• حسین رازانی
    نویسنده: حسین رازانی

شرکت‌های مانند سامسونگ و شیائومی که به عنوان رقبای اصلی اپل در صنعت موبایل شناخته می‌شوند، چند سالی است که وارد بازار گوشی‌ها و تبلت‌های قابل انعطاف شده‌اند. اگرچه اپل هنوز به صورت رسمی هیچ اعلامیه ای در زمینه تولید آیفون و آیپد تاشدنی نداشته است، شایعات نشان می‌دهند که آنها در حال حاضر در حال آزمایش تولید گوشی‌ها و تبلت‌های قابل انعطاف آیفون و آیپد هستند.

به گزارش 9to5Mac، اپل در حال توسعه نمونه‌های آزمایشی گوشی و تبلت قابل انعطاف است، اما این دستگاه‌ها به زودی به بازار عرضه نخواهند شد. تحلیلگرانی مانند مینگ-چی کوئو و راس یانگ که تجربه‌ی بسیاری در این حوزه دارند، می‌گویند که نخستین محصول قابل انعطاف اپل در سریع‌ترین حالت ممکن در سال ۲۰۲۵ معرفی خواهد شد. البته در حال حاضر، مشخصات دقیق این دستگاه ها هنوز مشخص نیست.


آیفون و آیپد تاشدنی یا قابل انعطاف اپل، شایعات جدید چه می گویند؟

در سال‌های اخیر، اپل تلاش کرده است تا با رویکردی محتاطانه وارد بازارهای جدید شود. اپل هر سال تعداد زیادی محصول از گوشی های هوشمند آیفون تا انواع آیپد را به بازار عرضه می‌کند و احتمالاً برای تامین تعداد کافی از دستگاه‌های قابل انعطاف با مشکلاتی روبرو خواهد شد. دستگاه‌های قابل انعطاف هنوز به دلیل قیمت بالا و محدودیت‌هایی که دارند، تا حد زیادی محدود هستند.

آیفون و آیپد تاشدنی یا قابل انعطاف اپل

مینگ‌چی کوئو، یکی از منابع آگاه، باور دارد که اولین دستگاه تاشدنی اپل یک تبلت خواهد بود. او تصریح می‌کند که آیپد تاشدنی بطور قطع در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد و برای پایه آن از فیبر کربن استفاده خواهد شد. استفاده از فیبر کربن باعث می‌شود پایه دستگاه سبک‌تر و با دوام‌تری باشد.

راس یانگ در سال گذشته ادعا کرد که اپل به دنبال تأمین نمایشگر ۲۰ اینچی برای لپ تاپ تا شدنی است. اما باید توجه داشت که اپل هنوز هیچ آیین‌نامه‌ای را برای تولید دستگاه تاشدنی تأیید نکرده است و همچنین زمان دقیقی برای عرضه لپ تاپ تاشدنی اعلام نشده که نشان می‌دهد که تولید دستگاه تاشدنی در حال حاضر در اولویت‌های اصلی اپل نیست.

بیشتر بخوانید: شباهت هوش مصنوعی و بمب اتم + خطرات هوش مصنوعی

به گفته مؤسسه تحقیقاتی CCS Insight، قیمت اولین دستگاه تاشدنی اپل حدوداً ۲٬۵۰۰ دلار است. این قیمت باعث می‌شود دستگاه تاشدنی قیمتی بسیار بالاتر از آیفون‌های سنتی داشته باشد، اما نباید فراموش کرد که دستگاه‌های تاشدنی شرکت‌های دیگر نیز ارزان نیستند.

بیشتر بخوانید: نبرد کوالکام و اپل بر سر قوی ترین پردازنده ی لپ تاپ

شما می توانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.