• رها فهیمی
  نویسنده: رها فهیمی

در حین خریداری یک دوربین مداربسته، یکی از عامل‌های تصمیم گیری این است که چگونه می‌توانید فیلم و تصویر را منتقل کنید تا بتوان آن را مشاهده و ضبط کرد. در واقع دو راه برای انتقال تصویر دوربین مداربسته وجود دارد: سیمی و بی سیم.

در این مقاله درباره چگونگی انتقال تصویر دوربین مدار بسته در هر دو روش را توضیح خواهیم داد.در ابتدا با اترنت شروع می‌کنیم که متداول‌ترین فناوری برای انتقال تصویر دوربین مداربسته محسوب می‌شود. در ادامه با ما همراه شوید.


فهرست مطالب

دوربین‌های مداربسته

امروزه دوربین‌های امنیتی جدیدی وجود دارند که می‌توانند افراد را از سایر اجسام متحرک متمایز کرده و تشخیص‌شان را ساده‌تر کنند. این دوربین‌ها بسته‌های تحویل‌شده را شناسایی کرده و حتی افراد را با کمک هوش مصنوعی شناسایی می‌کنند. دوربین‌هایی هم وجود دارند که برای جلوگیری از مزاحمین کاربرد دارند.

جدیدترین دوربین‌های Ring حتی دارای فناوری راداری هستند که به شما دید پرنده‌ای که از خانه شما رد می‌شود، ارائه می‌دهند.

تکامل سریع فناوری دوربین‌های امنیتی، صدها گزینه دوربین مختلف را برای ده‌ها برند رقابتی دوربین‌های امنیتی ایجاد کرده است. این تکامل انتخاب را برای کاربران سخت کرده است. اما شما در هنگام خریداری دوربین مداربسته باید به اولویت‌های خود توجه کنید. به طور مثال چگونگی انتقال تصویر دوربین‌های مداربسته می‌تواند یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید باشد.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته


کابل‌های POE یا اترنت

در بیشتر دوربین‌های مداربسته مدرن، بهترین روش برای انتقال تصویر دوربین مداربسته، ارتباط سیمی از طریق اترنت است. ممکن است این کابل‌ها را با عنوان کابل‌های LAN در اتصال به روتر هم بشناسید. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، با این کابل‌ها می‌توانید فیلم‌ها و تصاویر خود را انتقال دهید.

Power over Ethernet یا PoE شکل پیشرفته‌تر اترنت است که در دوربین‌های امنیتی و دستگاه‌هایی مثل روترهای وای فای می‌توانند داده‌ها را از طریق این کابل انتقال دهند.

بیشتر بخوانید: ماژول فیبر نوری چیست؟ + کاربرد آن

مزیت اصلی این کابل‌ها این است که این کابل‌ها می‌توانند تا 2.5 تا 5 گیگابایت بر ثانیه داده‌ها را در فاصله 100 متری و 330 فوتی انتقال دهند. به طور کلی این شبکه‌های بی سیم ایمن هستند. اما دستگاه های سازگار با PoE گران‌تر هستند و برای راه اندازی صحیح نیاز به کار بیشتری دارند.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

کابل‌های کواکسیال

کابل‌های کواکسیال جایگزین سیمی دیگری برای سیستم‌های دوربین‌های امنیتی هستند که به کابل‌های RG6 ،RG59 هم معروف هستند. کابل‌های کواکسیال را می‌توان در دو فناوری مختلف انتقال ویدئو استفاده کرد. یکی از آن‌ها فناوری آنالوگ HD قدیمی بوده و دیگری گزینه مقرون به صرفه‌تر HD دیجیتال است که می‌تواند با وضوح بالا ویدئوهای فشرده نشده را پشتیبانی کند. یک رابط انتقال کواکسیال برد بهتری دارد.

این کابل‌ها حداقل تأخیر را داشته و برای فشرده‌سازی داده‌ها به الگوریتم‌های رمز گذاری متکی نیستند. این رابط‌ها در بیشتر موارد مقرون به صرفه و راحت‌تر برای راه اندازی یک انتقال ایمن و بدون نویز هستند.

Wi-Fi (2.4گیگاهرتز)

اگر هیچ راهی برای انتقال تصویر دوربین مداربسته برای شما وجود ندارد. باید به سراغ شیوه انتقال بی‌سیم بروید. این فناوری ارتباط می‌تواند از طریق وای فای باشد. هیچ گزینه‌ای بهتر از Wi-Fi برای کمک انتقال تصاویر در دوربین مداربسته کاربرد ندارد. راه اندازی Wi-Fi دوربین‌های امنیتی بسیار آسان است.

کافی است که یک روتر Wi-Fi را برای ارائه راه‌اندازی کرده و دوربین را به شبکه Wi-Fi متصل کنید. مشکل اصلی ارتباط سیمی از طریق وای فای، پهنای باند آن است. پهنای باند در وای فای محدوده بوده و اگر دوربین‌های Wi-Fi داده‌ها را ارسال کنند، پهنای باند شبکه افزایش می‌یابد. پهنای باند و سرعت انتقال هم دست به دست هم می‌دهند تا بتوانند بهترین ارتباط را ایجاد کنند.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

هر چه‌قدر که سرعت انتقال تصویر دوربین مدار بسته بیشتر باشد، پهنای باند بیشتر و سریع‌تر آزاد می‌شود و دستگاه‌های دیگر اجازه ورود و انجام کارشان را خواهند داشت. بیشتر شبکه‌های خانگی از باند وای فای ۲.۴ گیگاهرتز استفاده می‌کنند.

این محدوده‌ای از فرکانس‌ها است که به دستگاه اجازه می‌دهد تا اطلاعات بی سیم را ارسال و دریافت کنند. باند 2.4 گیگاهرتز حداکثر سرعت 450 تا 600 مگابیت در ثانیه را با برد داخلی 150 فوت به‌همراه دارد. قبل از راه اندازی دوربین‌های Wi-Fi برای سیستم‌های امنیتی، بهتر است تعیین کنید که چند دوربین از این شبکه استفاده می‌کنند و آیا شبکه Wi-Fi می‌تواند مدیریت کند یا خیر.

Wi-Fi(5گیگاهرتز)

اگر پهنای باند یک شبکه وای فای (2.4 گیگاهرتز) برای شما کافی نیست، می‌توانید از باند فرکانسی 5 گیگاهرتزی استفاده کنید. این باند قدرتمند دارای حداکثر پهنای باند 1300 مگابیت بر ثانیه است و می‌تواند تعداد زیادی دوربین Wi-Fi را در کنار سایر دستگاه‌های دیگر پشتیبانی کند.

بیشتر بخوانید: فعال سازی SNMP در سوئیچ سیسکو با چند راهکار ساده

وای فای 5 گیگاهرتز نمی‌تواند محدوده بسیار وسیعی را پوشش دهد، چرا که حداکثر برد آن در فضای داخلی چندین برابر محدوده ۲.۴ گیگاهرتزی است. بنابراین اگر به فکر انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق وای فای 5 گیگاهرتز هستید، به چند نقطه دسترسی نزدیک به آن دوربین‌ها نیاز خواهید داشت.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

4G LTE

به غیر از Wi-Fi و اترنت، گزینه باقی مانده برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته از راه دور اتصال 4G LTE است. دوربین‌های امنیتی 4G LTE مقرون به‌صرفه‌ترین سیستم راه اندازی نیستند، زیرا هر دوربین بی سیم به یک طرح تلفن همراه و سیم کارت مخصوص به خود نیاز دارد.

همچنین شما باید مطمئن شوید مکانی که دوربین امنیتی را تنظیم می‌کنید، دارای دریافت کافی تلفن همراه برای ارسال و دریافت داده‌ها از طریق 4G است.

با این حال اگر بتوانید این روش را برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته اجرا نمایید، یک دوربین امنیتی بسیار قابل اطمینان خواهید داشت که بدون اتصالات دیگر فیلم را به صورت یکپارچه ضبط و ارائه می‌کند. این دوربین‌ها کارایی‌های بسیار گسترده‌ای دارند.

این دوربین‌ها یک گزینه عالی برای نظارت روی سیستم کابین‌ها، قایق‌ها، RVها، سایت‌های ساخت و ساز و هر مکان دیگری که نیاز به نظارت سریع و بدون دردسر کابل‌ها و شبکه‌های اختصاصی دارد، هستند.

از فضای ذخیره سازی محلی استفاده کنید

اگر هیچ کدام از موارد بالا برای شما کار نکرد، می‌توانید یک دوربین امنیتی با حافظه داخلی انتخاب کنید. به‌طور مثال برخی دوربین‌ها دارای اسلات microSD هستند که می‌توانند اطلاعات را در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته ضبط کنند. با استفاده از این گزینه می‌توانید کارت MicroSD را از دوربین خود خارج کرده و فیلم را روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود مشاهده کنید.

این روش گزینه ایده آلی برای دسترسی به فیلم‌ها نیست، اما می‌تواند به عنوان یک گزینه پشتیبان عالی عمل کند. در این روش دیگر نیازی به انتقال تصویر دوربین مدار بسته ندارید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

از طریق کارت خوان های حافظه

کارت‌خوان‌های کارت حافظه معمولاً سریع‌ترین راه برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته از دوربین به رایانه هستند، به‌خصوص اگر تعداد زیادی عکس برای دانلود داشته باشید. کارت‌های حافظه بسته به نوع یا مدل دوربین، در اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند و ممکن است که اتصالات متفاوتی هم داشته باشند. بسیاری از کارت‌خوان‌ها اکنون دارای اسلات‌های متنوعی هستند که در صورت داشتن چندین دوربین، گزینه خوبی خواهند بود.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی کابل فلت لپ تاپ

اغلب کارت‌خوان‌های کارت حافظه به درگاه USB رایانه متصل می‌شوند. برخی از رایانه‌ها، چاپگرهای خانگی در فروشگاه‌های دارای اسلات کارت حافظه هستند که مستقیماً از دوربین شما کارت می‌پذیرند. چاپگرها، این امکان را به شما می‌دهند تا تصاویر خود را بدون نیاز به بارگیری در رایانه مشاهده و چاپ کنید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته


انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون اینترنت

برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته روش‌های گوناگونی وجود دارد. به طور مثال می‌توانید از از تکنولوژی وایرلس برای انتقال تصویر دوربین مداربسته استفاده کنید. البته این روش محدودیت‌هایی دارد؛ مثلاً تا شعاع 100 متر می‌توانید انتقال تصویر دوربین مداربسته را انجام دهید. برای انتقال تصویر دوربین مداربسته از روش استفاده از کابل باید دوربین مداربسته‌ای که از آن استفاده می‌کنید؛ از نوع IP باشد.


انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی گوشی

 • در مرحله اول انتقال تصویر دوربین مدار بسته نیاز است که یک مودم به هر دو دستگاه وصل باشد.
 • پس از نصب نرم افزار برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته از طریق کابل HDMI یا DGA، امکان اتصال دستگاه DVR می‌توانیم تصاویر را به نمایش در بیاوریم.
 • در قسمت DVR آدرس آی پی، HTTP Port ،Client port ،Default Gateway ،Subnet Mask را وارد نمایید.
 • در این مرحله مودم را باید تنظیم کنید؛ برای تنظیم مودم در صفحه مرورگر وب آدرس IP مودم را وارد کنید.
 • یوزنیم و همچنین پسورد را بنویسید.
 • در بخش Virtual Circuit از بین PVC0 تا PVC7 گزینه انتخابی خود را تغییر دهید.
 • حالا با متصل کردن تلفن همراه خود به وای فای می توانید به تصاویر و فیلم‌های دوربین مداربسته دسترسی داشته باشید و انتقال تصویر دوربین مدار بسته را انجام دهید

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

دانلود نرم افزار دوربین مداربسته

نرم‌افزارهایی که برای انتقال تصویر دوربین مداربسته هستند؛ شامل موارد زیر می‌شود:

 • نرم افزار XMeye
 • نرم افزار آلباترون
 • نرم افزار IP Pro
 • نرم افزار gDMSS Lite
 • نرم افزار TMeye

بیشتر بخوانید: روش فلش گوشی هواوی

برای شروع وارد منوی NETWORK شوید و سپس روی Cloud کلیک کنید. صفحه باز شده برای شما سه کد QR نمایش خواهد داد. به ترتیب از سمت چپ، کد اول متعلق به آیفون، کد دوم برای اندروید و کد سوم متعلق به سریال دستگاه ضبط کننده DVR است. برای نصب برنامه روی گوشی خود باید یک بارکد خوان داشته باشید. آن را اسکن کرده و با توجه به سیستمی که در اختیار دارید، نرم افزار مربوط به آن را دریافت کنید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

نصب و راه اندازی برنامه بر روی گوشی

 • پس از آن که برنامه را برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته نصب کردید؛ نرم افزار را باز کنید.
 • از گزینه LoginFree وارد Main Menu شوید و سپس Device manager را انتخاب کنید. در قسمت پایینی صفحه گزینه Add Device را انتخاب کنید.
 • در قسمت Alias یک نام به دلخواه انتخاب کنید. قسمت Link Mode را روی P2P قرار می‌دهیم.
 • در قسمت DVR و Cloud ID بارکدی که در کنار دو QR CODE را اسکن کنید؛ آن را روی بارکد S/N در DVR قرار دهید سپس Cloud ID به صورت خودکار پر می‌شود.
 • در User ID باید یوزرنیم DVR را وارد نمایید.
 • در بخش password باید پسورد DVR را وارد کنید.
 • در گزینه Max Channel می‌بایست تعداد دوربین‌های که DVR ساپورت می‌شود را بنویسیم.
 • فرم Stream Type را بر روی گزینه Sub قرار دهید سپس بر روی (+) برای ثبت شدن اطلاعات کلیک کنید.

پس از تکمیل کردن این موارد به منوی اصلی بروید و سپس Real time monitoring ، نامی که به عنوان User name  انتخاب کردید را می‌بینید. شما از این به بعد می‌توانید به راحتی تصاویر و فیلم‌های موجود در دوربین مداربسته خود در اختیار داشته باشید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته


بهترین دوربین‌های امنیتی خانگی سال 2022

 • SimpliCam – بهترین دوربین امنیتی از نظر کلی
 • Lorex – ساده‌ترین دوربین امنیتی برای استفاده
 • Ring- بهترین نصب DIY
 • ADT – بهترین سیستم امنیتی کامل با دوربین
 • Wyze Cam – مقرون به‌صرفه‌ترین دوربین‌های امنیتی
 • Nest – بهترین دوربین‌های Google Home
 • Arlo – دارای بهترین وضوح ویدیو
 • Blink Camera – بهترین دوربین کامپکت
 • Swann SWDVK-445802V – دارای بهترین سیستم ذخیره‌سازی ویدئوی محلی
 • دوربین eufy 2K – ارائه بهترین ادغام برای هوم کیت اپل
 • Zmodo – یکی از بهترین‌ها
 • دوربین هوشمند Ecobee – بهترین دوربین با سیستم تشخیص اشخاص

انتقال تصویر دوربین مدار بسته


وضوح دوربین امنیتی

رزولوشن دوربین امنیتی IP، همان تعداد کل پیکسل‌های تشکیل دهنده یک تصویر است که با عرض و ارتفاع تصویر اندازه گیری می‌شود. رایج‌ترین رزولوشن دوربین‌های امنیتی خانگی در بازار شامل 2MP (1080p)، 4MP (1440p)، 5MP 1920p و 8MP 4K/2160p هستند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین نرم افزار انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل


رزولوشن دوربین امنیتی آنالوگ

در مقایسه با وضوح دوربین‌های امنیتی IP، وضوح دوربین‌های امنیتی آنالوگ با تعداد خطوط افقی و عمودی تلویزیون (TVL) نمایش داده شده در یک تصویر متفاوت است. فناوری ویدئویی جدیدی به نام آنالوگ با وضوح بالا برای دوربین‌های امنیتی آنالوگ به کار گرفته شده و امکان تولید فیلم‌هایی با وضوح بالا 720p و 1080p را هم فراهم می‌کند.

در مقایسه با رزولوشن دوربین امنیتی IP، امنیت آنالوگ برای شما بسیار پایین است. چرا که نمی‌توانید پلاک‌ها را بخوانید یا چهره‌های متجاوزان را شناسایی کنید. بهتر است دوربین‌های IP با کیفیت تصویر واضح‌تر را برای خانه و محل کار خود خریداری کنید. این دوربین‌های مداربسته قیمتی مقرون به صرفه با وضوحی بالایی را ارائه می‌دهند.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته


چگونه دوربین امنیتی را انتخاب کنیم؟

الزامات دوربین‌های امنیتی خانگی و تجاری متفاوت است. از جمله می‌توانیم به قابلیت‌های ضبط، استفاده از محیط‌زیست و هزینه اشاره کنیم. به‌طور کلی مصرف کننده معمولی به یک سمت از خواسته‌ها و نیازها در دوربین‌های مداربسته می‌رود و مراکز تجاری یا شرکت‌ها نکات قابل توجه مخصوص به خود را در هنگام خرید دارند.

بیشتر بخوانید: بهترین دوربین مدار بسته در سال ۲۰۲۲


دوربین امنیتی را کجا قرار دهیم؟

بهتر است دوربین‌های امنیتی بیرون از ساختمان را در نقاط ورودی خانه خود قرار دهید. از جمله این موقعیت‌ها می‌توانیم به درب جلو یا پشت اشاره کنیم. مطمئن شوید که دوربین امنیتی را در معرض دید قرار دهید تا مجرمین با دیدن آن اقدام به کار غیر قانونی نکنند.


به چه وضوح دوربین امنیتی نیاز دارید؟

در هنگام خرید یک دوربین مداربسته، باید به نکاتی مثل دید در شب عالی، هشدارهای تشخیص شخص/خودرو و ادغام خانه هوشمند و چگونگی انتقال تصاویر و فیلم‌ها توجه کنید. با طراحی ضد آب IP66 و دید در شب واضح، دوربین‌های امنیتی با کیفیت بالا می‌توانند تقریباً در هر صحنه‌ای قرار گرفته و در برابر باران عملکرد خوبی را ارائه کنند.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

ویژگی‌های کلیدی که نیاز است؛ زمانی که دوربین مداربسته‌ای که خریداری می‌کنید؛ توجه کنید؛ شامل موارد زیر می‌شود:

 • وضوح بالا
 • دید در شب
 • تشخیص شخص/ خودرو
 • زاویه دید وسیع
 • IP66 ضد آب
 • هشدار حرکت فوری
 • پیکربندی آسان PoE
 • انتقال تصویر دوربین مدار بسته
 • ادغام خانه هوشمند
 • باتری

بیشتر بخوانید: علائم خرابی هارد لپ تاپ و نحوه آگاهی از آن‌ها

دید در شب

همه دوربین‌های Wi-Fi در فضای باز باید قابلیت دید در شب را داشته باشند. برخی از آنها حتی دید در شب را رنگی ارائه می‌دهند که ممکن است کمی جزئیات را اضافه کند.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

باتری

باتری های قابل شارژ دارای طول عمر محدودی هستند؛ بنابراین ممکن است لازم باشد آنها را تعویض کنید. بسیاری از دوربین‌های Wi-Fi در فضای باز همچنان به برق نیاز دارند و قرار دادن دوربین ها در نزدیکی پریز می تواند کار سختی باشد.

هشدارها

یک دوربین امنیتی خوب در فضای باز هر زمان که گوشی هوشمند یا تبلت شما حرکتی را تشخیص دهد؛ هشدار می‌دهد. هشدارها هر چه سریع‌تر باشند؛ بهتر هستند اما سرعت آنها اغلب بیشتر به شبکه‌ای که به آن متصل هستید بستگی دارد تا خود دوربین.

فضای ذخیره سازی

فضای ذخیره‌سازی ابری این روزها قابلیتی عادی است. برخی از دوربین‌ها ضبط‌ها را به صورت محلی روی کارت microSD یا یک هارد دیسک متصل ذخیره می‌کنند؛ اما اگر کسی دوربین را بدزدد یا برق را از دست بدهید؛ شما تقریباً تمام داده را از دست می‌دهید.

بیشتر بخوانید: انواع سوئیچ دوربین مدار بسته + کاربرد آن ها

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

وضوح بالا

اکثر دوربین‌های فضای باز ویدئوهای 1080p یا 2K را پخش و ضبط می‌کنند.

ادغام خانه هوشمند

اکثر دوربین‌های فضای باز نوعی ادغام خانه هوشمند را ارائه می‌دهند؛ مثل پشتیبانی از Amazon Alexa، Apple HomeKit، Google Assistant، IFTTT (If This then That)، Samsung SmartThings و غیره.

بیشتر بخوانید: از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده است؟

از چندین دوربین امنیتی با وضوح بالا برای پوشش مناطق بزرگ استفاده کنید

برای تعیین اینکه به کدام رزولوشن دوربین امنیتی نیاز دارید؛ منطقه‌ای را که می‌خواهید با آن دوربین پوشش دهید؛ را در نظر بگیرید. به طور مثال برای یک منطقه بزرگ نیاز به دوربین مداربسته‌ای دارید که بتواند تمام منطقه را پوشش بدهد یا باید چندین دوربین امنیتی خریداری کنید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

دوربین‌های امنیتی با وضوح بالا را از طریق شبکه پایدار اجرا کنید

یکی دیگر از عواملی که هنگام در نظر گرفتن چند مگاپیکسل برای خرید دوربین‌های امنیتی نیاز دارید، وضعیت شبکه است. دوربین‌های IP با وضوح بالاتر به پهنای باند بیشتری در هنگام انتقال تصاویر و فیلم‌های با کیفیت بالا نیاز دارند. بنابراین، اگر شبکه شما به اندازه کافی سریع و پایدار نیست.

دوربین‌های امنیتی ممکن است ویدئوها را با وضوح پایین‌تر ارائه دهند و در تشخیص مواردی که نیاز دارید با مشکل روبه‌رو شوید. همچنین ممکن است در انتقال تصویر دوربین مدار بسته هم اختلال ایجاد شود.

از آن‌جایی که دیگران ممکن است دوربین‌های نظارتی را در مکان‌های مختلف نصب کنند، شما می‌توانید قبل از خرید، عملکرد دوربین‌های امنیتی با وضوح متفاوت را در شرایط و صحنه‌های مختلف مانند باران، داخل و خارج از منزل و غیره بررسی کنید.

فضای ذخیره سازی کافی برای دوربین‌های امنیتی IP با وضوح بالا داشته باشید

رزولوشن دوربین امنیتی بالاتر کیفیت تصویر بهتری هم دارد و در نتیجه به ظرفیت ذخیره سازی بیشتری نیز نیاز دارید. بهتر است از چندین گزینه ذخیره‌سازی برای ذخیره فیلم‌های ویدئویی و پشتیبان‌گیری منظم از آنها استفاده کنید. اگر به طور کلی فضای ذخیره سازی کافی را در اختیار ندارید؛ می‌توانید دوربین‌های امنیتی با فرمت‌های فشرده‌سازی پیشرفته را انتخاب کنید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته


عواملی که در کیفیت تصویر تأثیر می‌گذارند

 • فاصله کانونی: فاصله کانونی لنز تعیین می‌کند که زاویه دید یک دوربین امنیتی با وضوح بالا چقدر گسترده خواهد بود. هر چه فاصله کانونی دوربین امنیتی شما بیشتر باشد؛ میدان دید وسیع‌تری خواهید داشت. اما باید توجه کرد فاصله‌های طولانی ما جزئیات کم‌تری را در اختیار داریم.
 • اندازه سنسور: با استفاده از دوربین‌های مداربسته با سنسور تصویر کوچک‌تر جزئیات بیشتری را در تصاویر به دست می‌آورید.
 • نرخ فریم: با ضبط فیلم دوربین امنیتی خود با نرخ فریم بالاتر، ویدئویی روان‌تر و بدون هیچ تصویر تاری دریافت خواهید کرد. در این صورت احتمال اینکه بتوانید چهره یا پلاک متجاوزان را تشخیص دهید؛ بیشتر می‌شود.
 • مانیتورها: وضوح دوربین امنیتی نیز می‌تواند تحت تأثیر صفحه‌ای که به آن نگاه می‌کنید؛ قرار بگیرد.
 • نقاط نصب: به طور مثال اگر مستقیماً دوربین‌های امنیتی را با وضوح بالا در مقابل خورشید یا هر منبع نوری قرار بدهید؛ تصاویری را بدون جزئیات دریافت خواهید کرد. پس در هنگام نصب به مسائل این چنینی توجه کنید.

بیشتر بخوانید: آپدیت بایوس مادربرد ایسوس با شیوه‌های جالب

چرا وضوح دوربین امنیتی کمتر از گوشی‌های هوشمند است؟

زمان کار و ذخیره سازی دو عامل مهم برای این وضوح پایین هستند. دوربین‌های مداربسته در بیشتر موارد فعال هستند و مدام فیلم برداری می‌کنند. در حالی که شما فقط از تلفن یا دوربین برای عکس‌برداری و فیلم‌برداری در مواقع ضروری استفاده می‌کنید، دوربین‌های نظارتی می‌توانند مقدار زیادی فیلم ویدئویی در طول روز بگیرند و به فضای ذخیره‌سازی زیادی نیاز دارد.

هرچه رزولوشن بالاتر باشد؛ فضای ذخیره سازی بزرگ‌تری یک دوربین امنیتی نیاز دارد. به همین دلیل اکثر کاربران وضوح متوسط را برای دوربین‌های مداربسته خود کافی می‌دانند.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته


سخن آخر

راه‌های زیادی برای انتقال تصویر دوربین مداربسته وجود دارد؛ ولی باید گفت که هر فناوری برای هر موقعیتی مناسب نیست. پس قبل از تصمیم گیری درباره چگونگی انتقال تصویر دوربین مداربسته باید محدود سیستم را در نظر بگیرید؛ تعیین کنید از چند دوربین استفاده می‌کنید و فاصله آن‌ها به روتر وای فای چقدر است.

استفاده از یک سری برنامه‌های مناسب این کار هم کار شما را راحت‌تر خواهد کرد، اما باید دانش استفاده از آن‌ها را هم داشته باشید. کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند هم برای این منظور می‌توانند انتخابی درست باشند و امروزه خیلی از افراد هم از آن استفاده می‌کنند.

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. به نظر شما چه راهکاری برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته می‌تواند بهترین گزینه باشد؟ در بخش کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

دوربین امنیتی را کجا قرار دهیم؟

بهتر است دوربین‌های امنیتی بیرون از ساختمان را در نقاط ورودی خانه خود قرار دهید. از جمله این موقعیت‌ها می‌توانیم به درب جلو یا پشت اشاره کنیم. مطمئن شوید که دوربین امنیتی را در معرض دید قرار دهید تا مجرمین با دیدن آن اقدام به کار غیر قانونی نکنند.

چگونه دوربین امنیتی را انتخاب کنیم؟

الزامات دوربین‌های امنیتی خانگی و تجاری متفاوت است. از جمله می‌توانیم به قابلیت‌های ضبط، استفاده از محیط‌زیست و هزینه اشاره کنیم.

انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی گوشی چگونه است؟

در این مقاله روش های انتقال تصویر دوربین مداربسته به گوشی را به شما آموزش می دهیم.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.