• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

نرم‌افزار پیام‌رسان واتسپ در ماه‌های گذشته دچار تغییراتی شده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به امکان انتقال تاریخچه چت iOS به اندروید اشاره کنیم. به‌روزرسانی‌های واتسپ اغلب بنیادی بوده و سریع هم پیاده‌سازی می‌شوند.

جای تعجبی هم ندارد، چرا که این برنامه به‌عنوان محبوب‌ترین پیام‌رسان در جهان کار می‌کند و تخمین زده شده است که ۲ میلیارد کاربر هر ماه پیام‌های خودشان را از طریق این برنامه ارسال می‌کنند. بنابراین، سرویس متعلق به متا به‌طور مداوم در حال بهبود و ارتقا است و ویژگی‌های جدیدی هم برای آن پیاده‌سازی می‌شود.

گاهی اوقات هم تغییراتی در شرایط و عملکرد حریم خصوصی پیاده‌سازی می‌شود تا کاربران بیش از پیش به امنیت داده‌های خود مطمئن باشند.


فهرست مطالب

قابلیت های جدید واتساپ؛ آخرین تغییرات

اگر یکی از کاربرانی هستید که وفادارانه از این برنامه استفاده می‌کنید، پس ارزشش را دارد که قابلیت های جدید واتساپ را هم شناخته و از آخرین به‌روزرسانی‌ها و تغییرات ایجاد شده در برنامه و همچنین قابلیت‌های جدید و تغییرات احتمالی آن آگاه شوید. ما هم در ادامه همین هدف را دنبال کرده و همه تغییراتی که متوجه این برنامه شده است را دنبال خواهیم کرد.

قابلیت های جدید واتساپ


1. انتقال چت‌های واتسپ از اندروید به iOS

در نهایت، کاربران می‌توانند از برنامه Move to iOS در پلتفرم اندروید استفاده کرده و کل تاریخچه چت خود را از گوشی اندروید قدیمی خود به آیفون جدید منتقل کنند. چندین محدودیت در این قابلیت وجود دارد و حتی ممکن است که کمی فرایند زمان‌بری باشد.

این ویژگی جذاب به کاربرانی که در یک اکوسیستم گوشی هوشمند کار می‌کنند، کمک می‌کند که به اکوسیستم دیگر منتقل شوند. این قابلیت به دنبال ویژگی محدودی بود که قبلا به این پلتفرم اضافه شود و این امکان را فراهم می‌کرد که پیام‌های خود را از iOS به پلتفرم اندروید منتقل کنید.


2. بی‌صدا کردن افراد در تماس گروهی واتسپ

یکی از قابلیت های جدید واتساپ این است که کاربران می‌توانند دیگران را در تماس‌های گروهی بی‌صدا کرده و از این طریق، نویز مخرب افرادی که ممکن است متوجه نباشند را از بین ببرند. بنابراین، دیگر نیازی به درخواست از این کاربران برای قطع میکروفون وجود ندارد و خودتان هم می‌توانید عملیات بی‌صدا کردن آن‌ها را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: واتس اپ بیزینس چیست؟

ویل کاتکارت سرپرست تیم واتسپ می‌گوید: «اکنون می‌توانید در یک تماس افراد خاصی را بی‌صدا کرده یا پیامی را به وی ارسال کنید که خودش این کار را انجام دهد. ما یک نشانگر مفید به برنامه اضافه کرده‌ایم تا بتوانید راحت‌تر متوجه شوید چه زمانی افراد بیشتری به تماس پیوسته‌اند».

قابلیت های جدید واتساپ


3. ترک مخفیانه چت‌های گروهی

این قابلیت جدید هنوز به‌صورت رسمی به برنامه اضافه نشده است، اما توسعه دهندگان در کدهای برنامه یافته‌اند که واتسپ در حال تست قابلیتی است که توانایی ترک چت گروهی را به‌صورت مخفیانه فراهم می‌کند. این ویژگی جدید ظاهرا به کاربران اجازه خواهد داد که گروه‌ها را بدون ارسال اعلان برای نمایش همه، ترک کنند.

در عوض، خروج شما صرفا برای مدیران علامت‌گذاری خواهد شد. در حال حاضر، هنگامی که گروه واتسپ را ترک می‌کنید، یک اعلان در چت ارسال می‌شود که همه اعضای گروه از تصمیم شما باخبر شوند. در بیشتر موارد، این مشکل چندان بزرگی نیست، اما اگر می‌خواهید بی‌صدا این کار را انجام دهید، مفید خواهد بود.

بیشتر بخوانید: روش برگرداندن پیام های واتس اپ در اندروید و آیفون

با این کار دیگر مورد سوال و مواخذه قرار نخواهید گرفت و حالت ناخوشایندی هم ایجاد نمی‌شود. اعلام خروج همواره یکی از مشکلاتی بوده است که کاربران زیادی از واتسپ انتظار داشتند که آن را حل کند. این ویژگی آزمایشی احتمالا در نسخه‌های بعدی و کامل واتسپ به برنامه راه پیدا خواهد کرد.

قابلیت های جدید واتساپ

4. قابلیت های جدید واتساپ این‌بار در ابعاد بزرگ

واتساپ تغییرات عمده‌ای را با هدف بهبود این سرویس و در برخی موارد بسیار نزدیک‌تر به برنامه‌های پیام رسان رقیب ایجاد کرد. از جمله تغییرات می‌توانیم به امکان واکنش به پیام‌ها با کمک ایموجی‌ها، ارسال فایل‌های تا اندازه ۲ گیگابایت و حتی چت‌های گروهی بزرگ‌تر اشاره کنیم.

چت‌های گروهی قبلا می‌توانستند شامل ۲۵۶ نفر در هر زمان باشند. اما در حال حاضر این عدد بسیار بزرگ‌تر شده و در آخرین نسخه، شما می‌توانید امکان ایجاد چت‌های ۵۱۲ نفری را هم داشته باشید تا افراد بتوانند در آن شرکت کنند. بهتر است امیدوار باشید که همه این افراد قصد صحبت به‌صورت همزمان را نداشته باشند، چرا که مکالمه‌ای کابوس‌بار خواهد بود.

افزایش اندازه اشتراک فایل نیز توسط خیلی از کاربران مورد استقبال واقع شده است. محدودیت قبلی فقط روی ۱۰۰ مگابایت بود که این روزها رقم چندان زیادی نیست.

بیشتر بخوانید: روش نصب واتس اپ روی کامپیوتر + مزایای جذاب آن

به خصوص اگر می‌خواهید ویدیو را به اشتراک گذارید، ۲ گیگابایت ممکن است که چندان زیاد به نظر نرسد، اما هنگام ارسال فایل‌ها از طریق واتساپ، انعطاف پذیری بسیار بیشتری در اختیار شما قرار داده می‌شود.

قابلیت های جدید واتساپ


5. به‌روزرسانی عکس پروفایل در نوتیفیکیشن iOS

بررسی‌ها در کدهای برنامه واتساپ نشان می‌دهد که نسخه ۲.۲۲.۱.۱ نسخه بتا امکان ویرایش عکس‌های پروفایل‌ را در اعلان‌های پیام ارائه می‌کند. در حال حاضر، واتساپ در iOS به سادگی نام فرستنده را نمایش می‌دهد و بسته به تنظیمات اعلان شما در iOS 15، به جای ارائه پیش نمایش محتوای پیام، به سادگی عنوان Notification را زیر آن ذکر می‌کند.

این به خودی خود تغییری نخواهد کرد، اما حداقل گرفتن یک تصویر پروفایل از فرستنده همراه با این عنوان، کمی پویایی بیشتری به نوتیفیکیشن‌ها خواهد داد. همچنین، این برنامه به آسان‌تر شدن تجزیه و تحلیل افرادی که به آن‌ها پیام داده‌اند، در یک نگاه سریع کمک خواهد کرد. خواندن متون با سرعت هنگام قدم زدن در یک خیابان شلوغ همیشه آسان نیست.

بیشتر بخوانید: روش ديليت اكانت تلگرام در تمامی پلتفرم‌ها

زمانی که این ویژگی پیشنهادی در نسخه کامل واتساپ در دسترس قرار می‌گیرد، هنوز مشخص نیست. اما شواهد نشان می‌دهد که سرویس پیام رسان در حال آماده شدن برای یک به‌روزرسانی بزرگ در آینده‌ای نزدیک است.

قابلیت های جدید واتساپ


6. پیش نمایش پیام صوتی در واتساپ قبل از ارسال

پس از خروج از مرحله پیش نمایش، واتساپ اکنون به کاربران خود اجازه می‌دهد که پیام‌های صوتی خود را قبل از ارسال در برنامه پیام‌رسان فوری پیش نمایش کنند.

با خطر بیان نکات اشتباهی در پیام‌های صوتی، این ویژگی جدید به کاربران کمک می‌کند که با اطمینان بیشتری وویس‌های خود را ارسال کرده و از کیفیت و خراب نبودن آن اطمینان حاصل کنند. حتی ممکن است که در این وویس‌ها، یک سری نت‌های صوتی با اعوجاج وجود داشته باشد و قبل از ارسال می‌توانید همه ایرادات را شناسایی کنید.

به همین ترتیب، کسانی که دوست دارند احساس اعتماد به نفس بیشتری در وویس‌های خود داشته باشند، نیازی به استرس از بابت ارسال ناگهانی وویس نیستند و همیشه فرصتی خواهید داشت که قبل از ارسال پیام خود، ابتدا آن را خودتان گوش داده و سپس ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: روش نصب اینستاگرام روی کامپیوتر + معرفی چند راهکار عالی

این قابلیت جدید به‌عنوان نوعی اقدام ایمنی اجتماعی شخصی در نظر گرفته می‌شود و بسیار سودمند است. واتساپ در این‌باره می‌گوید: «با بررسی پیش نمایش صدای ضبط شده قبل از ارسال، می‌توانید از پیام خروجی خود اطمینان بیشتری داشته باشید».

قابلیت های جدید واتساپ


7. اضافه شدن سازگاری چند دستگاه جدید

نسخه بتای عمومی واتساپ در قالب‌های مختلف، اکنون از قابلیت ترکیب چند دستگاه جدید پشتیبانی می‌کند. همان‌طور که از عنوان این قابلیت مشخص است، شما این امکان را خواهید داشت که از واتساپ در چندین دستگاه خود استفاده کنید و هر بار نیازی به انتقال اطلاعات خود ندارید.

واتساپ در یک پست وبلاگی در این باره توضیح داده است که: «بتای چند دستگاهی یک برنامه انتخابی است که به شما امکان می‌دهد تا نسخه جدیدی از واتساپ را برای وب، دسکتاپ و پورتال تست کنید. اگر به نسخه بتای چند دستگاهی بپیوندید، می‌توانید از دستگاه‌های تلفن همراه مرتبط بدون نیاز به اتصال تلفن خود استفاده کنید».

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اپل آیدی با دو روش ساده

حداکثر چهار دستگاه همراه را می‌توانید به‌صورت همزمان وصل کنید و جالب اینجاست که اگر به مدت ۱۴ روز به یکی از این دستگاه‌ها وصل نشوید، اتصال آن‌ها قطع خواهد شد و در نتیجه حساب شما امنیت بیشتری خواهد داشت. در یکی از قابلیت های جدید واتساپ می‌توانید از سیستم رمزگذاری اند-تو-اند در همه دستگا‌ه‌های اعمال شده استفاده کنید.

قابلیت های جدید واتساپ


8. مدیریت نسخه پشتیبان چت‌ها

یکی از جنبه‌های آزاردهنده واتساپ این است که پشتیبان گیری از چت در صورت عدم به توجه به زمان، می‌تواند وقت زیادی از شما گرفته و امکان استفاده بهتر از برنامه را هم مختل می‌کند. به‌خصوص اگر در چتی حضور داشته باشید که در آن افراد تصاویر و ویدیوهای زیادی را ارسال می‌کنند، این پشتیبان گیری‌ها می‌تواند فایل‌های گیگابایتی به شما تحویل دهد و تعویض تلفن و بازیابی چت‌ها سخت‌تر از قبل می‌شود.

با این حال، ممکن است که این روند به زودی تغییر پیدا کند. چرا که افرادی که در بخش توسعه دهنده برنامه به بررسی عمیق آخرین کدهای نوشته شده می‌پردازند، متوجه نکات جالبی در آخرین نسخه بتا واتساپ شده‌اند.

تابعی به‌نام «Manage backup size» وجود دارد که کنترل بیشتری روی آیتم‌هایی که پشتیبان گرفته می‌شوند، به کاربران می‌دهد. همچنین یک پیش بینی هم وجود دارد که به اندازه یک نسخه پشتیبان بالقوه قبل از اجرای برنامه اشاره دارد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با روش ریپلای در اینستا و مزایای آن

به نظر می‌رسد که این ویژگی بسیار مفید خواهد بود و ما انتظار داریم که متا با گذراندن مراحل تست این قابلیت جدید، به زودی رونمایی از آن را در نسخه کامل واتساپ داشته باشد.

قابلیت های جدید واتساپ


9. پشتیبانی از نسخه‌های پشتیبان رمزنگاری شده در iOS

پیام‌های واتساپ کاربران به‌صورت سراسری رمزگذاری شده‌اند و این بدان معنی است که هیچ کس نمی‌تواند به آن پیام‌ها دسترسی داشته باشد. مگر شما و شخصی که پیام‌ها را برای‌شان ارسال کرده‌اید، می‌توانند آن‌ها را ببینند. با این حال، پشتیبان گیری‌های آی‌کلود چندان ایمن نیستند.

این پیام‌ها صرفا رمزگذاری شده‌اند، اما از آن‌جایی که فاقد رمزگذاری اند-تو-اند هستند، بدان معنی است که اپل در صورت تمایل می‌تواند آن‌ها را رمزگشایی کند. اخیرا در کدهای یافته شده در نسخه بتای این برنامه، پشتیبانی از رمزگذاری سراسری در نسخه iOS واتساپ هم به زودی فراهم می‌شود.

این بدان معنی است که کلیدهای رمزگشایی متعلق به کاربر بوده و تضمین می‌شود که در صورت دسترسی شخصی به حساب آی‌کلود شما، چت‌ها همچنان ایمنی خود را در یکی از قابلیت های جدید واتساپ خواهند داشت. هیچ صحبتی در مورد اینکه این قابلیت چه زمانی به نسخه کامل واتساپ می‌آید، وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: رفع ریپورت اینستاگرام با چند راهکار ساده

اما افزوده شدن آن کمی امنیت بیشتری به مکالمات جدید شما در آیفون خواهد دد و نباید زیاد منتظر بمانیم تا این قابلیت به واتساپ اضافه شود.

قابلیت های جدید واتساپ


10. ترجمه پیام‌های صوتی در واتساپ

یکی از قابلیت های جدید واتساپ که می‌توانید از آن بهره ببرید، ترجمه پیام‌های صوتی در زمانی است که نمی‌توانید به آن گوش کنید. پیام‌های صوتی اغلب اوقات مفید هستند، اما تنها در صورتی کاربردی هستند که واقعا بتوانید به آن‌ها گوش کنید.

داشتن یک هندزفری یا حضور در مکانی آرام و بی سر و صدا، از جمله شرایطی است که باید فراهم باشد. اگر نمی‌توانید چنین شرایطی برای خود فراهم کنید، این قابلیت اساسا بی فایده خواهد بود. شاید به همین دلیل است که واتساپ به شما این امکان را داده است که آن‌ها را به متون تبدیل کنید.

این ویژگی ابتدا در نسخه بتا منتشر شده برای iOS  دیده شد و سپس واتساپ هم آن را تایید کرد. این ویژگی صدا را برای تبدیل به متن ارسال کرده و در قالب متن قابل نمایش ارسال می‌کند. با این حال، به جای ارسال آن به شرکت مادر فیس بوک، که به دلیل اهمیت ندادن به حریم خصوصی کاربران شهرت دارد، داده‌های iOS به اپل ارسال می‌شود.

بیشتر بخوانید: روش کار با کلاب هاوس رسانه‌ ای مبتنی بر صدا

احتمالا این ویژگی به جای آن داده‌های صوتی اندروید را به گوگل ارسال خواهد کرد. البته هنوز چیزی در این رابطه تایید نشده است. متاسفانه واتساپ گفته است که این ویژگی هنوز در مراحل اولیه طراحی و نمونه سازی است و بنابراین، به این زودی‌ها نمی‌توانیم شاهد عرضه آن برای واتساپ باشیم.

قابلیت های جدید واتساپ


دو ویژگی مهم برای نسخه اندروید واتسپ

واتساپ می‌تواند کارهای زیادی برای بهبود برنامه خود انجام دهد. اما هنوز بسیاری از ویژگی‌های گمشده وجود دارد که کاربران آرزو داشتند در این پیام رسان وجود داشته باشد. خوشبختانه، دو مورد از آن‌ها به این برنامه راه پیدا خواهد کرد. یکی از آن‌ها امکان ارسال تاریخچه چت بین دستگاه‌های اندروید بوده و دیگری هم پشتیبان بهتر از چندین دستگاه به‌‌صورت همزمان است.

پشتیبانی از چندین دستگاه در حال حاضر برای کاربران بتا در دسترس قرار گرفته است و به شما امکان می‌دهد تا به‌صورت همزمان از چهار دستگاه مختلف برای اتصال به حساب کاربری خود در واتساپ استفاده کنید. حتی اگر گوشی هوشمند شما در دسترس نباشد، این قابلیت را خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل نصب دو واتساپ در یک گوشی هواوی

با این حال، دستگاه‌ها همچنان باید به گوشی هوشمند شما لینک شوند و اگر به مدت دو هفته از گوشی هوشمند خود استفاده نکنید، این لینک از بین خواهد رفت.

انتقال تاریخچه چت در اندروید، در حال حاضر به‌عنوان یک انحصاری زمان‌دار سامسونگ در نظر گرفته شده و قرار است که برای گوشی‌های هوشمند دیگر هم عرضه شود. این قابلیت یقینا طرفداران زیادی خواهد داشت.

قابلیت های جدید واتساپ


11. ایموجی‌های جدید در واتساپ

کاربران در کدهای بتای عمومی برنامه واتساپ دریافته‌اند که ایموجی‌های جدیدی در اختیار کاربران اندروید قرار داده می‌شود و این ایموجی‌ها با تاکید روی طرح‌های محبت‌ آمیز هستند. پس از به‌روزرسانی Emoji 13.1 کنسرسیوم یونیکد که ۲۱۷ ایموجی جهانی رسمی را برای دیگران معرفی می‌کرد، آن‌ها بر اساس محبوبیت به این واتساپ اضافه می‌شوند.

ظاهرا ایموجی‌های جدید واتساپ در نسخه بتای اندروید ۲.۲۱.۱۶.۱۰ اضافه شده‌اند. این موارد شامل ایموجی‌های قلب جدید هستند که به نظر می‌رسد با یک قلب خوب و یک قلب سوزان ارائه می‌شوند و محبت نزدیک بین افراد را به همراه دارد.


12. قابلیت View Once واتساپ

واتساپ شروع به استفاده از ویژگی جدید View Once کرده است که بخشی از نسخه بتا بوده و به کاربران اجازه می‌دهد تا عکس‌ها و ویویدیوها را پس از مشاهده به‌صورت خودکار حذف کنند. چنین پیام‌هایی با آیکون one-time یا همان یک بار مصرف علامت گذاری می‌شوند.

بیشتر بخوانید: روش رفع مشکل کپی رایت اینستاگرام؛ از قوانین چه می‌دانیم؟

بنابراین، خواهید دانست که پس از مشاهده این پیام‌ها و بسته شدن چت، از بین می‌روند. اگر هم یک یا ویدیوی View Once را باز نکنید، ظرف ۱۴ روز پس از ارسال حذف می‌شوند. کاربران نمی‌توانند عکس‌ها و ویدیوهایی که دریافت کرده‌اند و تگ View Once روی آن‌ها قرار دارد را ذخیره کرده یا ارسال کنند.

قابلیت های جدید واتساپ

برای استفاده از این ویژگی، باید هر بار که یک ویدیو یا عکس را ارسال می‌کنید، گزینه Vie One را برایش انتخاب کنید. این گزینه به شما کمک می‌کند که از ارسال عکس‌هایی که نمی‌خواهید گیرنده آن را نگه دارد، اجتناب کنید. فقط توجه داشته باشید که هنوز زمانی برای گیرندگان عکس و ویدیو وجود خواهد داشت که از عکس اسکرین شات گرفته یا از برنامه ضبط صفحه نمایش برای ضبط ویدیو استفاده کنند.

بنابراین، ابتدا اطمینان حاصل کنید که این قبیل عکس و فیلم‌ها را برای مخاطبینی ارسال می‌کنید که قابل اعتماد هستند. ویژگی View Once نه‌تنها برای افرادی که از حفظ حریم خصوصی آگاه هستند، یک موهبت محسوب می‌شود، بلکه از پر کردن عکس در برنامه گالری با تصاویر و ویدیوهایی که ممکن است کاربران مایل به نگه داشتن آن‌ها نباشند نیز جلوگیری می‌کند.


13. اتصال به تماس‌های گروهی قبل از شروع

یکی از قابلیت های جدید واتساپ این است که کاربران می‌توانند زمانی که یک تماس گروهی از قبل استارت شده است، به آن بپیوندند. حتی اگر شما در این تماس‌ها برای شروع نادیده گرفته شده بودید، می‌توانید به آن بپیوندید.

قبل از این، برای ملحق شدن به یک تماس گروهی، باید دعوت را زمانی که برای اولین بار ابتدای تماس ارسال شد، بپذیرید. اما اکنون می‌توانید به برگه تماس‌ها رفته و از آن‌جا به آن بپیوندید.

قابلیت های جدید واتساپ


14. پیام‌های ناپدید شونده در نسخه بتای iOS

بر اساس برخی از کاوش‌های انجام شده در نسخه بتای برنامه واتساپ، نسخه iOS این برنامه قرار است که از قابلیت پیام‌های محو شونده پشتیبانی کند. این قابلیت در ابتدا برای نسخه اندروید فعال شده و با استقبال از سوی کاربران، حال بعد از مدت‌ها قرار است که برای نسخه iOS هم فعال شود.

15. کیفیت بالاتر عکس و ویدیو

با توجه به ویژگی جدیدی که در نسخه بتا برنامه واتساپ پیدا شده است، گزینه Best Quality در این برنامه برای ارسال عکس و ویدیو فراهم شده است و افراد می‌توانند از این گزینه برای ارسال فایل‌های رسانه‌ای در بهترین کیفیت ممکن استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: معرفی کاربردی‌ترین ترفندهای واتس اپ

بر اساس گزارش‌ها، با توجه به کیفیت پایین تصاویر ارسالی در واتساپ و خواست کاربران، این گزینه اضافه شده است تا با مسئولیت خود افراد، بالاترین سایز ممکن برای عکس و فیلم مورد نظر به کاربر ارسال شود.

قابلیت های جدید واتساپ


16. قابلیت جدید پیام صوتی

یکی دیگر از بررسی‌ها نشان می‌دهد که واتساپ در حال آزمایش یک نسخه بهینه سازی شده از ویژگی پیا‌م‌های صوتی است که نه‌تنها به کاربران اجازه می‌دهد تا شکل موج صدای خود را هنگام ضبط پیام بیینند، بلکه می‌توانند پیام‌های صوتی را متوقف کنند.

بخش دوم در نسخه کامل فعلی واتساپ در دسترس کاربران اندروید و iOS قرار ندارد. احتمالا در نسخه‌های آینده واتساپ بهتر می‌توانیم به این قابلیت جدید برنامه همراه شویم.

17. بهبود پیام‌های صوتی در واتساپ

با معرفی پیام‌های صوتی در سال ۲۰۱۳، اشتراک گذاری یادداشت‌های صوتی به یک فرایند سریع و آسان تبدیل شده است و کسانی که نمی‌خواهند پیامی را تایپ کنند، می‌‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. ویژگی ساده طراحی شده به کاربران کمک می‌کند که مکالمات صمیمی و رسا‌تری را در قالب یک پیام صوتی داشته باشند.

واتساپ در ماه مارس ۲۰۲۲ گزارش داده بود که کاربرانش به‌طور متوسط ۷ میلیارد پیام صوتی را به اشتراک می‌گذارند که با استفاده از رمزگذاری سراسری، محافظت شده و خصوصی باقی خواهد ماند. با توجه به این موضوع، اپلیکیشن پیام رسان ویژگی‌های جدیدی را را‌ه‌اندازی کرده و پیغام‌های صوتی را بهبود می‌بخشد.

یکی از این موارد، پخش وویس‌ها در خارج از چت است که تاکنون فعال نبوده است. به این ترتیب، می‌توانید در حین گوش دادن به وویس، کارهای دیگری را در گوشی‌ هوشمند خود هم انجام دهید.

قابلیت دیگر، مکث و از سرگیری ضبط است که می‌توانید پیام‌های صوتی خود را متوقف کرده و با کنار گذاشتن حواس پرتی و آمادگی دوباره، یک پیام صوتی ضبط کنید.

قابلیت های جدید واتساپ


سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که با برخی از مهم‌ترین قابلیت های جدید واتساپ آشنا شویم. این قابلیت‌ها کمک می‌کنند که شرایط راحت‌تری در هگنام استفاده از برنامه واتساپ داشته باشیم.

محبوبیت برنامه با قابلیت‌های جدید بالا رفته و است و متا به‌عنوان صاحب این پیام رسان محبوب، همواره در تلاش بوده است که در کنار قابلیت‌های جدید امنیتی و حفظ حریم خصوصی کاربران، امکانات مدرن و به‌روزی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در مورد این قابلیت‌های جدید با ما در میان گذارید. چه قابلیتی دیگری هنوز به واتساپ راه نیافته و منتظر آن هستید؟ با ما همراه شوید.

آیا در آپدیت جدید واتس اپ امکان انتقال چت ها از اندروید به iOS وجود دارد؟

بله؛ یکی از قابلیت های جدید واتس اپ امکان انتقال چت ها از اندروید به iOS با استفاده از برنامه Move to iOS است.

قابلیت View Once در واتس اپ چیست؟

این قابلیت به کاربران اجازه می دهد عکس ها و ویدئوها پس از یکبار مشاهده به صورت خودکار حذف شوند. همچنین کاربر نمی تواند عکس‌ها و ویدیوهایی که دریافت کرده‌ و تگ View Once روی آن‌ها قرار دارد را ذخیره کرده یا ارسال کند.

آیا امکان ارسال عکس و ویدئوی با کیفیت بالا در واتس اپ بروزرسانی شده وجود دارد؟

بله خوشبختانه واتس اپ ویژگی Best Quality را در نسخه بتا اضافه کرده و افراد می توانند برای ارسال فایل های رسانه ای با بهترین کیفیت استفاده کنند.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.