• رها فهیمی
  نویسنده: رها فهیمی

برای مرور ساده وب، بازی، ویرایش ویدئو، یا هر چیز دیگری کمیت و کیفیت رم کامپیوتر شما نقش مهمی در کارکرد دستگاه دارد. رم کامپیوتر یکی از ساده‌ترین و حیاتی‌ترین اجزای کامپیوتر شما است. همه رم‌ها یکسان ساخته نمی‌شوند و بسیاری از آن به سازنده آن بستگی دارد. بنابراین انتخاب بهترین مارک رم کامپیوتر برای شما و نه بهترین مارک رم کامپیوتر که در بازار وجود دارد؛ اهمیت دارد.


فهرست مطالب

نیاز به حافظه رم

انتخاب بهترین مارک رم کامپیوتر برای رایانه شخصی یا لپ‌تاپ خود بسیار مهم است؛ زیرا این چیزی است که داده‌ها، برنامه‌ها و وظایف فعال را برای دسترسی آسان پردازنده ذخیره می‌کند. زمانی که کامپیوتر شما کند می‌شود؛ این احتمال زیاد است که به رم بیشتر و بهتری نیاز داشته باشید. کامپیوتر بر اساس سطح نیازی که شما دارید، می‌تواند به یک حافظه رم متوسط یا قدرتمند نیاز داشته باشد.

همه خواهان یک کامپیوتر پرسرعت هستند؛ اما برخی از رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌ها به بهترین مارک رم کامپیوتر برای بازی نیاز دارند و به این معنا است که به رمی نیاز دارند که بتواند چالش‌های منحصربه‌فرد بازی‌های رایانه‌ای را مدیریت کند. چه از رایانه خود برای کار، بازی، ویرایش ویدئو یا کارهای هنری استفاده می‌کنید؛ باید با سرعتی که در آن کار می‌کنید همگام باشد.

بهترین مارک رم کامپیوتر

اگر می‌خواهید بهترین بازی‌های رایانه‌ای را انجام دهید یا به طور کلی رایانه شخصی و لپ‌تاپ سریع‌تری داشته باشید؛ باید رم خود را ارتقا دهید؛ یا بهترین مارک رم کامپیوتر را خریداری کنید. DDR5 جدیدترین رمی است که وارد بازار شده است؛ اما آن را بهترین نمی‌کند.

یافتن DDR4 بسیار رایج‌تر و راحت‌تر است و با اکثر رایانه‌ها سازگارتر است؛ در حالی که DDR5 گران‌تر است و ممکن است روی همه رایانه‌های شخصی یا لپ‌تاپ‌ها کار نکند. در نهایت، شما باید تصمیم بگیرید که بهترین مارک رم کامپیوتر برای شما و متناسب با نیاز های شما کدام است.


چقدر رم نیاز دارم؟

حداقل میزان رم برای رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌ها 8 گیگابایت است که شما را از پس کارهای کلی، طراحی و ویرایش گرافیکی حداقلی و حتی بازی‌های معمولی رایانه‌های شخصی می‌رساند. اما، اگر ویرایش عکس و ویدئوی فشرده‌تری انجام می‌دهید یا می‌خواهید آخرین نسخه‌ها را داشته باشید؛ به بهترین رم برای بازی نیاز دارید؛ حداقل 16 گیگابایت.

بیشتر بخوانید: بهترین مادربرد DDR3؛ معرفی جمعی از بهترین‌ها

افزایش مقدار رم در رایانه یا لپ‌تاپ شما کمک می‌کند رایانه شما از تأخیر یا مشکلات عملکرد کند جلوگیری کند. اگر می‌خواهید ظرفیت سرعت رایانه خود را افزایش دهید؛ ممکن است؛ لازم باشد ارتقا به 32 گیگابایت را هم در نظر بگیرید.

بهترین مارک رم کامپیوتر

هنگام انتخاب بهترین مارک رم کامپیوتر باید سرعت و عملکرد را نیز در نظر بگیرید. رم DDR4 استاندارد است و در فرکانس‌های 1.2 ولت و 800 مگاهرتز تا 3200 مگاهرتز کار می‌کند؛ در مقایسه با نسل قبلی خود، DDR3، تا 50 درصد پهنای باند و عملکرد بیشتری را با مصرف انرژی کمتر ارائه می‌کند. در همین حال، DDR5 عملکرد بهتری را ارائه می‌دهد؛ اما به دلیل جدید بودن آن کمی گران‌تر است.


راهنمای خرید بهترین مارک رم کامپیوتر

روند خرید بهترین مارک رم کامپیوتر  شما تا حد زیادی به این بستگی دارد که آیا یک رایانه شخصی موجود را ارتقا می‌دهید یا یک رایانه جدید خریداری کرده اید. اول از همه، هر مادربورد برای یک نسل رم خاص طراحی شده است.

اگر مادربورد DDR3 دارید؛ میله‌های رم DDR4 و DDR5 از نظر فیزیکی در برد جای نمی‌گیرند؛ بنابراین به نسل قدیمی‌تر رم نیاز دارید. همین اصل در مورد سخت افزارهای نسل جدید نیز صدق می‌کند. بنابراین، اگر می‌خواهید از عملکرد سریع DDR5 استفاده کنید؛ باید کل رایانه شخصی را از مادربورد شروع کنید.

علاوه بر این، تأخیرها در رم نقش مهمی در سرعت عملکرد و قابل اطمینان بودن آن دارند. سرعت کلاک (MHz نشان داده شده در بسته) گاهی اوقات یک عامل گلوگاه برای CPUها و مادر بردها است. به‌عنوان‌مثال، سری Ryzen 3000 دارای محدودکننده‌های داخلی است که مانع از استفاده مؤثر از سرعت‌های RAM سریع‌تر از 3600 مگاهرتز می‌شود؛ با کاهش شدید عملکرد برای سرعت‌های بیش از این حد.

با این حال، فرکانس‌های بالاتر به طور کلی عملکرد را بهبود می‌بخشد. تأخیر به شما می‌گوید که هر قسمت از فرایند واکشی حافظه به چند چرخه ساعت نیاز دارد. به عنوان یک قاعده کلی، اعداد کمتر بهتر هستند؛ با تاخیر‌های معمولی از 14 تا 20 چرخه.

بیشتر بخوانید: بهترین رم کامپیوتر DDR4 برای خرید


کدام سازنده رم بهترین است؟

اگر یک رایانه شخصی جدید می خرید یا رایانه قدیمی خود را ارتقا می دهید؛ کار زیادی در پیش دارید. انتخاب بهترین سخت افزار کار سختی است. حتی اگر در مشخصات کامپیوتر و معنای آنها به خوبی آشنا باشید. با توجه به تنوع بسیار زیاد گزینه‌های موجود، انتخاب بهترین قطعه رایانه شخصی اغلب به مصالحه بین هزینه، عملکرد و قابلیت اطمینان ختم می‌شود.

رم یکی از قطعات سخت افزاری ضروری است که رایانه های شخصی را برای سال ها بدون مشکل کار می‌کند؛ بنابراین انتخاب بهترین مارک رم کامپیوتر مهم و قابل توجه است.

بهترین مارک رم کامپیوتر

اگرچه انتخاب بهترین حافظه به اندازه انتخاب مادربورد، CPU یا GPU مهم نیست؛ اما بهتر است سریع‌ترین چیپ‌هایی را که می‌توانید پیدا کنید؛ دریافت کنید. مردم می‌خواهند سخت‌افزاری از برندهای معروف، محبوب یا قابل اعتماد بخرند ولی در واقع تفاوت زیدی احساس نمی شود.

تبدیل شدن به بهترین در بازار به زمان و تلاش نیاز دارد و شرکت‌هایی که سال به سال نقدهای خیره‌کننده‌ای دریافت می‌کنند؛ همگی رقبای عالی هستند.

بیشتر بخوانید: بهترین مادربرد ایسوس؛ معرفی بهترین‌ها


آیا برندها برای رم مهم هستند؟

نام تجاری ممکن است به اندازه برخی از اجزای دیگر برای تعیین عملکرد مهم نباشد؛ اما همچنان می‌تواند در مورد خرید RAM تفاوت ایجاد می‌کند. عملکردهای کلیدی خاصی می‌تواند از برندی به برند دیگر متفاوت باشد؛ به طور مثال، همان‌طور که اندازه‌ها و فرکانس‌هایی که ماژول‌های رم وارد می‌شوند نیز متفاوت است. RAM حتی می‌تواند عملکرد شما را محدود کند. تفاوت بزرگ دیگر بین برندهای رم، ساخت و ساز است. بیشتر ماژول‌های رم دارای یک پوشش خارجی هستند که معمولاً از آلومینیوم ساخته شده است که به آن پخش کننده حرارت می‌گویند.

بهترین مارک رم کامپیوتر

اینکه در هر برندی پخش کننده گرما چقدر خوب ساخته شده باشد یا اینکه در پخش کننده گرما از چه موادی استفاده شود؛ نکات قابل توجه در هنگام خرید است. به طور کلی اگر قطعات خود را اورکلاک کنید؛ تفاوت زیادی با پتانسیل خنک کننده خواهید دید. اگر به دنبال رم با قابلیت LED هستید؛ تفاوت در ساختار بین برندها نیز زیاد است.

برندهای رده بالا اغلب LEDهای بیشتری دارند؛ نقاط داغ کمتری در نوار LED دارند و اثرات همگام سازی تمیزتری خواهند داشت.


عوامل سنجش حافظه رم

اکثر کاربران با 16 گیگابایت عملکرد ایده آلی خواهند داشت و شرایط بسیار کمی وجود دارد که به بیش از 32 گیگابایت نیاز داشته باشید؛ پس اگر به یک رم ساده اما خوب نیاز دارید؛ دریافت رم خوب می‌تواند به سادگی باشد. قیمت‌های مناسبی برای کیت 16 گیگابایتی در نظر گرفته شده است.

اگر دقیق‌تر بررسی کنیم؛ دو عامل مهم وجود دارد که کیفیت کلی رم شما را تعیین می‌کند: فرکانس و تأخیر. فرکانس تعداد سیکل‌های ساعت در ثانیه است که بر حسب مگاهرتز اندازه گیری می‌شود. هرچه فرکانس RAM بالاتر باشد؛ عملیات بیشتری در ثانیه می‌تواند انجام دهد و برنامه‌های شما سریع‌تر بارگذاری و پاسخ می‌دهند.

این بدان معناست که فرکانس رم بالاتر بهتر است و به همین دلیل توانسته در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار بگیرد. اگر فرکانس RAM شما بالاتر از نرخ کلاک CPU شما باشد؛ در واقع شما نمی‌توانید از سرعت بالا استفاده کنید. برخی از مادر بردها نیز محدودیت‌هایی در فرکانس رم خواهند داشت و شما باید به این موضوع توجه کنید. عامل اصلی دیگر و کمی پیچیده‌تر، تأخیر است.

این در واقع مجموعه‌ای از فاکتورها است که میزان زمان (که با تعداد چرخه‌ها اندازه‌گیری می‌شود) برای تکمیل عملکردهای اصلی اصلی را اندازه‌گیری می‌کند. اینها در یک سری از چهار عدد بیان می‌شوند که عدد کوچک‌تر در سراسر صفحه بهتر است.

بهترین مارک رم کامپیوتر


معرفی بهترین مارک رم کامپیوتر

این مارک‌ها از برندهایی هستند که کیفیت، عملکرد ثابت و قابل اعتماد را در کل مجموعه خود ارائه می‌دهند. مارک‌هایی که انتخاب می‌کنید باید حداقل سطح پایه عملکرد مورد نیاز شما و کیت‌ها و ماژول‌ها در هر اندازه‌ای که نیاز دارید؛ داشته باشند. همگی این قابلیت های رم آن را تبدیل به بهترین مارک رم کامپیوتر می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین مانیتور ایسوس؛ از گیمینگ تا استفاده‌ی روزانه!

برند G.Skill

G.Skill یکی از بهترین مارک رم کامپیوتر است که در بازار وجود دارد. رم یک جزء اساسی است و بسیاری از سازندگان قطعات آن را می‌سازند؛ بنابراین نیاز به سطح ویژه‌ای از توجه برای ساخت رم است. ماژول‌های رم G-Skill به طور مداوم در بالای لیست‌های رتبه بندی ظاهر می‌شوند و همیشه در فروشگاه‌های لوازم کامپیوتری موجود هستند.

G.Skill همچنین ضمانت مادام‌العمر محدودی را برای همه ماژول‌های رم خود ارائه می‌دهد که در صورت شکستن قطعه تحت استفاده منظم، نقص در هر دو بخش و ساخت را پوشش می‌دهد؛ که این مورد یکی از ویژگی هایی است که در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار دارد.

بهترین مارک رم کامپیوتر

سری حافظه رم G.Skill Trident Z NEO

 • سرعت‌های موجود: 2666MHz، 3000MHz، 3200MHz، 3600MHz، 3800MHz، 4000MHz
 • کیت‌های موجود: 2x8GB ، x8GB, 8x8GB 2x16GB, 4x16GB, 8x16GB, 2x32GB, 4x32GB, 8x32GB4

سری Trident Z از مجموعه G.Skill است. ماژول RGB آن که در رنگ‌های سیاه، سفید و نقره‌ای موجود است. اگر به کمی ظریف‌تر نیاز داشته باشید؛ گزینه‌های غیر RGB نیز وجود دارد. Trident Z Lineup در کیت‌هایی که برای مصرف‌کنندگان معمولی مناسب است تا برنامه‌های تجاری یا سازندگان سفارشی در دسترس است.

این سری همچنین طیف گسترده‌ای از سرعت‌ها و تأخیر عالی را ارائه می‌دهد که برخی از ورودی‌ها در محدوده 3200 مگاهرتز و 3600 مگاهرتز به حداکثر تأخیر ممکن رسیده‌اند.

برای اکثر محصولات، پخش کننده‌های حرارتی آلومینیومی برس خورده در نظر گرفته شده که به خودی خود خنک کنندگی عالی را ارائه می‌دهند. G.Skill Trident Z NEO نمونه کاملی از این است که چرا G.Skill در حال حاضر، یکی از بهترین مارک رم کامپیوتر و همچنین تولید کننده رم است. عملکرد عالی، زیبایی خیره کننده، قابل اطمینان و ضمانت مادام‌العمر همگی ویژگی‌هایی هستند که در این رم وجود دارند.

G.Skill کیت‌های رم را با هر بودجه‌ای ارائه می‌دهد؛ پس چه به دنبال یک کیت رم ممتاز یا ارزان قیمت باشید؛ گزینه‌های زیادی برای انتخاب در رده بهترین مارک رم کامپیوتر خواهید داشت.

بهترین مارک رم کامپیوتر

حافظه رم G.Skill Trident Z RGB DC

در حال حاضر، این رم سریع‌ترین حافظه در جهان نیست؛ در حال حاضر فقط تا 3200 مگاهرتز در دسترس است؛ اما اگر به رم زیادی نیاز دارید بدون اینکه اسلات‌های DIMM زیادی مصرف کنید (مثلاً اگر یک خنک‌کننده CPU بزرگ دارید یا برد Mini-ITX)، G.Skill TridentZ RGB DC یکی از بهترین مارک رم کامپیوتر است که می‌توانید انتخاب کنید.

مشخصات فنی

 • نوع: DDR4
 • ظرفیت: 64 گیگابایت (2×32 گیگابایت)
 • سرعت: 3200 مگاهرتز

نکات مثبت

 • دو برابر تعداد تراشه‌های حافظه
 • کیفیت ساخت عالی

نکات منفی

 • فقط با ما در برد‌های انتخابی Z390 سازگار است
 • RGB می‌تواند یک ضربه یا از دست دادن باشد

بیشتر بخوانید: بهترین رم DDR4 برای لپ تاپ در سال 2022

بهترین مارک رم کامپیوتر

حافظه رم G.Skill Aegis

 • سرعت‌های در دسترس: 2400MHz, 2666MHz, 2800MHz, 3000MHz, 3200MHz،2133 MHz
 • کیت‌های در دسترس: GB, 2x4GB, 4x4GB, 8GB, 2x8GB, 4x8GB, 16GB, 2x16GB, 4x16GB4

G.Skill Aegis با سادگی طراحی و ساخته شده است و با همین طراحی ساده توانسته در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار بگیرد. پوشش کامل پخش کننده حرارتی که اغلب با بسیاری از ماژول‌های RAM دیگر می‌بینید را ندارد؛ پس ممکن است باید دمای داخلی خود را دقیق‌تر زیر نظر داشته باشید. ساخت و ساز ساده‌تر در واقع مشخصات پایین‌تری را به ما ارائه می‌دهد و آن را به گزینه‌ای ایده آل برای ساختمان‌هایی که در فضا تنگ هستند؛ تبدیل می‌کند.

به اندازه سری Trident Z طیف وسیعی از سرعت‌های موجود را ندارد و همچنین ماژول 32 گیگابایتی در دسترس نیست که یک نقطه ضعف برای کاربران حرفه‌ای سنگین محسوب می‌شود. گیمرها، و اکثر ویرایشگرهای ویدئو می‌توانند از یکی از کیت‌هایی که سری Aegis در آن موجود است؛ استفاده کنند. اما اگر بودجه زیادی ندارید و به دنبال رم قوی، مطمئن و بدون نورپردازی RGB هستید؛ Aegis رم مناسبی برای شما است که یکی از بهترین مارک رم کامپیوتر می باشد.


برند Corsair

Corsair یکی از پرکارترین برندهای بازی در بازار بهترین مارک رم کامپیوتر است. سری Corsair Vengeance یک برند با رتبه بالا و عملکرد فوق‌العاده خوب است. این رم نه تنها قدرتمند است؛ بلکه مکمل هر ساخت بازی است. گارانتی Corsair مثل اکثر برندهای رم در رده بهترین مارک رم کامپیوتر، رم شما را در طول عمر محصول، در برابر نقص سازنده محافظت می‌کند.

 

بهترین مارک رم کامپیوتر

سری حافظه رم Corsair Vengeance RGB Pro

 • سرعت‌های موجود: , 2933MHz, 3000MHz, 3200MHz, 3600MHz, 3800MHz, 4000MHz, 4266MHZ, 4600MHz، 2666MHz
 • کیت‌های موجود: 2x8GB, 4x8GB, 16GB, 2x16GB, 4x16GB, 2x32GB, 4x32GB, 8x32GB ،8GB

Corsair Vengeance RGB Pro نسخه RGB بهترین و محبوب‌ترین ماژول رم Corsair است. این رم در رنگ‌های سیاه و سفید موجود است. پردازنده شما با هر سرعتی که کار می‌کند؛ می‌توانید با این ماژول‌های رم از آن‌ها پشتیبانی کنید؛ یا اگر به سرعت‌های بالاتری دست یافته‌اید؛ این ماژول‌ها با اورکلاک نیز سازگار هستند. فقدان کیت 32 گیگابایتی تک‌کاناله و کیت‌های 8 گیگابایتی 8 و 16 گیگابایتی در واقع منطقی است.

2×16 گیگابایت راه بهتری برای دریافت 32 گیگابایت رم است و تنظیمات رم 8 کاناله تقریباً برای افرادی است که به هر حال از رم در ساخت خود استفاده می‌کنند. Corsair Vengeance RGB Pro یک ماژول رم فوق‌العاده برای بازی‌های سطح بالا است. حداکثر کارایی و قابل اطمینان، زیبایی جذاب و نورپردازی RGB قابل تنظیم را ارائه می‌دهد.

اگر به دنبال یک کیت رم ممتاز برای تکمیل دستگاه با کارایی بالا خود هستید. Vengeance RGB Pro یک گزینه فوق‌العاده برای خرید است که در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار گرفته است.

بهترین مارک رم کامپیوتر

حافظه رم  Corsair Vengeance LPX

حافظه رم VENGEANCE LPX برای اورکلاک بالا همراه با کارایی بالا طراحی شده است. یک سیستم مدیریت حرارت داریم که از آلومینیوم خالص ساخته شده و برای دفع سریع‌تر گرما می‌تواند استفاده شود. در این حافظه رم، یک PCB هشت لایه داریم که برای مدیریت گرما کمک کننده است و همچنین فضای بالای اورکلاکینگ را فراهم می‌کند.

مشخصات فنی

 • نوع: DDR4
 • ظرفیت: 16 گیگابایت (2 x 8 گیگابایت)
 • سرعت: 3200 مگاهرتز

نکات مثبت

 • عملکرد عالی
 • دو عدد فن خنک کننده

نکات منفی

 • قابلیت اورکلاک محدود
 • درصد بالای واحدهای معیوب
 • سرعت‌های در دسترس: , 2933MHz, 3000MHz, 3200MHz, 3600MHz, 3800MHz, 4000MHz, 4266MHZ, 2666MHz، 4600MHz
 • کیت‌های در دسترس: 8GB، , 2x8GB, 4x8GB, 16GB, 2x16GB, 4x16GB, 2x32GB, 4x32GB, 8x32GB

بیشتر بخوانید: ارتقا رم لپ تاپ لنوو با چند راهکار ساده

 

بهترین مارک رم کامپیوتر

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم؛ Corsair گزینه‌های محدودی در مورد مجموعه رم خود دارد. اگر به آنچه سری Corsair Vengeance ارائه می‌دهد نگاه کنید؛ در واقع آن‌قدرها هم محدود نیست. با سرعت‌های مختلف از 2666 مگاهرتز تا 4600 مگاهرتز، و گزینه‌های متعدد برای اندازه و تأخیر در خط تولید، شما به قیمت‌ها و عملکرد متنوعی دسترسی دارید که بسیاری از تولیدکنندگان رم دیگر هرگز با چندین محصول به آن دست پیدا نکرده‌اند.

Corsair Vengeance LPX یکی از محبوب‌ترین ماژول‌های رم تا به امروز بوده است. رم Vengeance LPX Corsair برای کاربرانی ساخته شده است که حداکثر کارایی را می‌خواهند. این رم برای ساخت رایانه‌های شخصی با خنک‌کننده‌های CPU عظیم ضروری است.

برخلاف چیزی که انتظار می‌رفت؛ دارای یک پخش کننده حرارت هشت لایه برای خنک شدن در حین اورکلاک هستند. در حالی که طراحی نازک آن اجازه استفاده از LED را نمی‌دهد؛ این رم را می‌توانید آن را در سه رنگ سیاه، قرمز یا آبی تهیه کنید. همگی این قابلیت ها چیزی است که از بهترین مارک رم کامپیوتر انتظار می رود.

بهترین مارک رم کامپیوتر


برند HyperX

برند بازی HyperX 20 سال است که ماژول‌های رم می‌سازد. با گذشت سال‌ها، آنها توانسته‌اند؛ خود را به عنوان یکی از بهترین و قابل‌اعتمادترین تولیدکنندگان رم در جهان معرفی کردند. HyperX در فضایی شبیه به Corsair عمل می‌کند؛ به این معنی است که برای رقابتی بودن باید با آنها مطابقت داشته باشد یا حداقل از نظر کیفیت به آنها نزدیک شود و در عین حال خود را با سبک و نام تجاری متمایز کند.

آنها اکثراً با مجموعه‌ای از ماژول‌های رم با مشخصات پر زرق و برق و بسیار کاربردی موفق بوده‌اند. خط تولید آن‌ها کمی متنوع‌تر از Corsairs است؛ اما هنوز هم از نظر قیمت و عملکرد کاملاً متفاوت است. HyperX مانند سایر تولیدکنندگان رم که در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار دارند؛ ضمانت مادام‌العمر محدودی را برای همه ماژول‌های خود ارائه می‌دهد.

سری حافظه رم Kingston FURY Renegade

 • سرعت‌های موجود: , 3000MHz, 3200MHz, 3600MHz, 4000MHz, 4266MHz, 4600MHz, 4800MHz, 5000MHz, 5133MHz, 5333MHz
 • کیت‌های موجود:8GB, 2x8GB, 4x8GB, 16GB, 2x16GB, 4x16GB, 8x16GB, 32GB, 2x32GB, 4x32GB, 8x32GB

 

بهترین مارک رم کامپیوتر

خط تولید Kingston FURY Renegade طیف وسیعی از کیت‌های کوچک‌تر و مقرون به صرفه تا کیت‌های شدید و بسیار قدرتمند را در برمی‌گیرد. تعداد زیادی از کیت‌های سطح بالاتر فقط با پردازنده‌های اورکلاک شده نسل فعلی سازگار هستند. HyperX در درجه اول یک برند بازی است؛ اگرچه برخی از این ماژول‌های با کارایی بالاتر و کیت‌های بسیار بزرگی ارائه می‌شود.

سری Renegade در هر دو نوع RGB و غیر RGB موجود است؛ اگرچه تعداد کمتری از ماژول‌ها، بیشتر در سطوح میانی پایین، در RGB موجود نیستند. نسخه‌های RGB نیز نسبت به نسخه‌های غیرRGB کمی تأخیر دارند؛ اما این تأخیر در حدی که بر عملکرد کاربران تأثیر بگذارد؛ نیست. این رم هم با قابلیت ها خود توانسته در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار بگیرد.


حافظه رم  Kingston FURY Beast

سری HyperX Beast کمی گران‌تر از چیزی است که معمولاً در یک مارک اقتصادی به دنبال آن هستیم.  دلیل این وجه تمایز این است که خط تولید مجزا است و از سری Renegade ارزان‌تر است؛ هم با RGB و هم بدون RGB. هم سرعت و هم اندازه کیت‌ها در مجموعه Beast کمتر است و اکثر گزینه‌ها برای کاربران معمولی مناسب‌تر هستند. اگر به اورکلاک علاقه دارید، می‌توانید سری Renegade را به جای این سری انتخاب کنید. تمام اندازه‌ها و سرعت‌های سری Beast در دو نوع RGB و غیرRGB با حداقل تفاوت قیمت در دسترس هستند.

مشخصات فنی

 • نوع: ظرفیت DDR4 تک ماژول 4 تا 32 گیگابایت، تنظیمات کیت تا 128 گیگابایت
 • سرعت: 3733 مگاهرتز

نکات مثبت

 • RGB عالی
 • سریع

نکات منفی

 • نورپردازی ناپایدار RGB
 • پشتیبانی از گیگابایت و MSI RGB همیشه کار نمی‌کند

 

بهترین مارک رم کامپیوتر

 • سرعت‌های موجود: , 3000MHz, 3200MHz, 3600MHz, 3733MHz 2666MHz
 • کیت‌های موجود: 4GB, 2x4GB, 4x4GB, 8GB, 2x8GB, 4x8GB, 16GB, 2x16GB, 4x16GB, 32GB, 2x32GB, 4x32GB

برخلاف بسیاری از گزینه‌های RGB، به نظر می‌رسد نوار LED به جای قرار گرفتن در بالای آن‌ها در پخش‌کننده‌های حرارت تعبیه شده است که نمایه را پایین نگه می‌دارد و جلوه بصری قابل توجهی را ایجاد می‌کند. HyperX Fury RGB با سرعت‌های 2400 مگاهرتز تا 3733 مگاهرتز و همچنین تأخیرهای CL15 تا CL19، خیره‌کننده است؛ به همان اندازه سریع است که شایسته دریافت عنوان بهترین مارک رم کامپیوتر با فرکانس بالا است.

به پروفایل‌های از پیش تعریف شده اینتل Extreme Memory برای حداکثر کارایی و همچنین فناوری همگام سازی مادون قرمز در انتظار ثبت اختراع HyperX مجهز شده است. برای یک تجربه بازی حتی فراگیرتر، می‌توانید این رم را زنجیره‌ای کنید تا با چندین دستگاه RGB دیگر همگام‌سازی شود.

 

بهترین مارک رم کامپیوتر


برند ADATA

آداتا یک برند تایوانی است که 20 سال است که فقط حافظه تولید می‌کند و در آن کاملاً خوب هستند؛ این برند توانسته بهترین مارک رم کامپیوتر باشد. آنها طیف گسترده‌ای از ماژول‌های رم را دارند؛ این برند از رم بسیار کم‌کار تا اجزای ویترینی پر زرق و برق را ارائه می‌دهد. Adata XPG مانند تمام تولید کنندگان رم نیز ضمانت مادام‌العمر محدودی را برای ماژول‌های رم خود ارائه می‌دهد.

سری حافظه رم Adata XPG Gammix D10

 • سرعت در دسترس: MHz, 3000 MHz, 3200MHz, 3600MHz 2666
 • کیت در دسترس: x8GB, 2x16GB 2

این رم با سرعتی کار می‌کند که اکثر CPUهای نسل فعلی با آن هستند؛ اگرچه بهترین گزینه برای اورکلاک نیست. سرعت این رم در واقع چند چرخه سریع‌تر از D50 است. این چیزی است که ما معمولاً از رم انتظار داریم که در محدوده بودجه توانسته خوب عمل کند. این رم با ویژگی هایی که دارد؛ توانسته بهترین مارک رم کامپیوتر باشد.

 

بهترین مارک رم کامپیوتر

حافظه رم  Adata Spectrix D80

نه تنها در فرکانس‌های تا 5000 مگاهرتز در دسترس است، بلکه خنک می‌شود؛ به این معنی که نگران داغ شدن بیش از حد آن نباشید. Adata Spectrix D80 بهترین رم برای بازی حتی در یک غار با نور RGB خواهد بود. در حال حاضر، هیچ رم DDR5 خنک کننده در بازار وجود ندارد.

مشخصات فنی

 • نوع: DDR4
 • ظرفیت: 16 گیگابایت (2×8 گیگابایت)، 32 (2×16 گیگابایت)
 • سرعت: تا 4133 مگاهرتز

نکات مثبت

 • ظاهر عالی
 • در پیکربندی‌های چهار DIMM بسیار خوب عمل می‌کند

نکات منفی

 • گران
 • عملکرد متوسط ​​​​دو DIMM

 

بهترین مارک رم کامپیوتر

برند OLOy

OLOy که در سال 2018 در هنگ کنگ تأسیس شد؛ یک تولید کننده رم چینی با سابقه بسیار کوتاهی است. به همین دلیل، آنها با شک و تردیدهای زیادی در بین گیمرها و کاربران روبرو هستند؛ با قیمت دیوانه کننده هر گیگابایت ماژول‌های خود شروع به جلب اعتماد و شناخت کرد. این برند با سابقه کمی که دارد؛ توانسته در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین مانیتور ال جی؛ از بین این ۶ مانیتور کدام انتخاب شماست؟

به جرئت می‌توان گفت که OLOy مقرون به‌صرفه‌ترین شرکت رم موجود در بازار است. حتی گزینه‌های پریمیوم و RGB آنها به طور قابل توجهی ارزان‌تر از بسیاری از رقبای خود هستند. محدوده عملکرد آنها در سطح متوسط ​​است. محصولات OLOy با ضمانت مادام‌العمر محدود در برابر خرابی‌های ناشی از قطعات معیوب یا کار محافظت می‌شوند.

 

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم  Silicon Power Zenith PowerX

اگر می‌خواهید رمی با قیمت کم و مصرف انرژی با قدرت اورکلاک خودکار داشته باشید؛ Silicon’s Power Zenith PowerX یک گزینه عالی است. این دستگاه دارای ساختار آلومینیومی و طراحی است که گرما را هنگام کار اضافی مدیریت و به حداقل می‌رساند و مانع از داغ شدن رم می‌شود. این برند را هم می توان در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار داد.

مشخصات فنی

 • نوع: DDR4
 • ظرفیت: کیت 16 گیگابایت (2 x 8 گیگابایت)
 • سرعت: 3200 مگاهرتز

نکات مثبت

 • مصرف برق کم
 • نمایه پایین برای رم RGB

نکات منفی

 • خسته کننده به نظر می‌رسد

 

بهترین مارک رم کامپیوتر

حافظه رم  G.Skill TridentZ Royal

با G.Skill پیدا کردن رمی که کاملاً با دستگاه بازی و سبک شما مطابقت داشته باشد آسان است. در واقع، حافظه TridentZ Royal به عنوان یکی از بهترین‌های رم RGB موجود در بازار به لطف طراحی منحصر به فرد به دست آورده است. این رم به یک نوار نور کریستالی مجهز شده است که اساساً هشت رنگ RGB قابل تنظیم را برای نوری که خیره کننده و درخشان است؛ پخش می‌کند.

رم را با پخش کننده‌های حرارتی آلومینیومی از رنگ‌های طلایی یا نقره‌ای جلا داده می‌شود تا کل دستگاه خنک بماند. البته باید گفت که این رم فقط در تظاهر خوب عمل نکرده است و  G.Skill TridentZ Royal همچنین قابلیت و عملکرد عالی را ارائه می‌دهد و به همین خاطر توانسته یکی از بهترین مارک رم کامپیوتر باشد.

مشخصات فنی

 • نوع: DDR4
 • ظرفیت: 32 گیگابایت (4×8 گیگابایت)
 • سرعت: 3600 مگاهرتز

نکات مثبت

 • ظاهر عالی
 • سازگار با اکثر بردها

نکات منفی

 • کمی گران است

 

بهترین مارک رم کامپیوتر


OLOy Warhawk

 • سرعت‌های در دسترس: MHz, 3200MHz, 3600MHz 3000
 • کیت‌های در دسترس: GB, 2x8GB, 16GB, 2x16GB8

OLOy Warhawk یکی از قدیمی‌ترین ماژول‌های رم موجود در بازار باشد. بزرگ‌ترین نقطه ضعف این رم این است که اندازه و سرعت موجود بسیار محدود است. مجموعه کل شامل چهار اندازه کیت است و در رنگ‌های بیشتری (سیاه، سفید، قرمز و آبی) نسبت به رنگ‌های سرعتی موجود است.

اندازه‌ها و سرعت‌ها همان چیزی است که اکثر مردم به دنبال آن هستند. اگر یک CPU قدیمی دارید؛ یا اگر یک پردازنده بسیار جدید دارید؛ در هر دو صورت قابل استفاده است.

ورودی‌های OLOy سطح عملکرد قابل قبولی را ارائه می‌دهد. OLOy Warhawk یک ماژول رم عالی است و این رم می‌تواند یک گزینه مناسب برای گیمرها باشد. این رم عملکرد رضایت بخش، ظاهر منحصر به فرد و یکی از بهترین قیمت هر گیگابایت در بازار را ارائه می‌دهد. این رم با قابلیت هایی که دارد؛ یکی از بهترین مارک رم کامپیوتر است.

 

بهترین مارک رم کامپیوتر

سری حافظه رم OLOy Owl

 • سرعت‌های در دسترس: MHz, 2666MHz, 3000MHz, 3200MHz, 3600MHz, 4000MHz, 4133MHz 2400
 • کیت‌های در دسترس: GB, 2x8GB, 16GB, 2x16GB 8

حافظه رم Corsair Vengeance LED

Corsair یکی از قابل‌اعتمادترین نام‌ها در رده بهترین مارک رم کامپیوتر موجود در بازار است. سری Vengeance آن، با ارائه‌های LED DDR4 خود متناسب برای تمامی کاربران است. سری Vengeance LED DDR4 Corsair همچنین دارای تأخیر CL16 و سرعت فوق‌العاده 3466 مگاهرتز است؛ بنابراین به همان اندازه که انتظار دارید؛ سریع و پاسخ‌گو است.

مشخصات فنی

 • نوع: DDR4
 • ظرفیت: کیت 16 گیگابایت (2 x 8 گیگابایت)
 • سرعت: 3466 مگاهرتز

نکات مثبت

 • عملکرد اورکلاک عالی
 • ال ای دی پر جنب و جوش

نکات منفی

 • گران قیمت
 • برای اجرا در فرکانس 3200 مگاهرتز به آپدیت بایوس نیاز دار

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم  Corsair Dominator Platinum RGB

این رم برای گنجاندن LED های جدید Capellix RGB Corsair به روز شده است که منجر به طراحی بسیار غنی‌تر و رنگارنگ‌تر می‌شود. با سرعت 3600 مگاهرتز، اما RGB بهتر، Corsair Dominator Platinum RGB این رم را به یکی از بهترین کیت‌های رم تبدیل می‌کند. این رم فقط با تراشه‌های اینتل کار می‌کند و با پردازنده‌های AMD Ryzen سازگار نیست. این رم هم توانسته در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار بگیرد.

مشخصات فنی

 • نوع: DDR4
 • ظرفیت: 16 گیگابایت (2 x 8 گیگابایت)
 • سرعت: 3000 مگاهرتز

نکات مثبت

 • عملکرد عالی
 • به نظر عالیه

نکات منفی

 • با رایزن سازگار نیست
 • به اندازه کافی کیفیت بالا نسبت به قیمت ندارد

بهترین مارک رم کامپیوتر


بهترین رم گیمینگ

برای اجرا هر سیستم دسکتاپ مدرن از رم DDR4 استفاده می‌کنند و از نرخ داده پایه DDR4-2133 در سال‌های اخیر پشتیبانی می‌کند. پردازنده‌های AMD با قدرت ذن از فرکانس‌های حافظه بالاتر بهره می‌برند. “Infinity Fabric” این شرکت (بیت‌های داخلی که بلوک‌های منطقی مختلف را در CPUهای Ryzen به هم متصل می‌کنند) با سرعت باس حافظه مطابقت دارد.

افزایش سرعت حافظه در پلتفرم‌های مبتنی بر Ryzen و Threadripper اغلب منجر به افزایش عملکرد می‌شود. در بازی‌ها، این به معنای نرخ فریم بالاتر در رزولوشن‌های اصلی مانند 1080p 1920 x 1080 و عملکرد روان‌تر در وضوح‌های بالاتر است.

اما تعداد فریم‌های اضافی که با رم سریع‌تر دریافت می‌کنید؛ از عنوانی به عنوان دیگر به طور قابل توجهی متفاوت است. بنابراین برخی از بازی‌ها فقط به GPU محدودتر هستند. در نهایت، سرعت حافظه تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند اگر با گرافیک یکپارچه بازی می‌کند؛ چه پردازنده اینتل یا AMD CPU. موتور گرافیکی که در بهترین CPUها برای بازی ساخته می‌شود؛ معمولاً حافظه اختصاصی خود را ندارد (همان‌طور که کارت‌های گرافیک مجزا دارند).

افزایش نرخ ساعت حافظه سیستم شما نیز به طور کلی عملکرد را افزایش می‌دهد (باز هم، افزایش عملکرد به طور قابل توجهی از بازی به بازی متفاوت است). بنابراین، بهترین مارک رم کامپیوتر برای سیستم‌ شما حافظه سریع‌تر را ارائه می‌دهد. اگر بدون کارت گرافیک اختصاصی، سیستم AMD Ryzen و در برخی از سناریوهای مجزا، با تراشه‌های اینتل بازی می‌کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین کارت گرافیک برای کامپیوتر

اما اگر به فشار آمدن بهترین عملکرد از سخت افزار خود اهمیتی نمی‌دهید؛ DDR5-5200 با پردازنده‌های Zen 4 AMD و DDR5-5600 یا DDR4-3200 برای پردازنده‌های نسل سیزدهم Raptor Lake اینتل سازگار است.

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم  G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000

G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 C36 یکی از سریع‌ترین کیت‌های حافظه DDR5 است که می‌توان خرید است. همچنین بهترین‌ها را می‌توانید در کیت حافظه DDR5-6000 پیدا کنید. استفاده از مدارهای مجتمع B-die سامسونگ به این معنی است که حافظه RGB Trident Z5 می‌تواند در زمان‌های محدودی حتی فراتر از DDR5-6000 اعلام شده؛ کار کند. Trident Z5 RGB DDR5-6000 C36 به خوبی به شما خدمت خواهد کرد زیرا در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار گرفته است.

مشخصات فنی

 • مدل: F5-6000U3636E16GX2-TZ5RS
 • ظرفیت: 32 گیگابایت (2 x 16 گیگابایت)
 • نرخ داده: DDR5-6000 XMP
 • زمان: 36-36-36-76 (2T)
 • ولتاژ: 1.30 ولت گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • عملکرد عالی
 • زمان بندی تنگ
 • پتانسیل OC خوب

نکات منفی

 • گران

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم Samsung DDR5-4800

ماژول‌های حافظه سامسونگ DDR5-4800 C40 برای مصرف‌کنندگانی که به دنبال عملکرد پایه هستند؛ عملکردی را ارائه می‌کنند که می‌توانید آن‌ها را نصب کنید و فراموش کنید. حافظه DDR5-4800 سامسونگ در حالی که ظاهری ندارد؛ فضای سر اورکلاک بدون محدودیت دارد. بنابراین کیت حافظه سامسونگ نسبتاً گران‌تر است.

اما اگر می‌خواهید برای اورکلاک کردن؛ مقداری B-die «ارزان» را به دست آورید؛ این ماژول‌های حافظه راه خوبی هستند که در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار گرفته اند.

مشخصات فنی

 • مدل: M323R2GA3BB0-CQKOD
 • ظرفیت: 32 گیگابایت (2 x 16 گیگابایت)
 • نرخ داده: DDR5-4800 زمان: 40-39-39-76 (2T)
 • ولتاژ: 1.10 ولت گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • عملکرد خوب DDR5-4800
 • Samsung B-die
 • پتانسیل OC عظیم

نکات منفی

 • PCB سبز (برای برخی)
 • به صورت کیت موجود نمی‌باشد
 • دردسترس‌بودن خرده فروش محدود

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم TeamGroup T-Force Xtreem ARGB DDR4-3600

TeamGroup با کیت حافظه Xtreem ARGB DDR4-3600 C14 عملکرد بسیار خوبی  دارد. کیت حافظه زمانی که روشن یا خاموش می‌شود فوق‌العاده به نظر می‌رسد و به همان اندازه خوب عمل می‌کند. Xtreem ARGB سریع‌ترین کیت حافظه DDR4-3600 C14 است.

بازار حافظه تنها تعداد کمی از کیت حافظه DDR4-3600 C14 با ظرفیت 16 گیگابایت (2×8 گیگابایت) دارند. و با قیمتی که دارد؛ ارزان‌ترین قیمت از همه آنهاست. بنابراین تنها ایرادی که می‌توان به این رم گرفت؛ در دسترس نبودن آن است. این رم با قابلیت هایی که دارد هم از نظر گیمینگ و کارایی در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار گرفته است.

 مشخصات فنی

 • مدل: TF10D416G3600HC14CDC01
 • ظرفیت: 16 گیگابایت (2 x 8 گیگابایت)
 • نرخ داده: DDR4-3600 XMP
 • زمان: 14-15-15-35 (2T)
 • ولتاژ: 1.45 ولت گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • عملکرد فوق‌العاده
 • زیبایی شناسی جذاب
 • اورکلاکر خوب
 • ارزان‌ترین کیت در رده خود

نکات منفی

 • در دسترس نیست

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم Patriot Viper Steel DDR4-4400

برای کسانی که بردی دارند که می‌توانند از سرعت بالایی استفاده کنند همچنین بازی‌ها و بارنامه‌هایی دارند که می‌توانند با کیفیت بالا بهره ببرند؛ کیت 16 گیگابایتی Viper Steel DDR4-4400 Patriot یک گزینه عالی با کارایی بالا است که از RGB استفاده نمی‌کند.

ساده نگه داشتن کیت به Patriot این امکان را داده است که Viper Steel را به زمان‌بندی پیشرفته‌تری مجهز کند که عملکرد برنامه‌های خاص، از جمله برخی بازی‌ها را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. با اینکه بازار دستگاه‌های بازی خالص و سازه‌های متمرکز طراحی‌شده برای کارهای منحصر به فرد هنوز رقابتی است؛ Viper Steel DDR4-4400 به راحتی در این جایگاه قرار دارد.

مشخصات فنی

 • مدل: PVS416G440C9K
 • ظرفیت: 16 گیگابایت (2 x 8 گیگابایت)
 • نرخ داده: DDR4-4400 XMP
 • زمان: 19-19-19-39 (2T)
 • ولتاژ: 1.45 ولت گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • زمان بندی فوق‌العاده 19-19-19-39 DDR4-4400
 • عملکرد بهتری نسبت به کیت‌های DDR4-4600 رقیب دارد
 • قیمت مناسب
 • طراحی بدون RGB

نکات منفی

 • گران‌تر از نزدیک‌ترین کیت RGB
 • پروفایل‌های XMP برتر نیاز به ما دربرد‌های ویژه انتخاب شده دارند

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم Patriot Viper RGB DDR4-3600

Patriot روند جفت کردن ویژگی‌ها را با آی سی‌های DRAM اصلی به جای افزایش سرعت داده تا 4133 مگاهرتز (MHz) در Viper RGB خود، کاهش می‌دهد. در نتیجه، این کیت DDR4-3600 تنها کمی بیشتر از نسخه LED سفید و چندین دلار ارزان‌تر از محصولات رقیب با تأخیر مشابه است.

این باعث می‌شود که در این سرعت ارزش زیادی داشته باشد، اگرچه کیت‌های کندتر قیمت‌گذاری‌های قابل توجهی هم دارند.سریع‌ترین کیت DDR4-3600 است و همچنین کیت Patriot’s Viper RGB DDR4-3600، ارزش بسیار خوبی را برای خریدارانی که  (قابلیت اورکلاک) و نمایش (LED ‌های RGB) را انتظار دارند. این رم هم با کارایی و عملکردی که دارد؛ توانسته در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار بگیرد.

مشخصات فنی

 • مدل: PVR416G360C6K
 • ظرفیت: 16 گیگابایت
 • نرخ داده: DDR4-3600 XMP
 • زمان بندی: 16-18-18-36 (2T)
 • ولتاژ: 1.35 ولت گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • زمان بندی XMP در DDR4-3600
 • قابلیت اورکلاک
 • ظرفیت تنظیم تأخیر عالی
 • سازگار با نرم افزار RGB مادربورد
 • نرم افزار Patriot RGB رایگان برای دانلود

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم Patriot Viper 4 DDR4-3400

ممکن است چراغ‌های RGB قابل کنترل نرم‌افزاری نداشته باشد و کیت‌های سریع‌تری برای قیمت‌های بالاتر و همچنین کیت‌های مقرون به صرفه‌ای وجود دارد که هزینه کمتری دارند. اما برای بسیاری از کسانی که نمی‌خواهند یا نیازی به نور مثل رنگین کمان ندارند؛ Patriot’s Viper 4 DDR4-3400 C16 16GB (PV416G340C6K) در نقطه‌ای از قیمت و عملکرد خوب قرار دارد.

این کیت شامل دو ماژول 8 گیگابایتی با مقادیر XMP DDR4-3400 CAS 16-18-18-36 است. کاربران DDR3 باید به توجه کنند که 16 چرخه با سرعت داده 3400 مگاهرتز، زمان تأخیر مشابهی با هشت چرخه در نرخ داده 1700 مگاهرتز دارند. بنابراین این کیت یک مقدار عالی برای اورکلاک DRAM است و در عین حال تعدادی هیت‌سینک قرمز شیک را نیز ارائه می‌دهد تا مطمئن شوید که حافظه شما به اندازه کافی خوب به نظر می‌رسد که در قاب پنجره‌ای شما به نمایش درآید.

مشخصات فنی

 • مدل: PV416G340C6K
 • ظرفیت: 16 گیگابایت
 • نرخ داده: DDR4-3400 XMP
 • زمان بندی: 16-18-18-36 (2T)
 • ولتاژ: 1.35 ولت گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • اورکلاک بالا از کیت دو DIMM 16 گیگابایتی با قیمت متوسط

نکات منفی

 • گران‌تر از کیت‌های دیگر

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم Corsair Vengeance RGB Pro DDR4-3200

سازندگانی که به زیبایی اهمیت می‌دهند؛ با انتخاب سختی بین قطعات با ظاهر و بهترین عملکرد روبرو هستند. Corsair مقداری از هر دو را در کیت Vengeance RGB DDR4-3200 خود به ارمغان می‌آورد و چهار DIMM 8 گیگابایتی (مجموعاً 32 گیگابایت) را در زمان‌بندی CAS 16 با قیمتی معقول با توجه به روندهای اخیر بازار ارائه می‌کند. و این کیت همه چیز به ظاهر نیست.

در مورد معیارها نیز دارای کالاهایی است.عملکرد عالی و قیمت متوسط، جایزه انتخاب ویرایشگر Vengeance RGB Pro DDR4-3200 را برای حافظه مجهز به RGB به ارمغان می‌آورد.

کیت Corsair در عملکرد کلی در هر سرعتی مورد علاقه قبلی ما، HyperX Predator RGB را شکست داد و تنظیمات DDR4-4000 را که به آن دسترسی نداشت؛ منع کرد. Corsair همچنین ارزش XMP با عملکرد بهتر و قیمت پایین‌تری نسبت به رقبا ارائه می‌کند. این رم هم از نظر عملکرد و گیمینگ توانسته؛ در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار بگیرد.

مشخصات فنی

 • مدل: CMW32GX4M4C3200CC
 • ظرفیت: 32 گیگابایت (4 x 8 گیگابایت)
 • نرخ داده: DDR4-3200 XMP زمان: 16-18-18-36 (2T)
 • ولتاژ: 1.35 ولت
 • گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • عملکرد عالی در تنظیمات رتبه بندی شده (XMP) و در چند نرخ داده
 • از ابزارهای Corsair و RGB شخص ثالث پشتیبانی می‌کند
 • قیمت مناسب

نکات منفی

 • به DDR4-4000 نرسید
 • پخش کننده‌های نور سفید رنگ‌های پاستلی ایجاد می‌کنند

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم Patriot Viper Steel DDR4-3200

خریداران در بازار رایانه‌های شخصی پرفورمنس تنها دو بهانه برای توقف در DDR4-3200 دارند: یا سعی در صرفه‌جویی در هزینه‌ها دارند یا تلاش می‌کنند عملکرد خوبی را از سیستمی که واقعاً نمی‌تواند جلوتر از این پیش برود؛ ایجاد کند. کیت 32 گیگابایتی Viper Steel 3200 پاتریوت پاتریوت برای کسانی که در هر دو گروه هستند؛ به ویژه در گروه اول، رقابت را در قیمت مورد انتقاد قرار می‌دهد و نزدیک‌ترین رقیب خود را تقریباً 18 درصد پایین می آورد.

مشخصات فنی

 • مدل: PVS432G320C6K
 • ظرفیت: 32 گیگابایت (2 x 16 گیگابایت)
 • نرخ داده: DDR4-3400 XMP
 • زمان بندی: 15-15-15-36
 • ولتاژ: 1.35 ولت
 • گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • DDR4-3200 بسیار ارزان
 • عملکرد رقابتی
 • بدون RGB

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم Patriot Viper Steel DDR4-3600

Viper Steel DDR4-3600 C18 یک کیت حافظه فوق‌العاده برای تولیدکنندگان محتوا یا حرفه‌ای‌هایی است که تجملات بسیاری از اسلات‌های حافظه DDR4 را ندارند. عملکرد مشکلی ایجاد نمی‌کند زیرا کیت حافظه در هر چیزی که به آن می‌پردازید؛ عالی است و به همین در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار گرفته است.

Patriotعملاً این ماژول‌ها را به حداکثر رسانده است، بنابراین اورکلاک کردن فضای سر تقریباً وجود ندارد، حتی اگر مایل به دیوانه شدن در ولتاژ باشید. اما اجرای Viper Steel در فرکانس تبلیغاتی باید در اکثر سناریوها بیش از حد کافی باشد.

Patriot کیت حافظه 64 گیگابایتی Viper Steel DDR4-3600 C18 قیمت بسیار جذابی دارد. وایپر استیل خود را درست در میانه رقابت می بیند. با توجه به اینکه از نظر کارایی عالی است؛ توانسته یکی از بهترین مارک رم کامپیوتر باشد.

مشخصات فنی

 • مدل: PVS464G360C8K
 • ظرفیت: 64 گیگابایت (2 x 32 گیگابایت)
 • نرخ داده: DDR4-3600 XMP
 • زمان: 18-20-20-40 (2T)
 • ولتاژ: 1.35 ولت
 • گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • عملکرد فوق‌العاده همه‌جانبه
 • ظرفیت عالی برای تولیدکنندگان محتوا
 • مناسب برای بردهایی با دو اسلات رم

نکات منفی

 • فضای کمی برای بهبود عملکرد

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم G.Skill Trident Z Neo DDR4-3600

کیت RAM عملکرد و ارزش خود را در بارهای کاری مختلف در بررسی ما ثابت کرد. ماژول‌های حافظه Trident Z Neo با زمان‌بندی XMP 16-16-16-36 ارائه می‌شوند که بدترین زمان‌بندی در دنیای حافظه نیست. با این حال، با تنظیم ولتاژ DRAM روی 1.45 ولت، قبل از اینکه کیت ناپایدار شود؛ زمان بندی را به 13-14-14-35 کاهش دادیم.

مشخصات فنی

 • مدل: F4-3600C16D-32GTZNC
 • ظرفیت: 32 گیگابایت (2 x 16 گیگابایت)
 • نرخ داده: DDR4-3600
 • XMP زمان: 16-16-16-36 (2T)
 • ولتاژ: 1.35 ولت
 • گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • عملکرد خوب XMP
 • فضای سر عالی برای تنظیم دستی

نکات منفی

 • کمی گران

بهترین مارک رم کامپیوتر


حافظه رم Corsair Vengeance LPX DDR4-2666

چیپست‌های H370 و B360 اینتل به پردازنده‌های Core i5 و بالاتر دستور می‌دهند تا تنظیمات حافظه بالاتر از DDR4-2666 را قفل کنند که به‌ویژه در بازاری که از این تنظیمات گذشته است؛ DDR4-3200 چیزی نیست که انتظار می رود.

در حال حاضر در بازار رایانه‌های شخصی علاقه‌مند به جریان اصلی است و اغلب توسط فروشندگان حافظه که به علاقه‌مندان و گیمرها پاسخ می‌دهند؛ چنین رفتار می‌کنند.

راه‌حل آسان Corsair برای مشکل عملکرد محدودیت DDR4-2666 اینتل، استفاده از تراشه‌های قدیمی‌تر برای پر کردن DIMM ‌های 8 گیگابایتی خود با دو رتبه بود؛ نه رتبه‌بندی واحد رقبا. بهترین بخش این است که آنها این کار را بدون افزایش قیمت قابل توجه انجام دادند.

ما آن را برای هر کسی که پلتفرم سازگار با XMP دارای حداکثر سرعت داده DDR4-2666 است، از جمله اکثر مادربردهای H370 و B360 با جعبه خرده فروشی توصیه می کنیم. این برند توانسته از نظر گیمینگ در رده بهترین مارک رم کامپیوتر قرار بگیرد.

مشخصات فنی

 • مدل: CMK16GX4M2A2666C16
 • ظرفیت: 16 گیگابایت
 • نرخ داده: DDR4-2666
 • زمان: C16-18-18-36
 • ولتاژ: 1.20 ولت
 • گارانتی: مادام‌العمر

نکات مثبت

 • بهره‌مندی از عملکرد عالی از DIMM ‌های رتبه‌بندی دوگانه

نکات منفی

 • XMP ثانویه برای ما دربرد‌های دارای محدودیت DDR4-2400 وجود ندارد
 • برترین تنظیمات غیر XMP DDR4-2133 است

بهترین مارک رم کامپیوتر


سخن آخر

حافظه رم می‌تواند یک جزء بسیار اساسی در دستگاه‌های الکترونیکی باشد. مهم است که مطمئن شوید آنچه دریافت می‌کنید با سایر اجزای شما سازگار است، اما ابزارهای زیادی برای این کار در دسترس هستند. اصلی‌ترین چیز این است که یک برند RAM را پیدا کنید؛ هم از نظر عملکرد و هم از نظر ظاهری، مطمئن شوید که برای قدرت و حافظه‌ای که استفاده نمی‌کنید، هزینه اضافی نمی‌پردازید.

این برندها طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و همچنین سرعت‌ها و اندازه‌های موجود را ارائه می‌دهند. در واقع در هنگام خرید باید بهترین مارک رم کامپیوتر برای خودتان را خریداری کنید و نه بهترین مارک رم کامپیوتر که در بازار وجود دارد. بهترین مارک رم کامپیوتر یعنی با تمام اجزای دستگاه شما سازگار باشد.

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. به نظر شما انتخاب کدام حافظه رم می‌تواند بهترین تجربه ممکن را برای کامپیوتر ما داشته باشد. از تجربیات خود برای ما گفته و در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

بهترین مارک رم کدام است؟

اگر یک رایانه شخصی جدید می خرید یا رایانه قدیمی خود را ارتقا می دهید؛ کار زیادی در پیش دارید. انتخاب بهترین سخت افزار کار سختی است. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم رم مورد نظر خود را پیدا کنید.

معیار سنجش رم چیست؟

دو عامل مهم وجود دارد که کیفیت کلی رم شما را تعیین می‌کند: فرکانس و تأخیر. فرکانس تعداد سیکل‌های ساعت در ثانیه است که بر حسب مگاهرتز اندازه گیری می‌شود. هرچه فرکانس RAM بالاتر باشد؛ عملیات بیشتری در ثانیه می‌تواند انجام دهد و برنامه‌های شما سریع‌تر بارگذاری و پاسخ می‌دهند.

چقدر رم نیاز دارم؟

حداقل میزان رم برای رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌ها 8 گیگابایت است که شما را از پس کارهای کلی، طراحی و ویرایش گرافیکی حداقلی و حتی بازی‌های معمولی رایانه‌های شخصی می‌رساند.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.