• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

امروزه بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ هنگام خرید، تبدیل به یکی از مهم‌ترین موضوعات شده است. چرا که همگی می‌خواهیم هنگام خرید شارژر سامسونگ جنس اصل را خریداری کنیم. شاید برای برخی، چنین موضوعی اهمیت چندانی نداشته باشد، اما ماجرا فقط یک شارژر ساده نیست.

چرا که انتخاب درست یا اشتباه شارژر می‌تواند روی بسیاری از موارد تاثیر زیادی بگذارد. به همین دلیل، بسیار مهم است هنگام خرید شارژر سامسونگ، کالای اصل را خریداری کنیم. از این روی،‌ در این مقاله قصد داریم روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ برایتان معرفی کنیم. با استفاده از این روش‌ها قادر خواهید بود کالای اصلی را تشخیص داده و آن را خریداری کنید. پس برای اطلاعات بیشتر با مقداد آی تی همراه باشید.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


چرا خرید شارژر اصلی ضرورت دارد؟

بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ زمانی اهمیت زیادی پیدا می‌کند که به طور کلی سلامت گوشی‌مان به چنین اصل مهمی بستگی داشته باشد. بدین معنا که شاید به ظاهر خرید یک شارژر اهمیت چندان زیادی نداشته باشد، اما در باطن می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

چرا که شارژر می‌تواند تاثیرات زیادی روی گوشی‌مان داشته باشد و دلایل آن را هم، در ادامه توضیح خواهیم داد. با نوسانات ارز و بالا رفتن قیمت دلار، هزینه گوشی‌های هوشمند، داخل کشورمان بسیار افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل، کسانی که اقدام به خرید گوشی می‌کنند، یک توقع چند ساله از گوشی هوشمندشان دارند. یعنی این که گوشی‌شان عمر چند ساله داشته باشد و دیگر نیازی به هزینه کردن سریع و مجدد برای گوشی جدید نداشته باشند.

این موضوع فقط زمانی می‌تواند محقق گردد که ما از گوشی هوشمندمان به خوبی مراقبت و یا استفاده کنیم. یکی از این موارد محافظت و نگهداری از باتری گوشی است. مراقبت از باتری گوشی به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که یکی از آ‌ن‌ها، استفاده از شارژر اصل بوده و اهمیت زیادی در این زمینه ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: اتصال ساعت هوشمند به موبایل در چند ثانیه

چرا که بحث ولتاژ ثابت و کاملا استاندارد در گوشی‌های هوشمند، اهمیت بالایی دارد. در بسیاری از مواقع استفاده از شارژر غیر اصل باعث شده تا باتری کارکرد عادی خودش را از دست داده و حتی به مرور زمان فاسد گردد. این موضوع را می‌توانیم بیشتر از حد معمول در گوشی‌های هوشمند نسبتا قدیمی مشاهده کنیم. به همین دلیل بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ می‌تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


مضرات استفاده از شارژر تقلبی

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ صرفا برای خرید یک کالای اصل نیست. این موضوع تاثیر زیادی روی خود گوشی هوشمند می‌گذارد و به همین دلیل اهمیت زیادی پیدا می‌کند. معمولا شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند، هم برای گوشی و هم شارژر آن‌‌ها یک جریان ولتاژ کاملا ثابت مشخص می‌کنند.

بدین معنا که گوشی مورد نظر باید با یک جریان کاملا ثابت شارژ گردد. به همین منظور، شارژرهای مناسب با این محصولات هم تولید شده تا کاربران بتوانند بدون کوچک‌ترین مشکلی، از این محصولات تا چند سال پیاپی استفاده کنند. اما در این میان، محصولات غیر اصل با قیمت بسیار کمتری هم روانه بازار می‌گردند تا رقابت با اجناس اصل را وارد یک چالش جدی کنند.

متاسفانه بسیاری از کاربران موضوع تشخیص شارژر اصلی سامسونگ را جدی نگرفته و اقدام به خرید کالاهای فیک یا غیر اصل می‌کنند. شارژرهای نامرغوب نه تنها قادر به تولید جریان ثابت الکتریسیته نیستند، بلکه حتی جریان برق را با نوساناتی همراه می‌کنند که به هیچ عنوان برای گوشی هوشمند و به خصوص باتری آن، مناسب نیست. یعنی این موضوع می‌تواند علاوه بر باتری، حتی به سایر سخت‌افزارهای گوشی‌های هوشمند هم، آسیب جدی وارد کند.

بیشتر بخوانید: روش فلش گوشی هواوی

البته اگر یک یا چند بار از شارژر تقلبی استفاده کرده باشید، نیازی به نگرانی وجود ندارد. چرا که این موضوع همیشه در دراز مدت تاثیرش را روی گوشی هوشمندتان خواهد گذاشت. پس در نتیجه، سعی کنید روی بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ حساسیت زیادی به خرج دهید و کالای اصل را خریداری کنید.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


آیا عمر باتری به خرید نوع شارژر بستگی دارد؟

قبل از این که بخواهیم به این موضوع اشاره کنیم که آیا بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ و خریداری یک کالای اصل روی عمر باتری تاثیر دارد، بهتر است کمی راجع به چرخه شارژ باتری توضیح دهیم. در واقع هر وسیله الکترونیکی که باتری دارد، بر اساس چرخه و تعداد چرخه‌های باتری کار می‌کند. حالا چرخه باتری چیست؟

پاسخ به این سوال بسیار آسان است. به هر بار خالی شدن شارژ باتری و پر شدن آن یک چرخه گفته می‌شود. شرکت‌های تولیدکننده باتری هم، بر اساس این چرخه‌ها عمر باتری‌هایشان را تامین می‌کنند. مثلا مشخص می‌کنند که عمر هر باتری پس از چند بار چرخه شارژ به پایان می‌رسد. حالا موضوع بسیار مهمی که در این میان اهمیت بالایی پیدا می‌کند، تاثیر برخی عوامل روی بیشتر شدن چرخه باتری است.

یکی از این موارد استفاده از شارژر و جریان درست برق برای شارژ کردن آن است. زمانی که باتری به درستی شارژ نشود، انرژی آن سریعا تخلیه خواهد شد. یعنی به جای این که در روز یک یا 2 بار آن را شارژ کنید، مجبور به شارژ کردن باتری‌تان تا 5 بار در روز خواهید شد.

بیشتر بخوانید: روش تشخیص فونت از روی عکس با چند راهکار جالب

همین موضوع تعداد چرخه‌های باتری‌تان را هم افزایش خواهد داد و در نتیجه، عمر باتری‌تان هم سریعا به اتمام خواهد رسید. از این روی، بسیار مهم است هنگام خرید این قطعه بسیار مهم، از روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ استفاده نماییم. با خرید یک شارژر اصل قادر خواهیم بود جلوی بسیاری از مشکلاتی را بگیریم که در آینده هم برای باتری گوشی‌مان و هم سایر قطعات آن، پیش خواهد آمد.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


تاثیر شارژر اصل در طول عمر گوشی و قطعات آن

در بالا هم توضیح دادیم که علاوه بر روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ و خرید یک کالای اصل، موارد دیگری هم در بالا بردن عمر گوشی تاثیرگذار هستند. چرا که باید موارد متعددی را رعایت کنیم تا گوشی هوشمندمان طول عمر بیشتری داشته باشد.

اما یکی از مهم‌ترین موارد در این زمینه، بحث استفاده از شارژر اصل است. یعنی شما هر چقدر هم که روی نگهداری گوشی هوشمندتان حساس باشید و تمام موارد را برای بالا بردن عمر گوشی‌تان رعایت کنید اما از یک شارژر اصل استفاده نکنید، به نتیجه موردنظرتان نخواهید رسید. در نتیجه، زمانی که می‌توان با یک اقدام ساده طول عمر گوشی و تمام قطعات آن را بالاتر برد، چرا باید یک شارژر ارزان و غیر اصل خریداری کرد؟

شاید به ظاهر قیمت شارژر اصل بسیار بسیار گران‌تر از نسخه‌های تقلبی باشد، اما کاملا ارزشش را خواهد داشت. چرا که شما هزینه‌های تعمیر آتی و دردسرهای خراب شدن گوشی‌تان را روی خرید یک کالای اصل و به‌دردبخور صرف خواهید کرد. در نتیجه، هرگز تصور نکنید با خرید یک کالای اصل و گران‌قیمت ضرر کرده‌اید. چرا که شما با این کار طول عمر گوشی و همچنین قطعات آن را بیشتر و بیشتر کرده‌اید.

بیشتر بخوانید: انتقال مالکیت گوشی؛ راهکارها و نکات مهم

زمانی که از یک شارژر اصلی استفاده کنید، حرارت گوشی‌تان بالاتر نرفته و آسیب جدی به سایر سخت‌افزارهای آن نخواهد زد. از طرفی دیگر، باتری گوشی‌تان هم بسیار سالم‌تر خواهد ماند. چرا که حرارت بالا برای باتری بسیار مضر بوده و فقط توسط شارژرهای غیر اصل، چنین حرارت بالایی در گوشی‌تان ایجاد خواهد شد. در ادامه روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ را هم برایتان‌ توضیح خواهیم داد.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


آشنایی با روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ

حتم داریم حالا شما هم مایل هستید راجع به روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ اطلاعات جامعی کسب کنید. چرا که پس از مطالعه این مطلب قطعا پی به اهمیت این موضوع برده‌اید. اما اکثر افراد چنین تصور می‌کنند که تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نمونه تقلبی آن، کار سخت و یا تخصصی بوده و نمی‌توان به راحتی چنین چیزی را تشخیص داد.

بیشتر بخوانید: خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ و راه‌های حل آن

در صورتی که با استفاده از چند روش بسیار ساده می‌توان اصل و یا تقلبی بودن شارژر سامسونگ را به راحتی تشخیص داد. سپس می‌توانید با خرید یک شارژر اصل و باکیفیت، از مزایای خوب آن بهره‌مند شوید. در چنین شرایطی، دیگر نیازی به نگرانی بابت خراب شدن قطعات گوشی و یا باتری آن در درازمدت را نخواهید داشت. این موارد عبارت‌اند از:

1. نوشته‌های روی شارژر؛ بهترین روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ

شاید روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ کار سختی به نظر برسد، اما پاسخ تمام سوالات در جزئیات کالا نهفته است. بدین معنا که با دقت به برخی جزئیات می‌توان به راحتی بحث تقلبی و یا اصل بودن شارژر را تشخیص داد. یکی از این جزئیات نوشته بزرگ سامسونگ روی شارژر است.

نوشته‌ای که به حروف لاتین نگاشته شده است. نکته بسیار مهمی که در این نوشته وجود دارد بحث نوع آن است. معمولا تولیدکنندگان محصولات تقلبی همیشه تلاش زیادی به شبیه بودن کالاهایشان به محصولات اصل می‌کنند، اما همیشه در این کار موفق نمی‌شوند. چرا که در نهایت همیشه جزئیاتی باقی می‌ماند و دست تقلبی بودن چنین کالاهایی را رو می‌کند.

در تمام شارژرهای سامسونگ برند این محصول با حروف لاتین روی آن نوشته شده است. اما اگر با دقت روی این حروف نگاه کنید، متوجه یک تفاوت عمده در کالاهای تقلبی و اصلی خواهید شد. معمولا حروف نوشته شده روی شارژر اصل از ظرافت بیشتری نسبت به حروف شارژر تقلبی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: روش جلوگیری از هک وای فای + مرور چندین راهکار

البته این تفاوت به قدر فاحش نیست که سریعا متوجه آن شویم، اما اگر یک شارژر تقلبی در دست داشته باشید به راحتی می‌توانید تفاوت نوشته‌ها را با شارژر اصلی پیدا کنید. این موضوع به خصوص در حرف A سامسونگ، به راحتی قابل مشاهده است. چرا که حرف A در شارژر اصلی نسبت به نسخه تقلبی باریک‌تر، ظریف‌تر و نازک‌تر است. این هم می‌تواند یک روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نسخه تقلبی به شمار بیاید.

بیشتر بخوانید: شارژر وایرلس چیست + تکنولوژی شارژ بی سیم در گوشی‌‌های هوشمند

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


2. روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از طریق مشخصات شارژر

یکی از عمده‌ترین مواردی که اکثر افراد نسبت به آن بی‌توجه هستند، نوشته‌های روی هر محصول است. شاید برای شما هم پیش آمده که محصولی را خریداری کرده‌اید و هرگز پشت آن را نخوانده‌اید. چرا که اکثر ما همیشه با اطمینان کامل از اصل بودن محصولمان، هیچ جزئیات دیگری را چک نمی‌کنیم.

در حالی که اطلاعات بسیار مهمی روی جزئیات محصولاتی که خریداری کرده‌ایم، نوشته شده است. این اطلاعات می‌تواند به ما کمک کند تا اصل یا تقلبی بودن محصولی که خریداری کرده‌ایم را هم بدانیم. چنین چیزی در مورد روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نسخه تقلبی هم صدق می‌کند. چرا که با استفاده از این روش، یعنی چک کردن اطلاعات پشت شارژرمان، می‌توانیم پی به اصل و یا تقلبی بودن آن ببریم. خب حالا چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

انجام این کار بسیار آسان است، چرا که فقط با چند مورد بسیار ساده روی نوشته‌های شارژر سامسونگ کار خواهیم داشت. یکی از این موارد که بهترین روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ محسوب می‌شود، کشور سازنده‌ آن است. اگر روی مشخصات شارژر نوشته باشد که این محصول در چین ساخته شده است، بدون شک تقلبی خواهد بود. یعنی به محض دیدن Made in China روی شارژر باید بدانید که این محصول تقلبی است.

بیشتر بخوانید: علت پریدن آنتن گوشی + پیداکردن راهکارهای مناسب

یکی دیگر از موارد وجود علامت A+ روی شارژر سامسونگ است که نشان از تقلبی بودن آن دارد. محصولات اصل معمولا یک لوگو به نام UL داخل دایره‌ای توخالی دارند. این لوگو در سمت چپ شارژر یا پایین آن قرار دارد. این علامت مربوط به یک سازمان ایمنی بوده که وظیفه بازرسی استاندارد شارژرها را دارد. پس این لوگو باید روی مشخصات شارژر اصلی شما وجود داشته باشد.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


3. نوع متریال و کیفیت ساخت در شارژرها

یکی دیگر از روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نسخه تقلبی آن، دقت کردن به نوع ساخت و متریال استفاده شده در آن است. همان‌طور که می‌دانید، سامسونگ یک برند مطرح در دنیا است که صادرات زیادی به کشورهای جهان دارد. در نتیجه، همیشه محصولات درجه یک و باکیفیتی تولید می‌کند.

این موضوع را می‌توانیم در تولید انواع گوشی‌ها و همچنین مواردی نظیر شارژر و… مشاهده کنیم. در نتیجه، هرگز نمی‌توانیم انتظار ساخت محصولات بی‌کیفیت و یا متریال‌های سطح پایینی را از این شرکت معتبر جهانی داشته باشیم. توجه کردن به این موضوع، می‌تواند یکی دیگر از روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نوع تقلبی آن باشد.

شاید تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از ظاهر آن کار بسیار سختی باشد، اما با بررسی جزئیات دقیق‌تر همه چیز عیان خواهد شد. اجازه بدهید یک روش بسیار مفید برای این کار بگوییم. تنها راهی که می‌توان پی به تقلبی و یا اصل بودن شارژر سامسونگ برد، از طریق بررسی دقیق ورودی یا پورت USB آن است.

بیشتر بخوانید: 10 روش ساده برای پیدا کردن مدل کارت گرافیک در هر سیستمی که دارید

برای این کار باید حتما سیم شارژر را از آن جدا کرده و سپس داخل ورودی USB را به خوبی بررسی کنید. اگر داخل آن از پلاستیک‌های بی‌کیفیت و سطحی ناصاف ساخته شده باشد، بدون شک این محصول تقلبی است. چرا که معمولا داخل ورودی USB شارژر اصل سامسونگ، بسیار تمیز بوده و هیچ گونه سطح ناصافی در آن وجود ندارد. شما می‌توانید از این روش به عنوان بهترین راهکار تشخیص شارژر اصلی سامسونگ استفاده کنید.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


4. وزن شارژر؛ بهترین روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ

شاید در مورد اصل یا تقلبی بودن محصولات دیگر، معیار وزن روش چندان استانداردی نباشد. اما این موضوع در مورد شارژر صدق نمی‌کند. چرا که می‌توانیم بر اساس این معیار پی به اصل بودن کالا ببریم. در نتیجه، بحث وزن شارژر می‌تواند به عنوان یک روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ به شمار بیاید.

حالا دقیقا از کجا باید چنین چیزی را تشخیص دهیم؟ آیا نیاز است وزن دقیق شارژر اصل سامسونگ را بدانیم و یا همراهمان یک ترازو هنگام خرید داشته باشیم؟! بدون شک، خیر. چرا که نیاز به انجام هیچ کدام از این کارها برای تشخیص شارژر اصلی سامسونگ نخواهیم داشت. بلکه باید به طور کلی بدانیم که متریال استفاده شده در شارژرهای اصل سامسونگ همگی درجه یک هستند.

همین موضوع باعث می‌شود تا وزن شارژر اصلی سامسونگ هم، نسبت به نسخه تقلبی آن، بیشتر باشد. برای این کار اگر یک شارژر تقلبی همراهتان داشته باشید، می‌توانید به راحتی تفاوت وزن سبک و سنگین شارژر تقلبی و اصلی را تشخیص دهید.

بیشتر بخوانید: کالیبره کردن باتری اندروید و بهینه‌سازی آن

این هم یکی دیگر از بهترین روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ به شمار می‌آید که می‌توانید هنگام خرید از آن استفاده کنید. چرا که شارژر اصلی سامسونگ معمولا وزن بیشتری نسبت به مدل‌های تقلبی دارد. حالا منظور ما از وزن بیشتر، در حد چند صد گرم نیست! بله منظورمان تفاوتی بسیار ناچیز و در حد چند گرم است که معمولا در شارژرهای اصل و تقلبی به خوبی می‌تواند مشخص شود.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


5. میزان حرارت ایجاد شده در شارژر

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که کالاهای اصل، از بهترین متریال‌ها ساخته می‌شوند. یعنی از بهترین قطعات الکترونیک گرفته تا بردهای الکترونیکی و پلاستیک و… همین موضوع باعث می‌شود تا کیفیت محصول و استفاده از آن‌ هم، افزایش یابد. معمولا کالاهای الکترونیکی که از قطعات و متریال باکیفیتی ساخته نشده باشند، حرارت زیادی ایجاد می‌کنند.

این موضوع در مورد شارژر سامسونگ هم به خوبی صدق می‌کند. چرا که شارژرهای تقلبی سامسونگ به خاطر عدم استفاده از متریال و قطعات اصل و باکیفیت، حرارت زیادی ایجاد می‌کنند. این موضوع می‌تواند حتی با چند دقیقه کار کردن شارژر، سریعا مشخص گردد. چرا که به محض اتصال شارژر به برق، سریعا داغ شده و حرارت آن بالاتر می‌رود.

این موضوع هم، می‌تواند یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نمونه تقلبی آن باشد. چرا که شارژرهای اصلی سامسونگ سریعا داغ نمی‌کنند و حرارت آن‌ها بسیار بالاتر نمی‌رود. البته ایجاد حرارت در تمام شارژرها امر کاملا طبیعی است. چرا که هر جا بحث جریان الکتریسیته در میان باشد، بدون شک مقداری حرارت هم تولید خواهد شد.

این به خاطر جا به جایی انرژی از منبع تغذیه به سمت گوشی هوشمند است. اما بحث ما از میزان حرارت و درجه آن بوده که معمولا در شارژرهای اصل سامسونگ بسیار پایین‌تر است. پس اگر یک شارژری خریداری کرد‌ه‌اید که فروشنده آن را با نام اصل به شما فروخته و حرارت بسیار بالایی هنگام کار کردن ایجاد می‌کند، نشان از تقلبی بودن آن دارد.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


6. وجود تفاوت در دوشاخه شارژر اصل و تقلبی سامسونگ

یکی دیگر از بهترین روش‌ها به عنوان تشخیص شارژر اصلی سامسونگ، بررسی دوشاخه آن است. تا اینجا، بارها به بحث جزئیات دقیق اشاره کردیم، چرا که فقط با بررسی جزئیات دقیق می‌توان پی به اصل و یا تقلبی بودن شارژر برد. در واقع توجه کردن به جزئیات می‌تواند به راحتی دست شارژرهای تقلبی سامسونگ را برایمان رو کرده و به ما کمک کند تا یک محصول اصل را خریداری کنیم.

به طور کلی، توجه به جزئیات یکی از بهترین روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ به شمار می‌آید. پس باید هنگام خرید شارژر سامسونگ را به خوبی بررسی کنیم. در بالا به چند مورد از روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ با استفاده از توجه به جزئیات روی کالا را بیان کردیم.

یکی دیگر از این موارد بررسی دقیق دو شاخه شارژر است. اگر با دقت روی دوشاخه شارژر اصل سامسونگ را بررسی کنید، متوجه برآمدگی‌هایی در دو قسمت پلاستیکی آن خواهید شد. یعنی بخش پلاستیکی که قسمت فلزی را جدا و به نوعی نارسانا کرده است.

در این بخش باید یک برآمدگی جزئی وجود داشته باشد. معمولا چنین چیزی برای دوام بیشتر دوشاخه شارژر، توسط کارخانه تولیدکننده آن، تعبیه می‌شود. این ویژگی‌ها را می‌توان در تمام شارژرهای اصل سامسونگ به خوبی مشاهده کرد. اما اگر دو شاخه شارژر سامسونگی که قصد خرید آن را دارید، کاملا صاف بود، به معنای تقلبی بودنش خواهد بود. از این روش هم می‌توانید به عنوان بهترین راهکار تشخیص شارژر اصلی سامسونگ استفاده نمایید.

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ


7. شارژ شدن طولانی‌مدت گوشی توسط شارژر تقلبی

همان‌طور که توضیح دادیم، شارژرهای تقلبی از کیفیت لازم برای انتقال جریان الکتریسیته برخوردار نیستند. معمولا به مرور زمان، ضعیف‌تر شده و نمی‌توانند جریان الکتریسیته ثابت و ولتاژ مناسب را برای گوشی ایجاد کنند. در نتیجه، چنین چیزی باعث می‌شود تا مدت زمان زیادی برای شارژ کردن گوشی صرف شود.

در حالی که شارژر اصل سامسونگ به راحتی می‌تواند گوشی را شارژ کرده و ولتاژ آن را تامین نماید. برای شارژر کردن گوشی با استفاده از یک شارژر اصل، مدت زمان کوتاه‌تری را نیاز خواهیم داشت. پس اگر احساس می‌کنید، زمان شارژ گوشی‌تان نسبت به قبل بسیار طولانی‌تر شده، بدون شک شارژری که به تازگی خریداری کرده‌اید، تقلبی است.


جمع‌بندی

در این مقاله روش‌های مختلف تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نوع تقلبی‌اش را به طور کامل بررسی کردیم. با استفاده از این روش‌ها به راحتی قادر خواهید بود شارژر اصل از فرع را تشخیص دهید.

اما برای اطمینان، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از فروشگاه‌ها و یا نمایندگی‌های معتبر، اقدام به خرید شارژر اصل سامسونگ کنید. چرا که معمولا چنین مراکزی کالاهای کاملا اصل و معتبر را در اختیار مشتریانشان قرار می‌دهند. اگر شما هم در این زمینه تجربیات مشابه دارید، می‌توانید آن‌ها را با ما هم به اشتراک بگذارید.

آیا شارژر تقلبی عمر باتری ما را کم می کند؟

بله استفاده از شارژر فیک باعث می شود باتری به درستی شارژ نشود و در نتیجه باتری به سرعت خالی شود. با هر بار خالی شدن و پر شدن باتری از عمر باتری کم می شود در نتیجه زمان استاندارد باتری پایین می آید و باتری زودتر خراب می شود.

روش های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ چیست؟

نوشته‌های روی شارژر، وزن شارژر، میزان حرارت ایجاد شده در شارژر، شارژ شدن طولانی‌ مدت گوشی توسط شارژر تقلبی و… از روش های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ هستند.

آیا تقلبی بودن شارژر را از روی ظاهر می توان تشخیص داد؟

نوشته‌های روی شارژر مانند لوگوی سامسونگ، اطلاعات پشت شارژر، وجود لوگوی UL داخل دایره‌ای توخالی که مربوط به یک سازمان ایمنی بوده و وظیفه بازرسی استاندارد شارژرها را برعهده دارد نشانه های ظاهری اصل بودن شارژر هستند.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.