• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

تلگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب با میلیون‌ها کاربر در ایران بوده و استفاده از این شبکه اجتماعی توسط گوشی هوشمند به منظور کسب درآمد هر روزه رو به افزایش است. گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی محیطی برای ارائه خدمات، محصولات و تبلیغات است و می‌توان از آن به منظور کسب درآمد بالا استفاده نمود، اما این سوال مطرح است که چگونه می‌توانیم از این شبکه اجتماعی محبوب کسب درآمد کنیم؟

به‌نظر شما چگونه می‌توانیم به بیشتر دیده شدن محصولات و خدمات خود در تلگرام کمک کنیم؟ پاسخ این سوال‌ها در یک جمله خلاصه می شود: “افزایش ممبر (عضو) تلگرام” چرا که هر چه اعضای گروه و یا کانال شما بیشتر باشد، شانس شما برای دیده شدن و یا جذب تبلیغات بیشتر خواهد شد. به‌عبارت دیگر اعضای هدفمند بیشتر مساوی است با درآمد و اعتبار بیشتر.

ما در این مقاله سعی داریم به شما کمک کنیم که کانال تلگرام خود را ارتقا دهید و راه های افزایش ممبر رایگان تلگرام را نیز معرفی می‌کنیم.

افزایش ممبر تلگرام


افزایش ممبر تلگرام رایگان و نامحدود

برای افزایش ممبر تلگرام یک سری راه‌های جالب وجود دارد که در ادامه به سراغ بررسی آن‌ها خواهیم رفت.

1- تولید محتوای جذاب و مناسب

اولین مواردی که موجب می‌شود مخاطبی که به کانال شما وارد شده و به آن بپیوندد، محتوای مناسب، موضوع مشخص و مطالب به روز است. محتوای شما باید متناسب با نام انتخابی شما باشد. این محتوا باید پاسخگوی نیاز مخاطب باشد. بنابراین پیش از ساخت کانال تلگرامی به محتوایی که قرار است به‌طور مستمر به اشتراک بگذارید خوب فکر کنید. توجه داشته باشید که تا حد ممکن از متن های طولانی پرهیز کنید و از تصاویر و محتوای ویدیویی غافل نشوید.

محتوای بصری خصوصا از نوع خلاقانه‌اش، به مراتب بازدهی بیشتری نسبت به متن‌های طولانی دارد. مورد دیگری که در مورد محتوا باید مد نظر داشته باشید، این است که سعی کنید از تصاویر اورجینال و با کیفیت استفاده کنید. حتما از لیبل استفاده کرده و آدرس کانال خود را روی تصاویر، خیلی کوچک اضافه کنید و هیچ‌گاه به‌طور مستقیم از محتواهای دیگران استفاده نفرمایید.

بیشتر بخوانید: چگونه در لینکدین کار پیدا کنیم؟

افزایش ممبر تلگرام

2- دعوت از دوستان و آشنایان

قطعا مخاطب غریبه به کانالی که هیچ عضوی ندارد، وارد نمی‌شود. بنابراین پیش از تبلیغات عمومی، برای کانال خود از طریق اطرافیان‌تان تعدادی عضو جذب کنید. همچنان این نکته را در نظر داشته باشید که اگر میخواهید درصد موفقیت خود را در این مرحله هم بالا ببرید، مرحله اول را کاملا جدی بگیرید.

چرا که اگر می‌خواهید از دوستان‌تان نیز اعضای وفادار و کاربران فعال بسازید، باید محتوا و ظاهر کانال تلگرامی شما جذاب باشد. در غیر این‌صورت، بعد از مدتی آن‌ها را از دست خواهید داد. چرا که فقط از سر احترام در ابتدای فعالیت شما به کانال شما پیوستند.

در این مرحله شما می‌توانید به‌جای این که آنها را خودتان اضافه کنید، بعد از قرار دادن چند محتوای مناسب، از آن ها دعوت به‌عمل آورید تا به‌کانال شما سر بزنند و در صورت علاقه به آن بپیوندند. این گونه شاید تعداد کسانی که به کانال شما اضافه می‌شوند کمتر از موقعی باشد که خودتان آن ها را ادد می کنید؛ اما در عوض درصد ماندگاری این اعضا بیشتر است.

بیشتر بخوانید: چت مخفی تلگرام کجاست؟

افزایش ممبر تلگرام

3- درج نام و لینک کانال در تمامی پست‌ها

در تمامی پست‌ها و محتواهایی که به اشتراک می گذارید نام و لینک کانال را حتما ضمیمه کنید. این موضوع نه تنها باعث تکرار و حک شدن نام کانال شما در ذهن مخاطب می گردد، بلکه باعث می‌شود که در صورت به اشتراک گذاشتن محتوای شما، دسترسی افراد به کانال شما راحت‌تر صورت بگیرد. توجه داشته باشید که مواردی که در این مقاله ذکر می‌کنیم به صورت زنجیره وار به هم متصل هستند.

به‌طور مثال وقتی شما از دوستان‌تان دعوت می‌کنید که به کانال شما سر بزنند، می‌توانید از آنها درخواست کنید که کانال شما را به دیگر دوستان‌شان نیز معرفی کنند، در این مرحله ابتدا لینکی که ضمیمه پست شماست به مخاطب ثانویه امکان دسترسی راحت تر را می‌دهد و سپس محتوای مناسب و جذاب کانال شما به شما شانس پیوستن اعضای جدید تر را خواهد داد.

بیشتر بخوانید: آگاهی از هک کردن تلگرام و شیوه‌های بازیابی حساب

افزایش ممبر تلگرام

4- پرهیز از افزایش ممبر فیک

هرگز فراموش نکنید که شما همواره به اعتماد مخاطبین خود نیاز دارید. افزایش ممبر تلگرام واقعی فقط می‌تواند به شما کمک کند. ممبر فیک ممکن است در ظاهر عدد اعضای کانال شما را بالا ببرد، اما وقتی عملا هیچ بازدیدی از این طریق کسب نمی کنید، مخاطب جدید این موضوع را به سرعت متوجه می شود و هرگز به کانال شما اعتماد نمی‌کند و شما به همین سادگی شانس این که به کانال شما تبلیغی پیشنهاد شود را از دست خواهید داد.

بیشتر بخوانید: لایو یوتیوب کجاست و چه کاربردی دارد؟

5- تبادل با سایر کانال های مرتبط و غیر مرتبط

شما هم از طریق کانال های مرتبط و هم از طریق سایر کانال ها می توانید افزایش ممبر تلگرام داشته باشید. ابتدا کانال‌‌های تلگرامی مرتبط و هم حوزه خودتان را پیدا کنید و به آن ها درباره تبادل پیام دهید. سعی کنید برای این کار یک پست مجزا و جذاب بسازید و لینک کانال خود را به آن ضمیمه کنید.تبادل لینک با کانال های مرتبط این مزیت را دارد که شما مستقیما به مخاطب هدف خود معرفی خواهید شد.

در حالت دوم شما می‌توانید با سایر کانال های دیگر نیز تبادل داشته باشید و به اعضایی که به موضوع کانال شما علاقه مند هستند معرفی شوید. اما یک نکته را حتما مد نظر داشته باشید! صرفا با کانالی به خاطر عدد بالای ممبر آن تبادل انجام ندهید. سعی کنید با کانالهایی تبادل انجام دهید که آن ها هم محتوای مناسب و جذاب دارند، چرا که در غیر این صورت مخاطبین کانال خودتان را از دست خواهید داد؛ شما با محتوای مناسب ، ذائقه مخاطبین خود را به محتوای خوب عادت دادید.

بیشتر بخوانید: تبدیل واتس اپ به بیزینس با چند مرحله ساده

افزایش ممبر تلگرام

نکته دیگری که درباره تبادل باید مد نظر قرار دهید این است که در یک بازه زمانی کوتاه بیش از اندازه این کار را تکرار نکنید و مخاطب خود را خسته نکنید.

6- فعالیت در گروه ها و سوپر گروه‌ها

عضویت در گروه های مرتبط می تواند افراد بیشتری را با کانال شما آشنا کند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا شما نمی توانید در سوپر گروه ها فعالیت تبلیغی داشته باشید (گاهی با پرداخت هزینه امکان تبلیغ دارید). اما با عضویت در برخی گروه‌ها و فعالیت در آن‌ها می‌توانید هر از چند گاهی یکی از پست های کانال خود را منتشر کنید و از اعضا دعوت کنید تا به این کانال نگاهی بیندازند.

بیشتر بخوانید: لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟

تاثیر تبلیغ و آگهی در افزایش ممبر تلگرام

این مورد گرچه برای شما هزینه در بر خواهد داشت، اما توجه داشته باشید که تبلیغات بخش مهمی از توسعه هر کسب و کاری است. همان طور که در مورد قبل اشاره شد، شما می‌توانید در سوپر گروه ها و کانال های تلگرامی (ترجیحا مرتبط با حوزه فعالیت شما باشد)، با پرداخت هزینه تبلیغ کانال خود را به اشتراک بگذارید.

در این مورد شما می‌توانید از تبلیغ سایت‌های اینترنتی و حتی دیگر شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و توییتر نیز استفاده کنید. شما حتی می‌توانید به‌صورت رایگان نیز از طریق این شبکه‌های اجتماعی افزایش ممبر تلگرام داشته باشید و با گذاشتن کامنت زیر پست‌های مرتبط، کانال خود را معرفی کنید. برخی از سایت‌ها هم وجود دارند که به‌طور اختصاصی در معرفی کانال‌های تلگرامی فعالیت دارند و با یک سرچ ساده می‌توانید آن ها را پیدا کنید.

افزایش ممبر تلگرام

چگونه ممبر های کانال تلگرام خود را حفظ کنیم؟

تا این بخش راه‌هایی برای افزایش ممبر تلگرام را معرفی کردیم که رعایت اصولی آن ها قطعا برای شما سودمند خواهد بود. اما توجه داشته باشید که تنها افزایش ممبر برای رونق کانال و کسب و کار شما و جذب آگهی کافی نیست. بلکه تاثیرگذاری و تعامل با مخاطب می‌تواند در کنار موارد فوق ممبرهای‌تان را به اعضای وفادار تبدیل می‌کند. در ادامه نکاتی را در مورد محتوا و سایر فعالیت های سودمند، اضافه می کنیم که این امر را تا حد زیادی محقق می‌کند.

1- استفاده از هشتگ های تلگرام

با این کار دسترسی مخاطب خود را به موضوعی خاص راحت تر می‌کنید. فقط کافی است هر یک از اعضا که به دنبال موضوع خاصی هستند، آن را در کانال شما سرچ کرده و به همه محتواهای مرتبط دست پیدا کنند. این کار نه تنها به حرفه‌ای بودن و طبقه بندی محتواهای شما کمک می کند، بلکه رضایت‌مندی هر چه بیشتر اعضا را نیز در پی دارد.

بیشتر بخوانید: ایجاد حساب یوتیوب و کسب درآمد از طریق آن

افزایش ممبر تلگرام

2- تعامل کاربران با کانال

با درج آیدی ادمین در بخش Info یا ارسال آیدی ادمین در کانال، از اعضا بخواهید که نظرات‌شان را با شما به اشتراک بگذارند. شما حتی با ارسال مطالب مرتبط، می‌توانید امکان ایجاد ارتباط جهت همکاری را نیز ایجاد کنید. انتشار برخی از پست‌های ارسالی اعضا در کانال هم تاثیر بسیار خوبی در افزایش ممبر تلگرام دارد.

3- برگزاری مسابقه و اهدای جوایز

چالش و مسابقه همیشه برای اعضا جذاب خواهد بود. هر از گاهی چالشی را متناسب با موضوع فعالیت کانال خود طراحی کنید و از اعضا بخواهید در آن شرکت و آن‌ها را داوری کنند. برای مثال، یک مسابقه عکاسی برگزار کرده و از اعضا بخواهید با لایک کردن عکس های مسابقه برنده را مشخص کنند. این کار قرار نیست برای شما خیلی هزینه‌بر باشد، اما می‌تواند اعضای زیادی را به کانال شما اضافه کند. شما می‌توانید برای این کار مبالغ نقدی متناسب با بودجه خود و یا هدایای کوچک متناسب با موضوع کانال خود را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: حالت روح تلگرام چیست و چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟

افزایش ممبر تلگرام

4- پرهیز از تبلیغات زیاد

قطعا اعضای کانال شما فقط برای دیدن تبلیغات به آن ملحق نشده اند. توجه داشته باشید که قرار نیست تمام و یا بخش اعظم محتوای شما را تبلیغات در بر بگیرد. با این کار اعضا را خسته می کنید و از کانال فراری می دهید.

5- پیروی از یک برنامه خاص برای پست گذاری

داشتن برنامه و زمان مشخص برای انتشار پست و یا حتی تبلیغات باعث رضایت هر چه بیشتر و همراهی اعضا می‌شود. مثلا اگر شما کانال فروشگاهی دارید، انتشار پست در ساعات مشخصی از شب باعث می شود مخاطب هر شب راس همان ساعت منتظر ارائه محصول و یا پست جدید از سمت شما باشد.

بیشتر بخوانید: با هایلایت اینستا بیشتر آشنا شویم!

افزایش ممبر تلگرام

6- نظرسنجی

برای این که سلیقه و نیاز مخاطبین خود را بهتر تشخیص دهید هر از گاهی از آن ها در مورد محتوای کانال نظر سنجی کنید و محتواهایی متناسب با نظر اعضای کانال خود تولید کنید.


سخن آخر

سخن نهایی این که برای افزایش ممبر واقعی تلگرام علاوه بر مواردی که در این متن عنوان شد باید صبور باشید و فعالیت مستمر خود را ادامه دهید. سعی کنید همه موارد ذکر شده را در کنار هم انجام دهید تا نتیجه مطلوب بگیرید. تلگرام با وجود محدودیت های چند ساله اخیر در ایران هنوز هم بستری مناسب برای فعالیت و کسب در آمد است، فقط باید بتوانید به خوبی از قابلیت های آن استفاده کنید.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.