• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

معرفی و پیاده‌سازی دوربین‌ها روی گوشی یکی از مهم‌ترین لحظات تغییر جهان موبایل در قرن بیست و یکم بوده است. این کار منجر به ظهور شرکت‌هایی مانند اینستاگرام، اسنپ چت و تیک تاک شد و عکاسی را در دسترس‌تر کرد. امروزه بیشتر گوشی‌ها دارای دوربین‌های متعددی در عقب و جلو هستند و فضای گوشی را برای سایر فناوری‌ها محدود و هزینه ساخت را افزایش می‌دهد.

با این حال، دوربین های متعدد در یک دستگاه، کیفیت و تطبیق پذیری بهتری را ارائه می‌کنند. به‌عنوان مثال، یک دوربین منفرد که باید همه این کارها را انجام دهد، به‌خوبی دوربین های تله فوتو و اولترا واید نیست. یک دوربین تکی نیز ممکن است از شما بخواهد که به زوم دیجیتال تکیه کنید که به طور قابل توجهی کیفیت تصویر را کاهش می‌دهد‌.

اگر می‌خواهید از تلفن خود به عنوان جایگزین دوربین استفاده کنید، به دنبال دوربینی باشید که دارای چندین دوربین با زوایای دید متفاوت است. به طور ایده‌آل این دوربین‌ها شامل تله فوتو و اولترا واید هم هستند و همچنان لنز اصلی از نوع واید خواهد بود. برای دریافت کیفیت بهتر، شرکت‌های سازنده هم معمولا سراغ تعداد مگاپیکسل بالاتر می‌روند.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی


اصول تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

اکثر گوشی‌های ردمی دارای دوربین جلو 5 مگاپیکسلی و دوربین اصلی 12 الی 13 مگاپیکسلی هستند. به استثنای ردمی 4 و ردمی 5 که با دوربین جلو 16 مگاپیکسلی و دوربین اصلی 13 مگاپیکسلی روانه بازار شده‌اند. ردمی مدل‌ها و ویژگی‌های قدرتمند زیادی ارائه کرده ‌است.

با این حال، فیدبک‌های مربوط به سری ردمی در مورد وضوح، کیفیت تصویر و وضوح اپتیکال همیشه چندان مثبت نیست و ممکن است به دلایل متعددی نتایج تصاویر خوب یا در حد مطلوب نباشند. همواره می‌توانید تنظیمات را تغییر دهید تا به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. این مانند به‌روزرسانی حالت تصویر، ترکیب بندی، قاب عکس، کیفیت تصویر، تنظیمات نوردهی و غیره خواهد بود.

همچنین بخوانید: آموزش جامع نحوه عکاسی در شب + آموزش حالت Night Mode

  1. بروزرسانی به جدیدترین تنظیمات برای دوربین گوشی Redmi – عکس های ثابت

اولین به‌روزرسانی که احتمالاً می‌توان انجام داد نحوه و مکان ذخیره تصاویر است. از آن‌جایی که حافظه تلفن یا دستگاه معمولاً زیاد نیست، فضای ذخیره‌سازی ترجیحی باید حافظه توسعه یافته یا کارت SD باشد.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

  1. نحوه به‌روزرسانی تنظیمات دوربین در کارت SD برای ذخیره در کارت SD

دوربین را در گوشی هوشمند سری ردمی خود باز کرده به بخش Mode بروید. سپس می‌توانید به تنظیمات رفته و اگر کارت SD دارید، «ذخیره در کارت SD» را روشن کنید. سه چیز که به گرفتن یک عکس خوب کمک می‌کند شامل نور، نوردهی دوربین و ترکیب بندی است.

با استفاده از خطوط شبکه در تصاویر، می‌توان بر نحوه مشاهده تصویر توسط افراد تأثیر گذاشت. می‌توان از انواع مختلف خط برای بهبود ترکیب عکاسی و جلب نظر بینندگان استفاده کرد.

  1. نحوه بهبود ترکیب‌بندی با فعال کردن خطوط گرید

دوربین را در گوشی هوشمند ردمی خود باز کنید و به تنظیمات بروید. اگر می‌خواهید ترکیب بندی را بهبود ببخشید، “Show Grid Lines” را فعال کنید. توجه داشته باشید که شبکه‌ها یا خطوط شبکه‌ای در عکس‌ها ظاهر نمی‌شوند، اما بر ظاهر و احساس کلی عکس تأثیر می‌گذارند.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

  1. چگونه کیفیت و وضوح تصویر را به‌روز کنیم؟

معمولاً همه دوربین‌ها برای گرفتن عکس با کیفیت بالا تنظیم نشده‌اند. همیشه باید تنظیمات دوربین را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تصاویر با حداکثر وضوح گرفته می‌شوند و کیفیت تصویر یا تصویر روی بالا تنظیم شده است.

دوربین گوشی ردمی خود را باز کنید و سپس به تنظیمات بروید، حالا «کیفیت تصویر» را روی «High» تنظیم کنید. حال باید «قاب دوربین» را روی «4:3» تنظیم کنید تا رزولوشن به حداکثر به‌روزرسانی شود.

همچنین بخوانید: روش تشخیص فونت از روی عکس با چند راهکار جالب

  1. چگونه نوردهی تصویر را به‌روز کنیم؟

اکثر دوربین‌های گوشی‌های هوشمند یک تنظیم کلی «نوردهی» یا جبرانی ارائه می‌دهند. نوردهی تصویر در واقع به معنای زمان شاتر و امکان عبور نور از لنز دوربین است. هر دوی این عوامل بر نتایج تصویر تأثیر می‌گذارند. در نور بیشتر تصویر روشن تر خواهد بود.

به‌روزرسانی تنظیمات به دستیابی به نتایج بهتر کمک می‌کند. دوربین گوشی ردمی خود را باز کنید، به Mode و سپس به تنظیمات بروید. «تنظیمات نوردهی خودکار» را به‌عنوان «میانگین قاب» تنظیم کنید. این کار باید کیفیت تصاویرتان را بهبود بخشد. همیشه باید «کنتراست» و «اشباع» را هم به «عادی» تنظیم کنید.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

  1. به‌روزرسانی تنظیمات دوربین فیلمبرداری گوشی ردمی

برای کیفیت بالای فیلم، تمام تنظیمات فوق نیز باید کمک کند، اما برخی از تنظیمات دوربین فیلمبرداری نیز ضروری است. یکی دیگر از عوامل کلیدی در هنگام فیلمبرداری این است که اگر تنظیمات روی فوکوس پیوسته تنظیم نشود، ممکن است فوکوس تغییر کند.

فوکوس پیوسته در دوربین فیلمبرداری تلفن هوشمند تنظیم شده که اجازه می‌دهد اشیاء متحرک را در فوکوس نگه‌دارید. مراحل زیر را برای به‌روزرسانی تنظیمات دوربین فیلمبرداری انجام دهید.

در گوشی هوشمند ردمی خود به دوربین رفته و گزینه دوربین فیلمبرداری را انتخاب کنید. سپس روی “Modes” کلیک کرده و با رفتن به تنظیمات «کیفیت ویدیو» را روی «فول اچ دی» تنظیم کنید. حالت فوکوس را روی CAF (فوکوس خودکار مداوم) قرار دهید.

این تنظیمات سبب می‌شود که سوژه در فیلم ها در فوکوس نگه داشته شود. این مراحل بهترین تنظیمات دوربین برای گوشی ردمی است. مطمئنا بهترین تنظیمات دوربین در Redmi می‌تواند کیفیت تصویر و عملکرد دوربین گوشی Redmi شما را به شدت بهبود بخشد.

اگر می‌خواهید عکسی با حرکت آهسته بگیرید، به یاد داشته باشید که کیفیت فیلم را فقط در حد HD نگه‌دارید که واقعاً کمک بسزایی می‌کند. دست خود را ثابت یا گوشی را در سطحی برابر با سطح چشم خود نگه‌دارید تا به تصاویر واضح و بدون تار برسید.

همچنین بخوانید: علت روشن نشدن گوشی شیائومی + نشانه ها و راه حل ها

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی


 دوربین گوشی شیائومی

برنامه دوربین شیائومی بدترین گزینه بازار نیست، اما بسیاری از کاربران این رابط کاربری که به سبکiOS  هم نزدیک است، آن را کمی مبهم می‌دانند. اگر تا به حال در مورد گزینه های پیشرفته‌تر برنامه یا حتی عملکردهای اساسی آن فکر کرده‌اید، این توصیه ها را جدی بگیرید.

گزینه های اصلی منظره‌یاب

هنگامی که برنامه دوربین شیائومی را روی تلفن ارزان‌قیمت خود راه‌اندازی می‌کنید، منظره‌یاب با چندین آیکون در اطراف پنجره دوربین به استقبال شما خواهد آمد. دکمه بزرگ سفید در پایین کلید شاتر است. آیکون سمت چپ (نگه داشتن تلفن به صورت پرتره) شما را به عکس‌های قبلی سوییچ خواهد کرد. آیکون قرمز رنگ سمت راست کلید شاتر حالت ضبط ویدیو است.

همچنین بخوانید: روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی، بهترین راه‌کارهایی که وجود دارد!

درست بالای آن دکمه های اصلی سه دکمه دیگر قرار دارد. از راست به چپ، یک دکمه جابجایی دوربین برای جابه‌جایی سریع بین دوربین اصلی و سلفی، یک دکمه منوی «گزینه‌ها» و یک منوی فیلتر برای اعمال جلوه‌های مختلف قبل از گرفتن عکس وجود دارد.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

در نهایت، نماد فلاش هم در گوشه سمت چپ بالا قرار می‌گیرد (برای فعال کردن فلاش دوربین روی آن ضربه بزنید) و کلید HDR  در گوشه بالا سمت راست خواهد بود. برای فعال کردن حالتHDR  می‌توانید روی آن ضربه بزنید. شما در این مرحله بایدHDR  را برای صحنه هایی با عناصر روشن و تاریک فعال کنید. به این ترتیب می‌توانید جزئیات را در سایه ها بدون دمیدن ابرها تشخیص دهید.

برنامه دوربین در بسیاری از گوشی های پریمیوم شیائومی معمولاً کمی با دستگاه های ارزان قیمت متفاوت است. تلفن‌های گران‌تر بیشتر تمایل دارند که به جای منوی «گزینه‌ها» از دکمه به شکل همبرگر استفاده کنند، که معمولاً شامل حالت‌های تصویربرداری و منوهای تنظیمات است.

این تلفن‌های گران‌تر امکان پیمایش جانبی در حالت‌های دوربین را هم می‌توانند به شیوه آیفون در اختیار شما گذارند.

حالت های‌مختلف دوربین شیائومی

با ضربه زدن روی منوی “Options”، لیستی از تمام حالت های دوربین شیائومی ظاهر می‌شود. اگر می‌خواهید در گوشی‌های ارزان‌تر یک پانوراما بگیرید یا با حالت دستی حرکت کنید، ابتدا باید این منو را مشاهده کنید. یک گوشی شیائومی با تک دوربین معمولاً تقریباً نه حالت دارد:

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

پانوراما: اگر از مناظر یا شهر عکس می‌گیرید، مفید است.

تایمر: این حالت پس از تأخیر تعریف‌شده توسط کاربر (مثل سه، پنج یا ده ثانیه) عکس می‌گیرد.

صدا: از این حالت برای گرفتن عکس استفاده کنید. با صدای خود به جای انگشت – هر صدایی انجام می‌شود.

دستی: این حالت به شما امکان می‌دهد قبل از گرفتن عکس، تعادل رنگ سفید و ISO را تنظیم کنید. تلفن‌های گران‌تر شیائومی همچنین به شما امکان می‌دهند سرعت شاتر و چندین متغیر دیگر را تنظیم کنید.

صاف کردن: این گزینه یک کادر مجازی را روی منظره‌یاب شما نشان می‌دهد که به طور مداوم تغییر می‌کند تا در صاف کردن عکستان کمک کند.

زیباسازی: این یک سطح «زیبایی» تعریف شده توسط کاربر را اعمال می‌کند. بهبود عکس‌های شما (کم، متوسط ​​یا زیاد)، که معمولاً به شکل صاف کردن پوست است. این حالت از چندین تصویر برای گرفتن عکس بهتر استفاده می‌کند.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

صحنه: این حالت به شما امکان می‌دهد تا قبل از گرفتن عکس، از بین ده‌ها صحنه انتخاب کنید و هر صحنه تغییرات جزئی دوربین را ارائه می‌دهد. صحنه‌های قابل‌توجه شامل منظره، نور پس‌زمینه، و ساحل است.

تغییر شیب: این حالت هنگام گرفتن عکس، جلوه تغییر شیب را ارائه می‌کند و همه چیز را به جز یک منطقه از پیش تعریف‌شده برای شبیه‌سازی یک صحنه مینیاتوری محو می‌کند. این حالت یا همه چیز را محو می‌کند به جز یک دایره کوچک در مرکز، یا همه چیز را در یک سوم وسط صفحه نمایش می گذارد.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین برنامه های زیبا کننده عکس چهره

گوشی‌های گران‌تر شیائومی با دوربین دوگانه معمولاً چند حالت دیگر نیز دارند: حالت AI: حالت AI را فعال کنید و دوربین شما به طور خودکار تنظیمات مختلف را بر اساس صحنه شناسایی شده تنظیم می کند. بنابراین، برای مثال، عکس های رنگارنگ‌تری از غذا یا هرچیز دیگری می‌توانید بگیرید.

حالت پرتره: این حالت عکسی با جلوه زیبای بوکه ایجاد می‌کند، پس‌زمینه را محو کرده اما سوژه را کاملاً در فوکوس نگه می‌دارد.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

چه تنظیمات دیگری دردسترس است؟

روی نماد چرخ‌دنده در سمت راست بالای منوی گزینه‌ها ضربه بزنید. منویی با تنظیمات ذخیره اطلاعات مکان برای عکس‌ها، غیرفعال کردن یا فعال کردن صداهای دوربین، حالت جیبی (غیرفعال کردن حرکات لمسی در صورتی که گوشی را در جیب خود در حین دوربین قرار دهید، باز می‌شود)، یک گزینه مهر زمانی (نمایش زمان و تاریخ عکس)، و موارد دیگر باز می‌شود.

چندین گزینه مفید در اینجا وجود دارد که با کلید “show gridlines” شروع می‌شود. گزینه “function buttons volume” به شما امکان می‌دهد برای گرفتن عکس یا زوم روی دکمه صدا ضربه بزنید، که اگر می خواهید یک دکمه فیزیکی دوربین روی گوشی خود داشته باشید، مفید است.

ما همچنین گزینه هایی برای کنتراست، اشباع و وضوح می‌بینیم، در صورتی که بخواهید رنگ‌ها را برای اینستاگرام افزایش دهید، به‌راحتی قابل تنظیم هستند. آخرین گزینه ای که واقعاً ارزش دانستن دارد، قسمت “تنظیمات نوردهی خودکار” است که تعیین می‌کند تلفن شیائومی شما چگونه نوردهی را تنظیم کند.

همچنین بخوانید: افزایش صدای هندزفری شیائومی با چند راهکار ساده 

توصیه می‌کنیم آن را روی «نمونه‌سنجی نقطه‌ای» بگذارید، که نوردهی را بر اساس جایی که برای فوکوس ضربه زده‌اید، تعیین کند. روی یک ناحیه روشن ضربه بزنید و تلفن نوردهی را برای جبران پایین‌تر تنظیم کنید و بالعکس.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

تمامی گزینه های ویدیویی

به حالت ضبط ویدیو بروید، منوی «گزینه‌ها» به‌صورت خودکار بر این اساس تغییر می‌کند. به‌جای گزینه هایی مانند دستی، پانوراما، و شیب شیفت، فهرست مختصری از حالت های ویدیو وجود دارد. با ضربه زدن بر روی نماد چرخ دنده، تنظیمات مختلفی نیز ظاهر می‌شود. باید به کیفیت ویدیو توجه کنید.

اگر فضای ذخیره‌سازی کمی دارید، کیفیت ویدیو را روی HD تنظیم کنید و فاصله زمانی – تعداد عکس برای یک تایم لپس – را طبق خواست خود عوض کنید.

همچنین شایان ذکر است که اگر کیفیت دوربین شما روی Full HD تنظیم شده باشد، ممکن است حالت فیلمبرداری اسلوموشن را نبینید، زیرا برخی از تلفن های ارزان قیمت فقط فیلم آهسته را با کیفیت HD ضبط می‌کنند.

فکر می‌کنید اپلیکیشن دوربین گزینه Slow-Mo را ارائه می‌کند و وقتی واقعاً روی آن ضربه می‌زنید، وضوح ویدیو را در پس‌زمینه تغییر می‌دهد، اما شیائومی قطعاً در این زمینه عقب‌تر از رقبایی مانند سامسونگ است.

چند نکته مفید

هنگام گرفتن عکس، تنظیمات دوربین گوشی شیائومی یک راه جایگزین برای تنظیم نوردهی دارد. برای فوکوس کافیست روی آن ضربه بزنید، سپس آیکون به دست آمده را با فلش های رو به بالا و پایین نگه دارید. از اینجا، آیکون را برای نوردهی بیشتر به بالا و برای نوردهی کمتر به پایین بکشید.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

از اسکنر اثر ‌انگشت استفاده کنید

اگر یک گوشی شیائومی با اسکنر اثر انگشت دارید، یک راه اضافی برای عکس گرفتن نیز وجود دارد. اپلیکیشن دوربین شیائومی به شما این امکان را می‌دهد که با ضربه زدن بر روی اسکنر عکس بگیرید. زمانی که کلید شاتر اصلی در مکان نامناسبی قرار دارد، ممکن است این مورد برای سلفی گرفتن مفید باشد.

همچنین بخوانید: بهترین گوشی شیائومی؛ رقابتی هیجان انگیزی از سری می، ردمی نوت و پوکو!

هنگام ضبط ویدیو عکس بگیرید

بسیاری از گوشی‌های هوشمند می‌توانند هنگام ضبط یک کلیپ عکس بگیرند و این در برنامه دوربین شیائومی بسیار آسان است. به سادگی ضبط ویدیو را شروع کنید، سپس روی آیکون دایره‌ای کنار دکمه “Pause” ضربه بزنید. عکس به هیچ وجه رزولوشن بالایی نخواهد داشت و بیشتر شبیه یک صفحه نمایش هستند.

البته این موارد همچنان یک ترفند مفید به‌شمار می‌روند و نشان می‌دهد که لزوماً مجبور نیستید بین ویدیو یا عکس یکی را انتخاب کنید. اگر این ویژگی را نمی‌بینید، ممکن است مجبور شوید آن را از طریق تنظیمات>  ضبط تصویر هنگام ضبط فعال کنید.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

چهار تنظیمات مخفی دوربین گوشی شیائومی

برنامه GCam هم یکی از گزینه‌هایی است که برای رابط کاربری MIUI شیائومی توسعه داده شده است و می‌تواند کارتان را در هر زمینه ساده‌تر کند. اگر تنظیمات آن را وارد کنیم، گزینه‌های بی‌شماری را می‌یابیم که تجربه استفاده از شیائومی را بهبود می‌بخشد.

در میان تمام این تنظیمات، ما چهار گزینه کاملاً جالب پیدا می‌کنیم که باید حتماً در شیائومی خود امتحان کنید. فعال یا سفارشی کردن آنها، کیفیت عکس یا تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد. با توجه به این موضوع، در زیر ما چهارتا از تنظیمات پنهان دوربین شیائومی را گردآوری کرده‌ایم که حتماً باید آن‌ها را فعال یا امتحان کنید:

آنتی باند، گزینه ای است که همیشه باید فعال شود. تاکنون برای‌تان پیش آمده است که روی یک صفحه عکس گرفته باشید و نوارهای سیاه خاصی را روی آن ببینید؟ همین امر در مورد نورهای با شدت بالا با قطعات الکترونیکی نیز اتفاق می‌افتد، آن‌ها با چشمک زدن در فرکانس خاصی باعث می‌شوند که دوربین شیائومی ما آنها را ضبط کند.

همچنین بخوانید: فیلم گرفتن از صفحه گوشی سامسونگ

برای این کار بسیار مهم است که حالت Anti bands دوربین MIUI را در حالت خودکار فعال کنیم. به این ترتیب ما آن را با سوسو زدن منبعی که نوارهای مزاحم ایجاد می‌کند تنظیم می‌کنیم. برای این کافی است با: به تنظیمات دوربین > Anti Gang بروید، یکبار حالت ” خودکار ” را فعال کنید.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

دوربین را حتی با صفحه قفل به سرعت راه اندازی کنید، چند بار پیش از راه‌اندازی دوربین، هوس عکس گرفتن کرده‌اید و لنز شما ناپدید شده است؟MIUI به ما امکان می‌دهد حتی اگر Xiaomi، Redmi یاPOCO  ما مسدود شده باشد، امکان راه‌اندازی یا اجرای سریع دوربین را فعال کنیم.

برای فعال کردن این گزینه که به ما امکان می‌دهد دوربین شیائومی خود را حتی در صورت مسدود بودن راه‌اندازی یا باز کنیم، باید مراحل زیر را انجام دهیم: به تنظیمات > قفل صفحه بروید، پس از ورود، گزینه «اجرای دوربین» را فعال کنید.

عکس های کج را فراموش کنید. هنگام عکاسی از مناظر یا جایی که خط افق قابل توجه است، بسیار معمول است که این کار را به روشی غیرمستقیم انجام دهیم. برای این کار، دوربین MIUI ابزاری به نام « راست کردن » دارد که به ما امکان می‌دهد عکس‌ها یا ویدیوهای کاملاً مستقیم بگیریم.

برای فعال کردن این گزینه فقط باید نوار ابزار دوربین را نمایش دهیم و این گزینه یعنی Straightenرا فعال کنیم. پس از آن، یک خط افقی روی صفحه نمایش داده می‌شود که نشان می‌دهد آیا شیائومی خود را مستقیماً در افق قرار داده‌ایم.

رنگ ها و صداهای دوربین را تغییر دهید MIUI 12 به ما امکان می‌دهد از طریق گزینه‌های پیش‌فرض مختلف، یک تم یا رنگ را به برنامه دوربین اعمال کنیم. علاوه بر این، صداها را نیز می‌توان به روشی نسبتاً ساده برای اجرا تغییر داد.

برای سفارشی کردن رنگ‌های دوربین MIUI 12، فقط باید مراحل زیر را در Xiaomi، Redmi یا POCO خود انجام دهیم: به Camera> Settings> Personalize بروید، یکبار در داخل ما فقط باید به بخش “Colors” دسترسی داشته باشیم.

علاوه بر این، اگر بخواهیم صدای شاتر دوربین را تغییر دهیم، از همان بخش Personalize در بالا، به گزینه «صدا» دسترسی خواهیم داشت تا صدایی را که بیشتر دوست داریم تنظیم کنیم.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

5 گوشی برتر شیائومی با بهترین دوربین

موارد کمی وجود دارد که تلفن‌های همراه اندرویدی امروزه با هم تفاوت داشته‌باشند، اگرچه سازندگان به دنبال ارائه گوشی‌های هوشمند با قدرت پردازش، ظرفیت ذخیره‌سازی یا صفحه نمایش عالی هستند. درمورد دوربین گوشی های هوشمند واقعاً با هم تفاوت دارند و فقط کافی است دو گوشی را با یک دوربین با همان MP مقایسه کنید.

بنابراین، حتی اگر از یک سازنده باشند، مطمئن باشید که کیفیت تصاویر گرفته شده توسط این تلفن ها یکسان نخواهد بود. با همه اینها، طبیعی است که بین گوشی های موبایل شیائومی، حتی در همان محدوده یا سری، تفاوت هایی در دوربین پیدا کنید.

شیائومی Mi 11

همانطور که اغلب در مورد گوشی‌های نسخه پرو شیائومی اتفاق می‌افتد، گزینه اصلی کمی عقب‌تر است. این موضوع در گوشی شیائومی Mi 11 که در زمان عرضه در میان 10 گوشی با بهترین دوربین قرار داشت، قابل توجه است.

اما، اگرچه در این لیست در جایگاه خود قرار گرفته است (چیزی که برای نسخه اولترا به‌طور محسوسی اتفاق نیفتاد)، همچنان یکی از بهترین تلفن‌های دوربینی است که می‌توانید در اسپانیا دریافت کنید.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

شیائومی 12

اگرچه این موبایل در پایان سال 2021 عرضه شد، اما حداقل از نظر کیفیت دوربین، بهتر از نسخه Pro خود نبود. اما اجازه ندهید این شما را گول بزند، زیرا شیائومی 12 همچنان یک گوشی باورنکردنی با قابلیت‌هایی در بالاترین حد است، به همین دلیل است که دوشادوش با Samsung Galaxy S21 Ultra رقابت می‌کند.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی از طبیعت

شیائومی می 10 پرو

می‌دانیم که سری Mi شیائومی همیشه بهترین دوربین‌ها و مشخصات کلی را دارد. و همچنین بهترین تلاش برای اخذ تاییدیه از لایکا. و همه اینها، به عنوان مثال، با شیائومی Mi 10 Pro گوشی هوشمندی که در سال 2020 راه‌اندازی شد، اما هنوز دو سال بعد، ذکر شده است. به مبارزه با دوربین گوشی های شیائومی و هر برند دیگری ادامه می دهد.

شیائومی 12 پرو

شیائومی 12 پرو یکی از جدیدترین گوشی‌های این برند و قدرتمند است. این به این معنی نیست که مشخصات گوشی بد است، بلکه گوشی هایی مانند شیائومی می 11 اولترا واقعا سخت است که از میان رده های بالا شکست بخورند.

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

شیائومی Mi 11 Ultra

اگرچه امسال شیائومی Mi 12 Ultra قرار است وارد بازار شود و به عنوان بهترین موبایل این سازنده آسیایی شناخته شود. در حالی که این اتفاق قرار است بیوفتند، این شیائومی Mi 11 Ultra است که بر تاج و تخت مسلط است. و براساس ویژگی هایی که ددربین این گوشی شامل آن است، این مورد جای تعجب نیست.


سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که به دوربین گوشی شیائومی پرداخته و نکاتی را در این زمینه معرفی کنیم. تنظیماتی وجود دارند که کمک می‌کنند تجربه بهتری با این دوربین داشته و کیفیت را تا حد زیادی بالا ببرید.

هر چه قدر که دانش بیشتری در زمینه عکس برداری داشته باشید، از سنسورهای گوشی‌های شیائومی می‌توانید بهترین استفاده ممکن را ببرید. می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. چه تکنیک‌هایی برای عکس برداری هوشمندانه با دوربین می‌شناسید؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

چگونه کیفیت و وضوح تصویر را به‌روز کنیم؟

دوربین گوشی ردمی خود را باز کنید و سپس به تنظیمات بروید، حالا «کیفیت تصویر» را روی «High» تنظیم کنید. حال باید «قاب دوربین» را روی «4:3» تنظیم کنید تا رزولوشن به حداکثر به‌روزرسانی شود.

چگونه نوردهی تصویر را به‌روز کنیم؟

دوربین گوشی ردمی خود را باز کنید، به Mode و سپس به تنظیمات بروید. «تنظیمات نوردهی خودکار» را به‌عنوان «میانگین قاب» تنظیم کنید. این کار باید کیفیت تصاویرتان را بهبود بخشد. همیشه باید «کنتراست» و «اشباع» را هم به «عادی» تنظیم کنید.

چهار تنظیمات مخفی دوربین گوشی شیائومی چیست؟

فعال یا سفارشی کردن این تنظیمات، کیفیت عکس یا تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد. با توجه به این موضوع، در زیر ما چهار تنظیمات پنهان دوربین شیائومی را گردآوری کرده‌ایم که حتماً باید آن‌ها را فعال یا امتحان کنید

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.