• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

روش ریپلای در اینستا می‌تواند برای بسیاری از کاربران اینستاگرام کمی کلافه‌کننده باشد. چرا که چنین چیزی برای همه امکان‌پذیر نبوده و ممکن است فقط برخی از کاربران قادر به ریپلای کردن پیام‌ها باشند. از طرفی دیگر، ممکن است بسیاری از کاربران این امکان را داشته باشند و ندانند دقیقا باید چگونه ریپلای کنند.

به همین دلیل، ما هم در این مقاله شما را با روش ریپلای در اینستا آشنا خواهیم کرد. اگر این امکان برایتان فعال باشد، می‌توانید به راحتی پیام‌هایتان را ریپلای کنید. پس برای اطلاعات بیشتر با مقداد آی تی همراه باشید.

روش ریپلای در اینستا


چرا نیاز به ریپلای کردن در اینستاگرام داریم؟

در واقع هیچ حسی بدتر از این نیست که بین دایرکت‌های مختلف، نتوانیم پیامی که مدنظرمان است را مشخص کنیم. یعنی فرض کنید طرف مقابل‌تان به راحتی، پیام‌هایتان را ریپلای کرده و به طور دقیق مشخص می‌کند که منظورش کدام دایرکت شما است.

این در حالی است که چنین امکانی برایتان فراهم نبوده و شما را کلافه خواهد کرد. حالا شاید این سوال برایتان پیش بیاید که ریپلای دقیقا به چه معنایی بوده و چه کاربردی دارد؟‌ خب اگر در این باره اطلاعات دقیقی ندارید، هیچ ایراد ندارد. چرا که به طور خلاصه،‌ در مورد ریپلای کردن توضیح خواهیم داد. در واقع ریپلای (Reply) به معنای پاسخ دادن است. اما منظور ما یک پاسخ کلی نیست، بلکه پاسخی است که کاملا مشخص شده باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر فونت گوشی سامسونگ؛ معرفی روش‌های مفید

حتم داریم این کار را به وفور در پیام‌رسان‌هایی نظیر واتس‌اپ، تلگرام و… انجام داده‌اید. بدین شکل که روی یک پیام خاص کلیک کرده و فقط همان را پاسخ داده‌اید. این همان ریپلای است که در پیام‌رسان‌های ذکر شده به راحتی انجام می‌شود. اما متاسفانه چنین چیزی در اینستاگرام برای همه امکان‌پذیر نیست.

به همین دلیل اکثر افراد به دنبال روش ریپلای در اینستا می‌گردند تا بتوانند پیام‌هایی که برایشان ارسال می‌شود را به راحتی ریپلای کنند. در سال‌های گذشته چنین چیزی به طور کلی برای هیچ کسی امکان‌پذیر نبود، اما با آپدیت‌های جدید اینستاگرام، فقط برای برخی از کاربران فراهم شد که در ادامه، بیشتر راجع به این موضوع خواهیم پرداخت.

روش ریپلای در اینستا


چرا اینستاگرام برای همه ریپلای ندارد؟

این یک سوال بی‌پاسخ است که برای بسیاری از کاربران مطرح است. یعنی اکثر کسانی که به دنبال روش ریپلای در اینستا هستند، دائما این سوال را می‌پرسند که چرا اینستاگرام ما قابلیت ریپلای کردن ندارد؟‌ اگر این اتفاق برای شما هم رخ داده است، حق می‌دهیم که از این موضوع کلافه باشید. چرا که چنین چیزی، یعنی بهره‌مند شدن برخی افراد از امکانات ریپلای در اینستاگرام، نمی‌تواند منصفانه باشد.

در واقع این امکان باید در اختیار تمام کاربران اینستاگرامی قرار می‌گرفت. اما متاسفانه چنین نبوده و از قرار معلوم، فقط برخی از کاربران، از چنین امکانی برخوردار می‌شود. گاهی اوقات برخی از کاربران هم توانسته‌اند به این امکان دستیابی پیدا کنند که بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

اما شما باید در نظر داشته باشید که ممکن است چنین امکانی برای اینستاگرام شما فراهم نشود. منظور ما اکانت یا حساب کاربری نیست، بلکه گوشی و حساب کاربری گوشی‌تان است. معمولا این حساب کاربری در گوشی‌های آیفون با اپل آی دی مشخص شده و در گوشی‌های سامسونگ هم با سامسونگ اکانت شناخته می‌شود. این دو مورد هم تاثیرات زیادی در فعال شدن امکان ریپلای اینستاگرام دارند که در مورد آن‌ها هم به طور کامل توضیح خواهیم داد.

اما به طور کلی باید بگوییم که اگر امکان ریپلای کردن در اینستاگرام توسط گوشی فعلی‌تان به هیچ وجه، امکان‌پذیر نشد، خودتان را اذیت نکنید و دست از تلاش بیهوده بردارید. اما در بسیاری از موارد هم، می‌توانید از همین روش‌ها، نتایج ایده‌آلی بگیرید. پس بدون معطلی برویم سراغ ادامه مطلب.

روش ریپلای در اینستا


آیا مشکل ریپلای اینستاگرام با آپدیت کردن حل می‌شود؟

ممکن است شما یک گوشی کاملا جدیدی خریداری کرده باشید که نهایتا برای دو سال یا 4 سال پیش بوده باشد. حالا نسخه نسبتا جدید اینستاگرام را هم در گوشی‌تان دارید که قابلیت ریپلای کردن ندارد. ممکن است با خودتان چنین تصور کنید که با آپدیت کردن نسخه اینستاگرام مشکل حل شده و امکان ریپلای کردن برای‌تان فعال خواهد شد.

در چنین شرایطی، نمی‌توانیم یک جواب قطعی بدهیم و بگوییم که مشکل با آپدیت کردن نسخه اینستاگرام حل می‌شود و یا نمی‌شود! این موضوع کاملا بستگی به شرایط مختلفی دارد. در بسیاری از مواقع ممکن است با آپدیت کردن نسخه جدید اینستاگرام چنین چیزی برایتان فراهم شود.

بیشتر بخوانید: روش کار با کلاب هاوس رسانه‌ ای مبتنی بر صدا

در بسیاری از موارد هم، این مشکل با آپدیت کردن نسخه جدید اینستاگرام، به هیچ وجه حل نمی‌شود. معمولا اگر از نسخه نسبتا جدید اینستاگرام استفاده کنید و بخواهید آن را به یک یا 2 نسخه بعدی آپدیت کنید، فرق چندان زیادی برایتان نخواهد کرد.

یعنی ممکن است این امکان با آپدیت‌های قبلی هم، برای کاربران دیگر وجود داشته باشد و آن‌ها بتوانند با همان نسخه‌های نسبتا قدیمی‌تر، از امکان ریپلای در اینستاگرام برخوردار شوند. پس اگر شما هم به دنبال روش ریپلای در اینستا هستید، فقط به آپدیت کردن نسخه‌ جدید اینستاگرام‌تان اکتفا نکنید و روش‌های دیگر را هم امتحان کنید.

روش ریپلای در اینستا


آیا با آپدیت سیستم عامل مشکل حل خواهد شد؟

یکی دیگر از راهکارهایی که به عنوان روش ریپلای در اینستا مطرح می‌شود، بحث آپدیت سیستم عامل گوشی است. یعنی ممکن است افراد زیادی به شما پیشنهاد دهند که با آپدیت کردن سیستم‌عامل جدید گوشی‌تان ریپلای در اینستاگرام را برای خودتان فعال کنید.

در مورد این موضوع هم نمی‌توان نظر قطعی داد. چرا که در برخی موارد مشاهده شده است که ریپلای کردن اینستاگرام با آپدیت سیستم‌عامل گوشی، برای کاربران فعال شده و در بسیاری از موارد هم چنین چیزی هرگز اتفاق نیفتاده است. چیزی که در اینجا مطرح است بحث کاربری گوشی بوده نه اینستاگرام. در واقع سیستم اصلی اینستاگرام بر اساس موارد مختلف تصمیم به ایجاد این امکان در کاربران می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: روش رفع مشکل کپی رایت اینستاگرام؛ از قوانین چه می‌دانیم؟

در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که بحث کاربری گوشی اهمیت بالایی پیدا می‌کند. یعنی اکثر کاربرانی که گوشی‌های جدیدی خریده‌اند و آن‌ها را با اکانت رسمی‌شان استفاده می‌کنند، حتی با حساب کاربری اینستاگرام قدیمی‌شان هم موفق شده‌اند از امکان ریپلای در اینستاگرام برخوردار شوند. حالا ممکن است گوشی‌تان یک سیستم عامل قدیمی‌تر داشته باشد و با به‌روزرسانی به نسخه جدیدتر مشکل‌تان حل شود.

اما حتما قول صد در صدی به شما نخواهیم داد که این می‌تواند یک روش مناسب و کاملا تضمینی برای فعال کردن امکان ریپلای در اینستاگرام باشد. ولی انجام دادن آن هم، برایتان خالی از لطف نخواهد بود. چرا که هم از یک سیستم‌عامل جدیدتر برخوردار خواهید شد و هم ممکن است همین کار، حکم روش ریپلای در اینستا را برایتان داشته باشد.

روش ریپلای در اینستا


آیا ریپلای کردن فقط مختص گوشی‌های آیفون است؟

معمولا بسیاری از کسانی که جدیدا گوشی آیفون خریداری می‌کنند، می‌توانند در دایرکت‌شان ریپلای کنند. برخی از افراد چنین تصور می‌کنند که خرید گوشی آیفون می‌تواند بهترین روش ریپلای در اینستا باشد. اما به نظر شما دلیل اصلی این موضوع چه چیزی می‌تواند باشد؟‌ یعنی کاربران آیفون چگونه می‌توانند این کار را انجام دهند؟‌ آیا این قضیه برای تمام کاربران آیفون امکان‌پذیر است یا فقط برخی از آن‌ها می‌توانند پیام‌هایشان را ریپلای کنند؟‌

در واقع پاسخ‌های مختلفی برای سوالات مطرح شده وجود دارد که هر کدام می‌توانند کاملا متفاوت باشند. اما به طور کلی اگر بخواهیم به این سوالات پاسخ دهیم، باید بگوییم که خرید گوشی آیفون نمی‌تواند به عنوان روش ریپلای در اینستا محسوب گردد.

بیشتر بخوانید: معرفی کاربردی‌ترین ترفندهای واتس اپ

چیزی که در اینجا مهم است نوع کاربری گوشی‌های جدید است. راجع به این موضوع در بالا هم به وفور صحبت کردیم که سیستم اینستاگرام بیشتر با نوع کاربری گوشی‌های هوشمند کار دارد. یعنی ممکن است شما گوشی قبلی‌تان چنین امکانی را نداشته باشد و دقیقا با همان اکانت اینستاگرام در گوشی جدید آیفون‌تان بتوانید پیام‌هایتان را ریپلای کنید. چنین به نظر می‌رسد که اینستاگرام روی نوع کاربری گوشی‌ها حساس‌تر است تا نوع نسخه اپلیکیشن اینستا.

بدین معنا که اگر گوشی جدید آیفون خریداری کرده باشید و با اپل آی دی‌تان اینستاگرام را دانلود کرده و سپس وارد آن شوید، بتوانید از امکان ریپلای کردن بهره‌مند شوید. در هر صورت اگر تجربه مشابهی در این زمینه دارید می‌توانید آن‌ها را در بخش کامنت‌ها با ما هم به اشتراک بگذارید.

روش ریپلای در اینستا


ریپلای کردن توسط سامسونگ اکانت

ریپلای کردن در اینستاگرام فقط مختص گوشی‌های آیفون نمی‌شود. بلکه می‌توانید با بهترین گوشی‌های میان‌رده (سری A) و یا پرچم‌داری (سری S) هم، در اینستاگرام ریپلای کنید. در واقع تمام این موارد هرگز به عنوان روش ریپلای در اینستا به شمار نمی‌آیند. چرا که این موضوع کاملا بستگی به شانس‌تان داشته و می‌تواند در هر کاربری متفاوت باشد.

اما مهم‌ترین چیزی که هنگام خرید گوشی‌های جدید به شما پیشنهاد می‌کنیم، ایجاد یک حساب سامسونگ اکانت است. زمانی که شما اقدام به ایجاد حساب سامسونگ اکانت می‌کنید، به عنوان یک کاربر رسمی سامسونگ شناخته خواهید شد. در واقع گوشی‌تان به عنوان یک وسیله هوشمند رسمی برای بسیاری از شرکت‌ها، نظیر اینستاگرام، شناخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تفاوت واتساپ با واتساپ بیزینس + یک روش برای معرفی و مدیریت کسب و کارها

در نتیجه، پس از خرید گوشی جدید سامسونگ سعی کنید حتما برای خودتان یک حساب کاربری سامسونگ افتتاح کنید. افتتاح سامسونگ اکانت مانند اپل آی دی، سخت نبوده و نیازی به هیچ کار پیچیده‌ای نخواهد داشت. چرا که خودتان هم می‌توانید این کار را مثل آب خوردن انجام دهید. مدت زمان انجام این فرایند هم کم بوده و می‌توانید آن را سریعا انجام دهید.

حالا می‌توانید آخرین نسخه اینستاگرام را دانلود کرده و زمانی که اینستاگرام از شما سوال پرسید با کدام اکانت قصد ادامه دادن را دارید، حتما سامسونگ اکانت‌تان را انتخاب کنید. سپس می‌توانید با وارد کردن کلمه کاربری و رمز عبور وارد پیج اینستاگرام‌تان شده و از امکانات ریپلای کردن هم نهایت لذت را ببرید.

روش ریپلای در اینستا


یک روش ریپلای در اینستا؛ به‌روزرسانی پیام‌ها

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، امکان ریپلای کردن در اینستاگرام در سال‌های گذشته وجود نداشت. در آن زمان هیچ کس حتی به دنبال روش ریپلای در اینستا نمی‌گشت. اما با گذشت زمان، شرکت متا تصمیم به افزودن این امکان در پیام‌های اینستاگرام گرفت. چرا که کاربران اینستاگرام از این کمبود گله زیادی داشتند. این موضوع همیشه توسط کاربران مطرح می‌شد تا این که در سال‌های اخیر امکان ریپلای هم، در اینستاگرام اضافه شد.

اما برای استفاده کردن از این امکان، باید حتما پیام‌های اینستاگرام‌تان به‌روزرسانی شود تا از این امکان برخوردار باشد. بدون به‌روزرسانی پیام‌هایتان، این امکان برایتان فعال نخواهد شد. در نتیجه باید خودتان اقدام به انجام این کار کنید.

بیشتر بخوانید: روش گذاشتن آهنگ در استوری اینستاگرام (ساده و کاربردی)

برای این کار باید به صورت دستی سیستم پیام‌رسان اینستاگرام‌تان را به‌روزرسانی کنید. چنین راهکاری می‌تواند بهترین روش ریپلای در اینستا محسوب شود. چرا که می‌توانید از این طریق، امکان ریپلای در اینستاگرام را هم فعال کنید. برای این کار فقط کافی است که سه خط افقی در گوشه سمت راست بالایی صفحه‌تان را انتخاب کرده و سراغ Settings بروید.

پس از آن باید گزینه Update Messaging را کلیک کنید تا سیستم پیام‌رسان‌تان به‌روزرسانی شود. سپس یک صفحه جدیدی برایتان باز خواهد شد که دو گزینه Update و Not Now دارد. شما باید اولین گزینه یا همان Update را بزنید تا سیستم پیام‌رسان‌تان به‌روزرسانی شود. سپس می‌توانید به طور مجدد داخل پیام‌هایتان چک کنید تا ببینید این امکان برایتان اضافه شده است یا خیر.

روش ریپلای در اینستا


استفاده از آخرین نسخه اینستاگرام

در بالا هم توضیح دادیم که آپدیت کردن نسخه اینستاگرام نمی‌تواند به تنهایی روش ریپلای در اینستا به شمار بیاید. بلکه برای این کار نیاز است کارهای مختلف دیگری را هم انجام دهیم. حالا در بالا به این موضوع اشاره کردیم که می‌توانید از آپدیت کردن سیستم پیام‌رسان اینستاگرام به عنوان بهترین روش ریپلای در اینستا استفاده کنید.

این روش فقط هنگامی می‌تواند امکان‌پذیر باشد که نسخه اینستاگرام شما کاملا به‌روز باشد. در غیر این صورت، هرگز در بخش پیام‌هایتان ریپلای را مشاهده نخواهید کرد. در اکثر مواقع هم ممکن است حتی آخرین آپدیت پیام‌رسان اینستاگرام برایتان نمایش داده نشود و نتوانید آن را دانلود کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش دیلیت اکانت واتساپ در اندروید، iOS و KaiOS

در نتیجه، پیشنهاد می‌کنیم حتما آخرین نسخه اینستاگرام را به‌روزرسانی و یا دانلود کنید. در چنین شرایطی، می‌توانید با خیال راحت روش فوق را انجام داده و سیستم پیام‌رسان‌تان را به‌روزرسانی کنید. در اکثر مواقع‌، کاربران توانسته‌اند با استفاده از همین روش، اقدام به فعال کردن ریپلای پیام‌هایشان در اینستاگرام کنند. در نتیجه، شما هم ممکن است با انجام دادن این دو روش، به نتایج دلخواهتان برسید.

باز هم تاکید می‌کنیم که تمام روش‌های ذکر شده در این مقاله، ممکن است فقط برای برخی از کاربران مفید باشد. چرا که هنوز دلیل واضح این موضوع توسط اینستاگرام مشخص نشده است که چرا فقط برخی از کاربران می‌توانند از امکان ریپلای در اینستاگرام بهره‌مند شوند.

روش ریپلای در اینستا


روش ریپلای در اینستا با استفاده از فرمان حرکتی

حالا چنین تصور کنیم که راهکارهای بالا به عنوان بهترین روش ریپلای در اینستا، برایتان مفید واقع شده و حالا می‌توانید از این امکان استفاده کنید. برای بسیاری از کاربران شاید این موضوع جای سوال باشد که باید دقیقا از کدام روش برای ریپلای کردن پیام‌هایشان استفاده کنند. اما روش ریپلای در اینستا بسیار آسان بوده و نیاز به انجام کارهای پیچیده ندارد.

چرا که اگر این امکان برایتان فعال شده باشد، با یک اشاره ساده انگشتتان، می‌توانید پیام‌هایتان را ریپلای کنید. توجه داشته باشید که ابتدا باید حتما روش‌های فوق را انجام داده و از آپدیت بودن پیام‌رسان اینستاگرام‌تان اطمینان کاملا حاصل نمایید. در  غیر این صورت امکان ریپلای کردن پیام‌هایتان، در دایرکت اینستاگرام، برایتان وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: روش دیلیت اکانت اینستاگرام؛ معرفی بهترین راهکارها

حالا پس از این که سیستم به‌روزرسانی پیام‌رسانتان را انجام دادید، می‌توانید به راحتی از انجام دادن این کار مطمئن شوید. قبل از این که بخواهیم این روش ساده را توضیح دهیم، باید به یک موضوع دیگر هم اشاره کنیم. همان‌‌طور که می‌دانید اپلیکیشن‌های واتس‌اپ و اینستاگرام، هر دو توسط شرکت فیس‌بوک (متا فعلی) خریداری شده‌اند. بسیاری از ویژگی‌های این دو اپلیکیشن شباهت زیادی با یکدیگر دارند.

یکی از این شباهت‌ها امکان قرار دادن استوری در اینستاگرام و واتس‌اپ است. حالا بحث ریپلای کردن پیام‌ها هم، در این دو اپلیکیشن یکسان است. یعنی اگر در هر دو اپلیکیشن‌ها پیام را با انگشتان به سمت راست بکشید، به صورت کاملا خودکار روی حالت ریپلای خواهد رفت. سپس می‌توانید با این کار، پاسخ پیام‌هایتان را ارسال کنید. به این روش اصطلاحا فرمان حرکتی می‌گویند. چرا که این فرمان بر اساس حرکت انگشت شما طراحی شده است.

روش ریپلای در اینستا


روش ریپلای در اینستا با استفاده از انتخاب گزینه ریپلای

در بالا راجع به روش فرمان حرکتی توضیح دادیم. روشی که بر اساس حرکت دادن پیام‌ها توسط انگشت کاربران طراحی شده است. مشابه چنین چیزی در اپلیکیشن تلگرام کاملا برعکس است. یعنی در آنجا اگر بخواهیم با فرمان حرکتی، پیام را ریپلای کنید، باید آن را به سمت چپ بکشید. اما در هر دو اپلیکیشن‌های واتس‌اپ و اینستاگرام که متعلق به شرکت متا هستند، با کشیدن به سمت راست روی حالت ریپلای قرار می‌گیرند.

حالا ممکن است شما با انجام دادن این کار یا همان فرمان حرکتی، متوجه هیچ گونه تغییری نشوید. بدین معنا که هیچ اتفاق خاصی برایتان نیفتد و نتوانید کار ریپلای کردن پیام‌هایتان را در اینستاگرام انجام دهید. اگر چنین باشد راهکارهای دیگری هم برای امتحان کردن آن وجود دارد. چرا که این موارد تنها روش ریپلای در اینستا نیست.

بیشتر بخوانید: آموزش دانلود از اینستاگرام (تمام راه های ممکن)

یکی دیگر از راهکارها به عنوان مناسب‌ترین روش ریپلای در اینستا، چک کردن دستی آن است. یعنی به جای این که از فرمان حرکتی و کشیدن آن به سمت راست استفاده کنید، باید رو آن یک کلیک طولانی مدت کنید. منظور ما از طولانی مدت، فقط چند ثانیه پیاپی است. با این کار گزینه‌های مختلفی برایتان نمایان می‌شوند که یکی از آن‌ها Reply است. حالا می‌توانید با کلیک کردن روی همان گزینه، به دایرکت‌های خود در اینستاگرام پاسخ دهید.

این یکی از رایج‌ترین روش‌های ساده‌ای است که در تمام پیام‌رسان‌ها می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در نتیجه، اگر با فرمان حرکتی، موفق به انجام ریپلای نشدید، حتما این روش را هم امتحان کنید. اگر با آپدیت کردن پیام‌رسانتان، این امکان برایتان فعال شده باشد، بدون شک گزینه Reply را در میان گزینه‌ها، مشاهده خواهید کرد.

روش ریپلای در اینستا


چگونه در اینستاگرام دسکتاپ ریپلای کنیم؟

اگر اکانت اینستاگرام‌تان شامل ریپلای باشد، بدون شک آن را در نسخه دسکتاپ و یا تحت وب اینستاگرام مشاهده خواهید کرد. البته این موضوع در کاربران مختلف، می‌تواند کاملا متفاوت باشد. برای مثال، برخی از کاربران چنین اعلام کرده‌اند که امکان ریپلای کردن دایرکت‌هایشان را در اینستاگرام گوشی‌شان ندارند، اما می‌توانند از آن در نسخه دسکتاپ‌شان استفاده کنند.

این موضوع برای برخی از کاربران دیگر هم کاملا متفاوت و برعکس بوده است. به طور کلی می‌توانید نسخه دسکتاپ را هم چک کنید تا ببینید این امکان برای نسخه دسکتاپ‌تان هم اجرا می‌شود یا خیر. البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از امتحان این کار، حتما روش‌های بالا را هم امتحان کنید. استفاده از روش ریپلای در اینستا می‌تواند کمک کند تا ویژگی ریپلای در نسخه دسکتاپ‌تان هم فعال گردد.

بیشتر بخوانید: آموزش طلایی بازیابی رمز اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، آپدیت بودن نسخه گوگل کروم‌تان است. فرقی ندارد بخواهید از نسخه تحت وب و یا برنامه‌ی خود ویندوز برای اینستاگرام‌تان استفاده کنید، تحت هر شرایط، باید از نسخه‌های کاملا به‌روز اینستاگرام در سیستم‌تان استفاده نمایید. در غیر این صورت، قادر نخواهید بود گزینه مربوط به ریپلای را در آنجا پیدا کنید.

حالا تصور کنیم که شما از آخرین نسخه‌ اینستاگرام در سیستم‌تان استفاده می‌کنید و روش ریپلای در اینستا را هم، امتحان کرده‌اید. حالا باید وارد قسمت پیام‌هایتان شده و دایرکت یکی از دوستانتان را باز کنید. در بخش پیام‌هایتان یک فلشی وجود دارد که مربوط به ریپلای است. اگر روی همان فلش کلیک کنید، می‌توانید دایرکت دوستتان را ریپلای کنید.

روش ریپلای در اینستا


مزایای استفاده از ریپلای در دایرکت‌ها

حالا که در مورد روش ریپلای در اینستا توضیحات کلی دادیم، خالی از لطف نیست در مورد مزایای این کار هم صحبت کنیم. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه لزومی برای ریپلای کردن وجود دارد؟ و یا ریپلای کردن چه کمکی می‌تواند در ارسال پیام‌هایمان داشته باشد؟

اگر بخواهیم به طور کلی به این سوالات پاسخ دهیم، باید بگوییم که ریپلای کردن نقش مهمی در تمام پیام‌رسان‌ها داشته و فقط مختص اینستاگرام نمی‌شود. زمانی که شما با فردی مکاتبه می‌کنید، پیام‌های زیادی میان‌تان رد و بدل می‌شود. حالا ممکن است گاهی اوقات قصد داشته باشید فقط به یک پیام خاص، پاسخ دهید، اگر امکان ریپلای کردن داشته باشید، این کا را به سادگی انجام خواهید داد.

بیشتر بخوانید: تغییر تم دایرکت اینستاگرام همراه با مخلفّات اضافه

ریپلای کردن در اینستاگرام به شما کمک خواهد کرد تا بدون مشکل تمام منظوری که دارید را به طرف مقابل‌تان برسانید. برای مثال، ممکن است دو پیام مختلفی برایتان ارسال شده که باید به یکی از آن‌ها پاسخ خیر و به یکی دیگر هم جوابی کاملا برعکس دهید. حالا اگر بدون ریپلای کردن این دو پاسخ را ارسال کنید، طرف مقابل‌تان کاملا سردرگم خواهد شد. چرا که متوجه نخواهد شد، کدام پاسخ برای کدام پیام او است.

در چنین شرایطی، می‌توان با استفاده از بهترین روش ریپلای در اینستا چنین کار ساده‌ای را انجام داد. اما متاسفانه، این امکان ممکن است برای همه کاربران وجود نداشته باشد و عده زیادی از کسانی که در اینستاگرام فعالیت دارد، قادر به ریپلای کردن نباشند.

روش ریپلای در اینستا


جمع‌بندی

ما در این مقاله سعی کردیم تمام مطالب مفیدی که مربوط به روش ریپلای در اینستا است را برایتان توضیح دهیم. با استفاده از این راهکارها، ممکن است ریپلای کردن در اینستاگرام برایتان کاملا امکان‌پذیر شود. در برخی موارد هم، شاید با امتحان کردن تمام این روش‌ها، باز هم موفق به فعال کردن قابلیت ریپلای در اینستاگرام‌تان نشوید.

بیشتر بخوانید: روش نصب اینستاگرام روی کامپیوتر + معرفی چند راهکار عالی

در نتیجه، می‌توانید همه این روش‌‌ها را به صورت جداگانه امتحان کرده و نتیجه را به طور کامل بررسی نمایید. اگر در این زمینه، تجربه مفیدی و کاملا متفاوتی دارید که توانسته‌اید به واسطه آن، مشکل ریپلای کردن در اینستاگرام را رفع کنید، خوشحال می‌شویم آن را در قسمت کامنت‌ها با ما هم به اشتراک بگذارید.

آیا روش ریپلای در اینستا فقط مختص گوشی آیفون است؟

خیر ریپلای در اینستا فقط مختص گوشی آیفون نیست و شما می‌توانید با گوشی های میان رده سامسونگ هم در اینستاگرام ریپلای کنید. همچنین این موضوع می‌تواند در هرکاربر متفاوت باشد.

چگونه در اینستاگرام دسکتاپ ریپلای کنیم؟

اگر اکانت ریپلای اینستاگرام در اکانت شما فعال باشد. شما آن را در نسخه دسکتاپ و یا تحت وب اینستاگرام مشاهده خواهید کرد. این موضوع در کاربران مختلف متفاوت است و ممکن است ریپلای در اینستاگرام دسکتاپ و تحت وب فعال باشد اما در گوشی این امکان فراهم نباشد.

با استفاده از آخرین نسخه اینستاگرام و آپدیت ریپلای دایرکت ما فعال می‌شود؟

خیر آپدیت و بروزرسانی اینستاگرام به تنهایی باعث فعال شدن ریپلای در اینستا نمی‌شود. بلکه برای این کار نیاز است کارهای مختلف دیگری که در مقاله توضیح دادیم را هم انجام دهید.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.