• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو مطالب بسیار مختلف و تخصصی وجود دارد که بررسی کردنشان می‌تواند ما را در انتخاب درست، کمک‌مان کند. منظورمان از انتخاب درست این نیست که کدام برند بهتر و یا کدامیک بدتر است! چرا که در زمان حال، اکثر شرکت‌های تولیدکننده‌ لپ‌تاپ، مدل‌های مختلف با قابلیت‌های متفاوتی تولید می‌کنند.

همین موضوع باعث می‌شود تا انتخاب‌های گسترده‌ای در اختیارمان قرار بگیرد. این در حالی است که در گذشته، فقط برخی برندها کیفیت بالایی ارائه می‌دادند و افراد برای خرید لپ‌تاپ، فقط به سراغ همان برندهای محدود بازار می‌رفتند.

دو برند ایسوس و لنوو، یکی از بهترین محصولات بازار هستند. هر کدام از این برندها مدل‌ها و سری متنوعی از لپ‌تاپ‌هایشان را روانه بازار کرده‌اند که امکانات متنوعی دارند. این بدین معنا است که در بحث مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو نمی‌توانیم خوب و یا بد را در نظر بگیریم. فقط می‌توانیم بسیاری از ویژگی‌های مختلف هر کدام را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: بهترین لپ تاپ لنوو؛ مجموعه ای کارآمد برای هر سلیقه ای!

در نهایت، بر اساس سلیقه و یا نیازهایمان می‌توانیم تصمیم بگیریم که کدامیک از این برندها برایمان مناسب‌تر هستند. ممکن است شما بر اساس دلایل منطقی‌تان تصمیم به خرید یکی از لپ‌تاپ‌های لنوو بگیرید و دیگری هم اقدام به تهیه لپ‌تاپ ایسوس کند.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


فهرست مطالب

مهم‌ترین مورد در تصمیم‌گیری انتخاب لپ تاپ ایسوس یا لنوو

در بسیاری از مواقع، افراد در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو نمی‌دانند که باید دقیقا کدام موارد را در نظر بگیرند. از این روی، ممکن است از ظاهر یک محصول خوششان آمده و آن را خریداری کنند. معمولا در چنین مواقعی افراد پس از مدتی بسیار پشیمان می‌شوند.

چرا که با خودشان می‌گویند کاش کمی بیشتر در مورد لپ‌تاپ تحقیق می‌کردم و می‌توانستم مدل بهتری را نسبت به نیازی که دارم انتخاب کنم. ما هم در اینجا قصد داریم به نکات بسیار مهمی اشاره کنیم که شما در آینده چنین جملاتی را به خودتان نگویید و احساس پشیمانی نکنید.

معمولا تحقیق و بررسی بسیار زیاد قبل از خرید لپ‌تاپ، می‌تواند به ما کمک کند بهترین لپ‌تاپ را بر اساس نیازمان انتخاب کنیم. به همین دلیل اگر شما هم بین لپ تاپ ایسوس یا لنوو مردد هستید که کدامیک را انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما این مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو را با دقت مطالعه کنید.

چرا که ما در اینجا موارد بسیار مختلفی را بررسی خواهیم کرد تا شما بتوانید کاملا مصمم و منطقی تصمیم نهایی‌تان را در مورد خرید لپ‌تاپ بگیرید. در چنین شرایطی، بدون شک، شما هم کاملا قاطعانه قادر خواهید بود لپ‌تاپ مناسب با نیاز و سلیقه‌تان را انتخاب کرده و آن را خریداری بکنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


ضروری‌ترین سوالات در انتخاب لپ‌تاپ

قبل از مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو بهتر است موارد مختلفی را مدنظرمان قرار بدهیم. به طور کلی هنگامی که می‌خواهیم بین 2 برند یک انتخاب خوب داشته باشیم، باید هم در مورد خود لپ‌تاپ اطلاعات جامعی کسب کنیم و هم در مورد کاربری خودمان بیشتر بدانیم.

این که فقط بخواهیم یک سیستم خوب داشته باشیم، نمی‌تواند معیار مناسب برای انتخاب لپ‌تاپ باشد! چرا که بیشتر افراد ممکن است فقط در مورد این دو برند تعاریف زیادی شنیده باشند و فقط بخواهند یکی از این دو برند را انتخاب کنند. چنین نگرشی برای انتخاب لپ‌تاپ، نمی‌تواند مناسب باشد.

هنگامی که بحث مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو پیش می‌آید، ما باید به طور دقیق بدانیم که نیازمان از یک سیستم دقیقا کدام موارد هستند و چه برندی می‌تواند مناسب نیازهایمان باشد. بررسی کردن این موارد می‌تواند به ما کمک کند تا در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، بتوانیم با دیدگاه بهتر و اطلاعات جامع‌تری سیستم مورد نظرمان را خریداری کنیم. در چنین شرایطی، دیگر معیارهای کاملا سطحی را در نظر نخواهیم گرفت.

بیشتر بخوانید: بهترین لپ تاپ ایسوس؛ بررسی سری ZenBook تا ROG ،Viva و … در یک نگاه سریع!

مثلا حتی ممکن است صفحه لمسی بودن یک لپ‌تاپ را اولویت خودتان قرار ندهید. در حالی که شاید افراد دیگر جذب چنین امکانی شده و موارد متعدد و تخصصی همان برند را اصلا بررسی نکنند. ما در اینجا به طور کلی موارد بسیار مهمی را برایتان مطرح خواهیم کرد که هم در مورد لپ‌تاپ و هم نوع کاربری شما، بسیار مفید و موثر خواهند بود.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


آنچه که در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو اهمیت بالایی دارد

مطمئنا شما هم به این نتیجه رسیده‌اید که برندهای دیگر فعلا به دردتان نمی‌خورد و باید از بین ایسوس و لنوو، گزینه مناسبی را برای خودتان انتخاب کنید. به همین دلیل هم، در حال خواندن این مطلب هستید. اما مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، از آنجایی که هر کدام مدل‌های بسیار مختلف و متفاوتی دارند، کار بسیار آسانی نیست.

در بالا هم توضیح دادیم که امروزه هر کدام از شرکت‌های تولیدکننده لپ‌تاپ مدل‌ها و سری متفاوتی از لپ‌تاپ‌هایشان تولید می‌کنند. این موضوع می‌تواند کار مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو را بسیار سخت‌تر کند.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ لنوو و دل؛ بررسی مدل های برتر بازار

به خاطر این که شما با حجم عظیمی از سری و مدل‌های مختلف این دو برند، مواجه خواهید شد. طبیعی است که در چنین شرایطی، مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو برایتان کار بسیار سختی خواهد شد. اما اگر چند نکته بسیار مهم را مدنظرتان داشته باشید، دیگر مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو برایتان کار سختی نخواهد بود.

چرا که با در نظر گرفتن مهم‌ترین موارد، گزینه‌های بیشتری برایتان حذف شده و فقط مهم‌ترین موارد برایتان باقی خواهند ماند. در ادامه این مطلب، به چند مورد بسیار مهم در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو اشاره خواهیم کرد که اهمیت بسیار زیادی دارند.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کارایی یا عملکرد لپ‌تاپ

زمانی که صحبت از کارایی یا عملکرد لپ‌تاپ در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو می‌شود، موارد زیادی برایمان روشن می‌گردد. جالب است بدانید موضوعات مختلفی ارتباط مستقیم با کارایی یا عملکرد لپ‌تاپ دارند. یعنی از نوع سخت‌افزار گرفته تا قیمت لپ‌تاپ، می‌تواند ارتباط مستقیمی با این موضوع داشته باشد.

در دهه‌های قبل، هدف از تولید لپ‌تاپ، به هیچ عنوان عملکرد بسیار بالای آن نبود. چرا که لپ‌تاپ فقط یک رایانه قابل حملی بود که می‌توانست کارهای ضروری کاربرانش را در حساس‌ترین شرایط ممکن انجام بدهد. حتی به خاطر همین موضوع‌، لپ‌تاپ‌ها هزینه‌ی بسیار بالایی داشتند.

یعنی بیشتر تاجران و یا بازاریابان ارشد شرکت‌های بزرگ، فقط می‌توانستند لپ‌تاپ خریداری کرده و آن را با خودشان به مسافرت‌های کاری ببرند. این لپ‌تاپ‌ها به هیچ عنوان عملکرد و یا سرعت پردازش عالی نداشتند. چرا که فقط برای کارهای ضروری ساخته شده بودند.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ‌تاپ ایسوس با ایسر در سال ۲۰۲۲ + بررسی دو برند پرچم دار بازار

اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، همه چیز به طور کلی تغییر کرد. چرا که ما شاهد روی کار آمدن لپ‌تاپ‌های بسیار قدرتمند با عملکرد عالی بودیم. حالا اگر بخواهیم در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو هم چنین موضوعی را مدنظرمان قرار بدهیم، می‌توانیم به نتایج بسیار عالی برسیم.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ عملکرد

اگر شما به دنبال یک لپ‌تاپ با عملکرد قوی باشید، بدون شک باید هزینه بسیار زیادی بابت آن پرداخت کنید. چرا که لپ‌تاپ‌هایی با عملکرد عالی، از سخت‌افزارهای قدرتمندی ساخته شده‌اند. این سخت‌افزارها هزینه‌های بالایی دارند که در قیمت لپ‌تاپ، تاثیر بسزایی می‌گذارد.

برای مثال، یک لپ‌تاپ گیمینگ که دارای کارت گرافیک 6 گیگابایتی بسیار قدرتمند است، هزینه هنگفتی خواهد داشت. چرا که تهیه کردن همان کارت گرافیک برای شرکت سازنده، هزینه‌ی بالایی دارد. در نتیجه، اگر در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو به دنبال عملکرد بالا هستید، باید هزینه‌ی بیشتری هم مدنظرتان باشد.

حالا در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که از لحاظ عملکرد کدامیک بهتر هستند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این موضوع کاملا بستگی به نوع مدلی دارد که قرار است انتخاب کنید. چرا که هر کدام از این دو برند سری مختلفی از لپ‌تاپ‌هایشان را تولید کرده‌اند.

مثلا، ممکن است لپ‌تاپ ایسوس یک مدل میان‌رده با عملکرد معمولی نسبت به یک مدل پرچم‌دار لنوو داشته باشد و یا برعکس یکی از مدل‌های رده‌بالای ایسوس از لحاظ عملکرد عالی‌تر از برخی مدل‌های سطح پایین لنوو باشد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


در انتخاب لپ‌تاپ از لحاظ عملکرد نوع کاربری‌تان را در نظر بگیرد

حالا شاید باز هم بیشتر کنجکاو باشید تا بدانید چه موقع باید یک لپ‌تاپ با عملکرد عالی‌تری انتخاب کنید؟ در واقع، اگر انتظار شما از لپ‌تاپ‌تان بسیار بالا است و می‌خواهید کارهای پردازشی سنگینی با آن انجام دهید، بهتر است یک لپ‌تاپ با عملکرد عالی تهیه کنید.

چرا که شما نمی‌توانید هرگز از لپ‌تاپ‌های رده‌پایین، انتظار عملکرد عالی داشته باشید. این موضوع در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو هیچ فرقی نخواهد داشت. چرا که هر کدام رده‌های مختلفی داشته و کارایی‌شان هم نسبت به عملکردی که دارند، می‌تواند کاملا متفاوت باشد.

حالا اگر استفاده‌ای که از لپ‌تاپتان دارید کاملا معمولی است، یعنی می‌خواهید کارهای روزمره و بسیار ساده را با آن انجام بدهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که هرگز هزینه بالایی برای خرید لپ‌تاپ لنوو با عملکرد عالی صرف نکنید. صرف هزینه برای لپ‌تاپ، کاملا بستگی به نیاز شما خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: بهترین لپ‌تاپ اقتصادی؛ معرفی ارزان قیمت ترین ها

چرا که ممکن است فقط به برخی از موارد ظاهری مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو بپردازید و هرگز نیاز خودتان را در نظر نگیرید. همین موضوع هم باعث خواهد شد تا انتخاب درستی در خرید لپ‌تاپتان نداشته باشید. البته راجع به نوع کاربری و انتخاب درست لپ‌تاپ، به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو کدامیک از لحاظ عملکرد بهتر است؟

بدون شک شما هم کنجکاو هستید تا بدانید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، انتخاب کدام برند مناسب‌تر است؟ از آنجایی که بحث عملکرد لپ‌تاپ برای تمامی برندها جزو اولویت اول است، همگی در این زمینه دارای نقاط قوت زیادی هستند. یعنی هر دوی برند ایسوس و لنوو از لحاظ عملکرد، مدل‌های بسیار عالی را روانه بازار کرده‌اند.

شما می‌توانید با انتخاب بهترین مدل‌های لپ‌تاپ ایسوس و یا لنوو از عملکرد بسیار عالی و خیره‌کننده‌ای برخورداری شوید. در هر دوی لپ‌تاپ‌های ایسوس و لنوو از پردازنده‌های گرافیکی بسیار قدرتمند RTX 2080 و حتی 3080 استفاده شده است. چنین چیزی در هر دوی این برندها، یک مزیت عالی در بحث پردازش گرافیکی محسوب می‌شود.

ناگفته نماند که مدل‌های رده‌بالای هر دو برند، مجهز به پردازنده‌های مرکزی بسیار قدرتمند نسل دهم Core i7 هستند. از طرفی دیگر، ما شاهد ظرفیت حافظه رم تا مرز 32 گیگابایت در مدل‌های رده‌بالای ایسوس و لنوو هستیم. این امکانات بی‌نظیر، قدرت بی‌حد و مرزی از لحاظ پردازش در اختیار ما قرار می‌دهد.

در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ عملکرد عالی، انتخاب هر دویشان می‌توانند برای کارهای پردازشی نظیر ویرایش فیلم، طراحی گرافیک، نرم‌افزارهای مهندسی و… بسیار مناسب باشند. اما باید توجه داشته باشید که منظور ما فقط مدل‌های رده‌بالای این دو برند است.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


از لحاظ عملکرد، کدام برند می‌تواند برنده این رقابت باشد؟

با این که در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، بیان کردیم که هر دو برند می‌توانند انتخاب مناسبی باشند، اما برنده اصلی به ایسوس تعلق می‌گیرد. چرا که ایسوس اخیرا تراشه‌های لپ‌تاپ‌هایش را ارتقا داده و از مدل‌ بسیار قدرتمند AMD Ryzen استفاده کرده است.

این موضوع تحول بسیار عظیمی را در بخش پردازش لپ‌تاپ‌ها به وجود آورده است. چرا که مطمئنیم شما هم به خوبی می‌دانید که نسل پردازشگرهای Ryzen چقدر قدرتمند بوده و تا چه اندازه می‌تواند توان پردازشی خیره‌کننده‌ای داشته باشد. از این روی، تمام کاربرانی که از این لپ‌تاپ‌ها استفاده کرده‌اند از قدرت باورنکردنی پردازشی آن گفته‌اند.

لپ‌تاپ‌های ایسوس که مجهز به این نوع پردازشگرهای مرکزی هستند، حتی قابل مقایسه با بهترین لپ‌تاپ‌های لنوو نیستند. برای مثال، شما اگر بخواهید کار ویرایش ویدئویی با لپ‌تاپتان انجام بدهید، برای فیلم‌هایی که کیفیت 4K دارند، دچار مشکل خواهید شد.

بیشتر بخوانید: بهترین لپ تاپ مدیریتی؛ معرفی 6 مدل برتر بازار

اما لپ‌تاپ‌هایی که پردازشگرهای نسل Ryzen دارند، این کار را مثل آب خوردن برایتان انجام خواهند داد. طوری که انگار در حال استفاده از یک کیس قدرتمند PC هستید! پس اگر بخواهیم در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، یک برند منتخب را انتخاب کنیم، این عنوان به ایسوس تعلق خواهد گرفت.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


عمر باتری؛ مهم‌ترین موضوع در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو

یکی دیگر از مهم‌ترین موارد در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو و یا هر برند دیگری، بحث عمر باتری است. شما هم به خوبی می‌دانید مهم‌ترین عاملی که لپ‌تاپ را تبدیل به یک رایانه‌ی قابل حمل کرده، باتری آن است. یعنی بدون وجود باتری، لپ‌تاپ هیچ فرق خاصی با PC نخواهد داشت.

با این تفاوت که شما می‌توانید لپ‌تاپ را به راحتی حمل بکنید اما برای استفاده از آن، باید مانند PC، لپ‌تاپ را همیشه با برق مستقیم استفاده بکنید. اما وجود باتری در لپ‌تاپ‌ها باعث شده تا ما بتوانیم آن‌ها را با خودمان همه جا ببریم و استفاده‌های مختلفی بکنیم.

گاهی اوقات جاهای مختلفی وجود دارند که ممکن است دسترسی مستقیم به برق نداشته باشند. یعنی فرض کنید که شما یک نویسنده هستید و برای نوشتن رمان موردعلاقه‌تان می‌خواهید بروید وسط طبیعت و یا یک پارک بزرگ سرسبز و ادامه رمانتان را داخل رایانه‌ی شخصی‌تان بنویسید.

در چنین شرایطی طبیعی است که هیچ دسترسی مستقیمی به برق نداشته باشید. اما بهره‌مند شدن از یک لپ‌تاپ با باتری بسیار باکیفیت می‌تواند نیازتان را به طور کلی رفع کند. پس در نتیجه، می‌توان بحث عمر و کیفیت باتری را هم یکی از مهم‌ترین موارد در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو در نظر گرفت.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


عمر باتری بیشتر برای استفاده‌های طولانی مدت

در واقع تمام مدل‌های لپ‌تاپ‌ها برای استفاده‌های مختلفی در نظر گرفته شده‌اند. برای مثال، یک لپ‌تاپ خانگی و میان‌رده، معمولا برای کاربری روزمره و ساده در نظر گرفته شده است. به همین دلیل، طراحان و تولیدکنندگان چنین مدل‌هایی در هر برندی، عمر باتری چندان ویژ‌ه‌ای برایش در نظر نمی‌گیرند. اما هنگامی که بحث تولید لپ‌تاپ مهندسی و یا گیمینگ می‌شود، موضوع کاملا فرق خواهد کرد.

چرا که در چنین شرایطی، کاربران لپ‌تاپ از آن استفاده‌های طولانی‌مدت می‌کنند. طبیعی است که در چنین شرایطی، باتری لپ‌تاپ بیشتر درگیر برق‌رسانی باشد. به همین دلیل، نوع استفاده شما از سیستم‌تان، در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو اهمیت زیادی خواهد داشت.

این موضوع فقط مختص کارهای پردازشی بسیار سنگین نیست. مهم‌ترین چیزی که شما باید در بحث عمر باتری در نظر بگیرید، مدت‌زمان استفاده شما از لپ‌تاپ است. یعنی ممکن است شما یک تولیدکننده محتوا، دانشجو و یا مترجمی باشید که حتی کارهای بسیار سنگینی از لپ‌تاپتان انجام نمی‌دهید اما دائما در حال استفاده از آن هستید.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای

اگر برای چنین استفاده‌ای، لپ‌تاپی با عمر باتری کمتر تهیه بکنید، پس از مدت‌زمان کوتاهی، عمر باتری‌تان تمام شده و به طور کامل فاسد خواهد شد. در نتیجه، هنگام مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که عمر باتری مناسب با نوع کاربری شما داشته باشد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


نوع کاربری لپ‌تاپ؛ ارتباط مستقیم با عمر باتری

با این که در بالا اشاره کردیم، در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ عمر باتری، استفاده‌ی طولانی‌مدت و یا کارهای پردازشی سنگین می‌تواند نقش مهمی در انتخاب مدل مناسب داشته باشد، اما موضوع فقط به اینجا ختم نمی‌شود.

در واقع مطلب مهم دیگری هم در بحث انتخاب مدل مناسب لپ‌تاپ از لحاظ عمر باتری وجود دارد که اشاره کردن به آن، خالی از لطف نیست. گاهی اوقات برای برخی کاربران پیش می‌آید که از سیستم خود انتظار پردازش بالا و یا طولانی‌مدت ندارند. مثلا، ممکن است شما فقط از لپ‌تاپ‌تان در بیرون از خانه استفاده‌های زیادی داشته باشید.

فرض کنید که شغل شما طوری است که باید حتما لپ‌تاپتان را به شرکت‌های مختلفی ببرید و در آن پروژه‌های کاملا سبک، در حد یک PDF و یا فایل Word را ارائه بدهید. اما چیزی که برایتان بسیار مهم است، خاموش نشدن آن در طول انجام کارتان است. برای چنین مواقعی هم، شما باید یک لپ‌تاپ کاملا سبک با عمر باتری عالی در نظر بگیرید.

در غیر این صورت، هنگام استفاده کردن از آن، دچار مشکلات زیادی شده و ممکن است بسیار اذیت شوید. این موضوع را هم باید هنگام مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو در نظر بگیرید. البته در ادامه، هنگام معرفی نوع کاربری بیشتر در مورد مطالب تخصصی صحبت خواهیم کرد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو کدام لپ‌تاپ عمر باتری عالی‌تری دارد؟

با این که نمی‌توان در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو یکی از این برندها را به عنوان کیفیت بد باتری خطاب کرد، اما یکی از برندها نسبت به دیگری قدرت بیشتری دارد. هر دوی این برندها سعی کرده‌اند در لپ‌تاپ‌های رده‌بالایشان عمر باتری عالی‌تری را در نظر بگیرند، اما در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، برند ایسوس عملکرد بهتری دارد.

چرا که شما در برخی لپ‌تاپ‌های پردازشی و یا گیمینگ می‌توانید تا 5 ساعت با سیستم‌تان به صورت مداوم کار کنید. این یکی از بهترین مزایای لپ‌تاپ‌های رده‌بالای ایسوس است که در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

البته ما در اینجا قصد نداریم بگوییم که برند لنوو عملکرد بهتری در زمینه عمر باتری ندارد، خیر. اتفاقا لپ‌تاپ‌های رده‌بالای لنوو هم، عملکرد بسیار عالی از لحاظ عمر باتری دارند. اما بحث ما برتر بودن یک برند نسبت به نسخه دیگری است که این موضوع به ایسوس اختصاص داده می‌شود.

بیشتر بخوانید: بررسی لپ‌تاپ‌ ایسوس سری K و X

چرا که در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، لپ‌تاپ‌های رده بالای ایسوس، عملکرد باورنکردنی از لحاظ عمر باتری داشته‌اند. شما می‌توانید با این لپ‌تاپ‌ها ساعات مختلفی را مشغول استفاده‌ از لپ‌تاپ‌تان شوید و با آن کارهای سنگین پردازشی انجام دهید. حالا اگر بخواهید از آن‌ها استفاده‌های عادی بکنید، بدون شک، عمر باتری‌شان شما را بیشتر شگفت‌زده خواهند کرد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


سیستم خنک‌کننده؛ عامل تاثیرگذار در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که باید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، به آن توجه کنید، بحث سیستم خنک‌کننده است. منظورمان از سیستم خنک‌کننده، کول‌پد و یا هر وسیله‌ی جانبی دیگر نیست. بلکه منظورمان سیستم خنک‌کننده حرارتی است که هر لپ‌تاپ درونش دارد.

با استفاده از چنین سیستمی، هم دمای کلی لپ‌تاپ و هم سخت‌افزارهای خنک می‌ماند و کمتر شاهد ایرادهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در لپ‌تاپ‌ها خواهیم شد. برعکس، زمانی که یک لپ‌تاپ از سیستم مناسب برای خنک ‌کردن قطعاتش برخوردار نباشد، می‌تواند به مرور زمان برایتان دردسرهای زیادی ایجاد کند.

زمانی که پردازشگرهایی نظیر CPU و یا کارت گرافیک کارهای پردازشی را انجام می‌دهند، هنگام کار کردنشان به یک دمای خاصی می‌رسند. در واقع هر چقدر که میزان کارکرد آن‌ها بالاتر باشد، دمایی که تولید می‌کنند هم، بیشتر خواهد شد.

برای این که این دما به حداقل برسد، سیستم‌های خنک‌کننده وارد عمل می‌شوند. یعنی با خنک کردن این سخت‌افزارها و هدایت دمای گرم به بیرون از لپ‌تاپ، باعث خنک کردنشان می‌شوند. حالا برخی از سیستم‌هایی که از تکنولوژی جدیدتری برخوردار هستند، دمای بسیار پایین‌تری دارند. شما باید این موضوع را هم در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، مدنظر داشته باشید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


پردازش سنگین‌تر، دمای بالاتر!

در بیشتر مواقع افراد ممکن است از خودشان بپرسند که چه موقعی باید توجه ویژ‌ه‌ای به بحث دمای لپ‌تاپ داشته باشیم؟ در واقع، پاسخ به این سوال کاملا ارتباط مستقیمی به نوع استفاده شما از سیستم‌تان خواهد داشت. یعنی شما اگر بخواهید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو یک مدل مناسبی را انتخاب کنید، باید نوع استفاده‌تان را در نظر بگیرید.

چرا که در میان این برندها، برخی مدل‌ها از لحاظ سیستم خنک‌کننده، در سطح بالاتری نیاز دارند. اما چنین موضوعی نمی‌تواند برای هر کاربری ضروری باشد. به خاطر این که اگر کاربری ساده از لپ‌تاپتان داشته باشید، هرگز دچار مشکل نخواهید شد.

بیشتر بخوانید: تفاوت می بند 5 و آمازفیت بند 5 ؛ دو قلوهای دوست داشتنی شیائومی!

اما در مورد افرادی که کارهای سنگینی با لپ‌تاپشان انجام می‌دهند، قضیه کاملا فرق خواهد کرد. چرا که این افراد در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، باید دنبال سیستمی باشند که بتواند امکان ویژه‌ای برای خنک کردن لپ‌تاپشان فراهم کند. در غیر این صورت، با کار کشیدن بیش از حد لپ‌تاپ، دمای آن بالاتر رفته و هم به مرور زمان باتری فاسد می‌شود و هم ایراد نرم‌افزاری و سخت‌افزاری زیادی در آن رخ خواهد داد. یعنی ممکن است لپ‌تاپتان هنگ کند، به طور ناگهانی خاموش شود و در برخی موارد حتی آسیب‌های جدی به سخت‌افزارهایتان وارد شود.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


انتخاب سیستم خنک‌کننده قوی برای کارهای پردازشی سنگین

کاربرانی که با لپ‌تاپ‌هایشان کارهای گرافیکی سنگین، مانند ویرایش فیلم، ساخت انیمیشن و… انجام می‌‌دهند، باید یک لپ‌تاپ با سیستم خنک‌کننده قوی تهیه کنند. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، برخی برندها، پردازشگرها و سخت‌افزارهایشان را طوری طراحی می‌کنند که در حداکثر حالت کارکرد، دمای کمتری تولید کند.

این یکی از شگفت‌انگیزترین تحولات در تکنولوژی ساخت لپ‌تاپ‌ها بوده است. چرا که شما می‌توانید حداکثر استفاده پردازشی را از این سیستم‌ها داشته باشید. در نتیجه، باید حتما برای کارهای پردازشی سنگین‌تان چنین موردی را در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، در نظر بگیرید.

لپ‌تاپ‌هایی که از تکنولوژی نوینی ساخته شده‌اند، به شما این امکان را فراهم می‌کنند تا بتوانید کارهای پردازشی سنگین را با آن‌ها انجام بدهید. یعنی نرم‌افزارهای مهندسی، گرافیکی و… را با آن‌ها اجرا کرده و خروجی‌های سنگینی را بدون افت سرعت و یا افزایش دما، بگیرید.

در حالی که اگر بخواهیم چنین کاری را با یک سیستم متوسط انجام بدهیم، لپ‌تاپ حین کار کردن داغ کرده و سپس خاموش خواهد شد. حتی هنگام کار کردن با نرم‌افزارهایتان هم متوجه افت سرعت شدید در پردازش خواهید شد. در نتیجه، اگر کارهای پردازشی سنگینی با لپ‌تاپتان انجام می‌دهید، در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، مدلی را انتخاب بکنید که سیستم خنک‌کننده بهتر و قوی‌تری دارد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


سیستم خنک‌کننده بهتر، عمر باتری بیشتر

در بالا راجع به عمر باتری به طور کامل توضیح دادیم. اگر استفاده شما از لپ‌تاپتان کاملا عادی است، نیازی به خریداری یک مدل بالا از لحاظ سیستم خنک‌کننده قوی در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، نخواهید داشت. چرا که ممکن است با لپ‌تاپتان در برخی از ساعات روز، کارهای سبکی انجام بدهید و سپس سیستم‌تان را خاموش کنید.

چنین چیزی موجب خواهد شد تا عمر باتری لپ‌تاپتان هم بسیار بیشتر شود. به خاطر این که باتری لپ‌تاپتان کمتر کار کرده و عمر آن هم بیشتر خواهد شد. اما در مورد سیستم‌هایی که دائما در حال کار کردن هستند، قضیه کاملا فرق خواهد کرد.

شما در چنین شرایطی، باید حتما سیستمی را در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو انتخاب کنید که امکان خنک‌کنندگی بهتری دارد. به خاطر این که دمای لپ‌تاپتان اکثرا در کمترین میزان خود قرار گرفته و باتری‌تان هم سالم‌تر خواهد ماند. در بالا به طور کامل توضیح دادیم که چه کسانی نیاز دارند لپ‌تاپشان عمر باتری بهتر و طولانی‌تری داشته باشد.

بیشتر بخوانید: مقایسه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال (WD) و ای دیتا (ADATA)

اگر احساس می‌کنید کاربری شما هم به نوعی است که باید حتما عمر باتری لپ‌تاپتان بیشتر باشد، سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که سیستم خنک‌کننده قوی‌تری دارد. این موضوع باعث خواهد شد تا سالیان سال از لپ‌تاپتان بدون مشکل فاسدشدن باتری استفاده کنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کدام برند از لحاظ سیستم خنک‌کننده قوی‌تر است؟

معمولا تمام لپ‌تاپ‌ها در بحث سیستم خنک‌کننده از تکنولوژی سنتی بهره‌مند می‌شوند. یعنی یک مسیر کلی از فن خنک‌کننده به سمت رم، کارت گرافیک و پردازشگر مرکزی وجود دارد که همگی را به طور یکسان خنک کرده و اجازه آتش گرفتن لپ‌تاپتان را نمی‌دهد.

به خاطر این که گاهی اوقات حرارت CPU و یا کارت گرافیک می‌تواند تا حدی بالا برود که بدون سیستم خنک‌کننده، حتی منجر به آتش‌سوزی در لپ‌تاپتان شود. با این که تمام برندهای Acer، Dell، MSI و ASUS در بخش خنک‌کننده عملکرد خوبی دارند، اما برند منتخب به لنوو تعلق می‌گیرد.

بدون شک لنوو در بحث سیستم‌های خنک‌کننده حرارتی‌اش، از بهترین تکنولوژی روز دنیا استفاده کرده است. چیزی که می‌توانید به راحتی در نسل 4 و 5 لپ‌تاپ‌های Lenovo Legion مشاهده کنیم. این لپ‌تاپ‌ها از لحاظ خنک‌کنندگی، در سطح بسیار بالایی قرار دارند و حتی بهترین لپ‌تاپ‌های رده‌بالای برند ایسوس هم چنین قابلیت عالی ندارد.

به همین دلیل، می‌توانیم عنوان بهترین برند، از لحاظ توان خنک‌کنندگی بالاتر و بهتر را به لنوو اختصاص بدهیم. اگر بحث قدرت خنک‌کنندگی در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو برایتان مهم است، می‌توانید حساب ویژه‌ای روی برند لنوو باز کنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ وضوح  نمایشگر

وضوح نمایشگر هم یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که باید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو به آن توجه کنید. لپ‌تاپ‌ها مدل‌های بسیار مختلفی دارند که هر کدام، ابعاد نمایشگرشان با یکدیگر فرق دارد و از لحاظ کیفیت با یکدیگر تفاوت دارد.

برای مثال، ممکن است برخی لپ‌تاپ‌های پرچم‌دار و رده بالا مجهز به یک نمایشگر با کیفیت 4K باشند و برخی دیگر هم فقط کیفیت Full HD یا همان 1080p داشته باشند. این موضوع می‌تواند در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ کیفیت و قیمت، تفاوت زیادی ایجاد کند.

معمولا اکثر لپ‌تاپ‌هایی که نمایشگر باکیفیت دارند، قیمتشان نسبت به نسخه‌های دیگر گران‌تر است. چرا که شما تمام تصاویرتان را با کیفیت بیشتری مشاهده خواهید کرد و از تماشای آن‌ها لذت خواهید برد. این را هم بگوییم که بین کیفیت 4K و Full HD تفاوت‌های بسیار زیادی از لحاظ تجربه کاربری وجود دارد.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ هواوی MateBook 14 و ایسوس ZenBook 14؛ کدام برنده است؟

یعنی شما هرگز نمی‌توانید این 2 را با یکدیگر مقایسه کنید! یعنی برای کسانی که کیفیت یا وضوح صفحه نمایش در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو اهمیت چندانی ندارد، چنین چیزی موضوع مهمی نیست. اما برای افرادی که وضوح نمایشگر برایشان اولویت بالایی دارد، می‌تواند بحث بسیار مهمی باشد. حالا سوال اصلی اینجاست که چه کسانی باید به این موضوع اهمیت بیشتری قائل باشند؟

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


آیا طراح گرافیست و یا عکاس هستید؟

اگر به هر دلیل شغل و یا علاقه‌تان مربوط به یکی از حوزه‌های هنری مانند طراحی گرافیک، عکاسی و… است، باید حتما یک لپ‌تاپ با نمایشگر عالی خریداری کنید. چنین موضوعی باید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، اولویت بیشتری برایتان داشته باشد.

حالا منظور ما این نیست که موارد دیگر را فدای این اولویت کنید. اما اگر چند گزینه مشابه داشتید که یکی از آن‌ها نمایشگر با وضوح بیشتری داشتید، بدون شک باید همان مدل را انتخاب بکنید. چرا که حتم داریم این موضوع در درازمدت می‌تواند نقش بسیار پررنگی برایتان داشته باشد.

بسیاری از کسانی که در حوزه‌های هنری فعالیت می‌کنند، اکثرا به سراغ لپ‌تاپ‌های باکیفیت از لحاظ وضوح تصویر می‌روند. چرا که آن‌ها به خوبی می‌دانند این لپ‌تاپ‌ها تجربه کاربری عالی‌تری را در اختیارشان قرار خواهد داد. اگر شما هم علاقه زیادی به کارهای هنری دارید و یا شغلتان مرتبط با یکی از شاخه‌های هنری است، حتما وضوح نمایشگر را در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو جزو اصلی‌ترین اولویت‌هایتان قرار بدهید.

لپ‌تاپ‌هایی که از لحاظ وضوح نمایشگر کیفیت بالایی دارند، رنگ‌های بیشتر و واقعی‌تری را در اختیارتان قرار خواهند داد. در نتیجه، شما رضایت بیشتری را با استفاده از آن‌ها، تجربه خواهید کرد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


آیا اهل فیلم و تماشای سریال هستید؟

برای افراد زیادی پیش آمده که کاملا عجله‌ای یک لپ‌تاپ را خریداری کرده‌اند و پس از مدتی، بسیار پشیمان شده‌اند. علت پشیمانی این افراد اکثر به خاطر وضوح نمایشگر بوده است. چرا که با تماشای یک صفحه نمایشگر باکیفیت‌تر، متوجه شده‌اند سیستم‌شان همانی نیست که می‌خواهند!

چنین چیزی پس از خرید لپ‌تاپ، حس بسیار بدی دارد. به خاطر این که دیگر حس خوبی نسبت به محصولی که جدیدا خریده‌اید، نخواهید داشت. اما اگر قبل از خرید لپ‌تاپ، این موضوع مهم را در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو بررسی کنید، هرگز با این مشکل مواجه نخواهید شد.

اگر علاقه‌ی زیادی به تماشای فیلم‌های باکیفیت، به خصوص 4K دارید، هرگز به سراغ لپ‌تاپ‌هایی با کیفیت Full HD نروید. چرا که در آینده، همین موضوع به ظاهر ساده، شما را به طور کلی پشیمان خواهد کرد. تماشای فیلم و سریال باکیفت در یک صفحه نمایشگر عالی، می‌تواند احساس کاملا متفاوت و لذت‌بخشی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: مقایسه مادربرد ایسوس و گیگابایت؛ جنگی که بازنده ندارد!

پس اگر شما هم یک فیلم‌باز حرفه‌ای هستید و همیشه فیلم‌هایتان را باکیفیت بسیار بالا تماشا می‌کنید، حتما این موضوع را در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، جزو اولویت‌های اصلی‌تان قرار بدهید. به خاطر این که در آینده از انتخابتان هرگز پشیمان نخواهید شد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


بودجه؛ عامل اصلی برای انتخاب لپ‌تاپ باکیفیت

با این که در مورد اهمیت وضوح نمایشگر توضیحات مفصلی دادیم، اما باید حتما در مورد هزینه‌های این لپ‌تاپ‌ها هم صحبت کنیم. با این که در بالا راجع به قیمت‌های بالای این لپ‌‌تاپ‌ها، به صورت مختصر اشاره کردیم، اما باید شما را به طور کامل در جریان چنین موضوعی قرار بدهیم.

به خاطر این که در بحث مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، هزینه و یا بودجه نهایی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. یعنی اکثر افراد طبق بودجه‌ای که دارند، اقدام به خرید یک محصول مناسب با نیازشان می‌کنند. حالا اگر شما راغب باشید یک لپ‌تاپ با صفحه‌ نمایشگر باکیفیت بخرید، باید حتما بودجه بیشتری در نظر بگیرید.

لپ‌تاپ‌هایی که صفحه‌ نمایشگر باکیفیت دارند، معمولا قیمتشان هم بیشتر از محصولات دیگر است. مگر این که از لحاظ سخت‌افزاری در درجه متوسطی قرار داشته باشند! یعنی به جای CPU مدل Core i7 بخواهید مدل Core i5 آن را تهیه کنید.

در این شرایط، شاید بتوانید نسبتا مدل ارزان‌تری را خریداری کنید، اما نمی‌توانید انتظار پردازش بالایی از این لپ‌تاپ داشته باشید. در نتیجه، اگر قصد داشته باشید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، مدلی که از لحاظ وضوح تصویر بالاتر است را انتخاب کنید، حتما بودجه بیشتری را در نظر بگیرید. اگر کیفیت صفحه نمایشگر برایتان اهمیت بالایی دارد، صرف هزینه‌ی بیشتر، ارزشش را خواهد داشت.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کدام برند از لحاظ وضوح صفحه نمایشگر بهتر است؟

در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ وضوح نمایشگر، هر دو در رتبه کاملا مشابهی قرار می‌گیرند. چرا که هر دو برند مدل‌های بسیار پیشرفته‌ای دارند که در آن‌ها وضوح تصویر بسیار باورنکردنی و عالی است. هنگامی که صحبت از بهترین صفحه نمایش می‌شود، چیزی که بیشتر از ابعاد آن برای ما اهمیت پیدا می‌کند، بحث نرخ نوسازی، نحوه نمایش رنگ‌های واقعی و… است.

چیزی که در هر دو برند بسیار عالی بوده و ما در هر دوی آن‌ها شاهد نرخ نوسازی 120 و 144 هرتزی هستیم. هر دوی این برندها صفحه نمایش‌هایی از نوع IPS تولید‌ کرده‌اند که کیفیت بسیار خیره‌کننده‌ای دارند.

نرخ نوسازی بالا در لپ‌تاپ‌های رده‌بالا باعث می‌شود تا کیفیت ویدئوها بالاتر رفته و تجربه بازی روان‌تری در این سیستم‌ها داشته باشید. در چنین شرایطی حتی چشمانتان هم فشار کمتری را تجربه خواند کرد. به خاطر این که در صفحه‌ نمایش‌های عادی و بی‌کیفیت شما متوجه تار شدن حرکت به دلیل نرخ نوسازی بسیار پایین نمایشگر خواهید شد.

بیشتر بخوانید: بررسی و مقایسه لپ تاپ های GP76 و GP66 ام اس ای

همین موضوع می‌تواند شما را هنگام استفاده کردن از لپ‌تاپ بسیار اذیت بکند. خوشبختانه در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو هر دوی این برندها از نرخ نوسازی عالی و همچنین کیفیت بالای صفحه نمایش برخوردار هستند و برنده به هر دوی آن‌ها تعلق می‌گیرد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ صفحه لمسی

در سال‌های اخیر، برخی شرکت‌های تولیدکننده لپ‌تاپ، صفحه نمایش‌شان را مجهز به تکنولوژی تمام لمسی کردند. چنین موضوعی، تحول عظیمی را در دنیای رایانه‌های قابل حمل به وجود آورد. به خاطر اینکه بعدها حتی بحث قلم نوری هم به این لپ‌تاپ‌ها اضافه شد و امکانات بیشتری را در اختیار کاربرانشان قرار داد. چرا که بیشتر طراحان گرافیک توانستند از این لپ‌تاپ‌ها بهترین استفاده ممکن را کنند.

شاید در نظر گرفتن صفحه نمایش لمسی در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو برای بیشتر افراد، اهمیت چندان زیادی نداشته باشد. اما اگر شما می‌خواهید صفحه نمایش سیستم‌تان کاملا لمسی باشد، باید این موضوع را در اولویت اصلی‌تان قرار بدهید.

وجود صفحه نمایش لمسی می‌تواند امکانات متعددی را در اختیارتان قرار بدهد. از طرفی دیگر، کار کردن با لپ‌تاپ برایتان بسیار آسان‌تر خواهد شد. یعنی دیگر نیازی به استفاده مداوم از ماوس را نخواهید داشت. در نظر داشته باشید که هیچ کس تا به حال نتوانسته از ماوس یا تاچ‌پد خود لپ‌تاپ رضایت 100 درصدی داشته باشد.

به خاطر این که بیش از 90 درصد کاربران لپ‌تاپ از ماوس‌های جداگانه در لپ‌تاپشان استفاده می‌کنند تا کار کردن با ماوس برایشان راحت‌تر شود. حالا اگر شما هم این مشکل را با لپ‌تاپتان دارید، انتخاب سیستم مجهز به صفحه نمایش لمسی در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو می‌تواند نقش مهمی را برایتان ایفا کرده و کاربری را برایتان آسا‌ن‌تر کند.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


اگر امکان استفاده از ماوس ندارید، صفحه نمایشگر لمسی بخرید

بیشتر مواقع ممکن است افراد امکان استفاده از ماوس به صورت جداگانه را نداشته باشند. یعنی شما اکثرا لپ‌تاپتان را با خودتان بیرون از خانه می‌برید و نمی‌توانید همیشه ماوس و کیبورد بی‌سیم‌تان را با خودتان حمل کنید.

از آنجایی که در بالا هم توضیح دادیم، استفاده از خود تاچ‌پد لپ‌تاپ همیشه کار سختی برای اکثر کاربران است، وجود داشت صفحه نمایش لمسی می‌تواند یک مزیت بزرگ در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، محسوب شود. چرا که شما می‌توانید به راحتی با لمس کردن صفحه نمایش‌تان، کار راست کلید و یا چپ کلیک و… را انجام بدهید.

وجود صفحه نمایش لمسی بسیار باکیفیت، می‌تواند تمام کارها را برایتان آسوده‌تر کند. اگر قصد دارید از لپ‌تاپتان بیشتر برای معرفی کردن محصول و یا ارائه کنفرانس و… استفاده کنید، سعی کنید حتما از نسخه‌ای که صفحه نمایش 13 اینج دارد بهره‌مند شوید.

بیشتر بخوانید:مقایسه هارد اکسترنال وسترن و توشیبا

به خاطر این که شما می‌توانید چنین لپ‌تاپ‌هایی را به راحتی با خودتان همه جا حمل کرده و از آن‌ها راحت‌تر استفاده کنید. یعنی فقط کافی است که سریعا لپ‌تاپتان را از کیف مخصوص خود درآورده، با چند بار لمس کردن ساده، تمام کارهای ارائه‌تان را انجام بدهید. در نتیجه، این مورد مهم هم می‌تواند نقش حائز اهمیتی در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو داشته باشد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


آیا کلاس کاری‌تان بسیار مهم است؟

برخی از مشاغل دارای حساسیت بالایی هستند. یعنی فرض کنید که شما مدیرعامل یک شرکت‌ هستید که باید به هر طریق ممکن، مشتریان بسیار مهم‌تان را تحت تاثیر خود قرار دهید. یعنی از کیفیت کاری که قرار است ارائه دهید گرفته تا نوع ارائه‌تان باید بسیار با دقت انجام شوند.

حالا فرض کنید که شما یک سیستم بسیار بزرگ روبه‌رویتان دارید که نمی‌توانید به درستی از طریق تاچ‌پد با آن کارهای مهم‌تان را انجام بدهید. در چنین مواقعی، هم اعتماد به نفس‌تان پایین خواهد آمد و هم کلاس کاری‌تان زیر سوال خواهد رفت! برای چنین اهدافی، شما باید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، سیستمی را انتخاب کنید که مجهز به صفحه نمایشگر لمسی است.

به خاطر این که در این شرایط شما می‌توانید با لمس کردن صفحه نمایش به جای استفاده از تاچ‌پد لپ‌تاپ، کارهایتان را سریع‌تر انجام دهید. از طرفی دیگر، زمانی که مشتریان و یا افراد بسیار مهم حاضر در آن جمع‌، لمس کردن صفحه نمایش‌تان را نظاره کنند، از این کار لذت بیشتری خواهند برد و کلاس کاری‌تان هم پیش این افراد بالاتر خواهد رفت.

شاید ممکن باشد با چنین مطلبی به طور کامل موافق نباشید اما واقعیت این است که چنین موارد به ظاهر ساده‌ای در بحث مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، می‌تواند در بسیاری از موارد، تاثیرات باورنکردنی روی افراد داشته باشد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


آیا شغل‌تان ارتباطی با طراحی دارد؟

برخی لپ‌تاپ‌هایی که صفحه نمایشگر لمسی دارند و در چند سال اخیر تولید شده‌اند، مجهز به قلم نوری هستند. حتی می‌توان به طور جداگانه یک قلم نوری تهیه کرده و از آن برای چنین لپ‌تاپ‌هایی استفاده کرد. اما این ویژگی، دقیقا به چه دردی می‌خورد؟‌ در واقع، برای کسانی که کار طراحی با انواع نرم‌افزارهای گرافیکی انجام می‌دهند، چنین چیزی می‌تواند یک مزیت عالی به شمار بیاید.

چرا که به هیچ عنوان نمی‌توان از ماوس برای کارهای طراحی استفاده کرد. از آنجایی که طراحی نیاز به ظرافت بالایی دارد، قلم نوری می‌تواند بهترین گزینه برای چنین اهدافی باشد. پس حتما سعی کنید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، به صفحه نمایشگر لمسی برای کارهای طراحی‌تان هم توجه کنید.

معمولا بیشتر طراحان گرافیک که با نرم‌افزارهایی نظیر ادوبی فتوشاپ و یا ادوبی ایلاستریتور کار می‌کنند، نیاز ضروری به قلم نوری دارند. آن‌ها حتی برای کیس‌های PC خود هم به ناچار یک صفحه مجزا به همراه قلم نوری خریداری می‌کنند تا بتوانند تمام کارهای طراحی‌شان را با این ابزار کاربردی انجام بدهند.

بیشتر بخوانید: مقایسه کارت گرافیک amd و nvidia

اما در بحث مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو شما باید سیستمی را انتخاب بکنید که مخصوص طراحی ساخته شده و قلم نور با صفحه نمایشگر لمسی دارد. در چنین شرایطی، می‌توانید به راحتی کارهای طراحی‌تان را با آن انجام داده و حتی سطح کار و درآمدتان را هم افزایش بدهید.


تمام لپ‌تاپ‌های صفحه لمسی عالی نیستند!

گاهی اوقات حتی بهترین کمپانی‌های تولیدکننده لپ‌تاپ، ممکن است برای فروش بیشتر، امکاناتی که ظاهرا عالی هستند را در سیستم‌هایشان لحاظ کنند. برای مثال، شاید برای یک لپ‌تاپ کاملا متوسط و یا سطح پایین خود یک صفحه نمایشگر لمسی در نظر بگیرند.

اما واقعیت این است که صفحه نمایشگر لمسی، همیشه به معنای عالی بودن لپ‌تاپ نیست. این که دقیقا چه مدل لپ‌تاپ از کدام سطح یا سری همان برند، صفحه نمایشگر دارد، می‌تواند اصلی‌ترین مسئله در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو باشد.

بدین معنا که شما باید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو حتما لپ‌تاپی را انتخاب بکنید‌ که جزو سری یا رده‌بندی بالای همان برند باشد. در غیر این صورت، ممکن است به هیچ عنوان از کیفیت صفحه لمسی بودن لپ‌تاپتان راضی نباشید.

اگر فروشنده‌ای به شما یک لپ‌تاپ بسیار ارزان‌قیمت اما صفحه لمسی را پیشنهاد کرد، سعی کنید حتما از صفحه نمایشگر لمسی آن استفاده کنید و خودتان کیفیتش را مورد بررسی قرار بدهید. در غیر این صورت، پس از خریداری لپ‌تاپتان، بدون شک با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهید شد و در چنین شرایطی، پشیمانی پس از خرید هرگز فایده‌ای نخواهد داشت.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


استفاده از لپ‌تاپ در حالت تبلت

یکی دیگر از جذاب‌ترین ویژگی‌های لپ‌تاپ‌هایی که صفحه نمایشگر لمسی باکیفیت دارند، حالت تبلت یا (Tablet Mode) است. برای مثال، برخی از لپ‌تاپ‌ّهای 13 اینچی ایسوس، صفحه نمایشگرشان قابلیت چرخش 360 درجه‌ای دارد.

یعنی می‌توانید صفحه نمایشگر را بچرخانید و کیبورد را پشت آن قرار بدهید. سپس با قرار دادن لپ‌تاپتان در حالت تبلت، سیستم‌تان به یک تبلت بسیار جذاب تبدیل خواهد شد. در چنین شرایطی بسیار راحت‌تر می‌توانید فیلم‌ها و یا ویدئوهایتان را تماشا کرده و یا کتاب‌های الکترونیکی‌تان را مطالعه کنید. این هم می‌تواند یکی دیگر از مهم‌ترین موارد در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو باشد.

در نتیجه، اگر قصد داشته باشید لپ‌تاپی بخرید که حالت تبلت داشته باشد، باید حتما مدل صفحه‌ لمسی‌اش را انتخاب کنید. افراد زیادی پس از خرید لپ‌تاپ با همان قیمت مشابه‌، معمولا سیستمی خریداری می‌کنند که چنین ویژگی‌هایی ندارد. پس از مشاهده چنین امکانات خیره‌کننده‌ای در لپ‌تاپ‌های دیگر، بسیار پشیمان می‌شوند.

بیشتر بخوانید: مقایسه نسل های cpu اینتل

چرا که به راحتی می‌توانستند با همان هزینه، چنین لپ‌تاپ‌های ایده‌آلی برای خودشان تهیه کنند. پس اگر برای شما هم چنین امکاناتی مهم است، سعی کنید بحث صفحه نمایشگر لمسی را در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، جزو اولویت اصلی‌تان قرار بدهید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کدام برند از لحاظ امکان صفحه نمایشگر لمسی بهتر است؟

در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، علی‌رغم مدل‌های بالایی که در هر دوی‌شان مشاهده می‌کنیم، بحث تکنولوژی صفحه لمسی عالی‌تر می‌تواند به برند ایسوس تعلق پیدا کند. چرا که ایسوس در این زمینه پیشروتر بوده و مدل‌های ZenBook آن دارای صفحه نمایش بسیار باکیفیت‌تری از لحاظ تکنولوژی لمسی هستند. بسیاری از کاربران لپ‌تاپ‌های رده‌بالای ایسوس، رضایت کاملی از لحاظ صفحه نمایش لمسی خودشان داشته‌اند. اگر چنین چیزی برای شما هم، اهمیت بالایی دارد، می‌توانید روی برند ایسوس حساب ویژه‌ای باز کنید.

کیفیت ساخت؛ مهم‌ترین مورد در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو

زمانی که هر شرکتی برای لپ‌تاپ‌هایش رده‌بندی مختلفی در نظر می‌گیرد، سعی می‌کند بر اساس امکاناتی که برایش در نظر گرفته، قیمت آن‌ها را هم مشخص کند. برای مثال، استفاده از سخت‌افزارهای و مواد متریال مختلف، می‌تواند اصلی‌ترین تفاوت لپ‌تاپ‌ها از لحاظ قیمت باشد.

چنین موضوعی در مورد مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو هم اهمیت بسیار بالایی دارد. مثلا، شما هرگز نمی‌توانید لپ‌تاپی که بدنه فلزی دارد را با نوع پلاستیکی آن مقایسه کنید. با این که لپ‌تاپ‌های پلاستیکی از جنس بسیار عالی ساخته می‌شوند، اما هرگز به پای نوع فلزی نمی‌رسند.

هر سیستمی می‌تواند سطح کیفی مختلفی داشته باشد و این موضوع در بحث مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو هم کاملا مهم است. کیفیت ساخت برخی لپ‌تاپ‌ها بسیار بالا بوده و طبیعی است که قیمت بیشتری هم داشته باشند. چرا که توضیح دادیم، شرکت‌ها بر این اساس محصولاتشان را رده‌بندی کرده و برایشان قیمت‌های مختلفی در نظر می‌گیرند.

معمولا لپ‌تاپ‌های رده‌بالا، هم از سخت‌افزارهای بسیار بالایی ساخته شده‌اند و هم کیفیت مواد و متریال استفاده شده در آن‌ها بسیار عالی است. حتی با یک بررسی اجمالی هم، می‌توان پی به کیفیت ساخت بالای لپ‌تاپ‌ها برد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کیفیت بدنه، جنس تاچ‌پد و کیبورد

کیفیت ساخت برخی لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت به نوعی است که انگار در حال کار کردن با یک اسباب‌بازی هستیم! چنین چیزی برای افرادی که روی کیفیت ساخت لپ‌تاپ‌شان حساس هستند، نمی‌تواند قابل قبول باشد. حالا ممکن است برخی دیگر، به هیچ عنوان حساسیتی روی چنین موضوعی نداشته باشند.

یعنی فقط به دنبال یک سیستم برای کارهای روزمره و ساده‌شان بگردند. اما برای کسانی که توجه زیادی به جزئیات دارند، کیفیت ساخت لپ‌تاپ می‌تواند بسیار مهم باشد. شما هم باید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، این موضوع مهم را بیشتر بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: مقایسه گلکسی A52 با M52؛ جنجال بر سر میان رده های سامسونگ

اگر کیفیت ساخت سیستمی که قرار است بخرید برایتان مهم است، در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو به دنبال مدلی باید که جنس بدنه، تاچ‌پد و کیبورد آن باکیفیت است. این موارد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. شما می‌توانید از طریق یک جست‌وجوی ساده، ویژگی مدل مورد نظرتان را از لحاظ کیفیت ساخت و نوع مواد و متریال استفاده شده در تولید آن، بررسی کنید. سپس می‌توانید در یکی از نمایندگی‌های معتبر، لپ‌تاپ را از نزدیک تماشا کرده و حتی آن را لمس بکنید. بیشتر فروشنده اجازه چنین کاری را به شما خواهند داد و می‌توانید از این طریق کیفیت لپ‌تاپ را تایید کنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


نقد و بررسی و تجارب کاربران دیگر را بخوانید

اگر قصد دارید بدانید که یک لپ‌تاپ از لحاظ کیفیت ساخت در چه سطحی قرار دارد، روش بسیار مناسب خواندن نقد و بررسی‌ها و نظرات کاربران است. چرا که در بسیاری از موارد، کاربران در فضاهای مجازی و پلتفرم‌های مختلف بررسی‌های بسیار تخصصی از همان لپ‌تاپ برای افراد دیگر قرار داده‌اند که خواندن و یا تماشا کردن چنین محتواهایی می‌تواند برایتان بسیار مفید واقع شود.

در چنین شرایطی، می‌توانید به راحتی متوجه شوید که لپ‌تاپ موردنظرتان از لحاظ کیفیت ساخت، در چه سطحی قرار دارد. همین موضوع می‌تواند اطلاعات بهتر و بیشتری در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو در اختیارتان قرار بدهد.

سعی کنید صفحاتی که فقط قصد تبلیغ محصولاتشان را دارند، تماشا نکنید. شما نیاز به یک بررسی کاملا بی‌طرفانه دارید که تمام مزایا و معایب محصولات مدنظرتان را بدون اغراق و یا تبلیغ، برایتان توضیح دهد. این یکی از بهترین روش‌ها در بررسی دقیق‌تر مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو است.

چرا که از این طریق می‌توانید با تمام مزایا و معایب لپ‌تاپ مورد نظرتان بیشتر آشنا شوید و بدانید که دقیقا در چه سطحی از لحاظ کیفیت ساخت قرار دارد. این راهکار می‌تواند به شما کمک کند تا حتی در صورت عدم دسترسی به خود لپ‌تاپ و امتحان کردن آن، اطلاعات کاملی در موردش کسب کنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کدام برند از لحاظ کیفیت ساخت بهتر است؟

اگر بخواهیم به طور مختصر و مفید به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم که رقابت با ایسوس از لحاظ دوام و استقامت کار بسیار سختی است. یعنی کمتر برندی پیدا می‌شود که بتواند از لحاظ استقامت توان رقابت را با ایسوس داشته باشد.

اگر شما هم قبلا تجربه استفاده از لپ‌تاپ‌های ایسوس را داشته باشید، مطمئنیم قبول دارید که این محصولات چقدر از لحاظ دوام و مقاومت عالی هستند. به همین دلیل در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ مقاومت و استحکام بالا، مقام برتر به برند ایسوس اختصاص پیدا می‌کند.

این بدین معنا نیست که لپ‌تاپ‌های لنوو دوام و ماندگاری بالایی ندارند، خیر. بلکه بسیاری از لپ‌تاپ‌های لنوو از این لحاظ بسیار عالی هستند. اما طبق یک مطالعه گسترده در مورد لپ‌تاپ‌های لنوو، تحقیقات نشان می‌دهد که این محصولات در بازه زمانی 3 ساله، 21.5 درصد آمار خرابی دارند.

بیشتر بخوانید: مقایسه آیفون 13 پرو مکس و گلکسی اس 21 اولترا؛ دو غول بازار گوشی

این در حالی است که آمار خرابی ایسوس در این بازه زمانی فقط 15.6 درصد است! در نتیجه، اگر بخواهید یک برند کاملا بادوام و مستحکم را از لحاظ کیفیت ساخت بدنه و سخت‌افزارهای انتخاب کنید، می‌توانید روی ایسوس حساب بلند‌مدت‌تری باز کنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ کیبورد بک‌لایت

امکان بک‌لایت بودن در کیبورد لپ‌تاپ‌ها یکی از مزایای بسیار بزرگ آن‌ها به شمار می‌آید. شاید با خودتان چنین فکر کنید که فقط لپ‌تاپ‌های گیمینگ مجهز به کیبورد بک‌لایت هستند. اما حتی قبل از روی کار آمدن لپ‌تاپ‌های گیمینگ، تکنولوژی کیبورد بک‌لایت در بسیاری از برندهای مطرح لپ‌تاپ‌ها وجود داشت.

این موضوع به بسیاری از کاربرانی که با نور کم فضای کاری‌شان مشکل داشتند، کمک می‌کرد تا بتوانند تجربه کاربری بسیار لذت‌بخشی از لپ‌تاپشان داشته باشند. چنین ویژگی، می‌تواند یکی دیگر از مهم‌ترین موارد در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو باشد.

اگر شما هم اکثرا در شب و یا فضای بسیار کم‌نور کار می‌کنید، بهتر است حتما یک لپ‌تاپی خریداری کنید که مجهز به کیبورد بک‌لایت باشد. برای مثال، ممکن است دائما با قطار در حال سفر کردن باشید و هنگامی که همه در حال خواب هستند، شما در نور کم مشغول کار کردن با لپ‌تاپتان باشید.

در چنین شرایطی، وجود یک کیبورد بک‌لایت به شما کمک خواد کرد تا در شرایط کم‌نور جای دکمه‌های کیبورد را در تاریکی پیدا کنید. این یکی از بهترین امکاناتی است که بسیاری از کارها را برای تمام کاربران آسان‌تر کرده است و بدون وجود آن، ممکن است شما با مشکلات زیادی روبه‌رو شوید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کیبوردهای بک‌لایت در رده‌های بسیار بالا

در بالا اشاره کردیم که برخی امکانتی نظیر صفحه نمایشگر لمسی، باتری قوی‌تر، وضوح تصویر بالا و… فقط در لپ‌تاپ‌های رده‌بالا قرار دارند. این موضوع در مورد کیبورد بک‌لایت هم می‌تواند کاملا یکسان باشد. اگر در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو قصد انتخاب مدلی را دارید که کیبورد بک‌لایت دارد، باید سراغ مدل‌های بالاتر بروید.

چرا که چنین امکانات خیره‌کننده‌ای معمولا در لپ‌تاپ‌های رده‌بالا و یا گیمینگ موجود هستند. این محصولات به خاطر استفاده از بهترین سخت‌افزارها، سیستم خنک‌کنده و باتری قوی، معمولا گران‌قیمت هستند.

در نتیجه، باید حتما توجه داشته باشید که برای خرید یک لپ‌تاپ عالی با کیبورد بک‌لایت، حتما بودجه بیشتری را در نظر بگیرید. اگر چنین موضوعی برایتان اهمیت بیشتری دارد، بدون شک، هزینه کردن بیشتر حتما ارزشش را خواهد داشت. چرا که این ویژگی منحصربه‌فرد شما را در بسیاری از موارد یاری خواهد کرد تا شب‌هنگام بتوانید راحت‌تر از لپ‌تاپتان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: همراه با ایرپاد FreeBuds 4i؛ این بار صحبت از ارزش‌هاست!

اما این موضوع هم یکی دیگر از موارد مهمی است که حتما باید از آن مطلع گردید. چرا که نباید انتظار خرید یک لپ‌تاپ با تمام امکانات عالی و ارزان‌قیمت را داشته باشید. بلکه باید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو به این موارد مهم هم توجه کنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


طراحی ظاهری؛ مهم‌ترین موضوع در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو می‌تواند نقش بسیار مهمی در انتخابتان داشته باشد، بحث طراحی ظاهر محصول است. امروزه لپ‌تاپ‌ها با طرح‌ها و مدل‌های مختلفی روانه بازار می‌شوند. یعنی لپ‌تاپ‌های گیمینگ، مهندسی، خانگی، مخصوص طراحی و… هر کدام ظاهر مجزا و منحصربه‌فرد خودشان را دارند.

مثلا اکثر افرادی که عاشق دنیای گیمینگ هستند، در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو به دنبال مدلی می‌گردند که ظاهری مخوف و بسیار جذاب‌تر داشته باشد. به همین دلیل هم، بیشتر لپ‌تاپ‌های گیمینگ طراحی ظاهری کاملا منحصربه‌فرد و متفاوتی دارند.

سعی کنید قبل از خرید لپ‌تاپ، هنگام مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو مدلی را انتخاب کنید که بیشتر به سلیقه‌ی شما نزدیک‌تر باشد. با این که ما هم می‌دانیم انتخاب یک لپ‌تاپ با تمام ویژگی‌های مدنظرتان می‌تواند چقدر سخت باشد، اما با کمی جست‌وجو کردن، می‌توانید سیستم موردعلاقه‌تان را پیدا کنید.

از آنجایی که تمام مدل‌های لپ تاپ ایسوس یا لنوو دارای رنگ‌بندی و طراحی مختلف و متنوعی هستند، انتخاب‌های متعددی در اختیارتان قرار خواهد گرفت. یعنی می‌توانید طبق سلیقه‌ای که دارید، اقدام به خرید لپ‌تاپ مورد نظرتان از لحاظ رنگ و طرح مختلف، کنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


 مناسب با روحیه و دکوراسیون‌تان خرید کنید!

بهتر است این سوال را از شما بپرسیم که دقیقا شما چه نوع شخصیتی دارید؟‌ فردی آرام و ساکت هستید و یا شیطنت و شور و هیجان بالایی دارید؟‌ لباس‌های رنگ شاد می‌پوشید و یا از رنگ‌های سنگین و موقر استفاده می‌کنید؟ تمامی این موارد می‌تواند در انتخاب رنگ و طرح لپ‌تاپتان نقش بسیار مهمی ایفا کند.

با این که در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو اولویت با امکاناتی است که دارد، اما نمی‌توان نقش رنگ و طراحی را نادیده گرفت. مثلا اگر شما از رنگ‌های شاد و یا سفید بیشتر خوشتان می‌آید، هرگز نباید سراغ لپ‌تاپ‌هایی با رنگ‌های تیره بروید.

حتی اگر لپ‌تاپ موردنظرتان از بهترین امکانات روز دنیا هم برخوردار باشد، کار کردن با آن در درازمدت، می‌تواند روحیه‌تان را کسل کرده و کیفیت کاری‌تان را پایین‌تر بیاورد. چرا که ما حتم داریم در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو مدل‌های مختلف و متنوعی را از لحاظ طراحی و رنگ مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: تفاوت گوشی های سری ردمی Redmi و می آی MI برند شیائومی

این یکی از بزرگ‌ترین مزایای شرکت‌های تولیدکننده لپ‌تاپ است که برای تمام کاربرانشان تنوع عظیمی از رنگ و طرح به وجود آورده‌اند تا شما هیچ محدودیتی در انتخابتان نداشته باشید. پس اگر تمام انتخاب‌هایتان محدود به دو مدل از لپ تاپ ایسوس یا لنوو شد، سعی کنید مدلی را بخرید که رنگ و طرح مناسب با روحیه و سلیقه شما را دارد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کدام لپ‌تاپ از لحاظ طراحی بهتر است؟

یکی از مهم‌ترین موارد در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ طراحی ظاهری، ایده‌ها بسیار خلاقانه‌ای است که هر کدام از تولیدکنندگانشان در سال‌های مختلف ارائه کرده‌اند. در این میان، با این که شاهد لپ‌تاپ‌های بسیار جذاب از برند لنوو هستیم، اما ایسوس میان تمام لپ‌تاپ‌ها، همیشه حرف اول را زده است. برای مثال، در طراحی سری ZenBook می‌توانیم شاهد طرح‌های بسیار ظریف، جذاب و خلاقانه باشیم که در برندهای دیگر، چنین ویژگی‌هایی کمتر دیده می‌شود. از این روی، مقام برتر از لحاظ طراحی به برند ایسوس تعلق پیدا می‌کند.

وزن، ابعاد و اندازه؛ عاملی مهم در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو

شاید برای کمتر کسی بحث وزن و اندازه لپ‌تاپ در ابتدای کار مهم باشد، اما پس از خرید آن، می‌تواند برایمان دردسرهای زیادی ایجاد کند. برای مثال، ممکن است در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو با مدل‌های 15 اینچی آشنا شوید اما پس از خرید آن، احساس کنید که سیستم‌تان وزن بسیار سنگینی دارد.

این یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید حتما قبل از خرید لپ‌تاپ به آن توجه کنید. چرا که ممکن است افراد زیادی شما را به خاطر صفحه نمایشگرهای کوچک 13 اینچی بترسانند و پیشنهاد کنند حتما به سراغ مدل‌های 15 اینچی بروید. در صورتی که برای بهره‌مند شدن از صفحه نمایشگر بزرگ‌تر هم راهکارهای مختلفی وجود دارد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو

در واقع شما می‌توانید مشکل صفحه نمایشگر کوچک‌تان را با چند روش‌ ساده، حل کنید. اما هرگز قادر نخواهید بود راهکار مناسبی برای وزن سنگین لپ‌تاپتان هنگام حمل و نقل آن، پیدا کنید. به همین دلیل، یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که باید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو به آن توجه کنید، بحث ابعاد، وزن و اندازه سیستم است.

بدون شک، تمام لپ‌تاپ‌هایی که صفحه نمایشگر بزرگ‌تری دارند، از وزن سنگین‌تری برخوردار هستند. برعکس، تمام لپ‌تاپ‌های 13 و یا 12 اینچی بسیار کوچک بوده و وزنشان سبک است. اکثر کاربران این لپ‌تاپ‌ها احساس رضایت بیشتری از خرید سیستم‌شان دارند.


کاربردتان از لپ‌تاپ، نوع وزن و ابعاد را مشخص خواهد کرد

کاربرد شما از لپ‌تاپتان، نقش بسیار مهمی در انتخاب ابعاد و اندازه‌ی آن دارد. شما باید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو مهم‌ترین موردی که مدنظرتان قرار بدهید، نوع استفاده و کاربردتان از سیستم باشد. یعنی اگر دائما لپ‌تاپتان را با خودتان به جاهای مختلفی حمل کنید، بدون شک باید یک سیستم 13 اینچی سبک بخرید.

در غیر این صورت، وزن کیفتان بسیار سنگین‌تر خواهد بود و هنگام حمل کردن آن، اذیت خواهید شد. چرا که لپ‌تاپ‌های 15 اینچی معمولا وزن بالای 2 کیلوگرم دارند. یعنی تصور کنید داخل کیفتان یک وزنه 2 یا 2.5 کیلوگرم قرار داده‌اید!

این در حالی است که بسیاری از لپ‌تاپ‌های 13 اینچی نصف وزن لپ‌تاپ‌های 15 اینچی را دارند. یعنی شما می‌توانید این لپ‌تاپ‌های سبک را به راحتی داخل هر نوع کیفی قرار بدهید و هیچ محدودیتی در انجام این کار نداشته باشید. به خاطر این که لپ‌تاپ‌های 15 اینچی به سختی درون هر کیفی قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: مقایسه مادربرد ایسوس و گیگابایت؛ جنگی که بازنده ندارد!

علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، بحث حمل و نقل لپ‌تاپ‌های 15 اینچی بسیار سنگین دردسر زیادی دارد. به خصوص برای خانم‌ها که نیاز به استفاده از سیستم‌های ظریف و بسیار سبکی دارند تا بتوانند آن‌ها را به راحتی با خودشان به دانشگاه و یا محل کارشان حمل کنند. در نتیجه، سعی کنید بحث وزن سیستم‌تان را هم در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو در نظر بگیرید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


استفاده از مانیتور بزرگ‌تر برای لپ‌تاپ‌های 13 اینچی

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، ممکن است افراد زیادی به شما پیشنهاد کنند که برای بهره‌مند شدن از یک صفحه نمایشگر بزرگ‌تر به سراغ لپ‌تاپ‌های 15 اینچی بروید. در چنین مواردی ممکن است شما در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو فقط سراغ مدل‌های 15 اینچی بروید.

غافل از این که علاوه بر لپ‌تاپ، در خانه‌تان یک PC با صفحه نمایشگر 23 اینچی بزرگ دارید! پس از مدتی متوجه خواهید شد که اکثر افراد در خانه‌شان، لپ‌تاپ 13 اینچی سبک و کوچکشان را با استفاده از یک کابل HDMI به مانیتورشان وصل کرده و از یک صفحه نمایشگر بزرگ‌تر استفاده می‌کنند.

بدون شک، شما با مشاهده چنین چیزی کاملا از انتخابتان ناامید خواهید شد. در نتیجه، اگر در خانه‌تان یک صفحه نمایشگر اضافه بزرگ‌تر دارید، هرگز سراغ سیستم‌های سنگین 15 اینچی در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو نروید. این سیستم‌ها فقط دردسر بیشتری داشته و برای افرادی مناسب هستند که وسیله نقلیه دارند و کیف لپ‌تاپشان را توسط خودروشان سر کار و یا دانشگاه می‌برند.

شما حتی می‌توانید لپ‌تاپتان را در صورت نیاز به تلوزیون‌تان هم وصل کنید و هیچ مشکلی بابت این کار براتان وجود نخواهد داشت. گرچه که اکثر افراد به جای این کار، پس از مدتی، اقدام به خرید یک مانیتور عریض‌تر برای لپ‌تاپ 13 اینچی‌شان می‌کنند.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


هرگز به خاطر برخورداری از DVD رام، لپ‌تاپ 15 اینچی نخرید

یکی از اشتباه‌ترین دیدگاه‌ها در انتخاب لپ‌تاپ‌های 15 اینچی برخورداری از DVD رام آن است. اکثر افراد بر این باور هستند که ممکن است گاهی اوقات نیاز به قرار دادن DVD و یا CD داخل لپ‌تاپ باشد. از آنجایی که اکثر لپ‌تاپ‌های 13 اینچی کوچک، DVD رام ندارند، نمی‌توانند امکان خواندن دیسک‌های فشرده را داشته باشند.

اما در عوض ابعاد کوچک‌تر و وزن سبک‌تری را در اختیارتان قرار خواهند داد. اما اگر در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو بیشتر به خاطر وجود DVD رام و این اشتباه رایج به سراغ لپ‌تاپ‌های 15 اینچی بروید، بعدها کاملا پشیمان خواهید شد.

حتی اگر شما کارتان به نوعی باشد که دائما با دیسک‌های فشرده در ارتباط باشید، باز هم می‌توانید با خرید یک DVD رام اکسترنال به صورت جداگانه، نیازتان را به صورت کامل رفع کنید. این سخت‌افزارها قیمت گرانی ندارند و بسیار ارزان هستند و با تهیه کردنشان دیگر نیازی به DVD رام لپ‌تاپتان نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: مقایسه پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4

اما واقعیت این است که امروزه هیچ کسی از دیسک‌های فشرده استفاده نمی‌کند و تمام داده‌ها را می‌توان از طریق درگاه USB در لپ‌تاپ اجرا کرد. پس هرگز در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، صرفا برای داشتن یک DVD رام، به سراغ لپ‌تاپ‌های 15 اینچی نروید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کدام برند از لحاظ ابعاد و اندازه بهتر است؟

همان‌طور که در قسمت قبلی خواندیم، بهترین امتیاز از لحاظ طراحی به برند ایسوس اختصاص پیدا می‌کند. ایسوس توانسته در طی سال‌های اخیر نازک‌ترین و ظریف‌ترین لپ‌تاپ‌های جهان را تولید بکند. همین موضوع طرفداران ایسوس را بیشتر از قبل کرده است.

با در نظر گرفتن چنین ویژگی بسیار مهمی، می‌توانیم علاوه بر طراحی، امتیاز بهترین لپ‌تاپ از لحاظ وزن و اندازه را هم به برند ایسوس اختصاص بدهیم. البته، لپ‌تاپ‌های لنوو هم از لحاظ ابعاد و اندازه تنوع بسیار زیادی دارند، اما در این زمینه هم توان رقابت با برند ایسوس را ندارند.

قیمت لپ‌تاپ، مهم‌ترین اصل در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو

یکی از مهم‌ترین مواردی که تاثیر بسزایی در خرید لپ‌تاپ و یا مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو دارد، بحث قیمت مدل‌های مختلف آن‌ها است. در بالا توضیح دادیم که لپ‌تاپ‌ها رده‌بندی مختلفی دارند و بر اساس ویژگی‌هایی که دارند، قیمتشان می‌تواند کاملا متفاوت باشد.

اما چیزی که می‌تواند در بحث خرید لپ‌تاپ نقش بسیار مهمی داشته باشد، بودجه‌ای است که شما در نظر گرفته‌اید. اگر بودجه‌تان کاملا محدود باشد، در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو نمی‌توانید سراغ مدل‌های بالای این دو برند بروید. چرا که مدل‌های بالا، به خاطر امکانات عالی که دارند، گران‌تر هستند.

اگر بخواهید حتما یک لپ‌تاپ رده‌بالا بخرید و بودجه‌تان کافی نباشد، باید فکر منطقی برای این مشکل کنید. در چنین شرایطی، یا باید بیشتر منتظر بمانید و هزینه مازادی ذخیره کرده و یا از خدمات خرید اقساطی لپ تاپ برخوردار شوید. چرا که ممکن است در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو به یک مدل بسیار جذاب برسید که قیمت بالایی دارد. در اینجا هر چقدر هم که تحقیق بیشتری کرده و از انتخابتان مطمئن باشید، باز هم قادر نخواهید بود به خاطر کمبود بودجه، اقدام به خرید لپ‌تاپ موردعلاقه‌تان کنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کدام لپ‌تاپ از لحاظ قیمت، برای خرید بهتر است؟

در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو می‌توانیم شاهد مدل‌های مختلف با قیمت‌های متفاوت باشیم. چرا که هر کدام از سری و رده‌های مختلف هر دو برند، قیمت‌های مختلفی دارند. اما اگر بخواهیم از لحاظ ارزان‌ بودن، یکی از این دو برند را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید مقام برتر را به برند لنوو اختصاص بدهیم.

چرا که برخی از لپ‌تاپ‌های رده‌بالای ایسوس قیمت‌های بسیار نجومی دارند. البته به همان اندازه‌ هم، امکانات بیشتری در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند. اما به طور کلی، می‌توان لپ‌تاپ‌های ارزان‌تری از برند لنوو در بازار پیدا کرد.

نیازهای شما قیمت لپ‌تاپ را تعیین خواهد کرد!

در بالا هم تاکید کردیم که باید حتما بر اساس نیازهایتان لپ‌تاپ تهیه کنید. یعنی اگر قصد دارید با لپ‌تاپتان کارهای مهندسی انجام بدهید، نباید سراغ لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت بروید. برعکس اگر فقط نیازهایتان کاملا ساده و روزمره‌ است، حتما باید سراغ لپ‌تاپ‌های اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه بروید. از دیدگاه ما، بهترین راه برای این کار یادداشت کردن تمام نیازهایتان روی کاغذ است.

یعنی شما باید به طور دقیق بدانید که می‌خواهید دقیقا با چه نرم‌افزارهایی کار کنید و نوع کاربری‌تان از لپ‌تاپ دقیقا چه مواردی است. در این شرایط، هم می‌توانید در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو به موارد بهتری برسید و بودجه دقیقتان هم مشخص شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه گلکسی بادز سامسونگ و ایرپادز اپل

قیمت لپ‌تاپی که قصد دارید انتخاب کنید از این طریق به راحتی مشخص خواهد شد. چرا که شما با یادداشت کردن نیازها و نرم‌افزارهای موردنیازتان، به این نتیجه خواهید رسید که دقیقا از کدام نوع لپ‌تاپ استفاده کنید. همین روش ساده به شما کمک خواهد کرد که در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو موارد زیادی برایتان حذف شود و گزینه‌های ضروری برایتان باقی بماند. در اینجا به راحتی می‌توانید میان معدود گزینه‌های باقی‌مانده برایتان، انتخاب بهتر و منطقی‌تری بر اساس موجودی و یا بودجه‌تان داشته باشید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ نوع کاربری

در ابتدای توضیحاتمان گفتیم که مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو را از لحاظ نوع کاربری هم، برایتان توضیح خواهیم داد. چرا که نوع کاربری به طور دقیق مشخص خواهد کرد که شما باید دقیقا کدام برند را برای خودتان انتخاب بکنید. این موضوع اهمیت زیادی در بحث انتخاب نوع برند دارد.

ما در ادامه این مطلب، یکی از مهم‌ترین اهداف کاربری لپ‌تاپ‌ها را توضیح خواهیم داد و سپس برایتان بهترین برند از میان لپ تاپ ایسوس و یا لنوو را معرفی خواهیم کرد. بر این اساس، شما هم به راحتی قادر خواهید بود بر اساس نوع کاربری که قرار است از لپ‌تاپتان داشته باشید، برند مناسب را انتخاب کنید.

آیا قرار است با لپ‌تاپتان تولید محتوا و یا فریلنسینگ انجام بدهید؟

موارد بسیاری نظیر ویرایش ویدئو، طراحی گرافیک نوشتن مطالب، ترجمه، ساخت موسیقی و… جزو حوزه تولید محتوا و فریلنسینگ هستند. اگر بخواهید برای چنین اهدافی اقدام به خرید سیستم مناسب بکنید و در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو مردد هستید، پیشنهاد ما به شما خرید مدل‌های ایسوس است.

شما برای این که بخواهید از یک سیستم مناسب برای اهداف فوق‌الذکر بهره‌مند شوید به یک سیستم قوی نیاز خواهید داشت. سیستمی که از لحاظ عملکرد بالا بوده و صفحه‌ی نمایشگر بسیار باکیفیتی برای انجام این کارها داشته باشد.

برای چنین اهدافی، انتخاب سری ZenBook ایسوس عالی‌ترین انتخاب ممکن در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، برایتان خواهد بود. چرا که هم دارای بهترین صفحه نمایش از نوع IPS بوده و هم پردازشگرهای خارق‌العاده‌ای برای انجام چنین کارهایی دارد.

اکثر کسانی که شغلشان فریلسنیگ و یا تولید محتواها است، به سراغ خرید لپ‌تاپ ایسوس می‌روند. این کاربران رضایت بسیار زیادی از لپ‌تاپ‌های ایسوس داشته و از آن، استفاده‌های بسیار مفید در شغلشان می‌کنند. شما برای این کارها، تمام امکانات لازم را با استفاده از لپ‌تاپ ایسوس، در اختیار خواهید داشت.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


برای اهداف گیمینگ چه لپ‌تاپی انتخاب بکنیم؟

در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو از لحاظ گیمینگ، در واقع هر دو برند می‌توانند بسیار مناسب باشند. چرا که هر دوی این شرکت‌ها مدل‌های مخصوص گیمینگ‌شان را روانه بازار کرده‌اند. یعنی اگر شما فقط قصد انتخاب لپ‌تاپ برای بازی‌های رایانه‌ای‌تان را داشته باشید، می‌توانید به هر دو برند اعتماد بکنید.

به نظر می‌رسد برای هر دوی این شرکت‌ها بحث گیمینگ اهیمت بالایی داشته است. چرا که هر دوی‌شان لپ‌تاپ‌های مخصوص گیمینگ تولید کرده‌اند که از لحاظ کیفیت بسیار عالی بوده و بهترین سخت‌افزارهای پردازشی را دارند.

شما می‌توانید لپ‌تاپ لنوو مخصوص گیمینگ مدل Lenovo Legion (Y540) را انتخاب کنید. این لپ‌تاپ دارای یک کارت گرافیک 2060 بسیار باکیفیت است که توان پردازش گرافیکی بالایی دارد. این سیستم همچنین دارای فناوری خنک‌کننده حرارتی باکیفیتی داشته و قیمت کاملا مقرون‌به‌صرفه‌ای هم دارد.

بیشتر بخوانید: مقایسه مقایسه سری گلکسی S20 و گلکسی S21 سامسونگ

در مورد لپ‌تاپ ایسوس هم می‌توانید نسخه گیمینگ ASUS Zephyrus M15 را انتخاب کنید. بسیاری از گیمرهای حرفه‌ای معتقد هستند که لپ‌تاپ‌های گیمینگ ایسوس عملکرد بهتری نسبت به لنوو دارند. اما در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، ما هر دو را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


برای اهداف دانشجویی کدام لپ‌تاپ را انتخاب بکنیم؟

همان‌طور که از نام آن مشخص است، اکثر دانشجویان هنوز وارد دنیای کار نشده‌اند تا درآمد مشخصی داشته باشند. به همین دلیل نمی‌توانیم برای اهداف دانشجویی روی لپ‌تاپ‌های بسیار گران‌قیمت هم، حساب باز کنیم. در چنین شرایطی در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو شما باید به دنبال یک مدل کاملا مقرون‌به‌صرفه باشید تا بتوانید کارهای دانشجویی‌تان را با آن انجام بدهید.

از آنجایی که کارهای دانشجویی نیازی به پردازش بسیار سنگین و بالایی ندارند، می‌توان از نسخه‌های لپ‌تاپ‌های اقتصادی بهره‌مند شد. این لپ‌تاپ‌ها معمولا قیمت بسیار ارزانی دارند و مناسب اهداف دانشجویی هستند.

در مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، خوشبختانه هر دو برند لپ‌تاپ‌های اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه مناسب برای اهداف دانشجویی دارند. با استفاده از این لپ‌تاپ‌ها، شما می‌توانید کارهای دانشگاهی‌تان را بدون کوچک‌ترین مشکلی انجام بدهید. انتخاب یک لپ‌تاپ اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه از هر دو برند ایسوس و یا لنوو می‌تواند منطقی‌ترین تصمیم باشد.

چرا که با هزینه‌های بالای دانشگاه نمی‌توان به سراغ لپ‌تاپ‌های گران‌قیمت رفت. شما می‌توانید پس از چند سال استفاده از این لپ‌تاپ‌ها، در آینده که صاحب شغل خوب و یا درآمد مناسب شدید، اقدام به خرید نسخه‌های بهتر و گران‌تر بکنید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو


کلام آخر

ما در این مطلب سعی کردیم که مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو را از دیدگاه‌های کاملا مختلفی بررسی کنیم. دیدگاه‌های مختلفی که به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب بسیار منطقی و درستی را هنگام خرید لپ‌تاپ‌تان داشته باشید. با مطالعه کردن این محتوا، به طور دقیقا متوجه خواهید شد که بر اساس نیازها و یا سلیقه‌تان باید دقیقا کدام برند را انتخاب بکنید.

برای هر کدام از کاربرهای مختلف برند مناسب را برایتان معرفی کردیم و از میان ویژگی‌های بسیار مهم نظیر عملکرد، وضوح صفحه نمایشگر و… هم بهترین‌‌ها را به شما پیشنهاد دادیم. با استفاده از این مطلب کامل در مورد مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، در انتخابتان کاملا مصمم شده و بهترین لپ‌تاپ را خریداری خواهید کرد.

لپ تاپ ایسوس یا لنوو کدام ارزش خرید بیشتری دارد؟

به طور کلی لپ تاپ های لنوو نسبت به لپ تاپ های ایسوس ارزان تر است و امکانات قابل قبول و مشابه ای را ارائه می کند.

بهترین لپ تاپ ایسوس را از کجا بخرم؟

شما می توانید بهترین لپ تاپ ایسوس بعلاوه سایر لپ تاپ ها را با بهترین قیمت از فروشگاه اینترنتی مقداد آی تی خریداری کنید.

تنوع محصولات کدام بیشتر است؟ لپ تاپ ایسوس یا لپ تاپ لنوو؟

می توان گفت هر دو برند از تنوع بالایی برخوردارند که هر کدام می توانند نیازهای تمامی سلیقه ها را پوشش دهند.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.