• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

در ادامه این جستار با مقداد آی‌تی همراه باشید تا با یکدیگر به مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای بپردازیم و نقاط ضعف و قوت و همچنین مزایا و معایب محصولات هر یک از این دو برند را بررسی کنیم و بتوانیم دید بهتری نسبت به ویژگی‌های کلیدی هر یک از لپ تاپ ایسوس یا ام اس ای پیدا کنیم.

لپ تاپ ایسوس یا ام اس ای، کدام یک بهتر است و می‌تواند پاسخگو نیازهای روزمره کاربر باشد؟ این پرسشی است که مسلما برای بسیاری از خریداران به هنگام تصمیم به تهیه لپ تاپ از یکی از این دو برنده پیش می‌آید و آن‌ها می‌خواهند بی نقص‌ترین انتخاب را داشته باشند و لپ تاپ آن‌ها تا مدت‌ها بتوانند نیازهای اساسی آن‌ها را رفع کند.

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و ظهور نام‌های جدید و بزرگ در عرصه تولید محصولات دیجیتال و بویژه لپ تاپ، قطعا شاهد سیل وسیعی از اطلاعات و تبلیغات گوناگون هستیم که کاربران را هدف می‌گیرد و این حجم اطلاعات گوناگون می‌تواند برای بسیاری از افراد سردرگم کننده باشد.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ ایسوس و دل، امسال کدامیک را انتخاب کنیم؟

از این رو بر آن شدیم تا به مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای بپردازیم و در نهایت و پس از مطالعه این مطلب کاربر بتواند به از میان لپ تاپ ایسوس یا ام اس ای یکی را بسته به نیاز خود به راحتی برگزیند.


مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای

علی رغم شدت بالای رقابت در بازار تولید محصولات دیجیتالی، دو شرکت ایسوس و ام اس ای از معدود برندهای هستند که توانسته‌اند جامعه وسیع مخاطبان خود را حفظ کند و با شناسایی تقاضا و نیازهای بازار و کاربران، در عین پاسخگویی به این نیازها، رضایت کاربران در سراسر دنیا را نیز جلب کند.

طبیعی است اگر شما نیز مانند ده‌ها کاربر دیگر از میان لپ تاپ ایسوس یا ام اس ای نتوانید به درستی و با اطمینان انتخاب کنید و برای  مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای به یک راهنمایی نیاز داشته باشید.

در ادامه مطلب سعی شده با تفکیک بخش‌های مهم و اساسی یک لپ تاپ و تفاوت لپ تاپ ایسوس و ام اس آی در این قسمت‌ها، ذهن کاربران کمی برای انتخاب روشن‌تر و شفاف‌تر باشد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای

مقایسه سخت افزاری

بدیهی است که اساسی‌ترین و مهم‌ترین بخش هی لپ تاپ یا به طور کلی‌تر یک محصول دیجیتال، سخت افزار آن است. سخت افزار بنیان یک لپ تاپ را شکل می‌دهد و این معماری قطعات سخت افزاری است که چینش آن‌ها را تعیین می‌کند و میزان عیار و کابر لپ تاپ در پاسخگویی به تقاضاهای مختلف با قدرت سخت افزاری تعیین می‌شود.

از این رو در مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای ابتدا به بررسی عملکرد سخت افزاری هر دو برند لپ تاپ ایسوس یا ام اس ای می‌پردازیم.

برند ایسوس در عرصه محصولات دیجیتال به چند مورد و ویژگی خاص شهرت دارد که تولید مادر بردهای قدرتمند و کارا یکی از آن‌ها است. سرعت و قدرت بالای پردازشی مادر بوردهای ایسوس همواره در مجامع مختلف تحسین شده و به عقیده بسیاری از صاحب نظران ایسوس در این زمینه کم‌ نظیر و حتی بی‌نظیر عمل می‌کند.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ ایسوس با اچ پی

مسئله قدرت پردازش در لپ تاپ

در بسیاری از لپ تاپ‌های ایسوس از برترین پردازنده‌های انویدیا یا اینتل استفاده می‌شود و می‌توان گفت لپ تاپ‌های ایسوس در این زمینه نیز بسیار موفق و سربلند عمل می‌کنند. البته برای کاربری‌های میان رده و نیاز به قدرت پردازشی کم‌تر، از پردازنده‌های AMD نیز استفاده می‌شود تا قیمت محصول برای استفاده مناسب‌تر شود.

ام اس ای همواره سعی می‌کند تا لپ تاپ‌هایی با قدرت پردازشی بسیار بالا را روانه بازار کند و معمولا لپ تاپ‌های این برند در بخش‌های محتلف اعم از پردازنده، کارت گرافیک، رم و … دارای بروز‌ترین و قدرتمند‌ترین محصولات بازار هستند و از این رو خیال کاربران راحت‌ است.

امکان ندارد گیمرها تا کنون نام این برند را نشنیده‌ باشند. لپ تاپ ام اس ای با تکیه بر قدرت سخت افزاری بالای و بهره بردن از معماری سخت افزاری ترکیبی انویدیا و اینتل، به خوبی توانسته گیمرها و به طور عمومی همه کاربرانی را که فعالیت‌های سنگین و با قدرت پردازشی بالا را انجام می‌دهند، به خود جذب کند و از این حیث همواره یکی از خوش نام‌ترین محصولات بازار بوده.

به طور کلی در هنگام مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای در بخش سخت افزاری، می‌بایست انتظارات و خواسته‌های خود در این بخش را فهرست بندی کنید و سپس از میان لپ تاپ ایسوس یا ام اس ای یکی را برگزینید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای

قطعات به کار رفته

با توجه به اهمیت بالای موضوعی مانند معماری سخت افزاری لپ تاپ، لازن است قطعات مختلف آن را به صورت مجزا بررسی قرار دهیم و در ادامه مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای به صوت مفصل‌تر به سراغ بررسی قطعاتی مانند کارت گرافیک، CPU، صفحه نمایش، صفحه کلید و … می‌رویم.

بر هیچ کس پوشیده نیست که داشتن یک سخت افزار قدرتمند، بویژه برای افرادی که به تجربه بازی‌های ویدیویی علاقه دارند و به اصطلاح گیمر هستند، امری بسیاری مهم است. البته کاربرد یک معماری سخت افزاری حساب شده و قدرتمند به همین نقطه خلاصه نمی‌شود و در مجموع تمامی نرم افزارهایی که به قدرت پردازشی بالا نیاز دارند و باید اطلاعات در آن‌ها با سرعت منتقل شود، بسیار روان‌تر و بهتر روی یک لپ تاپ قوی اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ لنوو و دل؛ بررسی مدل های برتر بازار

در مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای برای قسمت سخت افزار از لپ تاپ‌های ام اس ای شروع می‌کنیم و به بررسی قطعات مختلف سخت افزاری این برند می‌پردازیم. امکان ندارد که شما نیز از طرفداران صنعت گیم باشید و تا کنون نام لپ تاپ‌های گیمینگ ام اس ای را نشنیده‌ باشد.

ام اس اس مدت‌ها است که قدرتمند‌ترین و با کیفیت‌ترین لپ تاپ‌های گیمینگ را روانه بازار می‌کند. خدمات ام اس ای به گیمرها تنها به لپ تاپ‌ محدود نمی‌شود و از صفحه کلید و موس گرفته تا سایر قطعات جانبی برای تجربه دلچسب‌تر گیم توسط ام اس ای تولید می‌شوند.

پردازنده

طبیعی است که برای داشتن یک تجربه هر چه لذت بخش‌تر از یک بازی ویدیویی، پردازنده قوی یکی از ارکان اساسی است و در کنار رم، کارت گرافیک، صفحه کلید خوش دست و سایر موارد این پردازنده است که باید فرامین صادر شده از طریق بخش‌های مختلف را تجزیه و تحلیل کند و همچنان اطلاعات را با سرعت بالا منتقل کند.

قدرت پردازنده نسبت مستقیمی با کیفیت اجرای یک بازی روی سیستم و همچنین عملکرد کلی لپ تاپ و سرعت پاسخ دهی آن دارد و به همین دلیل است که به هنگام مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای در قسمت پردازنده، باید گفت که تمامی پردازنده‌های ام اس ای از نسل هشتم هستند و مدل‌های های‌اند و گران قیمت‌تر آن نیز از پردازنده‌های نسل نهم استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: مهم ترین تفاوت لپ‌تاپ‌ ایسوس سری k و x

گیمینگ

متاسفانه باید گفت زمانی که صحبت از لپ تاپ‌های گیمینگ به میان می‌آید، ایسوس چندان سابقه درخشانی ندارد و نسل‌های اول لپ تاپ‌های این برند عملکرد بسیار ضعیفی چه از نظر فروش و چه از نظر بازخورد داشتند. ولی باید گفت مدتی است که ایسوس مسیر درست را پیدا کرده و مجددا مشغول جلب اعتماد کاربران خود است، بهتر گواه این ادعا نیز مدل GZ700 است که از آن به عنوان تایتان لپ‌ تاپ‌های گیمینگ یاد می‌شود.

تنها کافی است نگاهی به مشخصات سخت افزاری و ویدیوها و مقالات بررسی آن بیاندازید تا ببینید این سیستم می‌توان به راحتی تا چند بازی‌های روز دنیا را روی آخرین تنظیمات یا تنظیمات بالا اجرا کند.

البته موفقیت‌های ایسوس به همین نقطه مختوم نمی‌شود و دو مدل مطرح دیگر یعنی Zephyrus و Scar Strix که هر دو از سری ROG هستند از پردازنده‌های نسل هشتمی و نسل نهمی هفت هسته‌ای و نه هسته‌ای بهره می‌برند و از این جیث کاملا ارزش قیمت خود را دارند. به عنوان مثال مدل G703GX که از سری ROG است از پردازنده نسل نهمی بهره می‌برد و بدون شک یکی از سریع‌ترین مدل‌های موجود در بازار است.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ ایسوس با اپل؛ دو غول قدرتمند در مقابل هم

اگر بخواهیم از مدل‌های گیمینگ ایسوس کمی فاصله بگیریم و در مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای به سراغ مدل‌های حرفه‌ای ایسوس برویم، یاد کردن از ZenBook Pro Duo خالی از لطف نیست که در مدل‌های شش هسته‌ای و هشت هسته‌ای روانه بازار می‌شود و برای مصارفی مانند ویرایش عکس و فیلم و طراحی‌های گرافیکی یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار است.

لپ تاپ‌های میان رده ایسوس مانند Vivobook اغلب از پردازنده‌های i3 استفاده می‌کنند که نمی‌توان گفت چندان بروز و قدرتمند هستند اما، برای کاربرانی که بودجه اولویت اصلی آن‌ها است می‌تواند یک گزینه محتمل باشند.

کارت گرافیک

همانطور که انتظار می‌رود و معمول است، کارت گرافیک‌ های ام اس ای از تنوع بالایی برخوردار هستند و این برند از تمامی کارت‌ گرافیک‌های موجود در بازار برای تولید مدل‌های مختلف و ایجاد طیف متنوعی از محصولات استفاده می‌کند. کارت گرافیک‌های آخرین مدل و قدرتمند مانند RTX 20 تا مدل‎‌های ساده‌تری مانند Radeon RX در سری‌های مختلف لپ تاپ‌های ام اس ای به کار رفته‌اند و دست مخاطبان در انتخاب کارت گرافیک مد نظر کاملا باز است.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ ایسوس با لنوو، بهترین انتخاب در سال 2022

به لطف این تنوع در انتخاب کارت گرافیک، مخاطبان می‌توانند به راحتی و پس از بررسی مدل‌های مختلف، لپ تاپی‌ را انتخاب کنند که به روانی و زیبایی بازی‌های مد نظر آن‌ها را اجرا کند. در کل به هنگام مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای در بخش کارت گرافیک لپ تاپ ام اس ای، به این نتیجه می‌رسیم که طرفداران برند ام اس ای به راحتی می‌توانند از میان ده‌ها گزینه‌ مختلف، مدلی را انتخاب کنند که به انتظارات و توقعات آن‌ها باز یک کارت گرافیک نزدیک باشد.

کارت‌های گرافیک ایسوس

ایسوس نیز در مدل‌های مختلف خود از کارت‌‎های گرافیک با قدرت‌های متنوع استفاده کرده‌است. لپ تاپ‌های گیمینگ و آخرین مدل ایسوس از کارت‌های گرافیکی مانند RTX 2080 بهره می‌برند و لپ تاپ‌های میان رده ایسوس از کارت‌هایی مانند GTX 1080 ،GTX 1050 ،GTX 1050Ti و حتی Rx 560X استفاده می‌کنند که در اجرای بازی‌های محبوب و پرطرفداری مانند Fortnite ،PUBG و FIFA 20 بسیار توانمند هستند.

مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای

سیستم خنک کاری

با رشد پیدا کردن لپ تاپ‌ها از نظر سخت افزاری و پیشرفت تکنولوژی به صورت موازی، دائما شاهد پیدا شدن روش‌های جدیدی برای خنک کاری هر چه بهینه‌تر و سریع‌تر قطعات لپ تاپ هستیم. تا جایی که بعضی از لپ تاپ‎‌های امروزی و به اصطلاح های‌اند از یازده لوله سرمایشی و 4 فن به صورت هم زمان استفاده می‌کنند تا بتوانند سرعت خنک کاری قطعات را تا دو برابر افزایش دهند.

این حجم از توجهات به بخش خنک کاری مشخص می‌کند که تا چه اندازه موضوع تولید و داشتن یک سیستم خنک کاری مناسب و قدرتمند برای لپ تاپ‌ها، بویژه لپ تاپ‌های گیمینگ و قدرتمند اهمیت دارد. از این رو در ادامه مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای به سراغ سیستم‌های خنک کاری می‌رویم.

بیشتر بخوانید: بهترین لپ تاپ گیمینگ؛ بررسی تخصصی ۱۷ مدل بدون محدودیت بودجه!

در مدل‌های امروزی لپ تاپ‌های ام اس ای از بلوک‌های مسی که به وسیله دستگاه CNC برش داده شده‌اند استفاده می‌شود که مقاومت بالایی در برابر گرما دارند و حتی الامکان برای ساخت سیستم خنک کاری و همچنین واسطه‌ای میان سیستم خنک کاری به کار گرفته می‌شوند. آلیاژ‌های از آلومینیوم استفاده می‌شود که سرعت انتقال حرارت آن‌ها بسیار بالا است و در نتیجه می‌توان از صفحات آن‌ها در سیستم خنک کاری استفاده کرد.

اکنون برای تکمیل‌تر کردن مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای در بخش خنک کاری باید گفت دو سری Raider و Stealth از یک سری قابلیت بهره می‌برند که امکان تعویض میان حالت‌های مختلف را برای مخاطبان فراهم می‌آورد و از این طریق مخاطبان می‌توانند از میان حالت بهره‌وری از تمام قدرت سیستم یا حالت ذخیره باتری یکی را انتخاب کنند تا علاوه بر جلوگیری از داغ شدن بیش از حد لپ تاپ، عمر باتری خود را نیز افزایش دهند.

نوآوری‌های ام اس ای به همین دو سری محدود نمی‌شود و سری‌های Thin و Leopard در سیستم خنک کاری خود از چندین لوله انتقا حرارت و فن به صورت هم زمان بهره می‌برند که علاوه بر خنک کردن سریع سیستم، عمر قطعات را نیز بالا می‌برد.

بیشتر بخوانید: بهترین لپ تاپ ایسوس؛ بررسی سری ZenBook تا ROG ،Viva و … در یک نگاه سریع!

سیستم خنک کاری لپ تاپ ایسوس

همانطور که که بالاتر نیز در مطلب مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای به آن اشاره شد، موضوع خنک کاری بهینه و سریع در بازار لپ تاپ از اهمیت خاصی برخوردار است و دلیل آن نیز واضح است. از یک عمر طولانی قطعات و بخش‌های لپ تاپ به آن وابسته است و از سوی دیگر و با توجه کارهایی سنگینی که کاربران و بویژه گیمرها از لپ تاپ خود انتظار دارند، خنک کردن هر چه سریع‌تر لپ تاپ بسیار مهم است.

ایسوس برای لپ تاپ‌های آخرین مدل خود از جمله ROG GX700 از یک سیستم خنک کاری به وسیله مایع ماژولار بهره گرفته که از نظر کارشناسان توانایی رقابت با سیستم‌های قدرتمند و گران قیمت میزی را دارد. این سیستم خن کار ماژ<لار مایع خنک کننده را از طریق لوله‌های انتقال حرارت به تمامی بخش‌هایی که دمای آن‌ها بالا می‌رود، پمپاژ می‌کند و از این طریق به سرعت سیستم خنک می‌شود. معماری ساخت این سیستم خنک کاری به نحوی است که هیچگونه نشتی رخ نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ لنوو و ایسر؛ تقابل برند تازه نفس و قدیمی

شک و تردید‌های فراوانی درباره میزان کاربرد سیستم خنک کاری GX700 وجود داشت اما، پس از انتشار نقد و بررسی‌ها و همینطور دریافت بازخورد کاربران مشخص شد که تاثیر این سیستم بسیار بالا است و می‌توان به سرعت بخش وسیعی از لپ تاپ را خنک می‌کند. بیشتر لپ تاپ‌های ایسوس از چندین فن و سیستم خنک کاری متفاوت بهره می‌برند که بسیار مفید هستند و از سوی دیگر و به لطف تکنولوژی ضد غبار باید گفت این لپ تاپ‌ها تا سال‌ها می‌توانند بدون نیاز به صرف هزینه برای تعمیر و نگه‌داری به فعالیت خود ادامه دهند.

مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای

صفحه نمایش و کیفیت آن

می‌دانیم که یکی از مهم‌ترین بخش‌های لپ تاپ یا حتی سیستم‌های شخصی (PC) صفحه نمایش آن‌ها است. از طریق مانیتورها است که می‌توانیم ننتایج امور و فعالیت‌های خود را ببینیم یا روی لپ تاپ خود به تماشای فیلم و سریال بنشینیم. از این طریق است که ارتباط میان کاربران با بخش‌های مختلف به صورت گرافیکی نمایان می‌شود و بسیاری از کاربران ساعات زیادی از زمان خود را صرف خیره شدن به صفحه نمایش لپ تاپ و گوشی‌های هوشمند خود می‌کنند.

برندها همواره در تلاش هستند تا ضمن افزایش وضوح و رزولوشن صفحه نمایش‌های خود، به سراغ روش‌هایی بروند که آسیب به چشم را کمتر کند و کاربران از تماشای زیادی و خیره شدن به صفحه نمایش آزرده نشوند. بنابر اهمیت این موضوع در ادامه مطلب مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای به سراغ صفحه نمایش می‌رویم.

صفحه نمایش‌های لپ تاپ ام اس ای در ابعاد و سایزهای مختلفی روانه بازار می‌شوند و تقریبا از 15.6 اینچ تا 17.3 اینچ، همگی این صفحات نمایش با رزولوشن 4K روانه بازار می‌شوند که بسته به نیاز، کاربر می‌توان به سراغ آن‌ها می‌رود، وضوح و کیفیت صفحه نمایش لپ تاپ ام اس ای بسیار بالا است و تجربه‌ای از تماشای فیلم و بازی کردن به کاربر ارائه می‌کند که مشابه آن را شاید کمتر به یاد داشته باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین لپ تاپ بازار در برندهای مختلف

البته اگر شما جزو دسته گیمرها باشید و برای دانستن کیفیت صفحه نمایش لپ تاپ به سراغ مطلب مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای آمده باشید، قطعا می‌دانید که برای تجربه روان‌تر بازی‌های ویدیویی نرخ تازه سازی تصویر از رزولوشن مهم‌تر و اینجاست که لپ تاپ‌های گیمینگ ام اس ای می‌درخشند. چرا که صفحه نمایش سری Titan ام اس ای با نرخ تازه سازی 240 گیگا هرتز عرضه می‌شوند که از این حیث سبب شده لپ تاپ‌های گیمینگ ام اس ای به یکی از بهترین‌ها در بازار بدل شوند.

لپ تاپ‌های میان رده ام اس ای نیز اغلب از مانیتورهایی با نرخ تازه سازی 144 گیگاهرتز استفاده می‌کنند که در مقایسه با لپ تاپ‌های هم رده خود که اغلب از نرخ تازه سازی 120 یا 60 گیگاهرتز استفاده می‌کنند، بهتر هستند و این مسئله سبب شده ارزش این لپ تاپ‌ها نسبت به قیمتی که دارند بالا برود. در مجموع باید گفت عمکلرد ام اس ای درباره صفحه نمایش فراتر از قابل قبول است و فرقی ندارد که سری گیمینگ آن را انتخاب کنید یا به سراغ لپ تاپ‌های میان رده و معمولی‌تر بروید، قطعا با توجه به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید از حیث صفحه نمایش شگفت زده می‌شوید.

مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای

طراحی و بدنه

فارغ از تمامی ویژگی‌های سخت افزاری و نرم افزاری که یک لپ تاپ باید بتواند به درستی و با دقت هر چه تمام‌تر به کاربر خود ارائه کند، اگر این محصول از طراحی ظاهری چشمنواز و بدنه مقاومی برخوردار نباشد، معمولا در مقایسه‌های اولیه خیلی زود از لیست خرید کاربران حذف می‌شود بنابراین در مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای در این جستار نیز به این قسمت پرداخته شده‌است.

اینکه از میان لپ تاپ ایسوس یا ام اس ای کدام یک در این بخش بهتر عمل می‌کند، پرسشی است که پاسخ به آن بسیار دشوار است.ایسوس و ام اس ای در طراحی‌های خود به زیبایی از ترکیب آلومنیوم و پلاستیک فشرده شده استفاده کرده‌اند تا در عین ارائه یک ظاهر شیک و جذاب، استحکام و مقاومت بدنه لپ تاپ را نیز بالا ببرند.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ تاپ لنوو و اچ پی + محبوبیت کدام بیشتر است؟

سری لپ تاپ‌های گیمینگ ام اس ای معمولا با ترکیب رنگ‌های مشکی و قرمز ظاهر خاص و دلنشینی را ارائه می‌کند که با نورپردازی پس زمینه تکمیل می‌شود به سادگی می‌تواند هر کاربری را شیفته خود کند.

ام اس ای در مدل‌های اخیر خود وزن را کاهش داده تا کاربران با هر گروه سنی و هر قدرتی بتوانند از لپ تاپ‌های این کمپانی استفاده کنند اما، معمولا بیشتر مدل‌های این شرکت به دلیل ضخامت بالا و استفاده بیشتر از پلاستیک، وزن به مراتب بالاتری از محصولات ایسوس دارند و اگر بخواهیم وزن را در مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای اولویت قرار دهیم. معمولا لپ تاپ‌های ایسوس سبک‌تر و خوش دست‌تر هستند.

البته نباید این مورد را نیز از یاد برد که قدرت بالای سخت افزاری اکثر محصولات ام اس ای سبب شده این برند به ناچار وزن لپ تاپ‌های خود را بالا ببرد و در مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای باید این نکته را نیز مد نظر داشت.

مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

پشتیبانی و مشتری مداری از مواردی است که اکثر مشتریان هر دو برند ایسوس و ام اس ای متاسفانه از آن راضی هستند. UI بد وبسایت MSI و آزار چشم از یک سو و از سوی دیگر وقفه زمانی طولانی در پاسخگو به پرسش کاربران از طریق ایمیل از مواردی است که بسیاری از کاربران ام اس ای از آن گله‌مند بودند.

بیشتر بخوانید: مقایسه لپ‌تاپ ایسوس با ایسر در سال ۲۰۲۲ + بررسی دو برند پرچم دار بازار

ظاهرا برای برند ایسوس نیز این وضع چندان متفاوت نیست و بسیاری از کاربران از اطلاعات کم بخش پشتیبانی ناراضی بودند. البته کارکنان ایسوس به مراتب سریع‌تر و به صورت مستقیم با کاربران ارتباط گرفته‌اند و زمان زیادی از کاربران تلف نشده‌است. ضمانت یک ساله محصولات طیف وسیعی از خدمات و قطعات را پوشش می‌دهد و از این حیث نیز کاربران رضایت‌مندی خود را ابراز کرده‌اند.


جمع‌بندی

در این جستار سعی شد با بررسی جوانب مختلف، یک بسته جامع از مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای را به خوانندگان محترم مطلب ارائه کنیم. ام اس ای و ایسوس از نام‌های شناخته شده و مطرح در بازار هستند و هر کدام مشتریان و کاربران خاص خود را دارند. این کاربران بنا بر نقاط قوت و شناخته شده آن برند جذب آن شده‌اند و علاوه بر تحقیقات دقیق و بررسی مشخصات به هنگام خرید، باید اولویت بندی‌های فردی و انتظارات کاربر از یک لپ تاپ حتما لحاظ شود.

مقایسه لپ تاپ ایسوس و ام اس ای از نگاه مقداد آی تی؟

ما در این مقاله به مقایسه لپ تاپ ایسوس با ام اس آی از نظر سخت افزاری، پردازنده ،کارت گرافیک، سیستم خنک کاری، صفحه نمایش، طراحی و بدنه و پشتیبانی و خدمات پس از فروش پرداخته ایم.

مهم ترین تفاوت لپ تاپ ایسوس و لپ تاپ ام اس ای؟

مدل ایسوس کارت گرافیک قوی‌تر و صفحه نمایش بهتری دارد اما در مقابل نوت بوک msi قیمت کمتر و عمر باتری بالاتری دارد.

برای بازی های کامپیوتری سراغ کدام لپ تاپ بروم؟ ایسوس یا ام اس آی؟

همانطور که گفتیم MSI بیشتر تمرکز خود را بر روی تجهیزات گیمینگ قرار داده است و بیشتر تمرکزش بر روی این دسته است . از طرف دیگر ایسوس سعی دارد همه گروه ها را پوشش دهد.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.