• حسین رازانی
    نویسنده: حسین رازانی

لاکی پالمر، بنیان‌گذار Oculus و یکی از افراد مهم در صنعت واقعیت مجازی، در حالی که اپل در حال توسعه هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود است و خبرهای زیادی در این زمینه منتشر شده است، از این دستگاه تعریف و تمجید کرد. پالمر لاکی در یک پست در حساب توییتر خود نوشت: “هدست واقعیت مجازی اپل واقعا عالی است.”

این اظهارات پس از گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که آزمایش‌کنندگان اولیه با بررسی نسخه‌ی نمایشی هدست واقعیت مجازی اپل بسیار تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.


نظر لاکی پالمر درباره هدست واقعیت مجازی اپل

باید به یاد داشت که لاکی، بنیان‌گذار شرکت Oculus است که یکی از استارتاپ‌های برجسته در حوزه‌ی هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به شمار می رود. در سال ۲۰۱۴، فیسبوک Oculus را با پرداخت دو میلیارد دلار به زیر چتر خود آورد. این برند در سال ۲۰۱۶ هدست Oculus Rift را عرضه کرد و لاکی نیز در طراحی آن نقش داشت.

هدست واقعیت مجازی اپل

با این حال، در سال ۲۰۱۷ لاکی از فیسبوک برکنار شد و همکاری او با Oculus به پایان رسید. او در نهایت به فیسبوک شکایت کرد و حداقل ۱۰۰ میلیون دلار تسویه حساب خواست؛ زیرا اعتقاد داشت که به دلیل عقاید سیاسی‌اش اخراج شده است، اما برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که لاکی مالیاتی را به گروه حامی دونالد ترامپ پرداخت کرده است. در هر صورت، فیسبوک و مارک زاکربرگ بارها اعلام کرده‌اند که خروج لاکی هیچ ارتباطی با عقاید سیاسی او نداشته است.

بعد از خروج از فیسبوک، لاکی همراه با تعدادی از مدیران سابق Oculus، شرکت Anduril را تأسیس کرد. این شرکت در زمینه توسعه فناوری سیستم‌های خودمختار برای اهداف دفاعی فعالیت می‌کند و میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری از طریق اشخاص و قراردادهای دفاعی جذب کرده است.

در پست توییتری خود، لاکی نظر خود را درباره هدست واقعیت مجازی اپل که در انتظار آن هستیم، به طور مختصر اما واضح ابراز کرد. با این حال، وی اشاره‌ای به مبنای نظر خود درباره هدست اپل نکرده است.

به طور کلی، هنوز نمی‌توانیم بگوییم که آیا لاکی واقعاً هدست واقعیت مجازی اپل را مشاهده یا استفاده کرده است یا خیر. احتمال وجود دارد که او یکی از نسخه‌های نمایشی محصول مورد اشاره را دریافت کرده باشد. همچنین، ممکن است او با شخصی که در شرکت اپل کار می‌کند یا با توسعه‌دهندگان داخلی این شرکت صحبت کرده باشد.

با توجه به اطلاعات موجود، انتظار می‌رود اپل در رویداد WWDC امسال، که در تاریخ پنجم ژوئن برگزار خواهد شد، از هدست واقعیت مجازی خود رونمایی کند. این محصول به فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند ردیابی دست و چشم، نمایشگرهای با وضوح بالا، حسگرهای متعدد و تراشه‌ی M2 مجهز خواهد بود. همچنین، قیمت هدست واقعیت مجازی اپل احتمالاً در حدود سه هزار دلار قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: نگاهی به Magic Editor گوگل برای ویرایش تصاویر

شما می‌توانید برای خرید و خواندن مقاله‌های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: قابلیت جدید صدای شخصی اپل