• MeghdadIT
    نویسنده: MeghdadIT

خرید کیبورد گیمینگ مناسب می‌تواند کمی مشکل باشد. چرا که تاثیر بسزایی در نمایش مهارت‌های یک گیمر حرفه‌ای دارد. می‌دانیم که برندهای متعددی در بازار وجود دارند که اقدام به تولید کیبورد گیمینگ کرده‌اند. آن‌ها در طول سال‌های متمادی خواست و علاقه گیمرهای حرفه‌ای را بررسی کرده و کم کم به تکامل رسیده‌اند.

ارگونومی این کیبوردها مورد توجه بوده و به گونه‌ای طراحی می‌شوند که دست و ساعد بازیکنان حتی در طول ساعت‌ها بازی خسته نشود. در کنار المان‌های فنی که باید مورد توجه قرار گیرد، سازندگان به طراحی ظاهری و استفاده از نورهای RGB هم توجه می‌کنند تا از نظر زیبایی، کاربران کیبوردی را تهیه کنند که متناسب اتاق گیمینگ‌شان باشد.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


اهمیت چیدمان کلیدها

این بخش به نحوه قرارگیری کلیدها روی برد اشاره دارد. احتمالاً به چیدمان استاندارد و 104 کلیدی کامل که اکثر صفحه کلیدها استفاده می‌شود عادت کرده‌اید؛ اما موارد دیگری هم وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید و می تواند راهنمای خرید کیبورد گیمینگ باشد.

بیشتر طرح‌بندی‌های جایگزین بر فشرده‌تر کردن صفحه‌کلید تمرکز می‌کنند، بنابراین تمایل دارند بسیاری از کلیدها را حذف کنند؛ اما به‌طورکلی، حتی سازنده از نوعی طرح بندی استفاده می کند که برخی از کلیدها را که حذف می شود؛ اما همچنان باز هم به نوعی در دسترس ما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: رایزر کارت گرافیک چیست؟ + نگاه ویژه به آن

در آخر، طرحی که استفاده می‌کنید کاملاً بر اساس اولویت شماست. در حالی که برخی از طرح‌بندی‌ها فضای بیشتری را ذخیره می‌کنند یا کلیدهای بیشتری را شامل می‌شوند؛ تصمیم با شماست که کدام یک برای شما مناسب است.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


نوع کلیدهای کیبورد

نوع سوئیچ‌های استفاده شده در کیبورد گیمینگ، عملکرد و احساس هر ضربه کلید را تعیین می‌کند. از آنجایی که ساعت‌های زیادی را صرف بازی خواهید کرد؛

کیبوردی را می‌خواهید که در دستان شما احساس خوبی و راحتی داشته باشد در اکثر کیبورد های گیمینگ، سوئیچ‌های مکانیکی یا غشایی استفاده شده. هر نوع حس لامسه، پاسخگویی متفاوتی را ارائه می‌دهد و برای ثبت نیاز به مقدار مشخصی نیروی محرک دارد.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


کیبورد مکانیکی

سوئیچ‌ها در کیبوردهای مکانیکی کمی متفاوت از کیبورد های غشایی کار می‌کنند. هر کلید دارای کلید مکانیکی اختصاصی خود در زیر آن است. سوئیچ دارای محفظه، فنر، ساقه و برگ‌های تماس فلزی خاص خود است. ماهیت مکانیکی این سوئیچ‌ها این امکان را فراهم می‌کند؛ که انواع سوئیچ‌های خطی، لمسی یا کلیکی باشند.

در بیشتر کیبوردهای گیمینگ مکانیکی، سوئیچ‌های مکانیکی Cherry MX قرمز، قهوه‌ای یا آبی را خواهید یافت. سوئیچ‌های دیگری که ممکن است در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ پیدا کنید عبارت‌اند از سوئیچ‌های Romer-G لاجیتک، سوئیچ‌های Razer، سوئیچ‌های Kailh و Roccat Titan.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید مانیتور برای کارهای گرافیکی

اینکه کدام نوع سوئیچ را باید دریافت کنید یک موضوع و یک ترجیح شخصی در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ است. هر نوع سوئیچ مسافت صفر، سطح نویز، زمان پاسخ و نیروی محرک متفاوتی دارد و این بستگی به شما در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ دارد.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


دقت عمل کیبورد

مزیت قابل توجه کیبورد های مکانیکی نسبت به کیبوردهای غشایی دقت زیاد آن است. در حالی که فاصله حرکت صفحه کلید غشایی متغیر است؛ فاصله صفحه کلیدهای مکانیکی ثابت است. یعنی شما می‌توانید به دقت پیش بینی کنید که چه زمانی یک ضربه کلید هر بار ثبت می‌شود و حرکات را به طور مداوم انجام می‌دهد. این مزیت همچنین حافظه عضلانی شما را در طول زمان بهبود می‌بخشد.

سرعت

کیبوردهای مکانیکی می‌توانند یک ضربه کلید را تا نیمه ضبط کنند؛ قبل از اینکه واقعاً پایین بیایند (فشار کامل شوند). این معادل زمان پاسخگویی سریع‌تر است که به شما امکان می‌دهد فوراً واکنش نشان دهید. این امر به ویژه هنگام اجرای بازی‌های FPS مانند Doom Eternal، Tom Clancy’s Rainbow Six Siege و Overwatch بسیار مهم و جالب است. هنگام انجام چنین بازی‌هایی باید بتوانید قبل از اینکه دشمن شما را نابود کند؛ با سرعت واکنش نشان دهید.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ

اندازه کامل

در این چیدمان اکثر کلیدهای موجود در طرح بندی کامل وجود دارد و بعضی از کلیدهایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند را حذف می‌کنند. این چیدمان یک حد وسط خوب بین چیدمان کامل و فشرده است؛

فقط توجه داشته باشید که تعداد زیادی کیبورد وجود ندارد که از این چیدمان استفاده می‌کند. تعداد ۱۰۴ عدد کلید در این نوع صفحه کلیدها استفاده می‌شود. این نوع صفحه کلیدها به «۹۶ درصد» هم معروف هستند

کیبورد نوع Tenkeyless

TKL یکی از محبوب‌ترین طرح‌بندی‌های جایگزین در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ است؛ بنابراین شما می‌توانید به راحتی تابلوهایی را با استفاده از آن پیدا کنید. این منطقی است؛ زیرا این مفهوم چیدمان ساده است فقط یک کیبورد کامل را بردارید و قسمت Numpad را جدا کنید.

بقیه چیزها به همین شکل حفظ می‌شود. فقط Numpad را حذف می‌کند تا فضای زیادی ذخیره شود. تا زمانی که نمی‌بینید اغلب از Numpad استفاده می‌کنید؛ این ایمن‌ترین چیدمان به جز Full است. این طرح بندی به «۷۵ درصد» هم معروف هستند.

مثل چیدمان 96 درصد، طرح‌بندی 75 درصد همه چیز را از یک برد TKL می‌گیرد و فاصله‌ها را از بین می برد تا فضای بیشتری داشته باشیم.

وقتی مردم به دنبال یک کیبورد کوچک می گردند؛ این دو چیدمان اغلب چیزی هستند در بازار ها وجود دارند . طرح‌بندی 65 درصدی، ردیف عملکرد، اکثر کلیدهای ناوبری و شکاف‌ها را حذف می‌کند و در نتیجه کیبورد فشرده‌تری نسبت به طرح‌بندی کاملی که با آن شروع کردیم به دست می‌آورد.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع کیبورد مکانیکی + بررسی عملکرد فنی و مشخصات ظاهری

کمی طول می‌کشد به آن عادت کنید؛ اما اگر به دنبال صرفه جویی در فضا هستید؛ راه حل خوبی است. هر دو در بازار رایج هستند؛ اما 60٪ در اخر محبوب تر است؛ اما راهنمای خرید کیبورد گیمینگ هر دو را توصیه می‌کند.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


ارگونومیک

در این بخش از راهنمای خرید کیبورد گیمینگ در مورد یک چیدمان خاص صحبت نمی‌کنیم؛ بلکه یک دسته بندی کامل است. کیبوردهای ارگونومیک سعی می‌کنند در این بخش از آسیب‌های احتمالی بازوها و مچ جلوگیری کنند.

تخته‌های آن به دو ماژول جداگانه تقسیم می‌شوند؛ که می‌توانید تا جایی که می‌خواهید بازوهایتان را آسوده‌تر و راحت‌تر کنید . و اگر این بخش برایتان اهمیت دارد در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ به آن دقت کنید.

سوئیچ‌های خود را انتخاب کنید

سوئیچ‌های مکانیکی کیبوردهای مکانیکی را برتر می‌کنند و تایپ کردن روی آن‌ها لذت‌بخش‌تر از کیبوردهای معمولی و عادی است. سوئیچ‌ها می‌توانند از همه لحاظ متفاوت باشند؛ بنابراین انتخاب چیزی که مناسب شما باشد یک تصمیم مهم در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ است.

رایج‌ترین شرکت‌های سوئیچ که در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ می‌بینید؛ شرکت‌های سوئیچ‌های اختصاصی مثل Cherry، Kalih و Gateron هستند.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع مادربرد کامپیوتر + اصطلاحات رایج و کاربردی

گزینه‌های ارائه شده هر کیبورد بسیار متفاوت خواهد بود؛ اما اجازه دهید به دسته بندی کلی سوئیچ‌هایی که می‌توانید پیدا کنید و اینکه چگونه بر تجربه تایپ تأثیر می‌گذارند ‌بپردازیم. سوئیچ‌ها معمولاً با رنگ‌های مختلفی مشخص می‌شوند؛ که ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها را بیان می‌کند؛ بنابراین ما به طور کلی رنگ‌هایی را که معمولاً در هر دسته قرار می‌گیرند را پوشش می‌دهیم.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


کیبورد سیمی یا بی سیم؟

این حقیقتاً یک انتخاب بسیار ساده است. در حالی که اتصال بی سیم و سیمی لزوماً بهتر از دیگری نیستند؛ هر کدام مزایا و معایب واضحی دارند که به زودی در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ به آنها خواهیم پرداخت.

کیبوردهای بی‌سیم

مزیت‌های کیبورد بی سیم بدیهی است. این یک سیم کمتر است که باید روی میز خود نگران آن باشید؛ و (حداقل برای کیبوردهای بلوتوثی) معمولاً می‌توانید دستگاهی را که به آن متصل هستید با فشار یک دکمه تغییر دهید. اما وقتی نوبت به ویژگی‌های منفی می‌رسد، باید نگران طول عمر باتری باشید که می‌تواند آزاردهنده باشد.

کیبورد سیمی

تنها چیزی که قابل ذکر است خود کابل‌ها است. اکثر کیبورد های سیمی با کابل USB-A به رایانه شخصی شما وصل می‌شوند؛ اما برخی از آنها از USB-C استفاده می‌کنند.

کیفیت ساخت بسیار مهم است

یک کیبورد مکانیکی باید قطعه سخت افزاری محکمی باشد؛ که قادر به تحمل هر فشار کلید بدون خم شدن یا خم شدن تحت فشار باشد. جنس بدنه مهم‌ترین چیزی است که باید در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ به دنبال آن باشید. آلومینیوم و پلاستیک دو ماده رایج هستند که اولی گزینه برتر و بادوام‌تر است.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ

کلیدها

برای استفاده معمولی، برخی از سفارشی سازی‌های کلی وجود دارد که اکثر کیبورد های مکانیکی می‌توانند ارائه دهند. بزرگ‌ترین آنها درب‌های کلیدها هستند؛ کلاهک‌ها تا حد زیادی استاندارد شده‌اند، بنابراین تا وقتی که سوئیچ‌های روی برد شما از پایه متقاطع به سبک MX که قبلاً ذکر کردیم استفاده می‌کنند (بنابراین بدون سوئیچ نوری)، می‌توانید هر مجموعه از کلیدهای مورد نظر خود را نصب کنید.

نورپردازی RGB

نورپردازی RGB یک نوع بسیار زیبا و محبوب در کیبورد است و به راحتی می‌توان دلیل آن را فهمید. این یک راه ساده برای جذاب جلوه دادن کیبورد است و همچنین امکان شخصی سازی را برای کاربر فراهم می‌کند. زیرا شما می‌توانید انتخاب کنید چه چراغ‌ها چه نوع و چه رنگی باشند و چگونه متحرک باشند و بعضی از این نورپردازی‌ها این طراحی‌ها را دارند که کیبورد و کلید می‌توانند شفاف بشوند و بدرخشند که اگر به RGB علاقه دارید حتماً توصیه می‌شود.

تنها نقطه ضعف RGB استفاده از کیبورد بی سیم است. RGB خیلی سریع‌تر از باتری استفاده می‌کند؛ اما همیشه می‌توانید سطح روشنایی نور را کاهش دهید تا این میزان را کاهش دهید.

نرم افزار

نرم افزار کیبورد ضروری است و ما در اینجا فقط در مورد درایورهای استاندارد صحبت نمی‌کنیم. بسیاری از تولیدکنندگان کیبورد نرم افزارهای همراهی را برای بردهای خود توسعه می‌دهند؛ که به کیبورد آنها اجازه می‌دهد کاملاً قابل برنامه ریزی باشد مثلاً در اینجاست که شما نور RGB را تنظیم می‌کنید.

نرم‌افزار کیبورد می‌تواند کلیدهای کیبورد شما را طوری برنامه‌ریزی کند تا اقدامات مختلف را انجام دهد و ماکروهایی ایجاد کند که با یک کلیک کلید، چندین ورودی را راه‌اندازی می‌کنند. همه نرم‌افزارها یکسان ایجاد نمی‌شوند برخی کمتر از این را شامل می‌شوند؛

بیشتر بخوانید: تفاوت بین حافظه رم DDR4 و DDR3 در چه مواردی ست؟

برخی بیشتر از این را شامل می شوند؛ بنابراین قطعاً ارزش تحقیق در مورد اینکه آیا کیبوردی که به آن علاقه‌مندید نرم‌افزاری دارد و چه ویژگی‌هایی ارائه می‌دهد؛ را دارد. یا اینکه چه نوع نرم افزاری در آن برنامه ریزی شده.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


بهترین کیبوردهای گیمینگ

هنگام خرید یک کیبورد مخصوصاً برای استفاده در بازی باید چند فاکتور مهم را در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ در نظر بگیرید؛ مانند تأخیر (چقدر یک کیبورد پاسخگو است)، انواع سوئیچ (احساس فشار کلید و صدایی که ایجاد می کند) و راحتی و احساس کلی.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کارت گرافیک اکسترنال

همچنین باید هر ویژگی اضافی را که می‌خواهید؛ مانند نور پس‌زمینه RGB، کنترل‌های رسانه، یا گزینه‌های سفارشی‌سازی نرم‌افزار در نظر بگیرید که به شما کمک می‌کند تا تجربه بازی‌تان را به همان اندازه روان و سرگرم‌کننده کنید. به طور کلی، بیشتر گیمرها به دنبال کیبوردهای مکانیکی هستند زیرا معمولاً از هر لحاظ مناسب تر هستند و تجربه تایپ بالا را ارائه می‌دهند؛ بنابراین توصیه‌های ما در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ بیشتر به سمت پیشنهادات مکانیکی متمایل است.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


  •  Corsair K100 RGB

مشخصات

اتصال سیمی
اندازه سایز کامل (100%)
نوع کیبورد مکانیکی
امتیاز کیبورد برای گیمینگ ۹.۶ از ۱۰

این نیروگاه بازی با ویژگی‌های اضافی هم در سخت‌افزار و هم نرم‌افزار برای بهینه‌سازی تجربه بازی شما راه اندازی شده است. با تأخیر چند میلی‌ثانیه‌ای، بازی به طرز باورنکردنی پاسخگو و بدون تأخیر قابل توجه است. به علاوه، این کیبورد با سوئیچ‌های Cherry MX Speed یا Corsair’s OPX انتخابی شما ارائه می‌شود؛

که هر دو دارای یک فاصله کوتاه قبل از صفر و نیروی محرک نور پر هستند؛ بنابراین فشار دادن کلیدها حساس و روان هستند و کیبورد شما یک فشار کلید را همان‌طور که شما دارید ثبت می‌کند؛ واکنش نشان می‌دهند.

تمام ویژگی‌های عالی آن در یک بسته بندی خوش ساخت قرار می‌گیرند. 44 ناحیه نورپردازی در قاب تعبیه شده است و هر کلید به صورت جداگانه دارای نور پس‌زمینه است؛ بنابراین می‌توانید اشتیاق RGB خود را به سطح بالاتری ببرید و هر ناحیه را در نرم‌افزار همراه سفارشی کنید؛ تا جلوه‌های نوری مختلف را اجرا کنید یا فقط رنگ‌های ثابت را نمایش دهید که با تنظیمات شما مطابقت دارد.

همچنین شش کلید اختصاصی ماکرو در سمت چپ، یک چرخ قابل برنامه ریزی در بالا و مجموعه‌ای از کنترل‌های رسانه وجود دارد؛ به این معنی که می‌توانید پخش موسیقی یا ویدئو خود را مستقیماً از کیبورد خود کنترل کنید. به طور کلی، اگر یک صفحه کلید با ویژگی‌های عالی برای بازی می‌خواهید؛ K100 RGB بهترین گزینه شما است.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


  • SteelSeries Apex Pro

مشخصات

اتصال سیمی
اندازه سایز کامل (100%)
نوع کیبورد مکانیکی
امتیاز کیبورد برای گیمینگ ۹.۴ از ۱۰۰

SteelSeries Apex Pro یک مدل ویژه برای گیمینگ است. اگرچه این صفحه کلید دارای 44 منطقه RGB بوده و کلیدهای ماکرو کلیدهای PBT هم مانند Corsair K100 RGB دارد. این کیبورد دارای سوئیچ‌های اختصاصی OmniPoint است که به شما امکان می‌دهد فاصله قبل از صفر را بر اساس هر کلید تنظیم کنید.

این یعنی که می‌توانید کلیدهای WASD خود را روی حداقل فاصله قبل از صفر تنظیم کنید تا تجربه بازی بسیار حساسی داشته باشید؛ اما همچنین می‌توانید بقیه کلیدهای خود را در یک فاصله استانداردتر قبل از صفر برای گپ زدن بدون نگرانی از اشتباهات تایپی نگه دارید.

همچنین مجموعه‌ای از نکات مثبت سخت‌افزاری وجود دارد؛ مثل یک صفحه نمایش OLED قابل برنامه‌ریزی که در آن می‌توانید یک GIF یا یک تصویر را نمایش دهید؛ یا می‌توانید از صفحه نمایش برای انجام تنظیمات در حین پرواز استفاده کنید. یا اگر می‌خواهید با یک کنترلر روی رایانه شخصی خود بازی کنید؛ می‌توانید از ویژگی USB-passthrough برای اتصال آن استفاده کنید.

جای تعجب نیست که تأخیر در این کیبورد به طور قابل توجهی کم است؛ بنابراین وظیفه رسیدگی به هر بازی را که به آن وارد می‌کنید؛ بر عهده می‌گیرد. اگر به مناطق RGB در کیبورد اهمیت نمی‌دهید؛ این کیبورد یک انتخاب محکم در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ است زیرا بعد کاملاً جدیدی از قابلیت سفارشی سازی را به یک برد بازی با عملکرد بالا اضافه می کند.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


• Razer BlackWidow V3 Pro

مشخصات

اتصال سیمی
اندازه سایز کامل (100%)
نوع کیبورد مکانیکی
امتیاز کیبورد برای گیمینگ ۹.۴ از ۱۰۰

در حالی که دو انتخاب اول فقط بردهای سیمی هستند، Razer BlackWidow V3 Pro چیزهای متفاوت‌تری ارائه می‌دهد؛ اتصال از نوع بی سیم. مطمئناً، این به قیمت استفاده از نرم‌افزار همراه سرگرم‌کننده یا مسافت‌های قابل تنظیم قبل از سفر تمام می‌شود؛ اما اگر به دنبال حذف سیم‌های اضافی هستید؛ ارزش آن را دارد.

به طرز قابل توجهی؛ تأخیر این کیبورد با گیرنده USB آن کمتر از یک میلی ثانیه است و میشه گفت که سریع ترین کیبورد بی سیمی است که امتحان کردیم و می‌توان گفت یکی از پاسخگوترین کیبوردهایی است که در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ آزمایش کرده‌ایم.

از آنجایی که این محصول Razer است؛ با Synapse 3 و Razer Chroma کار می‌کند؛ بنابراین می‌توانید کیبورد خود را با سایر محصولات سازگار با Chroma جفت کنید تا RGB تنظیمات خود را به هم ببندید. طول عمر باتری آن تا 200 ساعت با نور پس زمینه خاموش یا کمتر از آن، بستگی به جلوه‌ها و روشنایی شما زمانی که نور RGB را روشن می‌کنید؛ دارد.

هنگام خرید، می‌توانید از میان کلیدهای سبز کلیکی یا زرد خطی Razer انتخاب کنید؛ که هر دو با در نظر گرفتن بازی طراحی شده‌اند، یعنی که برای فعال کردن سبک هستند؛ بنابراین اگر ترجیح می‌دهید واقعاً به شما بستگی دارد. سکوت یک سوئیچ خطی یا پینگ مشخص یک سوئیچ کلیکی.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


  • Razer Huntsman Tournament Edition

مشخصات

اتصال سیمی
اندازه سایز کامل (80%)
نوع کیبورد مکانیکی
امتیاز کیبورد برای گیمینگ ۹.۴ از ۱۰۰

گاهی اوقات بهترین از بهترین‌ها کمی بیشتر از چیزی که کیف پول ما اجازه می‌دهد نیاز به هزینه دارد؛ بنابراین اگر بودجه کمی دارید؛ ما در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ Razer Huntsman Tournament Edition را توصیه می‌کنیم.

این کیبورد در طرح TenKeyLess ارائه می شود، به این معنی که فاقد Numpad است؛ اما کلیدهای جهت دار و کل دسته ناوبری دکمه ها را نگه می دارد. کمی فضای روی میز شما را برای حرکات ماوس یا آن کاغذ پر از کدهای درون بازی یا نکات دیگر آزاد می کند.

اگرچه این مدل قدیمی‌تر است؛ اما همچنان عملکردی باورنکردنی دارد که با برخی از نسخه‌های اخیر Razer برابری می‌کند. در داخل برد؛ از سوئیچ‌های نوری خطی اختصاصی Razer استفاده می‌کند که فاصله قبل از صفر بسیار کوتاهی دارند و نیروی زیادی برای فعال کردن آن نمی‌گیرند؛

بنابراین هر فشار کلید، به‌ویژه زمانی که با تأخیر فوق‌العاده کم کیبورد ترکیب می‌شود؛ روان و لحظه‌ای احساس می‌شود. طرف‌داران RGB ناامید نخواهند شد؛ زیرا این کیبورد سفارشی سازی نور RGB عالی برای هر کلید و ترکیب رنگ عالی را ارائه می‌دهد.

با این حال، اگر چیزی کمی ساده‌تر با ویژگی‌های کمتر و قیمت حتی ارزان‌تر می‌خواهید؛ در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ Logitech G413 گزینه‌ای محکم برای برد بازی‌های مقرون‌به‌صرفه است.

از آنجایی که این مدل قدیمی‌تر است؛ اگر قبلاً کیبورد گیمینگ نخریده‌اید و به داشتن نور RGB کامل یا سایر زنگ‌ها و سوت‌ها اهمیت نمی‌دهید؛ مکان خوبی برای شروع است. اگر به این کار علاقه دارید؛ یک Numpad هم دارد.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


  • EVGA Z12

مشخصات

اتصال سیمی
اندازه سایز کامل (100%)
قابلیت مکانیکی ندارد
امتیاز کیبورد برای گیمینگ ۸.۱ از ۱۰

برای یک مدل حتی ارزان‌تر، EVGA Z12 را بررسی کنید. علی‌رغم قیمت آن، ویژگی‌هایی را دریافت خواهید کرد که معمولاً برای محصولات سطح بالاتر مانند نور پس‌زمینه RGB، ارگونومی خوب، و این امکان را می‌دهد که ماکروها را می‌توان برای هر کلید برنامه ریزی کرد.

برخلاف بقیه کیبورد های این فهرست، از سوئیچ‌های گنبدی پلاستیکی استفاده می‌کند که برای تایپ کردن یا استفاده از آن‌ها حس خوبی از سوئیچ‌های مکانیکی ندارند؛ اما بسیار بی‌صدا هستند و این برد را به یک انتخاب شروع خوب برای بچه‌ها یا گیمرها در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ تبدیل می‌کند.

تأخیر آن به اندازه‌ای خوب است که بتواند بازی‌های معمولی را مدیریت کرد؛ اما برای آن بازی‌های پرسرعت و رقابتی کمی کند است. در حالی که دارای نور پس‌زمینه RGB است؛ شما فقط می‌توانید آن را در مناطق شخصی‌سازی کنید؛ بنابراین به زیبایی کلیدهای با نور جداگانه به نظر نمی‌رسد. با این حال، داشتن گزینه‌ای برای نور پس زمینه قابل تنظیم خوب است؛ زیرا سایر گزینه‌های ارزان قیمت معمولاً فقط در یک رنگ نور پس زمینه ارائه می‌شوند.

به طور کلی، به نظر می‌رسد که کیبورد بسیار ارزان ساخته شده است؛ که از یک برد بازی ارزان طبیعی است. با این حال، اگر چیزی کمی بالاتر می‌خواهید؛ نسخه ارتقا یافته، EVGA Z15، دارای سوئیچ‌های مکانیکی، کیفیت ساخت بهتر و تأخیر بسیار بهبودیافته‌ای در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ است؛ اما قیمت آن تقریباً دو برابر است.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ


سخن آخر

در این راهنمای خرید کیبورد گیمینگ سعی کردیم در ابتدا نکات اولیه راجع به کیبوردهای گیمینگ را توضیح دهیم سپس به سراغ هر بخش از این کیبورد های گیمینگ رفته و توضیح مختصر و مفیدی را در موردشان ارائه دادهیم.

در آخر چند کیبورد گیمینگ از بهترین مدل‌ها را به شما معرفی کردیم تا بتوانید در خرید خود انتخاب راحت‌تری داشته باشید. در خرید این کیبوردها تمامی ویژگی‌های کیبوردهای گیمینگ را با دقت بررسی کنید و در آخر کیبورد گیمینگی که در اولویت شماست را انتخاب کنید.

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما در میان گذارید. به نظر شما چه فاکتورهایی در هنگام انتخاب کیبورد مناسب اهمیت دارند. شما چه مدل از کیبوردهای گیمینگ را می‌شناسید که می‌توانند در لیست ما حضور داشته باشند. در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

تفاوت کیبورد مکانیکی و غشایی چیست؟

این دو نوع کیبورد تفاوت هایی دارند مانند: کیبوردهای مکانیکی دقت بالاتری نسبت به غشایی دارند. فاصله صفحه کلیدهای مکانیکی ثابت است درحالی که فاصله حرکت صفحه کلید غشایی متغیر است.

مهم ترین نکته در راهنمای خرید کیبورد گیمینگ چیست؟

مهم ترین نکته برای خرید کیبورد گیمینگ جنس بدنه آن است که باید محکم باشد؛ در ساخت این کیبوردها از آلمینیوم و پلاستیک استفاده می شود که گزینه اول دوارم بیشتری دارد.

سوئیچ های مکانیکال چگونه اند؟

سوئیچ ها در کیبوردهای مکانیکی دارای محفظه، فنر، ساقه و برگ‌های تماس فلزی هستند، هر کلید دارای کلید مکانیکی اختصاصی خود در زیر آن است و انواع خطی، لمسی و کلیکی دارند.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.