• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

یقینا نام کلاب هاوس تاکنون به گوش‌تان خورده است. سر و صدایی که این شبکه اجتماعی جدید به پا کرده، ما را بر آن داشته است که در مورد آن صحبت کنیم و ببینیم که روش کار با کلاب هاوس چگونه است. کلاب هاوس مانند گوش دادن به تماس تلفنی شخصی دیگر است و البته این کار به‌صورت قانونی و با رضایت همه صورت می‌گیرد.

ما در ادامه قصد داریم که نگاه ویژه‌ای به این موضوع انداخته و ببینیم که کلاب هاوس چه چیزهایی برای ما دارد. شاید تعجب کنید که چرا در مورد کلاب هاوس بحث‌های زیادی وجود دارد و حتی جنجال‌هایی هم وجود داشته است. یکی از نمونه‌ها جنجال‌ها مربوط به Gamestonk بوده است که تا حدودی ایلان ماسک هم در آن دخیل بوده است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با روش ریپلای در اینستا و مزایای آن

در ژانویه سال ۲۰۲۱، ایلان ماسک که گاهی لقب ثروتمندترین مرد جهان را تصاحب می‌کند، با حضور در یکی از روم‌های کلاب هاوس توجه بسیاری را به این سرویس جلب کرد. بیل گیتس هم همین کار را انجام داده و این کار به افراد مهم دیگر هم شیوع پیدا کرد.

صحبت‌های جنجال برانگیزی در این شبکه اجتماعی مطرح شده و کاربران عادی دیگر هم کم کم وارد عمل شدند. کلاب هاوس بعد از موفقیت گسترده در جهان، در کشور ما نیز توسعه پیدا کرده و روم‌های بسیار زیادی در این شبکه ایجاد شده است. همین سبب می‌شود ما نیز با روش کار کلاب هاوس آشنا شده و بیشتر به آن بپردازیم.

روش کار با کلاب هاوس


فهرست مطالب

کلاب هاوس چیست؟

اصل مطلب این است که تصویر کنید برنامه‌ای در گوشی خود دارید که به شما این امکان را می‌دهد که به مکالمات زنده دیگران گوش کنید. اما این کار نه غیرقانونی است و نه ترسناک. این افراد خودشان دوست دارند که شنیده شوند و حتی ممکن است افراد مشهور یا موفقی باشند که قصد دارند که اطلاعات خودشان را با افراد مختلف به اشتراک گذارند.

بیشتر بخوانید: واتس اپ بیزینس چیست؟

البته هیچ تضمینی در این رابطه وجود ندارد و ممکن است که یک روم کاملا بی‌ارزش در کلاب هاوس شکل گرفته باشد. این فرصت هم ممکن است به همه یا برخی از افراد داده شود که وارد روم شده و به چت بیپوندد. شما گاهی اوقات فرصت صحبت داشته و گاهی اوقات هم تنها شنونده خواهید بود.


کلاب هاوس چه زمانی راه‌اندازی شد؟

کلاب هاوس همراه با انتشار کووید ۱۹ در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شده و بنابراین، مارس ۲۰۲۰ اولین زمانی بود که در جهان مورد توجه قرار گرفت. تا حدی به‌دلیل متفاوت بودن روش کار با کلاب هاوس و دعوت نامه‌ای بودن آن، بسیاری در ابتدا از پیچیده بودن عضویت در آن شکایت داشتند.

این عضویت مانند حضور در یک باشگاه بود و تنها تعدادی از افراد منتخب می‌توانستند در این معامله بزرگ شرکت داشته باشند. به همین دلیل خیلی از افراد هم تصور می‌کردند که فرد مهمی هستند که امکان حضور در کلاب هاوس را پیدا کرده‌اند.

روش کار با کلاب هاوس

در روزهای اولیه این شبکه اجتماعی، با جامعه کوچکی روبرو بودیم که عمدتا سرمایه‌گذاران خطر پذیر در آن حضور داشتند. از این گذشته، شرکتی که پشت کلاب هاوس قرار دارد، «Alpha Exploration Co» نام دارد که پس از دو ماه از فعالیت خود، ۱۲ میلیون دلار سرمایه از آندریسن هوروویتز دریافت کرد.

این سرمایه به سرعت ارزشش به ۱۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرد و این در حالی بود که آن زمان این شبکه اجتماعی تنها ۱۵۰۰ کاربر داشت. ارزشیابی نهایی انجام شده تا ماه آوریل ۲۰۲۱ هم ارزش این شبکه اجتماعی را ۴ میلیارد دلار تخمین زده است و احتمالا در آینده‌ای نزدیک هم مانند سایر شبکه‌های اجتماعی رشد بیشتری پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: تغییر تم دایرکت اینستاگرام همراه با مخلفّات اضافه

همین ابتدا بدانید که هیچ عکس و فیلمی در کلاب هاوس وجود دارد و تنها با عکس پروفایل کاربران روبرو هستید. برای دریافت کلاب هاوس می‌توانید آن را به راحتی برای iOS و اندروید دریافت کنید و محدودیتی وجود ندارد. این برنامه در ابتدا تنها برای گوشی‌های آیفون فراهم شده بود و نسخه‌ای غیر رسمی هم برای اندروید وجود داشت. بعدها نسخه کامل اندروید این برنامه هم برای کاربران سراسر جهان در دسترس قرار گرفت.

این برنامه هنوز برای آیپد بهینه‌سازی نشده است و بنابراین، شما در یک پنجره کوچک می‌توانید با کلاب هاوس کار کنید. اندازه عجیب و غریب بزرگ شده ۲ برابری آن هم وجود دارد که تجربه خوبی ارائه نمی‌دهد. گفتنی است که روش کار با کلاب هاوس در تبلت‌های اندرویدی بدون مشکل بوده و بهینه‌سازی شده است.

روش کار با کلاب هاوس


روش کار با کلاب هاوس و ثبت نام

با عبور از دعوت نامه‌ای بودن کلاب هاوس در ابتدای مسیر خود، بهتر است بدانید که این شبکه اجتماعی دیگر نیازی به دعوت ندارد و شما افتخار حضور در آن را دارید. هر کسی که آیفون یا گوشی سامسونگ داشته باشد، می‌تواند به کلاب هاوس دسترسی پیدا کند.

این برنامه اکنون از ۱۴ زبان زنده دنیا (انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، هندی، اندونزیایی، ایتالیایی، ژاپنی، کانادایی، کره‌ای، مالایایی، پرتغالی، اسپانیایی، تامیلی و تانگو) پشتیبانی می‌کند و حتی زیرنویس‌های خودکار هم به همین زبان‌ها وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

بنابراین، تنها چیزی که شما برای حضور در کلاب هاوس نیاز دارید، دانلود اپلیکیشن برنامه است. سایت رسمی این شبکه اجتماعی هم با آدرس clubhouse.com و همچنین joinclubhouse.com در دسترس شما است و می‌توانید برای انجام یک سری کارها از آن‌ها استفاده کنید. بهتر است بدانید که هیچ کدام از این دو سایت به روم‌ها دسترسی ندارند.

روم‌ها صرفا با برنامه‌های iOS یا اندروید در دسترس شما قرار می‌گیرند و اطلاعات مربوطه هم در گوشی‌ها در اختیارتان خواهد بود. این برنامه‌ها تنها راه شما برای گوش دادن یا حضور در مکالمات صوتی است. در نظر داشته باشید که نباید این شبکه اجتماعی را با clubhouse.io اشتباه بگیرید. این یک سیستم مدیریت پروژه است که بحث ما خارج است.

روش کار با کلاب هاوس


لوگوی خلاقانه و آیکون برنامه

کلاب هاوس یک لوگوی رسمی دارد، اما از آن (تکان خوردن یک دست) روی آیکون برنامه استفاده نمی‌کند. در آیکون برنامه یک پرتره سیاه و سفید  و همیشه چرخان از یک شخص را می بینیم که برای نمایش روی صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند استفاده شده است.

هر فرد یک کاربر واقعی در کلاب هاوس است و چهره وی روی آیکون برنامه قرار می‌گیرد. معمولا، این موضوع نشان می‌دهد که اشخاص اهمیت بالایی در این پلتفرم دارند و کلاب هاوس هم معتقد است که افراد باید درک عمیقی از کاری که انجام می‌دهند داشته باشند. هر آیکون نهایتا چند هفته بدون تغییر مانده و سپس فرد دیگری جای وی را با یک به‌روزرسانی می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: بازیابی شماره های پاک شده گوشی هواوی با برنامه Android Data Recovery

برخی از افراد، کلاب هاوس را به دلیل این انتخاب در زمینه طراحی و شکستن سنت طرح‌های یکنواخت تحسین کرده‌اند. اما برخی دیگر هم فکر می‌کنند که پیدا کردن برنامه صحیح در استورهای مختلف با این تغییرات آیکون سخت‌تر می‌شود و کاربران در انتخاب اینکه کدام برنامه اصلی است، گنگ خواهند ماند.

آیکون‌ها قبلا افراد فعال اجتماعی و هنرمندان تجسمی مانند درو کاتائوکا بوده‌اند و موسیقی‌دانان هم در آن حضور داشتند. از گزینه‌های دیگر می‌توانیم به اکسل منصور، بومانی ایکس، اریکا باتیستا و اسپری دورا اشاره کنیم که هر کدام نقشی مهم در جهان ما دارند.

روش کار با کلاب هاوس


میزان دسترسی Clubhouse به داده‌های شما

شما برای ثبت نام در این سایت باید شماره تلفن و نام واقعی خود را معرفی کنید. این مورد در تئوری است و سپس لینکی از طریق یک پیامک برای شما ارسال می‌شود و می‌گوید که باید آدرس joinclubhouse.com/app را باز کرده و سپس در آن شماره تلفن خود را وارد کنید.

اگر نمی‌خواهید پروفایلی را در ابتدا تنظیم کنید، صرفا می‌توانید حساب توییتر خود را به کلاب هاوس لینک کنید حتی عکس پروفایل توییتر موجود شما نیز نمایش داده می‌شود و به عنوان عکس پروفایل کلاب هاوس می‌توانید از ان استفاده کنید. کلاب هاوس حتی این دسترسی را از شما می‌خواهد که به مخاطبین‌تان راه پیدا کرده و به آن‌ها لینک دعوت ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش طلایی بازیابی رمز اینستاگرام

این کاری است که همه شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهند تا بتوانند پیدا کردن مخاطبین و دوستان شما را ساده‌تر کنند. اگر در لیست مخاطبین خود اینفلوئنسر ندارید، این دسترسی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. در ادامه روش کار با کلاب هاوس می‌دانیم که پس از ورود به سیستم، آدرس ایمیل خود را با این سرویس تایید خواهید کرد در صورت بروز مشکل، آن را به عنوان روشی برای اتصال مجدد در اختیار داشته باشید.

این همان روشی است که سایر شبکه‌های اجتماعی هم در صورت بروز مشکل برای حساب کاربری، فراهم کرده‌اند تا باز هم بتوانید حساب کاربری خود را بازیابی کنید. بازیابی حساب هم سریع‌تر انجام می‌شود و صرفا باید در وارد کردن اطلاعات دقت لازم را داشته باشید.

روش کار با کلاب هاوس


قرار است در کلاب هاوس به چه چیزی گوش کنیم؟

وقتی که بالاخره دسترسی شما ایجاد شد، این برنامه صفحه‌ای پر از موضوعات مکالمه‌ای متنوع را برای دنبال کردن به شما معرفی خواهد کرد. از ورزش‌ گرفته تا فناوری‌های مختلف را می‌توانید دنبال کرده و به امور جهانی و اخبار نیز دسترسی پیدا کنید. دسته بندی‌ها مانند توییتر تنوع بسیار بالایی دارند و به شما کمک می‌کنند که به راحتی روم‌های مورد علاقه‌ خود را به زبان‌های مختلف پیدا کنید.

نگران پیدا کردن روم‌های فارسی هم نباشید. همان ابتدا با لوکیشن و پروفایل کاربری خود می‌توانید روم‌های فارسی را هم سرچ کرده و گزینه‌های پیشنهادی را نیز بررسی کنید. هر موضوع با ربط و بی‌ربط در کلاب هاوس به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید با کلیک روی آن‌ها، سریعا به روم وصل شوید.

بیشتر بخوانید: حذف ویروس از گوشی هواوی؛ معرفی بهترین راهکارها

شما می‌توانید افرادی را که می‌خواهید دنبال کنید، انتخاب کرده و علاقه‌ مندی‌های خود را نیز پیگیری کنید. احتمالا مشکلی در دنبال کردن هیچ رومی نخواهید داشت، مگر اینکه روم‌ها خصوصی بوده و تنها افراد خاصی بتوانند به آن وصل شوند.

احتمال اینکه پیشنهاداتی برای شما هم وجود داشته باشند، بالا است و بنا به فید جستجوهای خود، می‌توانید روم‌هایی را ببینید که احتمالا آن‌ها را دوست خواهید داشت.

روش کار با کلاب هاوس


آیا گفتگوها دائمی هستند؟

در ابتدا روم‌های مکالمه زیادی وجود دارند و شما می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. افراد زیادی آن‌ها را ایجاد کرده و کاربران هم بین آن‌ها در رفت و آمد بوده‌اند. این سیستم سبب می‌شود که روم‌های زیادی ایجاد شده و با پایان صحبت، خالی مانده و بی استفاده شوند. این سیستم در نوامبر ۲۰۲۱ با انتشار سیستم Replay در اندروید و iOS تغییر کرد.

این امکان برای سازنده روم‌ها فراهم می‌شد که هر مکالمه را بتوانند ضبط کرده و سپس در پروفایل یا کلوب خودشان به نمایش گذارند. سپس هر کسی می‌تواند آن‌ها را دانلود کرده و بعدا گوش کند. این امکان درست مانند پادکست برای شما فراهم شده است و بسیاری از کاربران هم از آن استقبال می‌کنند.

بیشتر بخوانید: روش نصب اینستاگرام روی کامپیوتر + معرفی چند راهکار عالی

اگر سازنده مورد نظر، ویژگی Replay را فعال نکند، صدا مانند تلفن زودگذر خواهد بود و تنها آن زمان به‌صورت لایو می‌توانید گوش کنید. اگرچه کاربران باز هم روش‌هایی برای دور زدن آن پیدا کرده‌اند و مکالمه‌ها را ضبط می‌کنند. کلاب هاوس با گذشت زمان در حال پیشرفت است و برای رقابت با شبکه‌های اجتماعی دیگر نیاز دارد که امکانات عرف را برای کاربران فراهم کند.

هنگام آشنایی با روش کار با کلاب هاوس یقینا با قابلیتی به‌نام Clips هم همراه خواهید شد. این قابلیت به هر کسی که در یک روم عمومی باشد، اجازه می‌دهد که یک کلیپ ۳۰ ثانیه‌ای از مکالمه‌ای که در آن‌جا اتفاق می‌افتد را ایجاد کرده و با دیگر به اشتراک گذارد. آن‌ها با این کلیپ می‌توانند نوعی تبلیغ برای روم ایجاد کنند که افراد مشتاق به پیوستن به روم باشند. Clips در اوایل ماه اکتبر برای iOS عرضه شده و احتمالا به زودی هم برای اندروید عرضه خواهد شد.

روش کار با کلاب هاوس


آیا روش کار با کلاب هاوس مشابه پادکست است؟

پاسخ به این سوال به تنظیمات پادکست شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید که همه افراد فعال می‌توانند از طریق گوشی هوشمند خود صحبت کنند و یکدیگر را نمی‌توانند ببینند. بنابراین، این موضوع واقعا مانند گوش دادن به یک تماس تلفنی است.

هیچ گونه ادیتی وجود ندارد و بدون جلوه‌های صوتی، بدون انتقال و بدون تبلیغات ارائه می‌شوند. حداقل به‌صورت رسمی تبلیغی در برنامه وجود ندارد؛ مگر اینکه صاحبان روم‌ها خود جوش بخواهند برای درآمدزایی از تبلیغ صوتی هم استفاده کنند. همان‌طور که گفته شد، سبک مکالمه‌ها در این شبکه اجتماعی منعطف است. یک روم ممکن است که مصاحبه‌ای را گاه به گاه و یک به یک بین دوستان تشکیل دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب اسنپ چت + معرفی کامل

این در حالی است که در روم‌های دیگر هم ممکن است که مصاحبه‌های رسمی‌تری را به‌صورت تاک شو داشته باشیم یا اینکه بحث گروهی بزرگی در حد یک مجمع موسیقی برگزار شود. جلسه اشتراک گذاری مکالمه، ممکن است که اتفاقات جالبی به همراه داشته باشد. به‌طور مثال، ممکن است که یک میلیاردر، یک خالق، یا یک سلبریتی وارد روم شده و به عنوان سخنران در جمع حضور داشته باشد.

در این شرایط مکالمه‌ها جالب تر شده و واکنش‌ها نیز دیدنی خواهد شد. وقتی که صحبت از انواع جلسات به میان کشیده می‌شود، کلاب هاوس قابلیت دیگری به‌صورت حالت موسیقی هم دارد که برای نوازندگانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، مناسب است.

روش کار با کلاب هاوس

آن‌ها می‌توانند از این سرویس برای پارازیت با دیگران یا ارائه کنسرت استفاده کنند. نتیجه این است که صداهای استریو با کیفیت بالاتر و امکان استفاده از تجهیزات حرفه‌ای صدا مانند میکروفون‌های USB فراهم می‌شود و نوازندگان می‌توانند از بردهای میکس هم استفاده کنند. ابتدا این قابلیت در iOS منتشر شد و کاربران می‌توانند از طریق منوی سه نقطه و مسیر «Audio Quality > Music» به آن دسترسی پیدا کنند.

در نظر داشته باشید که سقف فعلی در حال حاضر این برنامه روی ۸ هزار نفر برای هر روم است و با این حال، این محدودیت گاهی اوقات به صلاح‌دید خود کلاب هاوس غیرفعال می‌شود و این پلتفرم اعلام کرده است که روم‌هایی با بیش از ۷۰۰ هزار نفر هم می‌توانند تشکیل شوند.


سیستم Wave چه کاربردی دارد؟

این امکان برای کاربران فراهم شده است که تنها شنونده باشند. در صورت نیاز می‌توانید دست‌تان را بلند کرده و اگر اجازه صحبت توسط مدیر روم به شما داده شد، صحبت کنید. این به نوع روم و سازنده آن بستگی دارد و ممکن است که شرایط و قوانین خاصی توسط آن‌ها وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: انتقال مالکیت گوشی؛ راهکارها و نکات مهم

اگر می‌خواهید از کلاب هاوس برای گفتگوی معمولی با یک گروه کوچک استفاده کنید، می‌توانید این کار را از طریق سیستم Wave انجام دهید. با Wave می‌توانید همزمان با افرادی که از برنامه استفاده می‌کنند، روم‌های موقت ایجاد کرده و با یکدیگر صحبت کنید.

روش کار با کلاب هاوس

این برنامه به همه اجازه می‌دهد که روم‌هایی را ایجاد کنند و هیچ گونه محدودیتی برای این منظور وجود ندارد. حتی می‌توانید به عملکردهای مختلف مانند ضبط صحبت‌های روم، پخش مجدد آن و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید. همه مکالماتی که ارزش نگهداری داشته باشند را می‌توانید به این شیوه نگهداری کرده و در آینده از آن‌ها استفاده کنید.


شباهت روش کار کلاب هاوس با Zoom

مطمئنا از برخی جهان، همیشه می‌توانیم کلاب هاوس را با زوم یا Google Meet مقایسه کنیم. البته در این سیستم ویدیو وجود ندارد و تنها با صدا مواجه هستیم. با این حال، جلسات زوم به‌طور پیش فرض برای استفاده عموم فراهم نشده است و کلاب‌ها خودشان باید اعضای آن را پیدا کنند تا این افراد بتوانند به روم اضافه شوند.

بیشتر بخوانید: روش برگرداندن پیام های واتس اپ در اندروید و آیفون

یک دایس مجازی محدود هم وجود دارد که افراد در اپلیکیشن زوم می‌توانند در صورت داشتن حرف مهم یا جالب آن را مطرح کنند. همچنین، نگاه کردن به دوربین نکته‌ای است که به دلیل تصویری بودن صحبت‌ها باید به آن توجه داشته باشید و این موضوع در کلاب هاوس وجود ندارد و یقینا کار شما ساده‌تر خواهد بود.

روش کار با کلاب هاوس


دایرکت و چت در کلاب هاوس

شما هنوز هم می‌توانید با تایپ کردن با انگشت خود، به روش قدیمی چت کنید. کلاب هاوس یک ویژگی چت به‌نام Backchannel دارد که کاربران بتوانند از طریق پیام‌های دایرکت با یکدیگر در ارتباط باشند. حتی اگر همه آن‌ها در یک کلاب هاوس فعال باشند، می‌توانند در حین فعال بودن روم یا بعد از آن با یکدیگر چت کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

گویندگان روم‌ها می‌توانند از این سرویس برای دریافت فیدبک از مخاطبین خود استفاده کنند. دیگر نیازی هم نیست که برای چت به سیگنال، واتس اپ یا فیس‌بوک مسنجر مراجعه کنید. این امکان در خود برنامه مانند چت معمولی فراهم شده است و کیفیت خوبی هم دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب اپلیکیشن‌ مستقل روی اندروید تی وی(Android Tv)

با کمک سیستم Backchannel می‌توانید یک صندوق پیام هم داشته باشید که برای ارسال درخواست پیام مناسب است. از طریق آیکون به شکل هواپیما که در پایین و سمت راست برنامه قرار دارد، می‌توانید به آن دسترسی پیدا کرده یا اینکه با انگشت خود به سمت چپ سوایپ کرده و مستقیما به این قسمت دسترسی پیدا کنید. این ویژگی سبب شده است که کلاب هاوس در رقابت با فیس بوک و توییتر بهتر عمل کند.

در ادامه هم یقینا قابلیت‌های بیشتری به آن اضافه خواهد شد. البته هدف نهایی کلاب هاوس این بود که مردم هرگز نیازی به ترک برنامه کلاب هاوس نداشته باشند و از Backchannel برای این منظور استفاده کنند. گفتنی است که این سیستم بعدها از ارسال تصویر و ویدیو نیز پشتیبانی خواهد کرد.

روش کار با کلاب هاوس


روش درآمدزایی از کلاب هاوس

جالب است بدانید که کلاب هاوس امکان درآمد زایی با پلتفرم خودش را فراهم کرده است و با همکاری شرکت پردازش پرداخت استریپ، می‌توانید طرح کسب و کار و درآمدی خود را در iOS دنبال کنید. این سیستم فعلا برای کاربران ایالات متحده فراهم شده است و به‌عنوان تولید کننده محتوا می‌توانید از این طریق درآمدزایی داشته باشید.

این سیستم مبتنی بر تبلیغات نیست و کاربران می‌توانند یک پرداخت درون برنامه‌ای برای تولید کنندگان محتوا داشته و اطمینان داشته باشند که ۱۰۰ درصد این پول – که مانند دونیت است – به سازنده محتوا تعلق می‌گیرد و کلاب هاوس هیچ پورسانتی برنمی‌دارد. پلتفرم استریپ هم اعلام کرده است که از تراکنش‌ها سودی را برنمی‌دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر فونت گوشی سامسونگ؛ معرفی روش‌های مفید

این شرکت یک برنامه دیگر به نام Creator First را هم راه‌اندازی کرده است که به مردم کمک کند تا واقعا از ترافیک مخاطبین خود استفاده کرده و همه چیز از تجهیزات گرفته تا مهمانان ویژه و تبلیغات را در این سیستم داشته باشند. این سیستم در ماه می ۲۰۲۱ راه‌اندازی شده و گزارش‌ها در ابتدا این‌طور می‌گفت که نتایج کاملا متفاوت بوده است.

به هر حال، کاربران به شیوه‌های مختلفی از تبلیغات استفاده می‌کنند و درآمدزایی با کلاب هاوس هم به نوعی روی همین روش‌های مبتکرانه پیاده‌سازی شده است. شما نیز این اجازه را دارید که از حجم بالای مخاطبین خود استفاده کرده و درآمدزایی نسبتا خوبی با آن داشته باشید. این درآمدها به شیوه‌های مختلف امکان واریز به حساب شما را خواهند داشت.

روش کار با کلاب هاوس


چرا از کلاب هاوس استفاده می‌کنیم؟

در حال حاضر، کلاب هاوس مسلما بهترین گزینه برای افرادی است که دوست دارند صحبت کنند و دل‌شان برای مخاطبین تنگ شده است. این نیاز در دوران کرونا بیشتر حس می‌شد و از آن‌جایی که فرصتی برای حضور در جمع فراهم نبود، کلاب هاوس یک شیوه عالی برای این منظور تبدیل شده بود. افراد مشهور و سلبریتی هم بیشتر از این پلتفرم استقبال کرده و فعالیت در این عرصه شدند.

افرادی هم که می‌خواهند مکالمات جالب توجهی داشته باشند، می‌توانند از این پلتفرم برای صحبت با دوستان و آشنایان استفاده کنند. البته هنوز هم باید توجه داشته باشید که با شبکه اجتماعی جدیدی روبرو هستیم که باید مراقبش باشیم.

همان‌طور که گفتیم، گاهی اوقات‌های روم‌هایی در کلاب هاوس ایجاد می‌شود که سیاسی بوده و حتی در بحبوحه نبرد میان دو کشور ایجاد می‌شود تا بتوانند راه حلی برای صلح پیدا کنند. روم‌هایی از بحث میان عقاید و مذاهب هم وجود دارد که به خواست خودتان باید در مورد شرکت یا عدم شرکت در آن‌ها تصمیم‌ بگیرید.

بیشتر بخوانید: روش اضافه کردن زیر نویس به فیلم + معرفی برنامه‌های مهم

هر چه قدر که کنترل بیشتری در هنگام ورود به روم‌ها داشته باشید، سالم‌تر می‌توانید با روش کار با کلاب هاوس آشنا شوید. مدیران پلتفرم هم تلاش کرده‌اند که روم‌ها را کنترل کرده و خط قرمز‌های آن را کاملا رعایت کنند.

روش کار با کلاب هاوس


رقبای کلاب هاوس؛ پلتفرم های مشابه

وقتی که از کلاب هاوس استفاده می‌کنید، احتمالا مدام به این نکته فکر خواهید کرد که چه پلتفرم‌های دیگری سعی کرده‌اند که رقیب کلاب هاوس باشند. همواره وقتی یک پلتفرم به موفقیت می‌رسد، پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های بیشتری هم می‌آیند که که با آن رقابت کنند. به‌طور مثال، Mark Cuban نمونه‌ای از افرادی است که قصد داشت با برنامه Fireside با کلاب هاوس رقابت کند.

این پلتفرم نوعی ترکیبی از پادکست کلاب هاوس، اسپاتیفای و Anchor بود که به منظور ارائه خدمات تمام این پلتفرم‌ها، قصد داشت به محبوبیت دست پیدا کند. پلتفرم‌های زیادی اکنون وجود دارند که در صورت داشتن دنبال کننده‌های زیاد،‌ امکان درآمدزایی پیدا کرده‌اند و به زودی کلاب هاوس هم قصد دارد که امکان درآمد زایی برای افراد با فالوورهای زیاد را فراهم کند.

بیشتر بخوانید: آموزش دانلود از اینستاگرام (تمام راه های ممکن)

اپلیکیشن پیام رسان تلگرام هم اکنون قابلیت چت صوتی را به برنامه خود اضافه کرده است و حتی ضبط یکپارچه را نیز فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند به‌طور یکپارچه گروه‌های خودشان را به یک چت صوتی گروهی تبدیل کرده و حداکثر با ۳۰ نفر صحبت کنند.

اینستاگرام هم قبلا ویژگی پخش زنده گروهی را ایجاد کرده بود که Live Rooms نام داشت. این قابلیت هم‌اکنون بهبود پیدا کرده است و کاربران بیش از دو نفر هم می‌توانند امکان لایو ویدیویی را با همدیگر داشته باشند. پلتفرم ردیت را هم داریم که قبلا با قابلیتی به‌نام Reddit Talk، سعی داشت که میزان گفتگوهای صوتی در یک کامیونیتی باشد.

روش کار با کلاب هاوس

اسپاتیفای هم قابلیتی به‌نام گرین روم داشت که بر اساس فناوری‌هایی Betty Labs ساخته شده بود و هنوز هم وجود دارد. این برنامه روی اندروید و iOS در دسترس هستند و می‌توانند تجربه صوتی زنده را برای علاقه‌مندان فراهم کنند. شما می‌توانید در قالب موسیقی هم از هر کدام از این سیستم‌ها حضور داشته باشید.

هر کسی می‌تواند میزبان بوده یا یک شرکت کننده معمولی باشد. اسپاتیفای پشتیبانی از ضبط مکالمه‌ها را نیز فراهم کرده است و می‌توانید بعدا به آن‌ها گوش کنید. Slack Huddles هم به‌عنوان یکی از اولین پلتفرم‌ها برای ارائه پیام‌رسانی صوتی برای مکالمات زنده را ارائه می‌کرد.

این بدان معنی بود که علاقه‌مندان می‌توانستند در پلتفرم اسلک تماس تلفنی آنلاین با همکاران خود داشته باشند. بنابراین، این پلتفرم به‌صورت مستقیم رقیبی برای کلاب هاوس نیست، چرا که صدا عمومی پخش نشده و صرفا برای همکاران یک گروه قابل استفاده بود. البته فیس بوک را هم نباید در این زمینه فراموش کنیم. این سایت هم با ایجاد قابلیتی به‌نام Soundbites، امکان پست کردن مکالمه‌های صوتی را در کنار پادکست فراهم کرده بود و یک سری روم‌های صوتی زنده هم داشت.

فیس بوک از طریق می‌تواند کلاب هاوس را به چالش بکشد. از آن‌جایی که کلاب هاوس به‌طور اختصاصی برای این امکان طراحی شده است، سخت است که رقیب قدرتمندی در بازار داشته باشد. چرا که اکثر پلتفرم‌ها برای هدف دیگری فعالیت می‌کند و چت صوتی آنلاین تنها بخشی از خدمات‌شان است.

روش کار با کلاب هاوس


آیا امکان ساخت افزونه‌های اختصاصی وجود دارد؟

این امکان وجود دارد که کاربران بتوانند افزونه‌های این پلتفرم را به‌صورت اختصاصی تولید کنند. اما کار چندان آسانی نیست. چرا که باید به رابط برنامه‌نویسی کاربردی API مسلط باشند. این امکان برای توسعه دهندگان فراهم شده است، اما از آن‌جایی که نحوه کار و تجربه با کلاب هاوس فعلا در این مدت زمان کم فراهم نبوده است، ساخت افزونه توسط کاربران هم برای آن چندان آسان محسوب نمی‌شود.

به عنوان مثال، Direcon می‌تواند در تجزیه و تحلیل مکالمات به شما کمک کند و ۵۰ دلار در ماه هم هزینه دارد. این افزونه در ابتدا با قرار دادن اطلاعات کاربران دیگر در معرض دید همه، مشکل‌ساز شده بود.

چند ابزار دیگر هم وجود دارد که جلوه‌های صوتی به مکالمه‌های آنلاین اضافه کرده و امکان ضبط مکالمات برای تلگرام و امکان طرح سوال را نیز فراهم می‌کردند. یک سری کوتاه کننده لینک هم وجود دارد که مخصوص کلاب هاوس بوده و تعداد برنامه هم برای اضافه کردن لوپ به این برنامه وجود دارد. افزونه‌ها امکان تغییر رنگ آواتار را فراهم می‌کنند و این‌ها تنها نمونه‌هایی از افزونه‌هایی هستند که کار با این پلتفرم را لذت بخش‌تر می‌کنند. احتمالا به زودی سیستم API سایت بهینه‌سازی شده و امکان ساخت آسان‌تر افزونه‌ها فراهم خواهد شد.

روش کار با کلاب هاوس


نقاط ضعف کلاب هاوس

این سرویس قبلا مشکلاتی در زمینه طرح روم‌هایی پیرامون سخنان نفرت پراکنی و سو استفاده سیاسی داشته است و بنابراین، مجبور شدند که دستورالعمل‌هایی را برای اعتدال اجتماعی وعظ کنند. این قوانین جدید از ماه اکتبر ۲۰۲۱ عمل می‌شوند و یکی از اشتباهات کلاب هاوس این بوده است که اجازه رفتارهای تند و تیز را به کاربران نمی‌داد.

این موضوع سبب شد که بسیاری از کاربران اشتباهی در این فیلتر قرار گرفته و نتوانند هیجانات خودشان را در این پلتفرم به نمایش گذارند. به هر حال هر نوع انسانی امکان حضور در این پلتفرم را دارد و بسیاری از کارشناسان معتقدند که سیاست‌های کلاب هاوس کمی سخت‌گیرانه است.

بیشتر بخوانید: آموزش دیلیت اکانت واتساپ در اندروید، iOS و KaiOS

در فوریه سال ۲۰۲۱ هم این پلتفرم در چین فیلتر شد. چرا که دولت این کشور موفق آزادی بیان بیش از حد این برنامه نبود و با موافقت نکردن کلاب هاوس جهت تغییراتی در این کشور، سبب شد که این پلتفرم نتواند به‌صورت قانونی در این کشور استفاده شود. از نکات بد دیگر ماجرا، می‌توانیم به یکی از توسعه دهندگان سوم شخصی اشاره کنیم که یک نسخه اندرویدی از کلاب هاوس را ایجاد کرده و به‌صورت غیر رسمی، کاری کرده بود که برای عضویت در آن نیازی به دعوت نامه نداشته باشد.

این سرویس پیش‌تر هم این نقض قانونی را داشته است و چنین توسعه دهندگانی هم به راحتی می‌توانستند که نسخه‌های غیر واقعی از این برنامه را تولید کنند. پیش‌تر هم گفته بودیم که تغییرات آیکون برنامه امکان شناسایی اپلیکیشن رسمی را در استورها سخت می‌کند.

روش کار با کلاب هاوس


حریم خصوصی کلاب هاوس

حریم خصوصی هم یکی از مشکلاتی است که کلاب هاوس با آن روبرو است. کارشناسان گزارش داده‌اند که کلاب هاوس مشخص نمی‌کند که چه مدت از ضبط‌های کاربران مختلف را نگهداری می‌کند یا چه اشخاص دیگری می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. کلاب هاوس اطلاعات دیگری هم در مورد کاربران خود به دست می‌آورد که احتمالا مورد سو استفاده قرار می‌گیرد.

اطلاعاتی که شما در پروفایل خود به اشتراک می‌گذارید، نه‌تنها در اختیار مخاطبین شما و دیگر شبکه‌های اجتماعی، بلکه دیگر افراد از پلتفرم‌های دیگر هم می‌توانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. همواره ترفندهایی هم وجود دارد که مانند کوکی‌ها، می‌توانند اطلاعات شخصی شما را دریافت کرده و آن‌ها را ذخیره‌سازی کنند.

حذف حساب کاربری

شما برای حذف حساب کاربری، قبلا مجبور بودید که به آدرس «support@alphaexplorationco.com» ایمیل بزنید. اما به دنبال شکایات گسترده کاربران، اکنون می‌توانید به مسیر Setting > Account > Deactivate Account  رفته و حساب خود را غیر فعال کنید.

اگر بعد از مدتی کار کردن با این پلتفرم، فکر می‌کنید که با ماهیت آن مشکل داشته و نمی‌توانید زمان خود را برایش بگذارید، قبل از حذف برنامه، حتما اکانت خود را در آن غیر فعال کنید تا در آینده مشکلی برای هویت و اطلاعات شخصی شما ایجاد نشود. این قانون برای سایر شبکه‌های اجتماعی نیز وجود دارد و بهتر است که نکات ایمنی این مورد را حتما در نظر داشته باشید.

روش کار با کلاس هاوس


چرا کلاب هاوس به محبوبیت رسیده است؟

کلاب هاوس رشد سریع خود را مدیون چند استراتژی ثابت شده است که سابقا پلتفرم‌های دیگر هم از آن استفاده کرده بودند. بنیان گذاران استارت‌آپی این برنامه از همان ابتدا تصمیم گرفتند که برای افزایش دانلود و جذب کاربران بیشتر، به زمان بندی مناسب عرضه و تبلیغات آن فکر کنند.

این برنامه در ماه مارس ۲۰۲۰ معرفی شد؛ یعنی درست زمانی کشورهای زیادی قانون قرنطینه خانگی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا را وضع کرده و اجازه ندادند که مردم به تعامل با همدیگر، حضور در رویدادها و سرگرمی‌های بیشتر دسترسی پیدا کنند. در این زمان بود که کلاب هاوس به عنوان روشی جایگزین برای تعامل کاربران با یکدیگر معرفی شده و توانست محبوبیت بالایی را کسب کند.

برخی از کاربران اولیه، ساعت‌ها در این پلتفرم مشغول حضور در روم‌های مختلف بوده و از امکانات پر زرق و برق آن استفاده می‌کردند. این فعالیت‌ها بدون تحرک خاصی انجام شده و فراتر از شبکه‌های اجتماعی دیگر بود. در بحبوحه یک بیماری همه گیر جهانی، همه به دنبال آرامش و ارتباط انسانی بودند و همین دلیلی بر آن شد که کلاب هاوس رشد پیدا کند.

بنیان گذاران پلتفرم از همان ابتدا تصمیم گرفتند که کاربران خصوصی‌تر امکان استفاده از برنامه را داشته و دعوت نامه ارسال کنند. این دلیلی برای معرفی هر چه بیشتر کلاب هاوس به جامعه جهانی شد. بنیان گذاران این سیستم را برای فراهم سازی فضایی ایمن در نظر گرفته بودند تا بتوانند با همکاران خودشان در سیلیکون ولی صحبت کنند.

روش کار با کلاب هاوس


امکانات زیاد و استقبال کاربران

این پلتفرم نوپا با گسترش امکانات و استقبال کاربران بیشتر، توانست میزبان اعضای بیشتری باشد. فوربس هم گزارش داده بود که شرکت سرمایه‌گذاری Andreessen Horowitz ارزش این پلتفرم را زمانی که تنها چند ماه از عمرش می‌گذشت، ۱۰۰ میلیون دلار ارزیابی می‌کرد.

آن زمان کمتر از ۵ هزار نفر در نسخه بتا برنامه حضور داشتند و از کاربران بالقوه هم خواسته می‌شود که از طریق فرم گوگل ثبت نام کرده و منتظر دعوت نامه باشند. بر اساس گزارش‌های وال استریت ژورنال و CNBC، برخی از شرکای این شرکت به کلاب هاوس کمک کردند تا دیگر جمعیت شناسی کلیدی خود را هم جذب کنند.

بیشتر بخوانید: روش دیلیت اکانت اینستاگرام؛ معرفی بهترین راهکارها

این جمعیت جدید شامل سیاه پوستان، کمدین‌ها و دیگر افراد پیشتاز در عرصه فرهنگ بوده‌اند. این شرکت اخیرا هم اعلام کرده است که به تولید کنندگان محتوا پول می‌دهد تا صفحات مشابه تیک تاک و اسنپ را در این پلتفرم هم ایجاد کرده و فعالیت مستمر داشته باشند. این رویکرد، انتقاداتی هم به همراه داشته است. در مقاله اخیر، کریس لوبین که به‌عنوان استراتژیست فعالیت می‌کند، نوشت که: «اگر کاربران سیاه پوست در کلاب هاوس نبودند، ممکن بود که هرگز شاهد قدرت گرفتن این پلتفرم نباشیم».

این برنامه در خارج از ایالات متحده هم رشد خوبی دارد و طبق گزارش منتشر شده، ۵.۵ میلیون بار در سراسر جهان نصب شده است و کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. می‌دانیم که تقریبا ۴۲ درصد از دانلود برنامه در ایالات متحده، ۱۶ درصد در ژاپن و ۱۰ درصد در آلمان حضور دارند.

روش کار با کلاب هاوس


معایب و مشکلات برنامه کلاب هاوس

کلاب هاوس در مرحله دشواری از رشد و توسعه خود قرار دارد. این پلتفرم عمر چندان زیادی ندارد و هنوز هم مورد توجه کاربران علاقه‌مند است. اما در عین حال، بررسی‌های دقیق نشان می‌دهد که نرخ رشد بالا و هجوم گسترده کاربران با سیاست‌های تعدیلی مواجه شده است و حتی دلیل آن هم نامشخص است.

رهبران این شرکت به‌دلیل سرمایه‌گذاری نکردن منابع بیشتر مورد انتقاد هستند و مطالب دیگری مانند ایجاد روم‌هایی برای آزار و اذیت پلیس یا سخنان نفرت پراکنانه هم همواره مورد انتقاد بوده است. این شرکت اکنون اجازه گزارش افراد خاص را فراهم کرده است تا بتواند روم‌های غیر مجاز را شناسایی کرده و حتی کاربران خطاکار را نیز مسدود کند. البته هنوز مشخص نشده است که چند نفر یا چه سیستم‌هایی به‌صورت خودکار از این برنامه حذف می‌شوند.

کاربران، به ویژه زنان و رنگین پوستان، نگرانی‌هایی پیرامون یهود ستیزی، زن ستیزی، زورگویی سایبری، انتشار اطلاعات نادرست در مورد کووید ۱۰ و آزار و اذیت را گزارش داده‌اند. کلاب هاوس می‌گوید که هر گونه سخنان نفرت پراکنی و قلدری برخلاف دستورالعمل‌های این پلتفرم است و کاربران خطاکار بی بازگشت حذف خواهند شد.

اگر کلاب هاوس بتواند نظارت بیشتری روی روم‌ها داشته و به حجم انتقادات زیاد توجه نشان دهد، باز هم شاهد قدرت گرفتن کلاب هاوس خواهیم بود. این پلتفرم باید دلیل حذف کاربران را از این سایت مطرح کرده و شبهات موجود را برطرف سازد. در این شرایط است که حجم انتقادات فروکش کرده و مانند سایر پلتفرم‌های محبوب، هنوز باز هم می‌تواند به رشد بالای خود ادامه دهد.

روش کار با کلاب هاوس


آیا کلاب هاوس ایمن است؟

ماهیت آزادی در این پلتفرم ممکن است که فضایی قطبی در شبکه‌های اجتماعی را فراهم آورد و برخی افراد هم به دنبال سو استفاده کردن از این موقعیت هستند. همه این سوال را از خود دارند که آیا کلاب هاوس و امثال آن خروجی بعدی کلاه‌برداران هستند؟

گویا کارشناسان اعتقاد دارند که شبکه‌های اجتماعی تبدیل به فضایی می‌شود که کلاه برداران در آن به دنبال انتشار دروغ، حاشیه سازی و ارائه دیدگاه‌های سیاسی تفرقه جویانه و نفرت پراکنی هستند. شرکت مادر کلاب هاوس مستقیما به درخواست‌های کاربران در مورد اظهار نظر در این مورد پاسخ نداده است، اما قوانین و دستورالعمل‌هایی هم وجود دارد که اخیرا وعظ شده است و شرایط پلتفرم را بهتر می‌کند.

برای شروع، می‌توانیم به نام و هویت واقعی در سرویس اشاره کنیم که نمی‌توانید به‌صورت ناشناس وارد روم‌ها شوید. برخی‌ها حدس می‌زنند که ممکن است یک حالت ناشناس در آینده با این پلتفرم اضافه شود و احتمالا هم این افراد ناشناس اجازه صحبت کردن در هیچ رومی را نخواهند داشت. اعضای این پلتفرم نمی‌توانند اقدام به سوء استفاده، قلدری، اخاذی، تبعیض، آزار و اذیت یا تهدید به خشونت کنند.

اعضایی که اقدام به تشویق افراد دیگر برای به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی دیگران را داشته باشند، بن می‌شوند. صحبت کردن با کاربران دیگر از روی بی ادبی هم مستلزم گزارش است و در صورت احراز، توسط کلاب هاوس بن می‌شوند.

روش کار با کلاب هاوس


بلاک و گزارش کاربران برای جلوگیری از سوء استفاده

افراد می‌توانند با رفتن به پروفایل کاربر مورد نظر و کلیک روی آیکون سه نقطه عمودی، گزینه Block را انتخاب کرده و سو استفاده کنندگان را بلاک کنند. کاربران بلاک شده دیگر نمی‌توانند رومی که شما ایجاد می‌کنید را بینند. حتی در روم‌هایی که شما نقش ناظر یا سخنران را در آن دارید، برای این اعضای بلاک شده نمایش داده نمی‌شود.

کلاب هاوس یک علامت تعجب هم در کنار فردی که توسط چندین نفر دیگر بلاک شده است، اضافه می‌کند. کلاب هاوس قول داده است که هویت شما به عنوان فردی که یک کاربر را گزارش می‌دهید، ناشناس باقی بماند. ایرنه کوهلر که کارشناس حوزه برندسازی شخصی بوده و به عنوان استاد کمکی در دانشگاه سانفرانسیسکو تدریس می‌کند، در این رابطه می‌گوید:

«هر جا که توده بحرانی وجود داشته باشد و اعضای زیادی در پیرامون آن فعالیت می‌کنند، همیشه افرادی وجود خواهد داشت که سعی می‌کنند از قوانین سیستم برای اهداف پلید خود استفاده کنند. من اخیرا یک روم با نام Women in Business 40+ ایجاد کرده‌ام که مشخصا برای زنان فعال در کسب و کارهای مختلف زیر ۴۰ سال است.

تعداد زیادی از شرکت کنندگان در این روم سن‌شان بالاتر از ۴۰ است و همین نشان می‌دهد که قوانین تعیین شده برای کلاب هاوس یا هر پلتفرم دیگری لزومی برای رعایت ایجاد نمی‌کند و همواره باید مراقب سو استفاده افراد مختلف باشد. کلاب هاوس تنها پلتفرمی نیست که با چالش شناسایی صحیح افرادی که سخنان نفرت انگیز و اطلاعات نادرست ارائه می کنند، مواجه است و پیش‌تر هم چنین چیزی را دیده بودیم».

بیشتر بخوانید: روش رفع مشکل کپی رایت اینستاگرام؛ از قوانین چه می‌دانیم؟

روش کار با کلاب هاوس


تفاوت‌های کلاب هاوس با سایر شبکه های اجتماعی

اصلی‌ترین نکته‌ای که کلاب هاوس را از سایت شبکه‌های اجتماعی جدا می‌کند، فرمت مبتنی بر صوت آن است. فیس بوک، توییتر و اینستاگرام هم ممکن است که ویژگی جانبی برای این قابلیت داشته باشند، اما کلاب هاوس به‌صورت اختصاصی به همین منظور منتشر شده است.

شرکت ارائه دهنده این پلتفرم خود هم توضیح می‌دهد که محیط بدون وجود دوربین که فقط صدا در آن نقش دارد، رسانه‌ای بسیار ویژه را در اختیار کاربران می‌گذارد. این شرکت در وب سایت خود عنوان کرده است که: «نیازی نیست نگران تماس چشمی، لباسی که می‌پوشید یا لوکیشنی که حضور دارید، باشید».

او در ادامه افزود: «شما با لحن صدا، نقطه عطف و احساساتی که از طریق صوت منتقل می‌کنید، شناخته می‌شود و این به شما امکان می‌دهد که تفاوت‌های ظریف را درک کرده و ارتباط انسانی منحصربه‌فردی را با دیگران ایجاد کنید. همچنین می‌توانید یکدیگر را به چالش کشیده و مکالمات سختی با همدیگر تجربه کنید. اغلب اوقات توانایی ایجاد همدلی با صدا وجود دارد و این همان چیزی است که بیشتر ما را به سمت رسانه می‌کشاند».

روش کار با کلاب هاوس


سخن آخر

دانستیم که روش کار با کلاب هاوس نسبت به ماه‌های اولیه عرضه بسیار راحت‌تر شده است و اکنون می‌توانید به سادگی اپلیکیشن‌های اندروید یا iOS آن را دریافت کرده و بدون نیاز به دعوت نامه در آن عضو شوید. سیستم کلاب هاوس متفاوت از شبکه‌های اجتماعی دیگر عمل می‌کند و همین سبب محبوبیت بیشتر آن شده است. کاربران هم‌اکنون می‌توانند صرفا با المان صوت با اعضای دیگر صحبت کرده و در روم‌های مختلف به پای صحبت دیگران بنشینند. خودتان هم می‌توانید میزبان بوده و نقطه نظرهای خود را در مورد شاخه‌های مختلف بیان کنید.

می‌توانید نظرات خود را در رابطه با کلاب هاوس با ما در میان گذارید. به نظر شما روش کار کلاب هاوس باعث می‌شود که مانند توییتر و اینستاگرام سال‌های سال دوام بیاورد؟ آیا کاربران همچنان به استقبال از آن و افزایش میزان کاربران ادامه خواهند داد؟ هنوز چیزی مشخص نیست و باید صبر کنیم که کلاب هاوس از یک پلتفرم نوپا به روزهای سخت خود رسیده و عملکرد خود را نشان دهد. در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

آیا می‌توان مکالمات کلاب هاوس را ضبط کرد؟

بله این امکان برای سازنده روم فراهم شده و سازنده می‌تواند مکالمه را ضبط کرده و بعد در کلوب یا پروفایل خود به نمایش بگذارد. بعد از آن هرکسی می‌تواند آن را دانلود و گوش کند.

درآمدزایی در کلاب هاوس چگونه است؟

کلاب هاوس مبتنی بر تبلیغات نیست و کاربران می‌توانند پرداخت درون برنامه ای برای تولید کننده محتوا داشته باشند. این مبلغ مانند دونیت است و به سازنده محتوا تعلق می‌گیرد. این سیستم فعلا فقط در ایالات متحده آمریکا فعال است.

آیا کلاب هاوس قابلیت چت تایپی را دارد؟

کلاب هاوس یک ویژگی چت به‌نام Backchannel دارد تا کاربران بتوانند از طریق پیام‌های دایرکت با یکدیگر در ارتباط باشند. همزمان با فعال بودن روم هم شما می‌توانید چت کنید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.