگر وب مورد نظر خود هم باز کنید. پس از باز کردن، یک سند طولانی مملو از اطلاعات است؛ را شاهد هستید.

تست باتری لپ تاپ HP

نحوه استفاده از Battery Report برای تخمین عمر باتری

از گزارش باتری می‌توان برای اندازه‌گیری عمر باتری و تست باتری لپ تاپ HP به روش‌های مختلفی استفاده کرد. اما بیشتر افراد تمایل دارند تا تخمین‌های موجود برای عمر باتری را مشاهده نکند. این بخش وظیفه محاسبه‌ مدت زمانی که باتری می‌تواند براساس کارکرد روزانه و هفتگی شما فعال بماند را دارد. این تخمین می‌تواند مفید باشد، چرا که در این صورت نیازی به تخلیه کامل باتری نخواهید داشت.

به ستون Active در زیر شارژ کامل نگاهی بیندازید. این یک نتیجه فرمت شده در ساعت، دقیقه و ثانیه را نشان خواهد داد. به‌عنوان‌ مثال، اگر در تست باتری لپ تاپ HP ستون 4:56:22 را نشان دهد؛ به این معنی است که باتری چهار ساعت و ۵۶ دقیقه و ۲۲ ثانیه می‌تواند دستگاه شما را فعال نگه دارد.

بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی با چند راهکار ساده

شما همچنین متوجه لیست‌های ورود به سیستم At Full Charge و At Design Capacity خواهید شد. ستون At Full Charge تخمینی است که می‌خواهید به آن توجه کنید. زیرا تخمینی را بر اساس حداکثر شارژی که باتری لپ‌تاپ شما در حال حاضر می‌تواند تحمل کند؛ ایجاد می‌کند. ستون At Design Capacity تخمینی را بر اساس حداکثر شارژ باتری لپ تاپ شما در زمانی که نو بود ایجاد می‌کند.

تست باتری لپ تاپ HP

گزارش باتری

ریاضیات استفاده شده گزارش باتری نیز گاهی اوقات می‌تواند مبهم و عجیب باشد. هنگامی که یک سیستم فقط برای مدت کوتاهی یا در فواصل زمانی کوتاه در طول روز استفاده می‌شود، خطاها را مشاهده خواهید کرد. همچنین اگر سیستم به مدت چندین هفته استفاده نشود، ممکن است باز هم متوجه بروز خطاهایی شوید.

بیشتر بخوانید: حل مشکلات کارت گرافیک و تحلیل آن‌ها

نحوه استفاده از Battery Report برای اندازه گیری سلامت باتری

Battery Report دو راه دیگر برای تصمیم گیری در مورد باتری شما ارائه می‌دهد. اولین مورد، شمارش چرخه است که در بالای گزارش در قسمت باتری‌های نصب شده می‌بینید. تعداد چرخه تخمینی است از اینکه چند برابر ظرفیت کامل باتری لپ تاپ شما خالی شده است.

یک چرخه می‌تواند به این معنی باشد که باتری 20 درصد پنج بار یا 100 درصد یک بار تخلیه شده است. یک باتری لپ تاپ معمولی باید چندین صد چرخه شارژ را تحمل کند؛ بیشتر باتری ها می‌توانند 500 تا 1000 چرخه را قبل از اینکه ظرفیت باتری به مشکل بربخورد؛ تحمل کنند.

همچنین می‌توانید بخش تاریخچه ظرفیت باتری را که در نیمه راه گزارش یافت شده است؛ بررسی کنید. این گزارشی از ظرفیت باتری اندازه‌گیری شده را ارائه می‌کند و همچنین برای راحتی، ظرفیت طراحی باتری را نشان می‌دهد که در صورتی که باتری آن‌طور که در نظر گرفته شده است، چقدر انرژی باید نگه دارد.

ظرفیت شارژ کامل که 20 درصد کمتر از ظرفیت طراحی اولیه یا کمتر است؛ نشان‌دهنده باتری قدیمی‌تر است.

تست باتری لپ تاپ HP


تست باتری لپ تاپ HP و نحوه بررسی تست سلامت آن

اگر متوجه تغییر ناگهانی در طول عمر باتری لپ تاپ HP خود شده‌اید یا فقط می‌خواهید از وضعیت واقعی باتری لپ تاپ HP خود مطلع شوید و تست باتری لپ تاپ HP انجام دهید. دلیل شخصی شما هر چه باشد، آزمایش سلامت باتری لپ تاپ HP می‌تواند بسیار ساده باشد.

در همین حال، باتری لپ‌ تاپ‌ها بسته به استفاده از یک سال تا چندین سال دوام خواهند داشت، اما اگر استفاده سنگینی از لپ تاپ خود دارید، شرایط می‌تواند کمی متفاوت باشد.

سلامت باتری لپ تاپ اچ پی را بررسی کنید

راه‌های زیادی برای بررسی سلامت باتری لپ تاپ HP و تست آن وجود دارد که می‌توانیم به روش HP Hardware Diagnostics اشاره کنیم. اما در این راهنما، قصد ما استفاده از شیوه Support Assistant اچ پی است که کار را برای‌تان راحت‌تر می‌کند.

می‌دانیم که HP Battery Check یک ابزار کاربردی در همین بخش است که آزمایش ساده اما دقیقی از باتری را در ویندوز می‌تواند به همراه داشته باشد. برای استفاده از HP Support Assistant برای بررسی سلامت لپ تاپ HP مراحل زیر را دنبال کنید:

تست باتری لپ تاپ HP

 • مرحله 1. HP Support Assistant را در منوی Start جستجو کنید و روی Open کلیک کنید. HP Support Assistant بر روی لپ‌تاپ‌های HP نصب شده است.
 • مرحله 2. دستگاه خود را از لیست انتخاب کنید.
 • مرحله 3. باتری را انتخاب کنید
 • مرحله 4. روی Run battery check کلیک کنید
 • مرحله 5. صبر کنید تا بررسی باتری کامل شود.
 • مرحله 6. پس از فرایند تست باتری، نتایج را خواهید دید.
 • لپ تاپ HP خود را مجدداً راه اندازی کنید و کلید F2 را فشار دهید و سپس روی Component Tests در منوی اصلی کلیک کنید.
 • در لیست Component Tests، روی Power کلیک کنید
 • در لیست تست‌های برق، باتری را انتخاب کنید.
 • در صفحه تست باتری، یک بار روی Run کلیک کنید.
 • تست باتری شروع می‌شود. تست باتری حدود دو دقیقه طول می‌کشد. کالیبراسیون باتری در صورت نیاز به 2 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد. هر زمان که بخواهید می‌توانید با فشار دادن کلید Esc لغو کنید.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی هارد لپ تاپ و نحوه آگاهی از آن‌ها

تست باتری لپ تاپ HP

نمای کلی برنامه HP Battery Check Utility

HP Battery Check ابزاری است که توسط HP طراحی شده و استفاده از آن تست باتری لپ تاپ HP را برای‌تان تسهیل می‌کند. این برنامه به شما امکان می‌دهد تا یک آزمایش ساده اما دقیق از باتری لپ تاپ خود انجام دهید. اگر دستگاه شما به باتری دوم مجهر شده است، این ابزار می‌تواند هم باتری اولیه و هم باتری ثانویه را آزمایش کند.

پس از بررسی، اطلاعات مربوط به وضعیت باتری و جزئیات باتری نمایش داده می‌شود. علاوه بر این، اگر با عملکرد باتری خراب رو به رو شدید، می‌توانید از این ابزار برای تشخیص مشکل استفاده کنید.

وضعیت سلامت باتری در HP Battery Check، مشاهده کنید:

 • خوب: باتری به درستی کار می‌کند
 • کالیبره کردن: باتری می‌تواند به درستی کار کند اما باید کالیبره شود
 • تعویض: باتری دیگر شارژ نمی‌پذیرد و نیاز به تعویض دارد
 • بدون باتری: باتری اصلی یا ثانویه شما شناسایی نشده است
 • خطا: هنگام دسترسی به باتری، خطایی ظاهر می‌شود

تست باتری لپ تاپ HP

برای اجرای HP Battery Check، باید مطمئن شوید که آداپتور برق شما به لپ تاپ متصل است و مطمئن شوید که شارژ بیش از 3٪ است. علاوه بر این، بهتر است قبل از آزمایش و تست باتری لپ تاپ HP لپ تاپ را با استفاده از آداپتور برق حداقل 30 دقیقه با خاموش بودن لپ تاپ شارژ کنید. این برای اطمینان از معتبر بودن نتیجه آزمایش است.

چک باتری اچ پی

برای اجرای بررسی سلامت باتری HP و تست باتری لپ تاپ HP با این ابزار، می‌توانید به وب‌سایت رسمی HP بروید و روی دکمه Launch now از بخش BATTERY CHECK کلیک کنید. سپس پس از باز شدن HP Battery Check، دستورالعمل‌های ارائه شده توسط این برنامه را دنبال کنید تا رایانه شخصی خود را تحلیل و بهینه‌سازی کنید. علاوه بر این راه، گزینه دیگری نیز وجود دارد.

در حال حاضر HP Battery Check یک ابزار کاربردی در HP Support Assistant برای تست باتری لپ تاپ HP است و می‌توانید این برنامه را برای تست باتری دریافت کنید. برای اجرای بررسی باتری لپ تاپ HP مطمئن شوید که از نسخه HP Support Assistant 8.5 و بالاتر بهره می‌برید.

بیشتر بخوانید: چگونه مدل باتری لپ تاپ را پیدا کنیم؟

تست باتری لپ تاپ HP

 • مرحله 1: به دانلود HP Support Assistant بروید و آن را بر روی لپ تاپ HP خود نصب کنید.
 • مرحله 2: آن را راه اندازی کنید و به انتخاب دستگاه بروید.
 • مرحله 3: روی Troubleshooting and fixes > Battery Check کلیک کنید. پس از مدتی HP Battery Check نتیجه را نمایش می‌دهد

علاوه بر این، می‌توانید HP Battery Check را به طور جداگانه دانلود کنید تا سلامت باتری لپ تاپ HP را بررسی کنید. هنگام جستجوی عبارت دانلود بررسی باتری HP در Google Chrome، بسیاری از وب‌سایت‌های دانلود را برای دریافت این ابزار به شما می‌دهند. اگر به آن نیاز دارید؛ آن را دریافت کنید و برای استفاده و تست باتری لپ تاپ HP روی لپ تاپ HP خود نصب کنید.

تست و کالیبره کردن باتری

حداکثر ظرفیت باتری در طول زمان تغییر می‌کند. برای اطلاع از وضعیت باتری خود، در صورت لزوم تست باتری لپ تاپ HP انجام دهید و کالیبره کنید. به دلیل این تغییر در ظرفیت باتری، نشانگر سطح شارژ در ویندوز ممکن است 100٪ شارژ را نشان ندهد. برای اطلاع از وضعیت باتری خود، تست باتری لپ تاپ HP انجام دهید و در صورت لزوم آن را کالیبره کنید.

کالیبره کردن باعث می‌شود تا میزان شارژ را در ویندوز به طور دقیق نمایش دهد. در این سند دو روش تست و کالیبراسیون باتری توضیح داده شده است. همچنین یک روش دستی برای کالیبراسیون باتری ارائه می‌شود.

تست باتری لپ تاپ HP

تست باتری لپ تاپ HP با استفاده از HP PC Hardware Diagnostics

اچ پی یک نرم افزار تشخیص دارد که می‌توانید از آن برای آزمایش قطعات سخت افزاری روی رایانه و تأیید خرابی‌های سخت افزاری استفاده کنید. تست باتری لپ تاپ HP روی دستگاه شما انجام می‌شود تا مطمئن شود باتری به درستی کار می‌کند. بسته به اینکه از کدام نسخه Windows یا HP PC Hardware Diagnostics استفاده می‌کنید؛ اطلاعات و گرافیک در این روش ممکن است؛ برای شما کمی متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم

 • کامپیوتر را روشن کنید.
 • HP PC Hardware Diagnostics Windows را جستجو کنید؛ روی برنامه در نتایج جستجو کلیک راست کنید و سپس Run as administrator را انتخاب کنید.
 • در منوی اصلی روی Component Tests کلیک کنید.
 • در لیست Component Tests، روی Power کلیک کنید.
 • انتخاب Battery Check در قسمت Component Tests
 • منتظر بمانید تا تست در حال انجام باشد. تست باتری حدود دو دقیقه طول می‌کشد.
 • منتظر بمانید تا تست کامل شود
 • در صفحه Component Tests روی Finish کلیک کنید.
 • در پنجره تست کامپوننت روی finish کلیک کنید
 • برای مشاهده نتایج تست باتری، Test Logs را انتخاب کنید.
 • انتخاب Test Logs در منوی اصلی HP PC Hardwre Diagnostics
 • وقتی آزمایش انجام شد، گزارش‌های آزمایشی را که وضعیت کلی لپ تاپ یا وضعیت باتری را نشان می‌دهند، مرور کنید.
 • اگر باتری شما شارژ شد، روی منوی اصلی کلیک کنید یا برای اطلاعات بیشتر روی جزئیات کلیک کنید.

تست باتری لپ تاپ HP

موارد زیر را برای اقدامات پیشنهادی بررسی کنید و سپس وضعیت باتری و شناسه خرابی را یادداشت کنید.

با استفاده از HP Support Assistant تست باتری لپ تاپ HP را انجام دهید. HP Battery Check یک ابزار کاربردی در HP Support Assistant است که آزمایش ساده اما دقیقی از باتری در ویندوز ارائه می‌دهد. برای استفاده از HP Support Assistant برای انجام تست باتری لپ تاپ HP و کالیبره کردن باتری، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

 • در ویندوز، HP Support Assistant را جستجو کرده و باز کنید. اگر برنامه روی رایانه شما نصب نشده است، برای دانلود آخرین نسخه به HP Support Assistant بروید.
 • در تب داشبورد من، روی باتری کلیک کنید. صفحه باتری نمایش داده می‌شود.
 • روی اجرای بررسی باتری کلیک کنید.
 • صبر کنید تا بررسی باتری کامل شود.
 • نتایج بررسی باتری HP Support Assistant را مرور کنید.

تست باتری لپ تاپ HP

قبل از شروع ویندوز باتری را تست کنید

پس از شارژ و تخلیه باتری، آن را دوباره به شارژ کامل برگردانید تا قبل از شروع ویندوز، تست باتری لپ تاپ HP را انجام دهید.

 • آداپتور برق را جدا کنید.
 • دکمه پاور را حداقل پنج ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا کامپیوتر خاموش شود.
 • کامپیوتر را روشن کنید و بلافاصله esc را به طور مکرر، تقریباً هر ثانیه یک بار فشار دهید. وقتی منوی راه اندازی ظاهر شد، f2 را فشار دهید. منوی HP PC Hardware Diagnostics نمایش داده می‌شود.
 • در منوی اصلی روی Component Tests کلیک کنید.
 • در لیست Component Tests، روی Power کلیک کنید.
 • در لیست تست‌های برق، روی باتری کلیک کنید.
 • در صفحه تست باتری، یک بار روی Run کلیک کنید. تست باتری شروع می‌شود.
 • تست باتری حدود دو دقیقه طول می‌کشد. کالیبراسیون باتری در صورت نیاز به 2 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد. هر زمان که بخواهید می‌توانید با فشار دادن کلید esc لغو کنید.
 • صبر کنید تا بررسی باتری کامل شود.
 • پس از انجام آزمایش، اولین خط در صفحه بررسی باتری را که وضعیت یا وضعیت باتری را نشان می‌دهد، مرور کنید.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که لازم است درباره تعویض باتری لپ‌ تاپ بدانید

تست باتری لپ تاپ HP

باتری را به صورت دستی کالیبره کنید

برای کالیبره کردن دستی باتری، باید باتری را تخلیه و سپس باتری را شارژ کنید. این دستورالعمل‌ها با اکثر انواع باتری کار می‌کنند. پس از کالیبره کردن باتری، تست باتری لپ تاپ HP را انجام دهید. کالیبره کردن باتری دقت نرم افزار باتری را بهبود می‌بخشد به‌طوری‌ که سطح فعلی شارژ را با دقت بیشتری نشان می‌دهد.

باتری را خالی کنید

 • باتری را با استفاده از HP PC Hardware Diagnostics تخلیه کنید.
 • آداپتور برق را جدا کنید.
 • دکمه پاور را حداقل پنج ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا کامپیوتر خاموش شود.
 • کامپیوتر را روشن کنید و بلافاصله کلید f2 را به طور مکرر فشار دهید، تقریباً هر ثانیه یک بار، تا زمانی که منوی HP PC Hardware Diagnostics UEFI نمایش داده شود.
 • در منوی اصلی روی Component Tests کلیک کنید.
 • در لیست Component Tests، روی Memory کلیک کنید.
 • روی Extensive Test کلیک کنید.
 • برای شروع تست روی Loop تا خطا کلیک کنید. اجازه دهید تا زمانی که باتری کاملاً خالی شود و رایانه خاموش شود، آزمایش ادامه یابد.
 • حداقل باید 5.5 ساعت صبر کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض هارد لپ تاپ اچ پی با چند راهکار ساده

تست باتری لپ تاپ HP

باتری را شارژ کنید

باتری را کاملاً شارژ کنید تا کالیبراسیون مجدد باتری تمام شود.

 • برای شارژ باتری، آداپتور برق را به برق وصل کنید.
 • باتری را با یک بار شارژ کامل شارژ کنید، 99٪ تا 100٪.
 • شارژ باتری را بررسی کنید. کامپیوتر را روشن کنید و ویندوز را به طور معمول راه اندازی کنید. در دسکتاپ، نشانگر را روی نماد باتری در سینی سیستم نگه دارید تا درصد شارژ باتری را مشاهده کنید. اطمینان حاصل کنید که درصد شارژ باتری 99٪ یا 100٪ است.
 • قبل از استفاده از نوت بوک دو ساعت صبر کنید

استفاده از Battery Health Manager

این ابزار BIOS تعدادی تنظیمات طراحی شده برای بهبود طول عمر باتری و عملکرد را برای کامپیوترهای تجاری منتخب HP ارائه می‌دهد.

برای فهرستی از مدل‌های کامپیوتری ارائه شده و به‌روزرسانی‌های بایوس برای فعال کردن Battery Health Manager در آن پلتفرم‌ها، به HP Business Notebook، ایستگاه‌های کاری موبایل، و Mobile Thin Clients وجو دارد. HP برای کمک به بهینه‌سازی سلامت باتری HP Battery Health Manager را معرفی می‌کند.

تست باتری لپ تاپ HP

 • کامپیوتر را خاموش کنید و سپس مطمئن شوید که سیم برق به کامپیوتر متصل است.
 • کامپیوتر را روشن کنید و سپس کلید esc را مکرراً فشار دهید تا منوی Startup نمایش داده شود.
 • برای باز کردن BIOS Setup Utility کلید F10 را فشار دهید.
 • با استفاده از کلیدهای جهت‌دار، Advanced > Power Management Options را انتخاب کنید.
 • ویژگی Battery Health Manager باز می‌شود. اگر Battery Health Manager را نمی‌بینید، به صفحه نرم‌ افزار پشتیبانی مشتری و دانلود درایور HP بروید تا بایوس را به جدیدترین نسخه موجود به‌روزرسانی کنید.
 • برای انتخاب تنظیمات Battery Health Manager روی منوی کشویی کلیک کنید.
 • به حداکثر رساندن سلامت باتری: اگر رایانه بیشتر اوقات به آداپتور برق وصل است، از این تنظیم استفاده کنید. این تنظیم با کاهش حداکثر میزان شارژ باتری به 80 درصد، سلامت باتری را به حداکثر می‌رساند.
 • اجازه دهید HP شارژ باتری شما را مدیریت کند: اگر رایانه مرتباً از آداپتور برق خارج می‌شود و اجازه تخلیه دارد یا بیش از یک سال عمر دارد؛ از این قابلیت استفاده کنید. رفتار شارژ به طور خودکار تنظیم می‌شود تا بین به حداکثر رساندن سلامت باتری و حداکثر مدت زمان باتری تعادل برقرار کند.
 • پس از انتخاب یک تنظیم، روی Save کلیک کنید و سپس از BIOS Setup Utility خارج شوید.

بیشتر بخوانید: علت کار نکردن تاچ پد لپ تاپ

تست باتری لپ تاپ HP

گارانتی باتری

در نوت بوک‌های اچ پی، باتری‌های استاندارد و با عمر طولانی بدون استثنا تحت ضمانت‌های جداگانه از نوت بوک قرار دارند. در حالی که گارانتی باتری ممکن است با مدت گارانتی نوت بوک مطابقت داشته باشد؛ در واقع دو ضمانت به صورت جداگانه هستند.


سخن آخر

ما سعی کردیم که روال ساده مربوط به تست باتری لپ تاپ‌های اچ پی را با شما در میان گذارید. این روش‌ها در اکثر لپ تاپ‌های این کمپانی قابل استفاده هستند و مشکل خاصی در روند کار نخواهید داشت. با تست باتری می‌توانید زودتر از موعد از مشکلات بوجود آمده مطلع شده و راهکارهایی را هم برای افزایش کارایی آن در نظر داشته باشید.

باتری‌های اچ پی معمولا ماندگاری و کیفیت بالایی دارند و با کمی توجه بیشتر، این ماندگاری را می‌توانید بیشتر کنید. شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. به نظر شما چه روش‌های دیگری وجود دارد که در تست عملکرد باتری می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

چگونه گزارش باتری لپ تاپ را بگیریم؟

Battery Report یک ویژگی جدید در تست باتری لپ تاپ HP محسوب نمی‌شود، اما همچنان ابزار مهمی است، چرا که هیچ راهی برای دسترسی به آن از طریق منوهای تنظیمات ویندوز وجود ندارد.

نحوه استفاده از Battery Report برای اندازه گیری سلامت باتری چگونه است؟

در این مقاله در مورد نحوه ی اندازه گیری سلامت باتری لپ تاپ را با باتری ریپورت به شما آموزش می دهیم.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.