روش تشخیص فونت از روی عکس با چند راهکار جالب

0
7293
روش تشخیص فونت از روی عکس

روش تشخیص فونت از روی عکس یکی از جذاب‌ترین موضوعاتی است که عده زیادی به دنبال آن هستند. چراکه در اکثر مواقع ممکن است فونت‌های بسیار جذابی در شبکه‌های اجتماعی مشاهده کنیم اما نام آن‌ها را ندانیم. در چنین شرایطی، پیدا کردن همان فونت‌ها می‌تواند کار بسیار سختی برایمان باشد.

چرا که باید از طریق پرس و جو فونت موردنظرمان را پیدا کنیم. در اکثر مواقع هم، این روش نمی‌تواند نتیجه‌بخش باشد. اما راهکارهای بسیار مفیدی برای این کار وجود دارد که می‌توان از آن‌ها بهره برد.

ما هم در این مقاله قصد داریم روش تشخیص فونت از روی عکس را برایتان معرفی کنیم تا با استفاده از این روش‌ها بتوانید فونت‌های موردعلاقه‌تان را به راحتی پیدا کنید. پس تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


چرا به فونت‌های جدید و متنوع نیاز داریم؟

امروزه هم حروف لاتین و هم فارسی از فونت‌های بسیار جدید و جذابی تشکیل شده‌اند. هنرمندان و گرافیست‌های حرفه‌ای هر ساله فونت‌های زیبایی را خلق کرده و به افراد مختلف کمک می‌کنند تا نوشته‌هایشان را زیباتر از قبل کنند. با استفاده از فونت‌های جدید نوشته‌هایمان هم زیباتر می‌شود. این موضوع انگیزه زیادی به افرادی می‌دهد که سر و کارشان بیشتر با نوشتن است.

برای مثال، بسیاری از نویسندگان می‌توانند هنگام نوشتن رمان خود، از فونت‌های قدیمی و یا جذابی استفاده کنند، تا بتواند بیشتر برایشان الهام‌بخش باشد. تنوع فونت‌هایی که در سال‌های اخیر خلق شده، بسیار زیاد است. از طرفی دیگر، امکان پیدا کردن هر کدام بسیار سخت بوده و نیاز به روش تشخیص فونت از روی عکس دارد.

در دنیای گرافیک فونت یک نوع ماهیت به شمار می‌آید. یعنی شما می‌توانید فقط به واسطه یک فونت پیام زیادی به مخاطب‌تان برسانید. زمانی که فونت بیشتری برای نوشته‌هایتان داشته باشید، شانس بیان مطالب متنوع‌تری را هم خواهید داشت. برای مثال، فرض کنید می‌خواهید یک پیام تسلیت در صفحه اینستاگرام‌تان قرار دهید. برای چنین محتوایی هرگز نمی‌توانیم فونت شادی که برای کودکان استفاده می‌کنیم را به کار ببریم.

بیشتر بخوانید: روش جلوگیری از هک وای فای + مرور چندین راهکار

چرا که باید حتما از فونت مخصوص خودش استفاده کنیم. در واقع هر محتوایی فونت خاص خودش را دارد. به همین دلیل،‌ افراد هنگام تماشای فونت‌های زیبا در فضاهای مجازی به دنبال روش تشخیص فونت از روی عکس هستند. چرا که بتوانند همان فونت‌ها را در محتواهای خودشان به کار ببرند.

روش تشخیص فونت از روی عکس


کاربرد فونت‌‌های جدید و جذاب

هیچ چیز نمی‌تواند مانند تکرار، مخاطبان را خسته کند. اگر قرار بود فقط یک فونت برای زبان فارسی و یا انگلیسی داشتیم، جهان اطرافمان بسیار تکراری و خسته‌کننده می‌شد. حتی همین الان که در حال خواندن این محتوا هستید، تمام مطالب‌مان با یک فونت خاصی برایتان نمایش داده می‌شود. ممکن است به وب‌سایت‌های دیگری سر زده و متوجه فونت‌های کاملا متنوعی شوید.

این نشانگر تنوع بسیار زیاد فونت‌هایی است که افراد مختلف از آن استفاده می‌کنند. در واقع شما هم می‌توانید برای کارهای خود، از فونت‌های زیبایی استفاده کنید. اگر نمی‌دانید باید از کجا این فونت‌ها را انتخاب کنید، کافی است با استفاده از روش تشخیص فونت از روی عکس، فونت‌های مورد نظرتان را بیابید.

در اکثر مواقع شاهد فونت‌های بسیار تکراری و قدیمی در نامه‌های اداری بوده‌ایم. چرا که در چنین مواقعی بیشتر محتوای نامه‌های اداری اهمیت بالایی دارد تا نوع فونت. اما خودتان می‌توانید به عنوان یک کارمند و یا عضوی از یک مجموعه بزرگ، چنین چیزی را تغییر دهید. مثلا در نامه‌های اداری خود، حتی‌الامکان، از فونت‌های سنگین و بسیار مناسب اداری استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: حذف ویروس از گوشی هواوی؛ معرفی بهترین راهکارها

این موضوع می‌تواند حتی نظر مدیران‌تان را هم به خودش جلب کند. استفاده از فونت‌های جدید و غیرتکراری می‌تواند نظر مخاطبانتان را تغییر دهد. شاید باور کردن این موضوع سخت باشد اگر بگوییم، با استفاده از فونت‌های جدید،‌ حتی درآمد برخی تولیدکنندگان محتوا بیشتر از قبل شده است. چرا که توانسته‌اند مخاطبان بیشتری را جلب کنند.

روش تشخیص فونت از روی عکس


استفاده در محتواهای اینستاگرام

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، استفاده از فونت‌های جدید می‌تواند برای تولیدکنندگان محتوا بسیار عالی باشد. یکی از پلتفرم‌های بسیار معروف و مطرح دنیا اینستاگرام است که محبوبیت زیادی در کشورمان دارد. عده زیادی از مردم کشورمان، امروزه در این پلتفرم فعالیت کرده و درآمد خوبی از طریق تبلیغات اینستاگرام کسب می‌کنند.

اما به نظر شما چه چیزی باعث می‌شود تا یک صفحه اینستاگرامی که فقط محتواهای تصویری با متون ساده تولید می‌کند، تا این حد بازدیدکنندگان زیادی جذب کند؟‌

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که تولید محتوا یک مقوله کاملا تخصصی بوده و باید با اطلاعات و دانش کافی وارد این دنیای جذاب شد. ممکن است شما هم پست‌های جذابی در این پلتفرم ببینید و به دنبال روش تشخیص فونت از روی عکس باشید.

در واقع هر چقدر که محتوای شما جذاب، زیبا و خلاقانه باشد، به همان اندازه می‌تواند بازدیدهای بیشتری کسب کند. یکی از مهم‌ترین مواردی که در جذاب شدن محتواهای اینستاگرامی‌تان تاثیرگذار خواهد بود، فونت است. یعنی اگر فونت مناسبی برای محتواهای صفحه اینستاگرام‌تان انتخاب نکنید، شانس کمتری برای دیده شدن، لایک گرفتن و جذب فالوور خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: بازیابی شماره های پاک شده گوشی هواوی با برنامه Android Data Recovery

برعکس، اگر محتواهای جذابی تولید کنید و از فونت‌های جدیدی در آن بهره ببرید، به زودی صفحه‌تان تبدیل به موفق‌ترین صفحات اینستاگرام خواهد شد. اگر نمی‌دانید باید دقیقا از چه فونتی برای محتواهایتان استفاده کنید، می‌توانید روش تشخیص فونت از روی عکس را امتحان کرده و مخاطبان بیشتری را جذب نمایید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


کاربرد بسیار زیاد در طراحی گرافیک

در بالا هم اشاره کردیم که اولین و مهم‌ترین دنیای که در آنجا توجه زیادی به فونت می‌شود، حوزه گرافیک است. اگر یک گرافیست حرفه‌ای را از نزدیک دیده باشید، متوجه خواهید شد که او حتی در کارهای روزمره و نوشته‌های ساده خودش هم، از فونت‌های متنوعی استفاده می‌کند.

روش تشخیص فونت از روی عکس ممکن است برای تمام گرافیست‌ها بسیار کاربردی باشد. به خاطر این که فونت یکی از اصلی‌ترین ابزار کار تمام گرافیست‌های جهان است. بسیاری از گرافیست‌ها، حتی برای برخی کارهای حرفه‌ای خود که پروژه‌های مهمی برایشان تلفی می‌شود، خودشان دست به ابتکار زده و فونت‌‌های جدیدی خلق می‌کنند.

برای گرافیست‌های تازه‌کاری که جدیدا وارد این دنیای جذاب شده‌اند، استفاده از روش تشخیص فونت از روی عکس می‌تواند بسیار مناسب باشد. چرا که در ابتدای کار، شاید برای این افراد خلق فونت جدید کار سختی باشد، اما می‌توان با استفاده از روش تشخیص فونت از روی عکس، فونت‌های جذاب زیادی را پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر فونت گوشی سامسونگ؛ معرفی روش‌های مفید

شاید بدون اغراق باشد اگر بگوییم، درآمد تمام گرافیست‌ها بستگی به استفاده درست و به جا از فونت‌های مناسب دارد. این موضوع به خصوص در طراحی لوگو، می‌تواند اهمیت زیادی پیدا کند. چرا که هر کسب و کاری موضوع خاص خودش را داشته و باید برای آن، از فونت کاملا مناسبی استفاده کرد.

روش تشخیص فونت از روی عکس


نقش مهم در محتواهای تامبنیل یوتیوب

تامبنیل (thumbnail) تصویر اولی است که در ابتدای ویدئوهای یوتیوب قرار می‌گیرد. پلتفرم یوتیوب یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌هایی است که توانسته مخاطبان زیادی داشته باشد. تولیدکنندگان محتوا در این پلتفرم شانس دیده شدن بیشتر و کسب درآمد ارزی دارند و به همین دلیل، همگی سعی می‌کنند فعالیت کاملا مفید و حرفه‌ای در آنجا داشته باشند.

یکی از این موارد توجه کردن به طراحی تامبنیل است. چرا که آنالیزهای یوتیوب نشان می‌دهد، ویدئوهایی با تامبنیل جذاب‌تر شانس دیده شدن بیشتری دارند. به همین دلیل، باید حتما از تامبنیل‌های جذابی برای ویدئوهای یوتیوب استفاده کرد. در غیر این صورت نمی‌توان انتظار پیشرفت بیشتری در این پلتفرم داشت.

یکی از این نمونه‌ها، استفاده از فونت‌های جذاب در تامبنیل ویدئوهای یوتیوب است. هر چقدر که فونت جذاب‌تر و اندازه بهتری داشته باشد، به همان اندازه می‌تواند مخاطبان زیادی جذب کند. چرا که مخاطبان ابتدا با استفاده از تصویر تامبنیل تصمیم می‌گیرند روی ویدئو کلیک کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

اگر این تصویر فونت جذاب و یا تصویر خوبی نداشته باشد، کمتر کسی روی آن کلیک خواهد کرد. حالا اگر می‌خواهید بدانید که از کجا می‌توانید فونت‌های بهتری را برای تصاویر تامبنیل خود انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم تصاویر متعددی را ابتدا مشاهده کنید. سپس می‌توانید با استفاده از روش تشخیص فونت از روی عکس، شما هم فونت مورد نظرتان را پیدا کرده و از آن در تصاویر تامنیل‌تان استفاده کنید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


فونت‌های متنوع در طراحی سایت

طراحان سایت به خوبی می‌دانند که بحث انتخاب فونت تا چه اندازه می‌تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطبان داشته باشد. امروزه سایت‌های مختلفی فعالیت‌های زیادی می‌کنند. از رستوران‌ها گرفته تا کافه‌ها، مزون، فروش محصولات و… همگی توسط وب‌سایت‌های مختلف اداره می‌شوند.

بدون شک، تمام مواردی که ذکر کردیم، موضوعات مختلفی دارند که هر کدام دنیای متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. برای مثال، طراحی و سبک فونت‌های رستوران با یک مزون یا طراحی لباس کاملا فرق دارد. معمولا برای رستوران‌ها از رنگ‌های شاد و فونت‌های به خصوص استفاده می‌شود. با استفاده از روش تشخیص فونت از روی عکس،‌ می‌توانید نام این نوع فونت‌ها را پیدا کنید.

این در حالی است که برای سایت‌های طراحی لباس یا مزون، معمولا از فونت‌های سنگین با تم رنگی بسیار خاصی استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید این نوع فونت‌ها را هم پیدا کنید، می‌توانید با استفاده از روش تشخیص فونت از روی عکس، فونت‌های چند نمونه از این وب‌سایت‌ها را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: روش کار با کلاب هاوس رسانه‌ ای مبتنی بر صدا

در نتیجه، استفاده از فونت‌های متنوع و جذاب، نه تنها برای گرافیست‌ها، بلکه برای طراحان سایت و فرانت‌اندکارها هم، بسیار مهم و ضروری است. اگر شما هم در این حوزه فعالیت می‌کنید و قصد دارید نمونه کارهای عالی داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از روش تشخیص فونت از روی عکس، برای پیدا کردن بهترین و جذاب‌ترین فونت‌ها استفاده نمایید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


12 روش تشخیص فونت از روی عکس

حالا که در مورد مزایای روش تشخیص فونت از روی عکس صحبت کردیم، بهتر راجع به نحوه انجام این کار هم توضیح دهیم. اینکه چگونه فونت را از روی عکس تشخیص دهیم، بستگی به روش کارمان خواهد داشت. امروزه هوش مصنوعی در جهان، تحولات عظیمی ایجاد کرده است. به واسطه هوش مصنوعی می‌توانیم کارهای بسیار دشواری را به راحتی انجام دهیم.

چرا که هوش مصنوعی به کمک هوش بشر آماده تا بتواند آن را تکمیل کند. یکی از نمونه‌‌های ساده قدرت‌های هوش مصنوعی، همین روش تشخیص فونت از روی عکس است. به واسطه هوش مصنوعی قوی برخی نرم‌افزارها است که چنین چیزی برایمان امکان‌پذیر می‌شود.

حالا ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که روش تشخیص فونت از روی عکس به کمک هوش مصنوعی،‌ چگونه امکان‌پذیر می‌شود؟‌ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که نرم‌افزارهای زیادی در دنیا وجود دارند که تصاویر مختلفی از قبل در بانک اطلاعاتشان ذخیره می‌شود.

بیشتر بخوانید: روش رفع مشکل کپی رایت اینستاگرام؛ از قوانین چه می‌دانیم؟

برای مثال، تصاویر حروف‌های فونت‌ها و… سپس این برنامه‌ها طوری طراحی می‌شود که بتوانند تصاویر آپلود شده را با نمونه ذخیره شده در بانک اطلاعاتی‌شان به خوبی و با دقت بسیار بالا تطبیق دهند. در ادامه این مطلب به چند نمونه از بهترین نرم‌افزارها و روش تشخیص فونت از روی عکس اشاره خواهیم کرد که هم برای فونت‌های انگلیسی و هم فارسی هستند.

روش تشخیص فونت از روی عکس


1. What the font؛ بهترین ابزار برای شناسایی فونت

برنامه‌ی What the font بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس محسوب می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزار، فونت‌های مدنظرتان را انتخاب کنید. البته یک نکته بسیار مهم در مورد این نرم‌افزار وجود دارد و آن‌ هم بحث کیفیت عکس است.

بدین معنا که اگر کیفیت عکسی که برای این نرم‌افزار آپلود می‌کنید بالا نباشد، قادر نخواهد بود فونت مورد نظرتان را پیدا کند. در نتیجه، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از عکس‌ها باکیفیتی برای آپلود کردن روی این نرم‌افزار استفاده کنید. شاید این تنها ایراد بزرگ نرم‌افزار What the font باشد. به جز این مورد، می‌توانید از امکانات عالی آن بهره‌مند شوید.

یکی دیگر از بهترین امکانات این نرم‌افزار تشخیص فونت‌های iOS و یا اندروید هم هست. بدین معنا که می‌توانید از نسخه‌های دیگر آن، در گوشی‌های هوشمند هم بهره‌مند شوید. همین موضوع نرم‌افزار What the font را تبدیل به بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس کرده است.

بیشتر بخوانید: معرفی کاربردی‌ترین ترفندهای واتس اپ

چرا که به محض آپلود کردن یک عکس باکیفیت، این ابزار قوی می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن، نوع فونت و نام آن را برایتان معرفی کند. سپس قادر خواهید بود همان فونت را از وب‌سایت‌های مختلف تهیه کرده و از آن استفاده نمایید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


2. نرم‌افزار WhatFontls؛ بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس

نرم‌افزار WhatFonts هم یکی از بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس به شمار می‌آید. در واقع کاربران زیادی از این نرم‌افزار برای پیدا کردن فونت‌های موردنظرشان استفاده می‌کنند. چرا که امکانات این نرم‌افزار بسیار زیادی بوده و همیشه کاربرانش را شگفت‌زده می‌کند. یکی از این امکانات پیشنهاد فونت‌های مشابه و بیشمار است.

برای مثال، ممکن است شما به دنبال یک فونت جذاب بگردید و خبر نداشته باشید که فونت‌های جذاب‌تر از آن هم موجود است. اما نرم‌افزار WhatFonts با پیشنهادهای عالی‌اش، نسخه‌های جذاب‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد. سپس می‌توانید با همان‌ فونت‌های جدید را هم امتحان کرده و از آ‌ن‌ها بهره‌مند شوید.

توجه داشته باشید که هر چقدر اندازه فونت‌ها در تصویرتان بزرگ‌تر باشد، نتایج به دست آمده، به همان اندازه بهتر خواهد بود. در بالا هم توضیح دادیم که هوش مصنوعی این نرم‌افزارها طوری طراحی شده است که با استفاده از تصاویر ذخیره شده در بانک اطلاعاتی خود، اقدام به پیدا کردن فونت‌های ارسال شده می‌کند.

بیشتر بخوانید: روش نصب واتس اپ روی کامپیوتر + مزایای جذاب آن

حالا هر چقدر که تصویر ارسالی‌تان واضح‌تر بوده و شکل فونت‌ها در آن بزرگ‌تر باشد، به همان اندازه پیدا کردنشان هم، راحت‌تر خواهد بود. در نتیجه، حتما تصاویری را انتخاب کنید که فونت‌های آن بزرگ‌تر و واضح‌تر است. چرا که در این شرایط، هوش مصنوعی نرم‌افزار آن را راحت‌تر پیدا خواهد کرد.

روش تشخیص فونت از روی عکس


3. Identifont؛ ابزار تخصصی برای پیدا کردن فونت

بدون شک، وب‌سایت Identifont نه تنها بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس به شمار می‌آید، بلکه یک ابزار تخصصی برای این کار است. چرا که در این وب‌سایت، شما می‌توانید دسته‌بندی‌های مختلفی را برای فونت‌ها پیدا کنید. چنین چیزی می‌تواند کار پیدا کردن فونت را برایتان بسیار آسان‌تر کند.

همین موضوع باعث شده تا وب‌سایت  Identicont بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس شناخته شود. چرا که بسیاری از افراد اول سراغ این وب‌سایت رفته و با استفاده از آن، فونت‌های مورد علاقه‌شان را پیدا می‌کنند. استفاده کردن از این وب‌سایت بسیار آسان بوده و می‌توانید با کمک آن، تمام فونت‌هایی که به دنبالشان هستید را به راحتی پیدا کنید.

در قسمت چپ این وب‌سایت یک گزینه به نام Fonts by Appearance وجود دارد. معنای آن، فونت‌ها بر اساس ظاهرشان است. بدین معنا که می‌توانید به برخی از سوالات در مورد فونت مورد نظرتان پاسخ دهید تا فرایند پیدا شدنشان سریع‌تر انجام شود. جالب است بدانید که این وب‌سایت روش‌های دیگری را هم در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید فونت مورد نظرتان را سریعا پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: علت پریدن آنتن گوشی + پیداکردن راهکارهای مناسب

به همین دلیل،‌ استفاده از آن می‌تواند بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس به شمار بیاید. چرا که پیشنهادهای مشابهی هم برایتان نمایش داده خواهد شد و می‌توانید از میان همان فونت‌ها، سریعا به چیزی که مدنظرتان است برسید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


4. نرم‌افزار FontSquirrel Matcherator؛

برای پیدا کردن فونت‌های مختلف می‌توانید از نرم‌افزار FontSquirrel Matcherator استفاده کنید. علاوه بر پیدا کردن فونت‌های مختلف، این برنامه بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس، به شمار می‌آید. چرا که دقت تشخیص فونت نرم‌افزار FontSquirrel Matcherator، بسیار بالا بوده و می‌تواند سریعا گزینه مورد نظرتان را پیدا کند.

از این روی، کاربران زیادی این نرم‌افزار را به عنوان بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس انتخاب می‌کنند. با استفاده از این نرم‌افزار قادر خواهید بود صدها فونت مختلف را پیدا کرده و سپس آن‌ها را دانلود کنید. این یکی از بهترین امکانات نرم‌افزار FontSquirrel Matcherator به شمار می‌آید.

با استفاده از ابزار جست و جوی نرم‌افزار FontSquirrel Matcherator قادر خواهید بود، تصاویر مورد نظرتان را آپلود کرده و سپس اقدام به پیدا کردن فونت‌های مورد علاقه‌تان کنید. استفاده از این ابزار تفاوت زیادی با سایر نرم‌افزارها دارد. چرا که شما می‌توانید انعطاف‌پذیری بیشتری را در چنین ابزار قدرتمندی احساس کنید. برای مثال، می‌توان به قابلیت چرخش تصاویر اشاره کرد که کمتر در ابزارهای مشابه، دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های زیبا کننده عکس چهره

چرا که گاهی اوقات ممکن است هوش مصنوعی برخی ابزارها قادر به تشخیص فونت‌ها در حالت افقی یا عمودی نباشند. از آنجایی که فونت‌ها در برخی مواقع نمی‌تواند ظاهر خوبی در حالت افقی یا عمودی داشته باشند، نیاز است تا زاویه‌شان تغییر کند. چیزی که می‌توانید به واسطه‌ این نرم‌افزار انجام دهید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


5. نرم‌افزار Find my font برنامه‌ای فوق‌العاده برای پیدا کردن فونت

یکی از بهترین راهکارها و روش تشخیص فونت از روی عکس نرم‌افزار Find my font است. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید به راحتی تمام فونت‌های مورد نظرتان را پیدا کرده و آن‌ها را دانلود کنید. این برنامه حدود 60 هزار فونت رایگان دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. به همین دلیل، چنین برنامه‌ای بهترین گزینه برای اکثر طراحان گرافیک و طراحان وب به شمار می‌آید.

در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که وجود فونت‌های جدید و جذاب تا چه اندازه می‌تواند برای طراحان گرافیک و وب مفید باشد. پس اگر شما هم در یکی از این حوزه‌ها فعالیت می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از این نرم‌افزار قدرتمند استفاده کنید. چرا که می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شده و هزاران فونت رایگان و باکیفیت را در اختیار داشته باشید.

یکی دیگر از امکانات این نرم‌افزار تشخیص حروف جدا و یا متصل است. این ویژگی امکانات زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد. همین موضوع باعث شده تا کاربران زیادی سراغ نرم‌افزار Find my font بروند. چرا که هم می‌توانند از امکانات متعدد آن بهره‌مند شده و هم تعداد زیادی فونت را به صورت رایگان دانلود کنند.

بیشتر بخوانید: چرا باید برای موبایل خود آنتی ویروس نصب کنیم؟ + معرفی انواع ضد ویروس های برتر

این موضوع می‌تواند برای تمام کسانی که به دنبال تنوع زیادی از فونت‌ها می‌گردند، کاملا مناسب باشد. چرا که شما برای کارهای گرافیکی و یا طراحی وب خود، نیاز به فونت‌های جدید، غیرتکراری و جذاب خواهید بود. تمام این ویژگی‌ها هم در برنامه Find my font موجود بوده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


6. FontSpring Matcherator؛ ساده‌ترین ابزار برای تشخیص فونت

اگر به دنبال ساده‌ترین روش تشخیص فونت از روی عکس می‌گردید،‌ به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از این ابزار استفاده کنید. در FontSpring Matcherator شما از ساده‌ترین ابزار برای تشخیص فونت برخوردار خواهید شد. فقط کافی است فونتی که مدنظرتان است را بارگذاری کرده و سپس باقی کارها را به این ابزار قدرتمند بسپارید.

خودتان هم متوجه خواهید شد که فونت‌های مدنظرتان به راحتی پیدا شده و می‌توانید آن‌ها را دانلود و سپس استفاده نمایید. امروزه کاربران زیادی از FontSpring Matcherator برای پیدا کردن فونت‌هایشان استفاده می‌کنند. چرا که کار کردن با این ابزار، بسیار ساده و در عین حال مفید خواهد بود.

برای این کار، با استفاده از روش تشخیص فونت از روی عکس توسط FontSpring Matcherator فقط کافی است که ابتدا عکس مورد نظرتان را آپلود کنید. پس از آپلود کردن می‌توانید با یک کلیک ساده، به نتایج عالی برسید چرا که سریعا فونت‌های زیادی برایتان نمایش داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: حذف پس زمینه ویدئو (مجازاتی سخت برای بک گراندهای شلوغکار!)

نکته جالب دیگر در مورد FontSpring Matcherator، نمایش دادن فونت‌های مشابه است. با استفاده از فونت‌های مشابه، می‌توانید نمونه‌های بیشتر و بسیار جذاب‌تری را پیدا کرده و سپس از آن‌ها در پروژه و یا کارهای خود استفاده نمایید. این یکی از بهترین راهکارها و روش‌های روش تشخیص فونت از روی عکس است که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


7. وب‌سایت Font Matcherator؛ ابزاری هوشمند برای تشخیص فونت

یکی دیگر از راهکارها و بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس، استفاده از وب‌سایت Font Matcherator است. چرا که با استفاده از این ابزار هوشمند، قادر خواهید بود به راحتی فونت مورد نظرتان را پیدا کنید. فقط کافی است که به این وب‌سایت سر زده، تصویر فونت موردنظرتان را آپلود کرده و سپس منتظر بهترین نتایج آن شوید.

خودتان هم متوجه خواهید شد که در کمترین زمان ممکن، فونت‌‌تان سریعا پیدا خواهد شد. همین موضوع باعث شده تا کاربران زیادی، این وب سایت خوب را برای پیدا کردن فونت‌های مورد نظرشان استفاده کنند. از طرفی دیگر، فونت‌های بیشتری را هم پیدا خواهید کرد که می‌تواند نظرتان را جلب کند.

نکته دیگری که راجع به وب‌سایت Font Matcherator وجود دارد، وجود افزونه آن برای مرورگر گوگل کروم است. حتم داریم اگر یک بار از این وب‌سایت استفاده کنید، برای دفعات بعد هم به آن سر خواهید زد. برای چنین کاری دیگر نیازی به مراجعه مکرر به این وب‌سایت را نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: آموزش استفاده از گوشی به عنوان میکروفون کامپیوتر

بلکه فقط کافی است افزونه آن را نصب کرده و از این ابزار عالی استفاده کنید. فونت‌های بسیار متنوع و جدیدی در این وب‌سایت وجود دارد که با استفاده از آن‌ها قادر خواهید بود زیباترین محتواها را تولید کنید. با توجه به اهمیت وجود فونت‌های جدید و جذاب در دنیای تولید محتوا، امروزه نیاز زیادی به چنین وب‌سایت‌های عالی وجود دارد.

روش تشخیص فونت از روی عکس


8. Serif Font Identification Guide؛ بهترین وب‌سایت شناسایی فونت

وب سایت Serif Font Identification Guide بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس به شمار می‌آید. روش کار با این وب‌سایت بسیار آسان است. فونت‌های مختلف و متفاوتی در این وب‌سایت وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. شما می‌توانید با جست و جو در این وب‌سایت انواع فونت‌های جذاب و جدید را پیدا کنید. برای کسانی که به دنبال جدیدترین فونت‌ها می‌گردند، استفاده از این وب‌سایت می‌تواند کاملا مناسب باشد.

چرا که می‌توان به‌روزترین و جذاب‌ترین فونت‌های انگلیسی را در این سایت پیدا کرد. سپس می‌توانید از آن‌ها در محتواهایتان استفاده کرده و آن‌ها را خاص‌تر و زیباتر از قبل کنید. این وب‌سایت پیشنهادهای متنوعی را هم در اختیارتان قرار می‌دهد.

اگر به دنبال یک فونت خاصی در این وب‌سایت باشید، قادر خواهید بود با اندکی جست‌وجو کردن، موارد مشابه را پیدا کرده و آن‌ها را دانلود کنید. همین موضوع هم باعث شده تا اکثر کاربران این وب‌سایت را در اولویت فهرست خود به عنوان بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس، قرار دهند.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع ساخت پاورپوینت با گوشی در دستان شما!

در واقع فونت‌ها به شکل مختلفی در این وب‌سایت وجود دارند که با انتخاب کردن یکی از آنها، موارد بیشتری به شما پیشنهاد خواهد شد. یعنی اگر دنبال یک فونت خاص باشید و روی آن کلیک کنید، سریعا فونت‌های مشابه با همان را خواهید یافت. در چنین روشی، می‌توانید حتی فونت‌های جذاب‌تری را هم پیدا کنید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


Type Sample .9؛ بهترین افزونه برای پیدا کردن فونت

یکی دیگر از بهترین ابزارها و روش تشخیص فونت از روی عکس، افزونه Type Sample است. میان افزونه‌هایی که برای تشخیص فونت استفاده می‌شود، Type Sample یکی از بهترین‌ها است. چرا که می‌توانید با استفاده از آن، با انواع فونت‌های جذاب و بسیار زیبا آشنا شوید.

اگر قصد دارید فونت‌های محتواهایتان، بسیار زیبا باشد، حتما این افزونه را نصب کنید. پس از آن، با صدها فونت بسیار جدید و زیبایی آشنا خواهید شد که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. در واقع این افزونه هم، شباهت زیادی به سیستم‌های دیگر فونت‌یابی دارد. چرا که یک بانک اطلاعاتی پر از فونت‌های جذاب و به‌دردبخور دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

توجه داشته باشید که این افزونه فقط برای گوگل کروم ساخته شده است. بدین معنا که نمی‌توانید در مرورگرهای دیگر از آن استفاده کنید. اگر مقدار رم لپ‌تاپ یا کامپیوترتان کم باشد، ممکن است در استفاده از افزونه‌های گوگل کروم دچار مشکل شوید.

بیشتر بخوانید: روش فلش گوشی هواوی

اما اگر چنین مشکلی نداشته باشید، می‌توانید از افزونه‌های مختلف استفاده کرده و از امکاناتشان بهره‌مند شوید. افزونه Type Sample هم دقیقا برای همین کار ساخته شده است. چرا که بدون نیاز به مراجعه کردن به وب‌سایت خاصی، می‌توانید با استفاده از این افزونه در مرورگر گوگل کروم، بهترین فونت‌های معروف و یا جدید را پیدا کرده و آن‌ها را دانلود کنید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


10. نرم‌افزار Hi Font؛ برنامه برای تشخیص فونت‌های فارسی

تا اینجا در مورد فونت‌های انگلیسی و روش‌های پیدا کردن آن‌ها خواندیم. اما حالا خالی از لطف نیست که به چند نمونه از بهترین ابزارهای برای تشخیص فونت‌های فارسی بپردازیم. چرا که معمولا برای پلتفرم‌هایی نظیر اینستاگرام و یا یوتیوب، به فونت‌های فارسی جذاب نیاز خواهیم داشت تا از آن‌ها برای تصاویر تامبنیل و… استفاده کنیم.

شاید کاربرد فونت‌های فارسی برایمان بسیار زیادتر از فونت‌های انگلیسی باشد. البته برای طراحان وب‌سایت و گرافیست‌ها، فونت‌های انگلیسی هم بسیار مهم است. یکی از بهترین ابزارها برای روش تشخیص فونت از روی عکس، نرم‌افزار Hi Font است. با این که نام این نرم‌افزار انگلیسی است، اما بیشتر برای فونت‌های فارسی به کار برده می‌شود.

شما می‌توانید نسخه اندروید این ابزار قدرتمند را برای گوشی‌های هوشمند خود نصب کنید. در واقع Hi Font یک ابزار آنلاین برای پیدا کردن فونت‌های فارسی جذاب است که می‌تواند برایتان کاربردی باشد. شما می‌توانید در گوشی‌های سامسونگ و یا سایر گوشی‌های اندرویدی، از Hi Font استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: انتقال مالکیت گوشی؛ راهکارها و نکات مهم

بسیاری از کاربرانی که به دنبال فونت‌های جذاب فارسی هستند، Hi Font را روی گوشی هوشمندشان نصب کرده و از آن بهره‌مند می‌شوند. اگر شما هم گوشی اندرویدی دارید می‌توانید این اپلیکیشن باکیفیت را نصب کرده و از آن نهایت استفاده را کنید. یکی از ویژگی‌های Hi Font، طراحی فونت‌های خاص فارسی برای طرفداران گوشی‌های سامسونگ است.

روش تشخیص فونت از روی عکس


11. وب‌سایت IrFont، بهترین وسیله برای تشخیص فونت‌های فارسی

به جرات می‌توان گفت که IrFont یکی از قوی‌ترین وب‌سایت‌ها و همچنین بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس است. با مراجعه به این سایت، دسته‌بندی‌های متعدد فونت‌‌های جدید و به‌روز فارسی، شما را شگفت‌زده خواهد کرد. چرا که هر کدام از فونت‌ها دسته‌بندی خاص خودشان را داشته و می‌توانید از هر کدام استفاده‌های زیادی کنید.

با استفاده از این دسته‌بندی‌ها قادر خواهید بود فونت‌های مختلفی را پیدا کنید. برای مثال، از جدیدترین فونت گرفته تا پربازدیدترین، پرفروش‌ترین فونت و… را می‌توانید در این وب‌سایت پیدا کنید. علاوه بر آن، می‌توانید عکس مورد نظرتان را در این وب‌سایت آپلود کرده و منتظر بهترین نتایج باشید.

بعضی از فونت‌های این وب‌سایت کاملا رایگان و برخی از آن‌ها پولی هستند. نسخه‌های پولی این وب‌سایت به قدری کیفیت بالایی دارند که ارزش پرداخت هزینه بابت این فونت‌ها را خواهد داشت. کسانی که به دنبال بهترین فونت‌های فارسی برای محتواهای خود هستند، در اولین وهله، به وب‌سایت IrFont مراجعه می‌کنند.

بیشتر بخوانید: روش اضافه کردن زیر نویس به فیلم + معرفی برنامه‌های مهم

به همین دلیل می‌توان چنین بیان کرد که وب‌سایت IrFont بهتری روش تشخیص فونت از روی عکس به شمار می‌آید. از طرفی دیگر، اگر به دنبال فونت‌های بیشتر و یا جدیدتری هستید، می‌توانید پس از جست‌وجو کردن، فونت‌های بیشتر دیگری را هم مشاهده کنید که شباهت زیادی به نسخه مورد نظرتان خواهند داشت.

روش تشخیص فونت از روی عکس


Fontyab. 12؛ بهترین اپلیکیشن اندرویدی برای فونت‌‌های فارسی

اگر به دنبال اپلیکیشن دیگری برای فونت‌های فارسی هستید، ما به شما فونت یاب را پیشنهاد می‌کنیم. همان‌طور که از نام این اپلیکیش مشخص است، رسالت اصلی این برنامه، پیدا کردن فونت‌های فارسی است. یعنی می‌توانید به عنوان بهترین روش تشخیص فونت از روی عکس، فونت یاب را به چالش بکشید.

چرا که فونت‌ یاب قادر است بهترین فونت‌های فارسی را در اختیارتان قرار داده تا بتوانید محتواهایتان را جذاب‌تر از قبل کنید. این یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن بهترین فونت‌های فارسی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. بسیاری از کاربران اندرویدی که علاقه زیادی به یافتن فونت‌های جدید دارند از این ابزار قدرتمند برای پیدا کردن فونت‌های جدیدشان استفاده می‌کنند.

برنامه فونت‌ یاب دارای بهترین بانک اطلاعاتی فونت‌های فارسی است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید بهترین فونت‌های فارسی را پیدا کرده و سپس از آن‌ها در محتواهایتان استفاده کنید. روش دانلود کردن این اپلیکیشن بسیار آسان است.

چرا که با یک جست و جوی ساده در اپلیکیشن‌های فارسی و یا وب‌سایت‌های داخلی، می‌توانید فونت یاب را پیدا کرده و سپس آن را دانلود کنید. فونت یاب توانسته نظر کاربران متعددی را به خودش جلب کند و مسیرهای پیشرفت را هم گام به گام طی کند. شما هم می‌توانید این اپلیکیشن را نصب کرده و سپس تجربیاتتان را با ما هم به اشتراک بگذارید.

روش تشخیص فونت از روی عکس


جمع‌بندی

همان‌طور که در این مقاله خواندید، روش تشخیص فونت از روی عکس کار بسیار سختی نبوده و به راحتی انجام می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید چگونه فونت را از روی عکس تشخیص دهیم، می‌توانید مطالب این محتوا را با دقت مطالعه کرده و از گزینه‌هایی که برایتان معرفی کردیم استفاده کنید.

بسیاری از این نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌ها، افزونه‌ها و وب‌سایت‌ها، برای پیدا کردن فونت‌های فارسی و انگلیسی عالی هستند و توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما هم می‌توانید برای پیدا کردن فونت‌های مورد علاقه‌تان، از این ابزارها به نحو احسن استفاده نمایید.

آیا برنامه ای برای تشخیص فونت دلخواه ما از روی عکس وجود دارد؟

بله، نرم‌افزارهایی وجود دارند که تصاویر حروف‌های فونت‌ها در بانک اطلاعاتشان ذخیره می‌شود. و تصاویر آپلود شده شما را با نمونه ذخیره شده در بانک اطلاعاتی خود با دقت بالا تطبیق می دهند و فونت مورد نظر شما را پیدا می کنند.

کدام برنامه برای تشخیص فونت‌های فارسی بهتر است؟

یکی از برنامه هایی که کاربران فارسی زبان زیادی دارد Hi Font است. اگر شما هم گوشی اندرویدی دارید می توانید این برنامه، که یک ابزار آنلاین برای پیدا کردن فونت‌های فارسی جذاب است را نصب کرده و از آن استفاده کنید.

چرا نیاز به تشخیص فونت های جدید و جذاب داریم؟

فونت ها تاثیر زیادی در کارهای گرافیکی و محتواها دارند. تکرار مخاطب را خسته می کند و ممکن است شما برای پیدا کردن فونت دلخواهتان به برنامه نیاز داشته باشید. در این مطلب به معرفی تمام برنامه های تشخیص فونت از روی عکس پرداختیم.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 73

هنوز امتیازی ثبت نشده

هیچ مطلبی برای نمایش وجود ندارد

پاسخ به این نظر

لطفا متن کامنت خود را بنویسید!
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید
این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.