• رها فهیمی
  نویسنده: رها فهیمی

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی یکی از موضوعات جذابی است که اکثر کاربران به دنبال آن هستند. چرا که با تغییر دادن فونت گوشی شیائومی‌مان، ظاهر آن هم به دلخواه خودمان خواهد شد. بحث فونت یک انتخاب بوده که باید برای تمام کاربران فارسی زبان جهان اعمال شود.

خوشبختانه این امکان نه تنها در گوشی‌های شیائومی بلکه در اکثر گوشی‌های اندرویدی دیگر هم امکان‌پذیر است. اما از آنجایی که رابط کاربری هر گوشی اندرویدی با بقیه متفاوت است، روش‌های آن‌ هم می‌تواند کاملا با یکدیگر فرق داشته باشد. برای مثال، می‌توانید در وبلاگ ما مطلب مربوط به آموزش تغییر فونت گوشی سامسونگ را مطالعه کرده و خودتان پی به این تفاوت‌ها ببرید. اما برای ایجاد این تغییر در گوشی شیائومی، با ما همراه باشید.


چرا نیاز به تغییر فونت گوشی‌مان داریم؟

قبل از این که بخواهیم راجع به آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی صحبت کنیم، خالی از لطف نیست که در مورد علت این کار هم توضیح دهیم. همین الان که در حال خواندن این مطلب هستید، تمام حروف برایتان با یک فونت خاصی به نمایش در آمده است. حتم داریم تجربه استفاده از نرم‌افزار Word را در سیستم‌تان داشته‌اید.

اگر این طور باشد، بدون شک برای حروف انگلیسی و فارسی‌تان، از فونت‌های بخصوص و دلخواهتان استفاده نموده‌اید. حالا تصور کنید که بتوانید این آزادی عمل را در گوشی هوشمندتان هم داشته باشید. در چنین شرایطی، شاهد تغییرات بسیار زیادی خواهید بود که حتما مورد پسندتان واقع خواهد شد.

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

این حس به نوعی جلوی یکنواخت شدن را گرفته و تجربه استفاده از گوشی هوشمندتان را ارتقا خواهد بخشید. اما مشکل اینجاست که همیشه فونت‌های پیش فرض اکثر گوشی‌های هوشمند اندرویدی، تکراری بوده و زیبایی و تازگی چندان زیادی ندارد. در چنین شرایطی، باید  خودمان دست به کار شده و فونت‌های مورد نظرمان را اضافه کنیم.

البته این موضوع فقط شامل حال گوشی‌های هوشمند نمی‌شود. بلکه حتی برای لپ‌تاپ‌تان هم باید چنین کاری را انجام دهید. چرا که در ابتدا فونت موردنظرتان را هرگز در سیستم‌تان نخواهید یافت و باید آن‌ها را به صورت مجزا دانلود کنید. حالا در اینجا قصد داریم از آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی استفاده کرده و بهترین فونت‌های فارس را به گوشی هوشمندمان اضافه کنیم.


تغییر فونت گوشی شیائومی در کجاها اعمال می‌شود؟

یکی از سوالات پر تکرار در رابطه با آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی، این است که تغییرات ایجاد شده دقیقا در کجا اعمال می‌شود. برخی از افراد چنین تصور می‌کنند که اعمال تغییرات فقط در رابط کاربری، یا بهتر است بگوییم در منوها، پیامک‌ها و… رخ داده و نمی‌توانیم شاهد دیدن فونت جدید در اپلیکیشن‌هایمان باشیم.

بیشتر بخوانید: روش تشخیص فونت از روی عکس با چند راهکار جالب

شاید در مورد نسخه‌های قدیمی اندروید و یا رابط‌های کاربری، تغییرات حاصل شده به این شکل بود، اما حالا همه چیز تغییر کرده است. چرا که سیستم‌عامل اندروید Opoen Source بوده و می‌توان در آن تغییرات زیادی را به وجود آورد. از طرفی دیگر، همیشه در به‌روزرسانی‌های جدید سیستم‌عامل اندروید، می‌توانیم تغییرات بسیار خوبی را مشاهده کنیم.

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

این موضوع در مورد روش تغییر فونت گوشی شیائومی هم صدق می‌کند. چرا که می‌توانیم از فونت‌های فارسی در همه جا بهره‌مند شویم. یعنی تغییر فونت فارسی در گوشی شیائومی، فقط مختص منوها و یا پیامک‌ها و… نمی‌شود. بلکه می‌توانیم خارج از منوی گوشی‌مان، این تغییرات را هم مشاهده کنیم.

شاید در گذشته این امکان فقط داخل منو وجود داشت و نمی‌توانستیم در نسخه‌های قدیمی اندروید تغییر فونت‌ها را در تمام بخش‌های گوشی هوشمندمان مشاهده کنیم. اما حالا می‌توانیم به کمک روش تغییر فونت گوشی شیائومی، در تمام بخش‌ها فونت‌های فارسی موردعلاقه‌مان را مشاهده کرده و هر کدام را که دلمان خواست انتخاب کنیم. تمام فونت‌های انتخابی‌مان قابل ذخیره شدن را داشته و هر زمان که خواستیم می‌توانیم آن‌ها را تغییر دهیم.


آیا می‌توانیم هر فونت فارسی را در گوشی شیائومی اضافه کنیم؟

اگر بخواهیم در یک کلام به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم،‌ بله. در بالا هم اشاره کردیم که سیستم عامل اندروید به دلیل Open Source بودن، آزادی عمل بیشتری را در اختیار کاربرانش قرار داده است. همین موضوع باعث شده تا بتوانیم تغییرات مختلفی را در آن ایجاد کنیم.

بیشتر بخوانید: روش نصب واتس اپ روی کامپیوتر + مزایای جذاب آن

در نتیجه، زمانی که بحث سیستم عامل اندروید به میان می‌آید، می‌توانیم با خیال راحت و بدون محدودیت سراغ تغییراتی که مدنظرمان هست برویم. همین موضوع باعث شده تا بدون مشکل، سراغ آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی برویم. پس اگر به دنبال فونت خاصی هستید که می‌خواهید از آن در گوشی اندرویدی‌تان استفاده نمایید، هرگز جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

چرا که می‌توان از هر فونتی فارسی در گوشی‌های اندرویدی استفاده کرد. برای مثال، اگر مقاله قبلی‌مان را در مورد آموزش تغییر فونت گوشی سامسونگ بخوانید، متوجه منظورمان خواهید شد. چرا که در آنجا حتی روش‌های اضافه کردن دستی فونت فارسی را هم توضیح داده‌ایم.

در چنین روشی، حتی می‌توان فونت نستعلیق را هم به گوشی‌های هوشمند اندرویدی اضافه کرده و از آن‌ها در استوری‌های اینستاگرام، واتس‌اپ و… استفاده کرد. در نتیجه، هیچ محدودیت خاصی در انتخاب فونت‌های فارسی در روش تغییر فونت گوشی شیائومی وجود نخواهد داشت. چرا که شما می‌توانید حتی معروف‌ترین و زیباترین فونت‌های فارسی را در گوشی اندرویدی‌تان اضافه کنید.


آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی برای استوری اینستاگرام

یکی از مزایای آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی، استفاده کردن از این روش برای استوری‌های اینستاگرام است. چرا که همگی دلمان می‌خواهد در استوری اینستاگرام‌مان، از فونت‌های جذاب و زیبا استفاده کنیم. اگر شما هم علاقه به انجام این کار داشته باشید، حتم داریم که استوری‌های افراد دیگر را به وفور دیده‌اید که از فونت‌های فارسی زیبایی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اپل آیدی با دو روش ساده

حتما برایتان جای سوال بوده که آن‌ها چگونه موفق به انجام این کار شده‌اند. خب برای پاسخ سوالتان، جای مناسبی را انتخاب کرده‌اید. چرا که در اینجا به طور کامل راجع به آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی صحبت خواهیم کرد. سپس خودتان می‌توانید با استفاده از این روش به فونت‌های موردعلاقه‌تان دسترسی داشته باشید.

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی می‌تواند برای افرادی که فعالیت زیادی در اینستاگرام دارند، بسیار مناسب باشد. منظور ما فعالیت کاملا جدی و بیزینسی است. از آنجایی که بیشتر افراد از طریق پیج اینستاگرامشان درآمدزایی می‌کنند. بسیار مهم است استوری‌های زیباتری داشته باشند.

یکی از مواردی که استوری اینستاگرام را بسیار زیباتر می‌کند، فونت‌های فارسی جذاب است. اضافه کردن فونت‌های فارسی جذاب به استوری اینستاگرام آن را زیباتر خواهد کرد. به همین دلیل می‌توانیم بازدهی بسیار بهتری از استوری‌های اینستاگرام‌مان داشته باشیم. این موضوع حتی می‌تواند در بحث درآمدزایی افراد هم تاثیر زیادی داشته باشد. در مطلب بعدی توضیح خواهیم داد که برای این کار باید دقیقا چه کاری انجام دهیم.


آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی بدون نیاز به برنامه

یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که می‌توانیم در گوشی شیائومی فونت‌های متعدد فارسی را اضافه کنیم، از طریق تنظیمات آن است. یعنی به طور کلی آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی در این مطلب هم بر پایه تنظیمات گوشی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: حذف ویروس از گوشی هواوی؛ معرفی بهترین راهکارها

شاید در گوشی‌های اندرویدی دیگر، بتوانیم فایل‌های فونت فارسی با پسوند TTF را به راحتی وارد گوشی کنیم، اما در بحث شیائومی ماجرا کمی فرق دارد. چرا که آسان‌ترین روش از طریق فروشگاه شیائومی است. چرا که در فروشگاه شیائومی فونت‌های فارسی متعددی وجود دارد که می‌توانیم به راحتی از آن‌ها در گوشی‌مان استفاده کنیم.

اما در اینجا تنها مشکل، تشخیص منطقه یا Region گوشی است. چرا که با قرار گرفتن منطقه گوشی روی ایران به فروشگاه شیائومی دسترسی نخواهیم داشت.

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

برای این کار باید ابتدا منطقه گوشی را تغییر دهیم تا بتوانیم به فروشگاه شیائومی دسترسی داشته باشیم. در فروشگاه شیائومی می‌توانیم انواع فونت‌های فارسی را تماشا کرده و آن‌ها را دانلود کنیم. یعنی می‌توانیم از روش تغییر فونت گوشی شیائومی برای بهره‌مند شدن از فونت‌های مورد علاقه‌مان استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید: راهکارهایی برای باز كردن قفل گوشی سامسونگ

به همین دلیل،‌ آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی که در این مطلب برایتان توضیح خواهیم داد هم، بر همین اساس خواهد بود. چرا که این روش، یکی از آسان‌ترین راهکارها بوده و نیازی به اپلیکیشن ثانوی دیگر،‌ برای فونت‌های فارسی نخواهیم داشت. به محض وارد شدن به فروشگاه شیائومی می‌توانیم فونت‌های فارسی را پیدا کرده و آن‌ها را دانلود کنیم. در ادامه به طور کامل این آموزش را در اختیارتان قرار خواهیم داد.


آشنایی با روش تغییر فونت گوشی شیائومی با منوی انگلیسی

ما در اینجا آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی به دو روش منوی انگلیسی و همچنین منوی فارسی را توضیح خواهیم داد. چرا که ممکن است افراد در هر دو منوی انگلیسی و فارسی بخواهند روش تغییر فونت گوشی شیائومی را انجام دهند.

بدین معنا که شاید منوی گوشی برخی کاربران گوشی شیائومی فارسی و برای برخی دیگر هم انگلیسی باشد. در چنین شرایطی باید هر دو نوع کاربر هم بتوانند به راحتی از روش تغییر فونت گوشی شیائومی استفاده کرده و فونت‌های فارسی موردنظرشان را پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: روش ديليت اكانت تلگرام در تمامی پلتفرم‌ها

در ابتدا آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی را به زبان انگلیسی و همان زبان پیش‌فرض گوشی‌تان، توضیح خواهیم داد. سپس روش منوی فارسی را هم برایتان آموزش داده و شما را با آن آشنا خواهیم کرد. برای این کار می‌توانید به روش زیر اقدام کنید:

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

 • ابتدا وارد بخش تنظیمات و یا همان Settings گوشی‌تان شوید
 • در این مرحله وارد بخش Additional Settings شوید
 • حالا باید Region یا منطقه گوشی‌تان را تغییر دهید. برای این کار می‌توانید از دو کشور هند و یا اندونزی استفاده کنید. در قسمت بالا، بخشی مربوط به جست و جوی زبان‌ها وجود دارد که با تایپ کردن کشور موردنظرتان می‌توانید کشوری که می‌خواهید را سریعا پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. برای مثال، برای انتخاب کشور هند می‌توانید با تایپ کردن India آن را سریعا پیدا کرده و سپس انتخاب نمایید.
 • با انجام دادن این کار، می‌توانیم به فروشگاه شیائومی دسترسی داشته باشیم. در بالا هم دلیل این موضوع را توضیح دادیم. چرا که اگر منطقه یا همان Region گوشی روی ایران قرار داشته باشد، دسترسی به فروشگاه شیائومی قطع خواهد شد. در نتیجه، باید حتما منطقه را روی یکی از این دو کشورها قرار دهیم تا بتوانیم به فروشگاه شیائومی دسترسی پیدا کنیم.
 • حالا اگر مجددا وارد بخش تنظیمات شوید با انتخاب کردن گزینه Themes متوجه خواهید شد که بازار تم شیائومی برایتان فعال شده است.
 • در قسمت پایین دومین تب، مربوط به فونت (Font) بوده که با انتخاب کردن آن، فونت‌های مختلف را مشاهده خواهید کرد.
 • حالا اگر در نوارابزار جست و جوی بالا، Farsi را جست و جو کنید، می‌توانید فونت‌های فارسی متعددی را در آنجا پیدا کرده و به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

 • حالا اگر گزینه More را انتخاب کنید، فونت‌های فارسی بیشتری را مشاهده خواهید کرد.
 • برای مثال، می‌توانید فونت IRAN Sans Dast Nevis را انتخاب کنید که یکی از زیباترین فونت‌های فارسی برای گوشی شیائومی است.
 • پس از آن، باید فونت‌های موردنظرتان را به صورت جداگانه دانلود کرده و منتظر اتمام دانلودشان شوید.
 • حالا باید گزینه Apply را کلیک کنید، چرا که گوشی شیائومی‌تان باید این فونت جدید را روی تمام بخش‌های گوشی‌تان اعمال کند. در مورد این موضوع هم به طور کامل توضیح دادیم که فونت جدید در چه بخش‌هایی از گوشی‌تان اعمال خواهد شد.
 • برای اعمال شدن فونت در تمام بخش‌های گوشی، نیاز به Reboot شدن وجود داشته که باید این گزینه را کلیک کنید تا گوشی‌تان به درستی Reboot شود.

با این کار گوشی‌تان ریست یا دوباره راه‌اندازی خواهد شد و سپس از روشن شدن مجدد آن، فونت جدید را در تمامی بخش‌ها مشاهده خواهید کرد. این تغییر را حتی در کیبورد گوشی‌تان، هنگام تایپ کردن هم مشاهده خواهید کرد. چر که در آنجا تمامی حروف‌ها به شکل فونت جدید ظاهر خواهند شد.

بیشتر بخوانید: تشخیص شارژر اصلی سامسونگ با چند راه کار ساده

اگر بخواهید به طور مجدد به تمام فونت‌هایی که دانلود کرده‌اید دسترسی داشته باشید، فقط کافی است که مجددا سراغ Themes رفته و گزینه My Page را کلیک کنید. در آنجا گزینه Fonts را مشاهده خواهید کرد. اگر روی این گزینه کلیک کنید تمامی فونت‌های فارسی که دانلود کرده‌اید را در آنجا مشاهده خواهید کرد. حالا روی هر کدام از آنها کلیک کنید، مجددا گوشی‌تان ریست شده و سپس به همان فونتی که انتخاب کرده‌اید فعال خواهد شد.

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

پس از اتمام این فرایند، یعنی انتخاب فونت‌ها و دانلود کردنشان، می‌توانید دوباره Region گوشی‌تان را به حالت قبلی‌اش، یعنی Iran باز گردانید. توجه داشته باشید که در چنین حالتی مجددا قادر نخواهید بود به بازار شیائومی دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که با تغییر Region گوشی روی کشور اندونزی، ممکن است برنامه‌های اضافی روی گوشی‌تان نصب گردد که به انتخاب خودتان نبوده است. شما می‌توانید پس از اتمام این فرایند، آن‌ها را به راحتی حذف کنید. چرا که هیچ کدام از این اپلیکیشن‌ها ارتباطی به فونت‌های فارسی‌تان نداشته و با پاک کردنشان اتفاقی برای فونت‌های فارسی‌تان نخواهد افتاد.


تبدیل منوی گوشی به فارسی و روش دوم

در دومین روش تغییر فونت گوشی شیائومی، همان‌طور که توضیح دادیم، به روش منوی فارسی این کار را انجام خواهیم داد. منوی گوشی بسیاری از کاربران به زبان فارسی بوده و ممکن است بحث روش تغییر فونت گوشی شیائومی به زبان انگلیسی، برایشان سخت باشد.

بیشتر بخوانید: روش اضافه کردن زیر نویس به فیلم + معرفی برنامه‌های مهم

به همین دلیل، برای این که این آموزش برای همه کاربردی باشد، روش دوم یا همان منوی فارسی را هم برایتان توضیح خواهیم داد تا بتوانید به راحتی این کار را با منوی فارسی هم انجام دهید و فونت‌های جدید فارسی را به گوشی‌تان اضافه کنید. پس اجازه بدهید اول نحوه تغییر فونت را هم برایتان آموزش دهیم تا اگر قصد داشتید منوی گوشی‌تان را فارسی کنید، از این طریق منوی گوشی‌تان را تغییر دهید.

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

 • برای این کار باید ابتدا سراغ تنظیمات یا همان Settings بروید
 • پس از آن باید گزینه Additional Settings را انتخاب کنید
 • حالا گزینه Language & Input را هم در آنجا خواهید دید که باید روی این گزینه کلیک کنید
 • در ادامه باید زبان فارسی را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Set as Default کلیک کنید
 • حالا منوی گوشی‌تان فارسی شده و می‌توانید ادامه آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی به روش دوم انجام دهید
 • برای دانلود فونت‌های فارسی به روش منوی فارسی باید ابتدا وارد تنظیمات شوید
 • سپس باید گزینه تنظیمات بیشتر را انتخاب نمایید
 • حالا باید گزینه منطقه را انتخاب کنید
 • در این بخش کشورهای مختلفی را خواهید دید که باید کشور هند و یا اندونزی را انتخاب نمایید
 • سپس باید مجدد به عقب باز گشته و گزینه تم‌ها را انتخاب کنید

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

 • در اینجا مشاهده خواهید کرد که فروشگاه شیائومی برایتان فعال شده است
 • در بخش پایین باید تب فونت را انتخاب کرده و سپس در قسمت بالایی زبان فارسی را جست و جو کنید
 • حالا به فونت‌های بیشتری دسترسی خواهید داشت که باید گزینه رایگان را انتخاب کنید
 • سپس فونت مورد نظرتان دانلود خواهد شد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که گزینه به‌کارگیری را انتخاب نمایید
 • حالا باید راه‌اندازی دوباره را کلیک کنید تا گوشی‌تان ریست شود
 • پس از ریست شدن گوشی‌تان، فونت مورد نظر برای تمام بخش‌های گوشی شیائومی‌تان فعال خواهد شد و می‌توانید بدون کوچک‌ترین مشکلی از آن استفاده نمایید
 • مجددا می‌توانید به همین روشی که برایتان آموزش دادیم منطقه را به ایران بازگردانده و تنظیمات گوشی را به روال قبل بازگردانید

بیشتر بخوانید: انتقال مالکیت گوشی؛ راهکارها و نکات مهم

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی


آیا در گوشی‌های شیائومی نیازی به نصب اپلیکیشن برای تغییر فونت وجود دارد؟

یکی از سوالات پرتکراری که کاربران گوشی‌های شیائومی دارند، در مورد روش تغییر فونت فارسی است. بدین معنا که این کاربران تصور می‌کنند برای تغییر فونت فارسی باید حتما از یک اپلیکیشن ثانویه دیگر هم استفاده کنند. اگر آموزش‌مان را درباره تغییر فونت فارسی در گوشی سامسونگ مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که در آنجا به شما یک اپلیکیشن دیگری را پیشنهاد کرده‌ایم.

این موضوع بیشتر به خاطر تفاوت رابط‌های کاربری UI و همچنین MIUI سامسونگ و شیائومی است. چرا که در هر رابط کاربری، روش‌های تغییرات گوشی می‌تواند کاملا متفاوت باشد. یعنی در گوشی‌های سامسونگ نیاز خواهیم داشت حتما از یک اپلیکیشن ثانویه برای تغییر و یا اضافه کردن فونت فارسی گوشی‌مان استفاده کنیم. این در حالی است که برای گوشی‌های شیائومی، نیازی به انجام این کار نخواهیم داشت.

خوشبختانه رابط کاربری MIUI شیائومی به گونه‌ای است که می‌توان بدون نیاز به اپلیکیشن خاصی، فونت‌های فارسی زیادی را دانلود کرده و سپس آن‌ها را برای کل گوشی اعمال کرد. اما به طور کلی روش‌های اعمال چنین تغییراتی در گوشی‌های مختلف اندرویدی، به خاطر تفاوت‌شان در رابط کاربری، کاملا متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: رفع ریپورت تلگرام به چند روش کاربری

در اینجا 2 روش آموزش منوی فارسی و انگلیسی را برایتان آموزش دادیم تا از آ‌ن‌ها استفاده کنید. سپس قادر خواهید بود با استفاده از این روش‌ها، بدون نیاز به اپلیکیشن خاصی، از طریق تنظیمات داخلی گوشی‌تان، فونت‌های جدید فارسی و بسیار جذاب را تماشا کرده و هر کدام را که خواستید دانلود کنید. با یک بار ریست کردن گوشی‌تان، فونت‌های فارسی که دانلود و اجرا کرده‌اید، در آن اعمال شده و می‌توانید به راحتی از آن‌ها استفاده نمایید.

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی


آیا می‌توانیم اندازه فونت‌های جدیدمان را هم تغییر دهیم؟

یکی دیگر از سوالاتی که در روش تغییر فونت گوشی شیائومی ممکن است برای کاربران پیش بیاید، بحث اندازه فونت‌ها است. این موضوع بسته به سلیقه و نیازهای کاربران، می‌تواند کاملا متفاوت باشد. چرا که ممکن است برخی از کاربران اندازه فونت‌های کوچک و یا متوسط را در گوشی‌های شیائومی‌شان دوست داشته باشند.

این در حالی است که شاید برخی دیگر به خاطر ضعیف بودن چشم‌هایشان ترجیح بدهند فونت‌هایی که دانلود کرده‌اند ابعاد بزرگ‌تری داشته باشد. شاید برخی افراد چنین تصور کنند که امکان تغییر ابعاد و اندازه در فونت‌های جدید وجود نداشته و این امکان فقط برای فونت‌های پیش‌فرض خود گوشی صدق می‌کند.

در حالی که می‌توانید حتی ابعاد فونت‌های جدید فارسی‌تان را هم کوچک و یا بزرگ‌تر کنید. در بالا هم توضیح دادیم که آزادی عمل بیشتری در سیستم‌عامل اندروید برایمان وجود دارد. به خصوص نسخه‌های جدیدتر سیستم‌عامل اندروید بسیار بهتر از قبل شده و امکان تغییرات بیشتری در آن‌ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید: قابلیت های جدید واتساپ؛ چه تغییرات مهمی می‌بینیم؟

در نتیجه، امکان تغییر ابعاد فونت‌های جدید فارسی در سیستم‌عامل اندروید و رابط کاربری MIUI هم وجود دارد. برای این کار فقط کافی است که ابتدا سراغ تنظیمات و یا Settings گوشی‌تان بروید. پس از آن می‌توانید گزینه Display را انتخاب نمایید. حالا در این بخش گزینه‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که باید حتما گزینه Text Size را انتخاب کنید. سپس می‌توانید اندازه فونت‌تان را به دلخواه و سلیقه خودتان تنظیم نمایید.

آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی


جمع‌بندی

ما در این مطلب سعی کردیم راجع به روش تغییر فونت گوشی شیائومی توضیح دهیم. در اینجا مطالب متعددی را پیرامون آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی، در اختیارتان قرار دادیم. شما می‌توانید به دو روش منوی فارسی و انگلیسی و بدون نصب اپلیکیشن دیگری، فونت‌های فارسی بسیار جذابی را با استفاده از فروشگاه شیائومی دانلود نمایید.

اگر به روشی که توضیح دادیم عمل کنید، فونت‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که با اجرا کردن آن و سپس ریست کردن گوشی‌تان، بدون هیچ گونه مشکلی، فونت موردعلاقه‌تان برای کل گوشی اعمال شده و می‌توانید از آن استفاده نمایید.

آیا برای تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی نیاز به اپلیکیشن داریم؟

خیر؛ برای تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی نیاز به برنامه خاصی ندارید و می توانید به تنظیمات رفته؛ مراحل ذکر شده مطلب را طی کنید و فونت جدید را به گوشی خود اضافه کنید.

آیا امکان اضافه کردن هر فونت دلخواهی به گوشی شیائومی وجود دارد؟

بله در سیستم عامل اندروید شما می توانید بدون محدودیت، فونت دلخواه را به گوشی خود اضافه کنید.

چگونه اندازه فونت گوشی را تغییر دهیم؟

ابتدا به تنظیمات یا Settings بروید، سپس گزینه Display را انتخاب کنید. در این بخش گزینه Text Size را انتخاب کنید. سپس اندازه فونت‌ را تنظیم نمایید.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.