• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

تمام باتری های قابل شارژ قابل مصرف هستند و طول عمر محدودی دارند. در نهایت ظرفیت و عملکرد آنها کاهش می یابد به طوری که نیاز به تعویض دارند. آیفون از باتری هایی با یون لیتیوم داخلی و با کیفیت بالا استفاده می کند. آنها به طور دقیق طراحی، آزمایش و تولید شده اند تا با استانداردهای کیفیت و عملکرد اپل مطابقت داشته باشند. این باتری‌های اصلی اپل نیز دارای گواهی ایمنی هستند.

اما سوال کاربران اینجاست که از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده است؟

شاید به تازگی آیفون جدید خود را دریافت کرده باشید، یا مدتی است که صاحب آن بوده اید.  ممکن است آیفون خود را دست دوم خریده و می خواهید مطمئن شوید که باتری این تلفن تعویض شده است یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را دراین راستا راهنمایی کنیم.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده


فهرست مطالب

هر آنچه باید در مورد باتری آیفون بدانید

در گوشی های اپل، منصفانه است که بگوییم باتری کمی پیچیده است. بر خلاف برخی از رقبای خود، غیر قابل جابجایی است. بنابراین باید اعتماد داشته باشید که آنچه دریافت می کنید واقعا خوب است. هنگام خرید یک آیفون بازسازی شده، باتری خوب با ظاهر براق می تواند مهم باشد.

در این راهنما، ما به برخی از سوالات متداول در مورد باتری‌های آیفون، از درک سطوح ظرفیت خوب تا عملکرد معمول باتری آیفون در مدل‌های مختلف، پاسخ خواهیم داد.

تمام موارد ذکر شده در این مقاله برای تمامی مدل های فعلی و اخیر گوشی های هوشمند اپل قابل اجرا است. در صورت لزوم، به نحوه عملکرد مدل‌های مختلف در مورد باتری‌هایشان اشاره کرده‌ایم.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده


آشنایی با ظرفیت باتری آیفون

با انتشار iOS 11.3 در سال 2018، اپل ویژگی جدیدی را معرفی کرد که می تواند چیزهای زیادی در مورد ظرفیت و عملکرد باتری به شما بگوید: سلامت باتری در مقیاس 0٪ تا 100٪ این مورد دقیقاً نشان می‌دهد که آیفون شما چقدر باید بین چرخه‌های شارژ دوام بیاورد.

حداکثر ظرفیت باتری تلفن شما به مرور زمان کاهش می یابد. آیفون‌های جدید معمولاً با ظرفیت 100 درصد عرضه می‌شوند. اما چرخه‌های شارژ و آسیب‌های احتمالی (مانند قرار گرفتن تلفن در معرض دمای شدید) ظرفیت را کاهش می‌دهند. همانطور که سلامت باتری شما کاهش می یابد، توانایی آن برای ارائه حداکثر عملکرد نیز کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید: هات اسپات آیفون + نحوه حل مشکلات آن

اهمیت سرویس توسط تکنسین های آموزش دیده با استفاده از باتری های اصلی اپل

برای اکثر مشتریان، مراجعه به یک تعمیرکار حرفه ای با تکنسین های معتبر که از قطعات اصلی اپل استفاده می کنند، مطمئن ترین راه برای تعمیر است. این ارائه دهندگان شامل ارائه دهندگان خدمات مجاز و ارائه دهندگان تعمیرات مستقل هستند که به قطعات اصلی اپل دسترسی دارند.

بسته به موقعیت مکانی خود، می توانید باتری آیفون خود را (با گارانتی یا خارج از گارانتی) با مراجعه به فروشگاه اپل یا ارائه دهنده خدمات مجاز اپل، یا با ارسال آیفون خود به مرکز تعمیرات اپل، تعویض کنید. ارائه دهندگان تعمیرات مستقل همچنین قطعات اصلی را توسط تکنسین های آموزش دیده برای تعویض باتری های بدون گارانتی ارائه می دهند.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده


 

 

 

آشنایی با باتری گوشی های آیفون

باتری های لیتیوم یون اجزای حساسی هستند و باید با احتیاط سرویس شوند. برای جلوگیری از آسیبی که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد، آتش سوزی یا جراحت شود، فقط یک تکنسین آموزش دیده باید باتری آیفون را تعویض کند. تعمیرات انجام شده توسط افراد آموزش ندیده با استفاده از قطعات غیر اصل ممکن است بر ایمنی دستگاه تأثیر بگذارد یا باعث عملکرد نامناسب شود.

بیشتر بخوانید: بهینه سازی باتری گوشی آیفون با چند راهکار ساده

چه میزان ظرفیت باتری آیفون در شرایط بهینه در نظر گرفته می شود؟

ممکن است فکر کنید که از آنجایی که حداکثر ظرفیت آیفون شما از 100٪ شروع می شود، تنها شرایطی است که می توان بهینه در نظر گرفت. با این حال، این کاملاً درست نیست. اپل هر آیفونی با ظرفیت باتری 80 درصد یا بالاتر را در شرایط مطلوب می داند.

در واقع، اپل به قدری در مورد سلامت باتری مطمئن است که ضمانت یک ساله آن هر باتری با ظرفیت 80٪ یا بیشتر را پوشش می دهد. دیدن آیفون هایی که پس از یک سال هنوز ظرفیت باتری 95 درصد یا بالاتر دارند، غیرعادی نیست.

اپل باتری های خود را با ظرفیت مازاد تولید می کند، به این معنی که در واقع از تمام توان عملیاتی بالقوه خود استفاده نمی کند. زمانی که وضعیت سلامت باتری آن 100٪ یا حتی زمانی که 80 درصد باشد، تلفن شما همچنان در شرایط بهینه کار می کند.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده


مشکلات استفاده از باتری غیر اصلی

علاوه بر این، اگر یک ارائه دهنده خدمات از قطعات باتری غیراصلی استفاده می کند، باتری جایگزین ممکن است:

  • طراحی یا تولید ضعیفی دارد
  • باتری استفاده شده قبلی
  • یک باتری آسیب دیده
  • باتری نادرست برای مدل آیفون شما

بیشتر بخوانید: روش برگرداندن پیام های واتس اپ در اندروید و آیفون

هر یک از موارد فوق می تواند منجر به ظرفیت ناکافی باتری، تناسب نامناسب یا مشکلات عملکرد شود. استفاده از باتری های غیراصلی نیز ممکن است منجر به رفتار غیرمنتظره پس از نصب، به روز رسانی نرم افزار دستگاه یا در حین شارژ شود. استفاده از باتری های غیراصلی نیز ممکن است منجر به مشکلات ایمنی شود.

باتری‌های اصلی برای کار با iOS طراحی شده‌اند تا عملکرد درستی از جمله گزارش میزان شارژ و سلامت باتری داشته باشند. بنابراین، باتری‌های غیراصلی یا تعمیر شده توانایی دریافت اطلاعات سلامت باتری را ندارند.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده

ارائه دهندگان تعمیرات مستقل به قطعات، ابزار، آموزش، راهنمای خدمات، عیب یابی و منابع اصلی اپل دسترسی دارند. تعمیرات توسط ارائه دهندگان تعمیرات مستقل، تحت پوشش ضمانت اپل یا برنامه های AppleCare نیستند. اما ممکن است تحت پوشش ضمانت تعمیر خود ارائه دهنده قرار گیرند.

Self Service Repair دسترسی به قطعات، ابزار و دفترچه راهنمای تعمیرات اصلی اپل را فراهم می‌کند تا مشتریانی که با پیچیدگی‌های تعمیر دستگاه‌های الکترونیکی آشنا هستند، بتوانند تعمیرات بدون گارانتی خود را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: تست سلامت باتری گوشی – بررسی ۴ روش مختلف


آشنایی با سابقه خدمات اپل

با iOS 15.2 و نسخه‌های جدید و مدل‌های iPhone XR، iPhone XS و نسخه‌های جدیدتر آن از جمله iPhone SE (نسل دوم و سوم) می‌توانید برای اطلاع از تاریخچه قطعات و خدمات آیفون خود به Settings > General > About بروید. همچنین می توان به پاسخ این سوال که از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده رسید.

اگر تعویض با استفاده از قطعات و فرآیندهای اصلی Apple انجام شده باشد، “Genuine Apple Part” در کنار باتری ظاهر می شود. اگر آیفون شما تعمیر نشده است، این بخش ظاهر نمی شود.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده


اگر نصب باتری ناقص باشد چه اتفاقی می افتد

اگر نصب باتری ناقص باشد یا باتری، پیام قسمت ناشناخته ظاهر می شود:

  • با باتری غیر اصل تعویض شد
  • قبلاً در آیفون دیگری استفاده یا نصب شده بود
  • مطابق انتظار عمل نمی کند

بیشتر بخوانید: چگونه فیلم های یوتیوب را در گالری ذخیره کنیم (اندروید+آیفون)

ممکن است پیام دیگری ظاهر شود که می‌گوید «اپل اطلاعات دستگاه را برای این آیفون به‌روزرسانی کرده است». این بدان معناست که اپل اطلاعات دستگاه نگهداری شده برای این آیفون را برای نیازهای خدمات، تجزیه و تحلیل ایمنی و بهبود محصولات آینده به روز کرده است. این پیام‌ها بر توانایی شما در استفاده از آیفون یا باتری تأثیری ندارند.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده


چگونه سلامت باتری آیفون خود را بررسی کنیم؟

بر اساس یک نظرسنجی در سال 2019، حداقل یک سوم مردم زمانی که عمر باتری کاهش می‌یابد، یک گوشی جدید میخرند. خرابی باتری به معنای ساعات استفاده کمتر بین شارژ است.

همچنین می تواند باعث مشکلات دیگری مانند عملکرد ناسازگار، پیام های هشدار و غیره شود. بنابراین، وقتی گوشی شما خراب شد، برای خرید گوشی جدید عجله نکنید. گاهی اوقات، تعویض باتری کافی است تا دستگاه شما مانند نو راه اندازی شود.

سریع‌ترین راه برای فهمیدن زمان تعویض باتری آیفون، بررسی Settings > Battery > Battery Health است. این ویژگی از iOS 11.3 پس از اینکه اپل به دلیل کند کردن مخفیانه آیفون های قدیمی که باعث خاموش شدن غیرمنتظره به دلیل خرابی باتری ها می شد، مورد انتقاد قرار گرفت، در دسترس بوده است.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده


تشخیص سلامت باتری با صفحه نمایشگر

صفحه نمایش سلامت باتری شامل دو نشانگر است: حداکثر ظرفیت و حداکثر عملکرد. حداکثر ظرفیت اندازه گیری ظرفیت باتری آیفون نسبت به زمانی است که گوشی تازه خریداری شده بود. در یک گوشی کاملاً جدید، این مورد باید 100٪ باشد. اما اگر آیفون مدت زیادی پس از خروج از کارخانه فعال شود، ظرفیت باتری ممکن است کمتر از 100٪ باشد.

باتری های لیتیوم یونی از نظر شیمیایی پیر می شوند حتی اگر هنوز استفاده نشده باشند. اپل ادعا می کند که یک باتری معمولی می تواند تا 80 درصد ظرفیت اولیه را در شرایط عادی حفظ کند. بنابراین، زمانی که این میزان کمتر از 80 درصد است، ممکن است شوکه شوید! اما به این معنی نیست که باید فوراً گوشی را تعویض کنید.

قابلیت Peak Performance به شما می گوید که آیا باتری شما می تواند حداکثر عملکرد معمولی را پشتیبانی کند یا خیر. هنگامی که این پیام را می بینید: “آیفون یک خاموش شدن غیرمنتظره را تجربه کرده است زیرا باتری قادر به ارائه حداکثر توان لازم نیست …”، این نشانه واضحی است که عمر باتری شما به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در این مرحله، ممکن است به فکر تعویض باتری باشید.

بیشتر بخوانید: فرق فعال بودن یا فعال نبودن گوشی آیفون در چیست؟ (Active & Not Active)

اگر در این پیام آمده است: “سلامت باتری شما به میزان قابل توجهی کاهش یافته است…”، حتی اگر هنوز از آن استفاده می کنید، احتمالاً با مشکلات عملکردی قابل توجهی مواجه هستید و اکیداً توصیه می شود که باتری را جایگزین کنید.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده


نشانه هایی که نشان می دهد آیفون شما به باتری جدید نیاز دارد

جدای از آن دو نشانگر زیر سلامت باتری، علائم واقعی وجود دارد که به شما می گوید زمان تعویض باتری فرا رسیده است. ممکن است ظرفیت باتری کم را مشاهده کنید، اما هیچ پیام هشداری در مورد اوج عملکرد وجود ندارد. همه چیز طبق معمول کار می کند تا زمانی که چند دور Street Racer را بازی کنید.

سپس ناگهان صفحه نمایش تلفن خاموش می شود. خاموش شدن غیرمنتظره معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که باتری کم است و ظرفیت باتری تا حد معینی کاهش می‌یابد.

راه اندازی برنامه یا راه اندازی مجدد بیشتر طول می کشد. صفحه نمایش در حال لکنت است یا گهگاهی هنگام اسکرول دچار مشکل می شود. همچنین ممکن است آیفون شما بدون هیچ دلیلی داغ است. شما از آن در زیر نور خورشید یا بازی‌های بی‌نظیر استفاده نمی‌کنید، اما تلفن بیش از حد گرم می‌شود که یکی دیگر از نشانه‌های بد بودن باتری است.

رایج ترین علامت این است که باتری به سختی می تواند چند ساعت دوام بیاورد. در شرایط سخت، تلفن شما فقط زمانی کار می کند که به برق وصل باشد.

بیشتر بخوانید: ویژگی های iOS 17 + همه‌چیز درباره یiOS 17

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده

چگونه باتری آیفون خود را تعویض کنیم؟

فرض کنید آیفون شما تحت پوشش گارانتی (یک ساله) یا Apple Care+ نیست. در این صورت اپل 49 دلار برای تعویض باتری آیفون 8 پلاس و مدل های قبلی و 69 دلار برای آیفون X و مدل های جدیدتر از جمله سری آیفون 12 هزینه می گیرد. می توانید تلفن را ارسال کنید یا آن را برای تعمیر ببرید که در برخی موارد چند روز یا حتی بیشتر طول می کشد.

یک باتری معمولی چقدر می تواند دوام بیاورد؟

اگر به خوبی از گوشی خود مراقبت کنید، باتری جدید دو تا پنج سال دیگر به شما فرصت می دهد. عملکرد و طول عمر باتری عمدتاً به چرخه شارژ، عمق تخلیه (DoD) و دما بستگی دارد. چرخه شارژ تعداد شارژ و دشارژهایی است که باتری می تواند تحمل کند. یک باتری متوسط آیفون معمولاً 500 چرخه شارژ کامل دارد.

با این حال، این رقم می تواند تحت تأثیر عمق دبی و دما باشد. عمق تخلیه باتری به میزان انرژی مصرف شده توسط گوشی اشاره دارد. هرچه انرژی بیشتری مصرف کنید، طول عمر باتری کمتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: آپدیت بایوس مادربرد ایسوس با شیوه‌های جالب

دما یکی دیگر از عوامل مهم در مورد عملکرد و طول عمر باتری است. باتری های لیتیوم یونی در مواجهه با گرما دچار استرس می شوند. وقتی این به طور مرتب اتفاق می افتد، طولی نمی کشد تا باتری برای همیشه ظرفیت خود را از دست بدهد.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده

اقدامات لازم برای به حداکثر رساندن عمر باتری آیفون

به طور خلاصه، تخلیه و شارژ جزئی و نگهداری مناسب می تواند مشکلات باتری را کاهش داده و عمر آن را افزایش دهد. اجازه ندهید که سطح باتری کمتر از 50 درصد شود یا منتظر بمانید تا باتری زمانی که 100 درصد انرژی مصرف شده است، شارژ شود. جلوگیری از تخلیه 0% آیفون در خانه یا محل کار آسان است.

با این حال، هنگامی که شما در خارج از منزل هستید، پیدا کردن پریز برق دشوار است. همراه داشتن پاوربانک نه تنها ایده خوبی برای اضافه کردن ساعات اضافی بین شارژهای روزانه است، بلکه ابزاری عالی برای افزایش عمر باتری آیفون است.

بیشتر بخوانید: احیای باتری موبایل با چند شیوه ساده

چگونه عمر و کارایی باتری آیفون خود را افزایش دهیم؟

اپل تلاش کرده است تا عمر باتری گوشی های خود را از طریق چیزی به نام عملکرد throttling یا مدیریت عملکرد افزایش دهد که چند سال پیش باعث بحث و جدل شد.

مدیریت عملکرد، عملکرد تلفن شما را از طرف شما کاهش می دهد تا آیفون را روشن نگه دارد و باتری را ذخیره کند. شما می توانید آن را به صورت دستی خاموش کنید، اما باتری آیفون شما در صورت انجام این کار خیلی سریع تمام می شود؛ زیرا آیفون نزدیک به محدودیت های خود کار می کند.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده

در عوض، انجام این چند مرحله ساده که می تواند عمر باتری گوشی شما را افزایش دهد. درهر ارتقای نرم افزار اپل، دارای ویژگی های جدیدی برای حفظ و افزایش عمر باتری است. سعی کنید گوشی خود را در دمای متوسط ​​بین 16 تا 22 درجه سانتیگراد نگه دارید.

هر دمای بالاتر ممکن است به باتری لیتیومی شما آسیب برساند. هنگام شارژ از گرمای بیش از حد خودداری کنید. برخی از قاب‌ها یا سطوح می‌توانند باعث گرم شدن گوشی شما شوند که می‌تواند به باتری آسیب برساند. هنگام شارژ آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خنک می ماند.

بررسی روشنایی صفحه برای افزایش عمر باتری

گوشی خود را نیمه شارژ نگه دارید. خالی کردن کامل باتری می تواند باعث تخلیه عمیق آن شود که باعث آسیب قابل توجهی می شود. تخلیه باتری پر می تواند همین اثر را بر روی گوشی شما داشته و عمر آن را کم کند.

روشنایی خودکار را روشن کنید. روشن ترین تنظیمات صفحه نمایش باعث می شود باتری شما به سرعت تخلیه شود، که شما را مجبور می کند چرخه های شارژ را به سرعت طی کنید و سلامت باتری را از دست بدهید. همچنین فعالیت پس‌زمینه خود را در Settings > General > Background Refresh بررسی کنید تا برنامه های زمینه که موجب تضعیف باتری گوشی آیفون شما می شوند، به حالت خواب یا بسته باشند.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده

هزینه تعویض باتری اپل

در پایان سال 2017 اپل اعتراف کرد که به عمد سرعت آیفون‌ها را کاهش می‌دهد تا عمر باتری را کاهش دهد. پس از اعتراض‌ها نسبت به این افشاگری، این شرکت پیشنهاد داد باتری‌ها را با هزینه‌ای کاهش‌یافته جایگزین کند.

بیشتر بخوانید: عوض کردن پسورد وای فای به طرق ساده

با این حال، برخی از مدل‌های آیفون 6 اس در واقع تحت پوشش برنامه‌ای در سال 2016 هستند که اپل در پاسخ به مشکل خاموش شدن آن آغاز کرد. پس از Batterygate، اپل به دلیل عدم شفافیت بیشتر در مورد استراتژی کاهش سرعت آیفون خود عذرخواهی کرد و پیشنهاد تعویض باتری های قدیمی را با هزینه اندک داد. این امر مانع از شکایت های دسته جمعی علیه اپل نشده است.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده


چرا اپل سرعت آیفون ها را کاهش می دهد؟

این کاهش عمدی آیفون های قدیمی (به ویژه آیفون 6 و 6 اس) با iOS 10.2.1 آغاز شد که در 23 ژانویه 2017 منتشر شد و به صورت پویا حداکثر عملکرد برخی از اجزای سیستم را مدیریت می کند تا موارد خاموش شدن تصادفی باتری در گوشی های قدیمی تر را کاهش دهد.

اپل از این اقدام دفاع کرد و گفت: «ما هرگز و هرگز کاری انجام نداده‌ایم که عمداً عمر هر محصول اپل را کوتاه کند، یا تجربه کاربری را برای ارتقای مشتریان کاهش دهد.» و به این هدف آنها «دوام بیشتر آیفون‌ها» تاکید دارد.

بیشتر بخوانید: احیای باتری موبایل با چند شیوه ساده

چگونه باتری آیفون جدید را از اپل تهیه کنیم؟

برای دریافت راهنمایی در مورد تعویض باتری، آیفون خود را به یک ارائه دهنده خدمات مجاز اپل یا فروشگاه خرده فروشی اپل ببرید. اپل نسبت به رفتن به جاهای دیگر هشدار می دهد زیرا برخی از باتری های تقلبی و شخص ثالث “ممکن است به درستی طراحی نشده باشند و ممکن است منجر به مشکلات ایمنی شوند.

اولین قدم شما تماس با پشتیبانی اپل است. به سادگی شماره تلفن خود را ارائه دهید و پشتیبانی اپل با شما تماس خواهد گرفت (اغلب در عرض 5 دقیقه). همچنین می توانید زمانی را برای پشتیبانی اپل برنامه ریزی کنید تا در زمان مناسب با شما تماس بگیرد.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده

اپل تایید کرده است که باتری‌ها را بدون توجه به عدم موفقیت آیفون در تست تشخیصی رسمی که معمولاً برای تعیین اینکه آیا باتری‌های آیفون شارژ خود را حفظ می‌کنند یا خیر، تعویض خواهد کرد. حتی می‌توانید اطلاعات تماس خود را به اپل بدهید و زمانی که تمام جزئیات را آماده کردید با شما تماس خواهند گرفت.


سخن آخر

همانطور که می دانید باتری آیفون در نهایت توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ مناسب از دست می دهد. اگر باتری آیفون شما تا زمانی که همانند قبل دوام نمی آورد، تنها نیستید! همه باتری های قابل شارژ با گذشت زمان کارایی کمتری دارند و متاسفانه باتری آیفون شما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

همانطور که باتری قدیمی تر می شود، ممکن است به دفعات بیشتری نیاز به شارژ داشته باشد، شارژ را کمتر نگه دارد یا حتی به طور غیرمنتظره ای شروع به خاموش شدن تلفن شما کند. هنگامی که باتری آیفون شما از مرز 500 شارژ کامل عبور کرد، احتمالاً زمان تعویض آن فرا رسیده است.

در این مقاله سعی کردیم تا به سوال از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده است، پاسخ دهیم. باتری های اپل به دلیل نوع ساختاری که دارند، عمر مفید محدودی داشته و در صورتی که به درستی از آن ها استفاده نشود، به سرعت عمر باتری ها کاهش می یابد.

همچنین در این مطلب به راهکار هایی درباره افزایش عمر باتری و بررسی باتری اپل پرداختیم، تا بتوانید در هنگام خرید این گوشی از نو بودن آن اطمینان حاصل کنید. علاوه براین در صورتی که پس از استفاده از آیفون، باتری آن دچار مشکل شد؛ بهتر است برای تعویض باتری به نمایندگی های مجاز مراجعه کرده تا باتری اصلی و اورجینال برای گوشی شما استفاده کند.

از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. به نظر شما این راهکارها برای شناسایی آکبند بودن گوشی و عدم تعویض باتری آیفون کارساز هستند؟ می‌توانید از تجربیات خود برای ما گفته و در بخش کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

استفاده از باتری غیر اصل چه مشکلاتی دارد؟

استفاده از باتری های غیراصلی نیز ممکن است منجر به رفتار غیرمنتظره پس از نصب، به روز رسانی نرم افزار دستگاه یا در حین شارژ شود. استفاده از باتری های غیراصلی نیز ممکن است منجر به مشکلات ایمنی شود.

چگونه سلامت باتری آیفون خود را بررسی کنیم؟

سریع‌ترین راه برای فهمیدن زمان تعویض باتری آیفون، بررسی Settings > Battery > Battery Health است.

عمر یک باتری معمولی چقدر است؟

اگر به خوبی از گوشی خود مراقبت کنید، باتری جدید دو تا پنج سال دیگر به شما فرصت می دهد. عملکرد و طول عمر باتری عمدتاً به چرخه شارژ، عمق تخلیه (DoD) و دما بستگی دارد.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.