• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

تولید محتوا در لینکدین چگونه است؟ می‌دانیم که نیاز به دیدن شدن، ارتباط گرفتن با افراد مختلف، سرگرمی و همچنین کسب اطلاع پیرامون موضوعات مختلف، باعث افزایش روند استفاده از رسانه‌های اجتماعی و گوشی هوشمند شده است. لینکدین یکی از همین پلتفرم‌هایی بود که در دوران دو ساله کرونا با جهشی در فعالیت خود مواجه شد.

طی ۱۲ ماه گذشته، بیش از یک میلیارد نفر با محتواهای یکدیگر در شبکه لینکدین تعامل داشتند. همین سبب می‌شود که تولید محتوا در لینکدین اهمیت پیدا کرده و افراد زیادی به دنبال پیشی گرفتن از دیگران باشند. تولید محتوا برای لینکدین این امکان را به افراد می‌دهد که توانایی خودشان در کار، استعدادها و همچنین دانش‌شان در مورد موضوعات مختلف را به تصویر بکشند.

این روند به جویندگان کار کمک می‌کند تا زودتر به اهداف خود در این شبکه دست پیدا کنند. چرا که اکثریت استخدام کنندگان از شبکه لینکدین برای شناسایی و بررسی نامزدهای بالقوه کار استفاده می‌کنند. در واقع هر چه قدر که خودتان را در این شبکه بهتر نشان دهید، بهتر می‌توانید خودتان را به مدیران شرکت‌ها و کارفرمایان بشناسانید.

تولید محتوا در لینکدین ممکن است در ابتدا چالش برانگیز و سخت به نظر برسد، اما یک راه عالی برای ایجاد برندینگ شخصی محسوب می‌شود. در این مقاله هم قصد داریم که چندین روش متنوع برای ایجاد محتوای موثر و جذاب را بررسی کرده و در مورد آن‌ها صحبت کنیم.

تولید محتوا در لینکدین


تولید محتوا در لینکدین و پیدا کردن جایگاه شخصی

داشتن یک جایگاه به شما این امکان را خواهد داد که از رقبای خود متمایز شده و به یک رهبر فکری در حوزه کاری خودتان تبدیل شوید. چنین روندی به شما کمک خواهد کرد که محتواهای مرتبط، عملی و هدفمندی را ایجاد کرده و ترکیبی از زمینه‌های تخصصی و علایق خود را به نمایش گذارید.

این روند سبب می‌شود که جایگاه خود را هم به بهترین شکل ممکن شناسایی کنید. پرداختن به شکاف‌های موجود در موضوعی که در آن کار می‌کنید هم کارساز بوده و کارفرمایان خواهند دانست که شما با چالش‌های روز این صنعت آشنا هستید. می‌توانید از داده‌ها و ایده‌های جدید هم کمک گرفته و محتوای منحصر به فردی را برای مخاطبین خود ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟


کاوش پیرامون خواست مخاطبین

با پیشرفت تکنولوژی، تصمیم گیری با پشتوانه داده‌ها و علم آسان‌تر شده است. قبل از شروع به ایجاد یک محتوای جدید، می‌توانید برخی از منابع را به‌صورت آنلاین بررسی کرده و درک درستی از تقاضا برای محتوای هدف خود داشته باشید. ما به شما توصیه می‌کنیم که در تولید محتوا برای لینکدین به سراغ موضوعات پر تقاضا رفته و محتوای خودتان را جایگزین محتواهای با کیفیت پایین کنید. این سبب می‌شود که بیشتر دیده شوید.

تولید محتوا در لینکدین

می‌توانید از ابزارهایی مانند گوگل ترندز (Google Trends)، Ubersuggest و Keyword Planner برای شناسایی کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید تحقیقات سریعی را هم پیرامون رقبای خود در لینکدین داشته باشید.

به این ترتیب بررسی کنید که رقبای شما در مورد چه چیزی می‌نویسند. سطح تعامل در پست‌های این کاربران سبب می‌شود که به اید‌ه‌های مشابهی برای محتوای خود رسیده و لزوم استفاده یا عدم استفاده از آن ایده‌ها را نیز کاملا متوجه شوید. تحقیق بیشتر و شناخت پروفایل کاربران در این شبکه همواره کمک کننده بوده و دید واقعی‌تری از شبکه لینکدین به شما خواهد داد و همین می‌تواند تولید محتوا در لینکدین را برای‌تان راحت‌تر کند.

بیشتر بخوانید: واتس اپ بیزینس چیست؟


تولید محتوا برای لینکدین و ایجاد استراتژی محتوا

طراحی یک استراتژی محتوا به شما کمک می‌کند تا در مسیر اهداف خود ثابت قدم بمانید و سست نشوید. ما پیشنهاد می‌کنیم که یک برنامه محتوایی ایجاد کرده و موضوعات احتمالی، تاریخ‌ها و نوع رسانه را هم فهرست کنید. کاندیداها معمولا در مورد اینکه چند وقت یک بار باید در شبکه لینکدین پست بگذارند، سردرگم هستند.

کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که محتوای مرتبط را یک بار در روز در لینکدین ارسال کنید. این سبب می‌شود که بهتر دیده شوید و کاربران دیگر هم با تکرار مکررات روبرو نشوند. حداقل توصیه ما به شما هم این است که هفته‌ای چهار بار تولید محتوا در لینکدین را رعایت کنید.

تولید محتوا در لینکدین

با توجه به نوع محتوا، توصیه می‌کنیم که پست‌های اولیه خود را تست کرده و رسانه‌های مختلفی مانند پست‌های کوتاه، مقالات، ویدیوها یا اینفوگرافیک‌ها را برای انتشار آن امتحان کنید. در عرض یک ماه پس از شروع به تولید محتوا، ایده‌های بهتری در مورد ترجیح خود از نوع رسانه‌ها و علایق مخاطبین هدف خود را پیدا خواهید کرد.

صرف نظر از نوع رسانه‌ای که برای اکثر محتوای خود انتخاب می‌کنید، ترکیبی را حفظ کنید تا از تکرار و خستگی برای مخاطبین هدف خود هم جلوگیری کرده باشید. رعایت این مورد در تولید محتوا برای لینکدین اهمیت بالایی دارد.

بیشتر بخوانید: آگاهی از هک کردن تلگرام و شیوه‌های بازیابی حساب


استفاده از پست‌های دیگر لینکدین

تولید محتوا در لینکدین یقینا می‌تواند مفید باشد،‌ اما پیشنهاد می‌کنیم که ارتباط با پست‌های دیگر لینکدین را هم مدنظر داشته باشید. این پست‌ها می‌توانند از دیگر بازیگران کلیدی در دامنه کاری شما باشند. آن‌ها استخدام کنندگان، متخصصین شغلی در صنعت هدف شما یا استراتژیست‌های شغلی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

هنگامی که محتوای آن‌ها برای‌تان جذاب باشد، می‌توانید اشتراک گذاری کرده یا در مورد آن‌ها نظر دهید. می‌توانید درخواست مشارکت در چنین محتواهایی را هم ارسال کنید. برای این منظور بهتر است که از یک یادداشت شخصی بهره ببرید که در زیر نمونه‌ای ترجمه شده از آن را می‌بینید.

سلام <اسم کوچک>,

من چند ماهی است که کار شما را دنبال کرده و فکر می‌کنم که بسیار جالب و آموزنده است. اگر بتوانیم گاهی اوقات با هم در ارتباط باشیم و در مورد برخی از علایق مشترک صحبت کنیم، عالی خواهد شد.

با تشکر

<اسمتان>

تولید محتوا در لینکدین

این روند به شما این امکان را می‌دهد تا با کارفرمایان و همکاران بالقوه خود روابط درستی را ایجاد کنید. همچنین با افزایش دسترسی به سایر کاربران لینکدین، می‌توانید تاثیرگذاری بیشتری روی محتوای خود دریافت کنید.

به‌طور کلی، کاربران لینکدین با محتوای ارسال شده توسط متخصصانی که با کار و علایق آن‌ها درگیر هستند، بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند. این موضوع برای تولید محتوا در لینکدین اهمیت ویژه‌ای دارد.

بیشتر بخوانید: لایو یوتیوب کجاست و چه کاربردی دارد؟


تجزیه و تحلیل داده‌ها

پس از ایجاد یک جریان منظم از ایجاد و ارسال محتوا در شبکه لینکدین، می‌توانید این‌طور ارزیابی کنید که چه چیزی برای شما مفید بوده است و کدام پست‌ها بازخورد لازم را نداشتند. لینکدین به کاربران خود اجازه می‌دهد تا دیدگاه‌های محتوای خود را مشاهده و تجزیه و تحلیل کنند تا کیفیت و دامنه آن افزایش پیدا کند.

شما هم می‌توانید مکان، عناوین و سازمان بینندگان را همراه تعداد دقیق بازدیدها تماشا کنید. این روند به شما کمک می‌کنند تا پاسخ دقیقی به برخی از سوالات کلیدی خود پیدا کنید. این سوالات شامل موارد زیر هستند:

تولید محتوا در لینکدین

  • آیا محتوای شما به مخاطب هدف رسیده است؟
  • آیا محتوای شما در مکان مناسبی به دست متخصصین رسیده است؟
  • مخاطبین هدف شما چه موضوع و موضوعات محتوایی را ترجیح می‌دهند؟

شما می‌توانید برای بررسی و تجزیه و تحلیل هر پست خود ابتدا روی آیکون ME در بالای صفحه لینکدین خود کلیک کنید. سپس به بخش Posts & Activity واقع در زیر بخش Manage بروید.

در این بخش روی Posts کلیک کرده و یکی از پست‌های خاص خود را باز کنید. روی گزینه Analytics در زیر پست کلیک کنید. در این بخش تعداد بازدید پست شما در کنار اطلاعات دیگر نمایش داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: چگونه در لینکدین کار پیدا کنیم؟

تولید محتوا در لینکدین


نکات تولید محتوا در لینکدین

جهت تولید محتوا در لینکدین می‌توانید به یک سری نکات مهم هم توجه داشته باشید. بهترین زمان برای ارسال پست و مشارکت در لینکدین ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر و ۵ الی ۶ عصر در روزهای هفته است. حتما از سه هشتگ مرتبط استفاده کرده و پست‌های خود را با تگ‌هایی مانند comment، share و like پر نکنید.

تحلیل‌ها نشان می‌دهد که پست‌های کوتاه‌تر دارای وجهه تعامل بالاتری هستند و بنابراین، از نوشتن پست‌های طولانی خودداری کنید. افرادی را که فکر می‌کنید نظر نداده یا به شما Invite ارسال نمی‌کنند را هیچ‌گاه تگ نکنید.

بیشتر بخوانید: با هایلایت اینستا بیشتر آشنا شویم!


چگونه در لینکدین تولید محتوا کنیم؟

اگر مقاله‌ای می‌نویسید، به ساختار مناسب آن یعنی (مقدمه – بدنه اصلی – نتیجه‌گیری) توجه کنید. آن‌چیزی را که از پروفایل لینکدین خود به اشتراک می‌گذارید، دقیقا مورد بررسی قرار دهید. حتما اطمینان حاصل کنید که از منبع قابل اعتماد و معتبری استفاده می‌کنید. از لینک‌های خروجی در پست‌های خود استفاده نکرده و در عوض آن‌ها را در بخش نظرات وارد فرمایید.

حتما سوالاتی را به پست خود اضافه کنید تا خوانندگان تعامل بیشتری با شما داشته باشند. ایده‌های مختلفی هم برای ایجاد پست در این شبکه وجود دارد. می‌توانید تجربه شخصی چالش برانگیز خود را مطرح کرده یا به سراغ داستان‌های انگیزشی و الهام بخش از زندگی خود بروید.

مفاهیم و تئوری‌های مرتبط با صنعت که فکر می‌کنید می‌توانند روی مخاطب هدف شما تاثیر بگذارند را به پست اضافه کنید. به نکات و ترفندهایی در شغل خود اشاره کرده و پیشنهادات عمل محور را هم در مورد یک موضوع مرتبط مطرح کنید.

تولید محتوا در لینکدین

چه پست هایی در لینکدین بگذاریم بهتر است؟

شما باید به سراغ پست‌هایی بروید که از انگیزه کاری شما نشات گرفته و نشان دهد که برای شروع یک فعالیت جدی آماده هستید. پست‌های وبلاگی از بهترین نوع محتواها هستند و تنها باید شکل و شمایل جذابی به آن بدهید. از انتشار محتوای دیگران هم استفاده کرده و محتوای جذاب را به سمت کسب و کار خود بیاورید.

حتما از ویدیوها برای تعامل بهتر و بیشتر با مخاطبین خود استفاده کنید. موشن گرافیک‌ها و انیمیشن‌ها هم می‌توانند تاثیرگذاری محتواهای شما را بالا ببرند. متن‌های ساده و استفاده عکس و تصویرسازی هم به شما کمک می‌کند که توجه مخاطبین‌تان را جذب کنید.

چه نوع محتوایی در لینکدین منتشر کنیم؟

بسته به هدفی که دارید، می‌توانید محتواهای مختلفی را در این شبکه منتشر کنید. این اهداف می‌توانند شامل قوی‌تر شدن در زمینه شبکه سازی، تشکیل تیم‌های استارت‌آپی، پیدا کردن افراد مناسب برای استخدام یا دیده شدن توسط کارفرمایان و گرفتن پیشنهاد کار باشند. با توجه به این موارد، شما می‌توانید تجربه‌های کاری خود را منتشر کرده و نظرسنجی‌هایی مرتبط با کار خود مطرح کنید.

محتوای وبلاگ خود را پروموت کرده یا به سراغ ارائه مستنداتی در مورد کار بروید. از آگهی استخدام و کارآموزی استفاده کرده و گزارشی از صنعتی که در آن کار می‌کنید را ارائه کنید. می‌توانید از ارائه نکات و ترفندهای آموزشی هم برای جذب مخاطب استفاده کنید.

تولید محتوا در لینکدین

سخن آخر

تولید محتوا در لینکدین یک راه عالی برای ساخت برند شخصی در برهه زمانی طولانی مدت محسوب می‌شود. این روند نه‌تنها استخدام کنندگان و مدیران شرکت‌ها را به سمت پروفایل شما جذب می‌کند، بلکه می‌توانید فرصتی داشته باشید که به‌عنوان یک متخصص در حوزه خود شناخته شوید.

این کار فرصت‌های سخنرانی و شبکه سازی را هم برای شما باز خواهد کرد. نتایج حاصل از تولید محتوا در لینکدین می‌تواند سریع‌تر هم دیده شوند و این کاملا به شما بستگی دارد که در مسیر صحیحی قرار بگیرید. باید صبور باشید و پست‌های خود را به طور منظم منتشر کنید تا از فواید آن در آینده بهره مند باشید.

چه نوع محتوایی در لینکدین منتشر کنیم؟

بسته به هدفی که دارید، می‌توانید محتواهای مختلفی را در این شبکه منتشر کنید. این اهداف می‌توانند شامل قوی‌تر شدن در زمینه شبکه سازی، تشکیل تیم‌های استارت‌آپی، پیدا کردن افراد مناسب برای استخدام یا دیده شدن توسط کارفرمایان و گرفتن پیشنهاد کار باشند.

استراتژی محتوا چه کمکی به ما میکند؟

طراحی یک استراتژی محتوا به شما کمک می‌کند تا در مسیر اهداف خود ثابت قدم بمانید و سست نشوید. ما پیشنهاد می‌کنیم که یک برنامه محتوایی ایجاد کرده و موضوعات احتمالی، تاریخ‌ها و نوع رسانه را هم فهرست کنید. کاندیداها معمولا در مورد اینکه چند وقت یک بار باید در شبکه لینکدین پست بگذارند، سردرگم هستند.

چگونه در لینکدین تولید محتوا کنیم؟

اگر مقاله‌ای می‌نویسید، به ساختار مناسب آن یعنی (مقدمه - بدنه اصلی - نتیجه‌گیری) توجه کنید. آن‌چیزی را که از پروفایل لینکدین خود به اشتراک می‌گذارید، دقیقا مورد بررسی قرار دهید. حتما اطمینان حاصل کنید که از منبع قابل اعتماد و معتبری استفاده می‌کنید. از لینک‌های خروجی در پست‌های خود استفاده نکرده و در عوض آن‌ها را در بخش نظرات وارد فرمایید.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.