• حسین رازانی
    نویسنده: حسین رازانی

سود عملیاتی سامسونگ در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری به ۲۲۷ میلیون دلار رسیده و فروش تبلت سامسونگ و گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند این برند ۳ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش منبع مورد اطلاعاتی فناوری معتبر، Tech_Reve، سود عملیاتی سامسونگ در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۳ به مبلغ ۲۲۷ میلیون دلار دست یافته است. جالب اینجاست که تبلت‌های سامسونگ با حاشیه سود ۱۰ درصد و گوشی‌های هوشمند و ساعت‌های هوشمند آن با حاشیه سود به ترتیب ۷ و ۸ درصد، بیشترین سود عملیاتی را برای برند کره‌ای به ارمغان آورده‌اند.


فروش تبلت سامسونگ پرسودتر از گوشی هوشمند سامسونگ

سامسونگ بخش قابل توجهی از بازار گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند را در اختیار دارد و در واقع به عنوان بزرگترین فروشنده تبلت‌های اندروید شناخته می‌شود. گزارش اخیر این شرکت کره‌ای نشان می‌دهد که فروش تبلت‌ها در مقایسه با فروش گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند، سود بیشتری را به دنبال دارد.

طبق گزارش WccfTech، سامسونگ همچنان تمرکز اصلی خود را بر روی گوشی‌های هوشمند حفظ خواهد کرد و در آینده نزدیک، ما شاهد معرفی مدل‌های جدیدی از گوشی‌های گلکسی A، گلکسی S و تلفن‌های همراه قابل تاشو سری گلکسی Z خواهیم بود.

فروش تبلت سامسونگ

علاوه بر این، مدل‌های جدیدی از گوشی‌های گلکسی F و گلکسی M نیز برای برخی بازارهای خاص معرفی خواهند شد. در آینده نزدیک، سامسونگ قصد دارد تبلت‌های قدرتمند سری گلکسی تب اس ۹ را معرفی کند که احتمالاً با استقبال چشمگیر خریداران مواجه خواهد شد.

سود فروش گوشی گلکسی اس 23

در تجزیه و تحلیل عملکرد سامسونگ DX، واحد گوشی‌های هوشمند و شبکه این شرکت سودی در حدود ۳ میلیارد دلار کسب کرده‌اند، که ۹۰ میلیون دلار از آن به ترتیب با عرضه سری گلکسی S22 افزایش یافته است.

دلیل افزایش نسبی سودآوری سامسونگ به فروش بسیار خوب گلکسی S23 اولترا برمی‌گردد. همانطور که در مورد گلکسی S23 اولترا اشاره کردیم، این گوشی یکی از کامل‌ترین گوشی‌های موجود در جهان است. افزایش فروش قابل توجه گلکسی S23 Ultra به جبران کاهش سوددهی واحد تلویزیون و لوازم خانگی سامسونگ در سه‌ماهه‌ی اول کمک کرده است.

بیشتر بخوانید: رویداد مایکروسافت بیلد 2023 و تقابل با گوگل

شما می‌توانید برای خرید و خواندن مقاله‌های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.