• حسین رازانی
    نویسنده: حسین رازانی

یکی از فناوری‌های برجسته‌ی گوگل در رویداد I/O ۲۰۲۳، قابلیت Magic Editor بود. این ویژگی قدرتمند توانایی ایجاد تصاویر جعلی را فراهم می‌کند. در این رویداد گوگل تصویری از یک زن در کنار یک آبشار نشان داد و سپس با استفاده از  Magic Editor گوگل، مجری به سادگی سوژه موردنظر را به سمت دیگری منتقل کرد و جای خالی زن با استفاده از هوش مصنوعی به طور خودکار پر شد. نتیجه‌ی نهایی تصویر بسیار طبیعی و واقعی به نظر می‌رسید.

دموی هوش مصنوعی Magic Editor در رویداد I/O امسال عملکرد بسیار عالی داشت. گوگل در چندین سال گذشته در حال توسعه این ابزار بوده است. اکنون این شرکت چندین ویژگی ویرایش تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی دارد، از جمله ابزار پاک کن جادویی. این ابزار به شما امکان می‌دهد با سرعت اشیا و افراد را از تصاویر خود حذف کنید.


ابزار Magic Editor گوگل، راه جدیدی برای ساخت تصاویر جعلی

این موضوعی بدیهی است که ابزار Magic Editor به صورت کاملاً بی‌نقص عرضه نشده است و تاریخ انتشار آن را نمی‌دانیم. هدف اصلی گوگل ایجاد و ویرایش عکس با یک ضربه ساده است. این شرکت ابزار جدید خود را به عنوان راهکاری برای انجام ویرایش‌های پیچیده بدون نیاز به ابزارهای حرفه‌ای معرفی می‌کند و از قدرت هوش مصنوعی برای جداسازی و تغییر بخش‌های مختلف تصاویر استفاده می‌کند. این ویژگی‌ها شامل بهبود ظاهر آسمان، حرکت و ابعاد سوژه‌ها و حذف بخش‌هایی از تصویر با تنها چند ضربه می‌شود.

Magic Editor تلاش می‌کند تمامی مراحلی را که برای انجام ویرایش‌های مشابه در نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ انجام می‌دهید، با روشی ساده و یکجا ارائه دهد. به عنوان مثال، در فتوشاپ می‌توانید با استفاده از ابزار Content Aware Move سوژه موردنظر را در تصویر جابه‌جا کنید. البته استفاده از این روش مانند سایر ویژگی‌های نرم‌افزارهای گرافیکی، نیازمند یادگیری است و به مرور زمان می‌توانید با آن کارهای خلاقانه و حرفه‌ای انجام دهید.

Magic Editor گوگل

بدون شک، همه ما به دنبال ارائه‌ی بیشتر ابزارهای ویرایش عکس رایگان توسط گوگل هستیم. زیرا برنامه‌هایی مانند فتوشاپ و سایر نرم‌افزارهای حرفه‌ای معمولاً قیمت بسیار بالایی دارند و خرید آنها برای اکثر افراد مقرون به صرفه نیست. در نتیجه، دسترسی به ابزارهای قدرتمند ویرایش تصویر در برنامهٔ گوگل فتوس و روش استفادهٔ آسان آن‌ها، نحوهٔ نگاه ما به فرایند ویرایش تصاویر را تغییر می‌دهد.
اخیراً، سامسونگ توجه زیادی به قابلیت‌های ویرایش عکس مبتنی بر هوش مصنوعی اختصاص داده است، که از جمله می‌توان به قابلیت Space Zoom اشاره کرد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تصاویری باورنکردنی از ماه را ثبت کنید.

جمع بندی

اگر بخواهیم منصفانه باشیم، در دوربین‌های گوشی‌های هوشمند ویژگی‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند بهبود عکاسی را فراهم کنند. همانطور که ورج اشاره می‌کند، استفاده از موبایل برای عکاسی منجر به افزایش عکس‌های جعلی شده است. با این حال، با ارائه Magic Editor، گوگل می‌تواند نسل جدیدی از عکس‌های جعلی را ایجاد کند، زیرا این ویرایشگر قابلیت ساخت تصاویر جعلی را با استفاده از روشی آسان‌تر فراهم می‌کند. در یک پست وبلاگی، غول جست‌وجوی اینترنت اعلام کرده که: “ما در جستجوی کمال هستیم و Magic Editor امکان کنترل دقیق‌تر ظاهر و احساس نهایی عکس‌های شما را فراهم خواهد کرد.” گوگل این ویرایشگر را به عنوان یک فناوری آزمایشی معرفی کرده است که در انتهای امسال برای گوشی‌های پیکسل عرضه خواهد شد و سپس برای کاربران سایر گوشی‌های اندروید در دسترس قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره گوشی ناتینگ فون 2 + تاریخ عرضه

شما می‌توانید برای خرید و خواندن مقاله‌های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: بنیان‌گذار Oculus: هدست واقعیت مجازی اپل واقعا عالی است