• حسین رازانی
    نویسنده: حسین رازانی

تام هنکس، یکی از بازیگران معروف صنعت سینما، به ایده استفاده از هوش مصنوعی در سینما برای ادامه بازیگری پس از مرگ اشاره می‌کند.

در یک پادکست با آدام باکستون، تام هنکس اعلام کرد که پس از بازی در فیلم “The Polar Express” در سال 2004، درک کرد که جادویی در دنیای سینما وجود دارد. او در این باره می‌گوید: “ما دیدیم که این امکان وجود دارد، کامپیوتر قادر است صفر و یک را به شخصیت‌های فیلم تبدیل کند. از آن زمان به بعد، هوش مصنوعی به شدت پیشرفت کرده است و امروزه در همه جا حضور دارد.”


هوش مصنوعی در سینما و حضور بازیگران روی پرده پس از مرگ

همانطور که اشاره شده است، تام هنکس در فیلم‌های مشهوری مانند “فارست گامپ” و “Cast Away” بازی کرده است. این بازیگر تجربه‌ی فیلم‌سازی با استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی دیپ‌فیک را امکان‌پذیر می‌داند چرا که به او اجازه می‌دهد در نقش یک مرد ۳۲ ساله بازی کند.

هوش مصنوعی در سینما

هنکس ۶۶ ساله‌ در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: “امکان دارد فردا با اتوبوس تصادف کنم و بمیرم، اما هوش مصنوعی این امکان را فراهم می‌کند تا حتی پس از مرگ در فیلم‌های جدیدی حضور پیدا کنم.” هنکس به پیامدهای قانونی استفاده از هوش مصنوعی در صنعت سینما نیز اشاره کرد و گفت در حال حاضر، مذاکراتی در این زمینه صورت می‌گیرد. او می‌گوید: “در همه اصناف و آژانس‌ها و شرکت‌های حقوقی، بحث‌هایی درباره استفاده از هوش مصنوعی برای چهره و صدای من و سایر هنرمندان در جریان است تا پیامدهای قانونی آن بررسی شود.”

باکستون، کمدین و هنرپیشه بریتانیایی، می‌گوید شاید مردم نسخه‌ی هوش مصنوعی تام هنکس را نپذیرند. در پاسخ به او، هنکس می‌گوید: “بی‌شک مردم باید در این باره نظر دهند، اما سوال اساسی این است که آیا آن‌ها به چنین مسئله‌ای اهمیت خواهند داد یا نه؟”

اخیراً خبری منتشر شد که هریسون فورد ۷۹ ساله در فیلم جدید ایندیانا جونز به نقش یک مرد ۳۵ ساله بازگشته است و برای رسیدن به این هدف از هوش مصنوعی و تکنولوژی دیپ‌فیک استفاده شده است.

بیشتر بخوانید: قابلیت جدید صدای شخصی اپل

شما می‌توانید برای خرید و خواندن مقاله‌های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.