• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

همان‌طور که می‌دانید، سامسونگ چندین سری گوشی هوشمند مختلف دارد. دو سری که بیشتر با همدیگر مقایسه می‌شوند، سری سامسونگ گلکسی A و همچنین گلکسی اس هستند. تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته و می‌توانید با بالا بردن دانش خود، در انتخاب مدل‌های مناسب از این سری‌ها هم موفق عمل کنید.

حتی اگر یک برند گوشی داشته باشید که هنگام خرید گوشی هوشمند بیشتر به دنبال آن هستید، مدل‌های این برند می‌توانند باز هم گیج کننده باشدن. به‌عنوان مثال، می‌توانیم سری گوشی‌های هوشمند سامسونگ را در نظر بگیریم. سامسونگ دارای سری گوشی‌های هوشمند زیادی مانند اس، A، نوت، M و در نهایت زد فولد است.

بیشترین طرفداران پیرامون سری‌های اس و A قرار دارند و به همین دلیل است که مقایسه سری S و سری A سامسونگ می‌تواند نقشه راه دقیقی از انتخاب بهترین مدل در این برند به ما بدهد.

تفاوت‌های سری گلکسی A و سری اس سامسونگ را از دیدگاه‌های متفاوت برای شما جمع کرده‌ایم که در صورت تمایل می‌توانید با ما همراه بوده و ببینید که آیا سری A می‌تواند در برخی از زمینه‌ها از سری پرچم‌دار S که گمان می‌رود در همه زمینه‌ها برتر باشد، جلو بزند یا خیر. این رقابت در طول چند سال اخیر بیشتر شده و شاهد نزدیکی بیشتر مدل‌های گران قیمت سری A به سری اس سامسونگ هستیم.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


قیمت‌گذاری

بزرگ‌ترین تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A در برچسب قیمت گوشی‌های هوشمند زیر این سری‌ها هستند. سری گلکسی اس سامسونگ همواره به‌عنوان یک سری پرچم‌دار شناخته شده است و به همین دلیل، قیمت گذاری بالایی را تجربه می‌کنند.

بنابراین، گران‌ترین گشی‌های این برند فارغ از گوشی‌های تاشو سامسونگ مربوط به سری اس بوده و با گران‌ترین گوشی‌های بازا هم همواره در رقابت بوده است. این قیمت بالا در طول سال‌های اخیر و با توجه به مشکلات اقتصادی جهان، بیشتر توسعه پیدا کرده و شاهد روند افزایش مانند دیگر کمپانی‌های سازنده بودیم.

سری A سامسونگ هم خانه ای برای گوشی‌های هوشمند میان رده این شرکت است و مشخصات فنی این دستگاه‌ها در مقایسه با سری گلکسی اس سامسونگ کمی دچار کاهش شده است. با این حال، همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، میانگین قیمت‌های فروش سری گلکسی A سامسونگ کمتر از سری گلکسی اس سامسونگ است و همین انتظار را هم داشتیم.

بیشتر بخوانید: مقایسه Poco F3 با Redmi Note 10 Pro؛ کدامیک انتخاب بهتری است؟

تناسبی بین این کاهش قیمت و مشخصات فنی وجود ندارد. چرا که سامسونگ همواره تلاش کرده است که امکانات گوشی‌های سری A نزدیک به سری اس بوده و خریداران به واسطه قیمت مناسب‌تر، به سراغ مدل‌های مختلف این سری بروند. چنین روندی تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A را بیشتر به ما اثبات می‌کند.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


تفاوت کارایی گوشی سامسونگ سری S و سری A

یکی دیگر از تفاوت‌های آشکار بین سری گلکسی A سامسونگ و سری S، تفاوت در زمینه عملکردی یا همان قدرت گوشی‌ها است. سری گلکسی اس سامسونگ، دستگاه‌هایی با امکانات بیشتر هستند و پرچم‌دار نامیده می‌شوند. بزرگ‌ترین عاملی که آن‌ها را به این شکل درمی‌آورد، عملکرد و ظرفیت فنی بالای دستگاه‌ها است.

بنابراین، سری گلکسی اس سامسونگ که برترین بخش گوشی‌های هوشمند است، همیشه مجهزترین مدل‌های این شرکت را در خود جای داده است. از سوی دیگر، سری گلکسی A سامسونگ عملکرد کمتری نسبت به تعریفی که امروزه داریم، ارائه خواهد کرد.

در مدل‌های فعلی سری گلکسی A، میانگین عملکرد بسیار نزدیک به سری اس است. با این حال، سامسونگ همواره تلاش کرده است که با حفظ تفاوت‌ها، هر گروه مصرف کننده را جذب کند. به هر حال، هر چقدر هم که سری A به سری اس نزدیک‌تر باشد، سامسونگ بهترین امکانات و عملکرد خود را برای سری اس خود در نظر گرفته است و وجود این تفاوت کمک می‌کند که کاربران به ارزش خرید سری اس سامسونگ احترام گذاشته و به سراغ آن بروند.

گوشی‌های سری A در هر شرایطی میان رده هستند و نمی‌توانند تماما با گوشی‌های پرچم‌دار برندهای دیگر رقابت داشته باشند. این نزدیکی تنها در سری گلکسی A7 و محصولات مختلفش بوده و گوشی‌های پایین‌تر، نمی‌توانند در این رقابت حضور داشته باشند.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A در عمر باتری

عمر باتری یک مسئله بسیار مهم برای یک گوشی هوشمند تلقی می‌شود. عمر باتری موضوعی است که تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A را رقم می‌زند و همواره مورد بحث بوده است. به خصوص، این بحث‌ها همواره پیرامون مقایسه سری S و سری A سامسونگ بیشتر بوده است.

از آن‌جایی که گوشی‌های سری اس در سطح رده بالا قرار می‌گیرند، عملکرد مشابهی هم از باتری آن‌ها انتظار می‌رود. یعنی این گوشی‌ها باید مصرف انرژی و امکان شارژ سریع خوبی به همراه داشته باشند. با این حال، بزرگ‌ترین رقیب سری اس در این زمینه، عضوی از همین خانواده است.

سامسونگ واقعا کار فوق‌العاده خوبی در مورد عمر باتری مدل‌های گوشی‌های هوشمندی که تحت سری گلکسی A عرضه می‌کند، انجام می‌دهد. به‌عنوان مثال، حتی گلکسی M51 که در لیست بهترین گوشی‌های سال ۲۰۲۰ قرار داشت، از باتری ۷ هزار میلی آمپر ساعتی استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: مقایسه A32 با Poco X3؛ شما کدامیک را انتخاب می‌کنید؟

وضعیت در سری گلکسی A به نقطه مشابهی دست پیدا کرده است. چرا که دوام یک باتری فقط به ظرفیت آن نیست. پردازنده‌های سری گلکسی A سامسونگ، به لطف قدرت بالایی که در معماری ۸ الی ۱۱ نانومتری از خود نشان می‌دهند، قادر به مصرف انرژی پایین هستند. با این حال، آن‌ها همچنین یک قدم عقب بوده و نمی‌توانند به پیشرفتگی تراشه‌ها در سری اس سامسونگ باشند.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


تفاوت وضوح و کیفیت عکس 

سری گلکسی اس سامسونگ همانند گوشی‌های پرچم‌دار دارای لنزهای با کیفیت بسیار بالایی است. طبیعتا، مدل‌هایی که همیشه بر ارائه بهترین تجربه عکاسی تمرکز دارند، از سری اس بوده و می‌توانید اعتماد بیشتری به آن‌ها داشته باشید. با کیفیت ترین سنسورهای دوربین توسعه یافته توسط سامسونگ، در سری اس استفاده می‌شوند.

جدیدترین مدل‌های سری گلکسی A سامسونگ، به خصوص گلکسی A71 و گلکسی A81، لنزهای دوربین بسیار خوبی دارند. این گوشی‌ها عکس‌هایی در حد و اندازه کیفیت پرچم‌دارها را برای شما خواهند داشت. با این حال، وقتی که صحبت از عکاسی و فیلم‌برداری به میان می‌آید، تنها سنسورهای دوربین مطرح نیستند.

ما برای رسیدن به یک عکس خوب، به هوش مصنوعی و برای عملکرد هوش مصنوعی بصری خوب هم به یک پردازنده خوب نیاز داریم. به همین دلیل است که سری S با قابلیت‌های پردازشی از سری A می‌توانند جلوتر باشند. عکس برداری همواره از جمله فاکتورهای مهم برای خرید یک گوشی هوشمند تلقی می‌شود.

بیشتر بخوانید: گرانترین گوشی اپل کدام است؟ + معرفی چند مدل مهم

چرا که اکثر کاربران دوربین‌های حرفه‌ای دیجیتالی را خریداری نمی‌کنند و برای این منظور معمولا به سراغ دوربین گوشی‌های خود می‌روند. کمپانی‌های تولید کننده گوشی هوشمند هم دقیقا به این حقیقت دست پیدا کرده و گوشی‌های خود را با نهایت کیفیت دوربین روانه بازار می‌کنند.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


مزایای مهم گوشی‌های سری A سامسونگ

گوشی‌های این سری در کل دارای قیمتی در بازه ارزان تا متوسط بوده و برچسب قیمت و عملکرد آن همواره تناسب خوبی با همدیگر دارند. عمر باتری در این گوشی‌ها بهینه سازی شده بوده و به دلیل اینکه قطعات پر مصرف سری‌های پرچم‌دار را ندارند، مدیریت بهتری هم در باتری و مصرف پایین خواهند داشت.

این گوشی‌ها همان اندازه بزرگ گوشی‌های پرچم‌دار را داشته و می‌توانند باتری بزرگ با ظرفیت بالا داشته باشند. تمام مدل‌هایی که بالای A40 هستند، می‌توانند صفحه نمایش با کیفیت سوپر آمولد را برای شما داشته باشند. سری A سامسونگ خانه‌ای برای گوشی‌های هوشمند بسیار پیشرفته باشند و اخیرا هم این موضوع را بیشتر اثبات کرده‌اند.

از نظر عملکردی، این گوشی‌ها نمی‌توانند به اندازه برادران پرچم‌دار خود در سری S باشند. اما مدل‌های سری گلکسی A نسبت به قیمت خود دارای عملکردی بسیار خوب هستند.

بیشتر بخوانید: مقایسه A51 با A52؛ یک بررسی برای انتخاب نهایی

گوشی‌های سری A از همان ابتدا برای شکست سهم بسیار بزرگ گوشی‌های شیائومی در بازار گوشی‌های پایین رده و میان رده روانه بازار شده و بسیار هم موفق ظاهر شدند. اگر دقت کرده باشید، این گوشی‌های نوپا خیلی زود به محبوبیت دست پیدا کرده و شهرت مورد نیاز خود برای عملکرد عالی در بازار را کسب کردند.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


مزایای سری گلکسی S سامسونگ

این گوشی‌ها با داشتن حداکثر میزان عملکرد به دلیل استفاده از تراشه‌های گران قیمت، در برابر آب، گرد و غبار و همچنین ضربه مقاوم‌تر هستند. این گوشی‌ها دارای شارژ بی‌سیم بوده و بهترین میزان از کیفیت را در عکس برداری و فیلم برداری می‌توانند برای شما فراهم کنند.

بزرگ‌ترین مزیت داشتن مدل‌های پرچم‌دار گوشی‌های هوشمند، رسیدن به سرعت بالا و حداکثر میزان عملکردی است که کاربران به آن نیاز دارند. سری‌های گلکسی اس سامسونگ در بخش برتر در زمینه عملکرد رقابت می‌کنند و می‌توانند رقیبی عالی برای گوشی های آیفون کمپانی اپل هم تلقی شوند.

قیمت سری گلکسی اس سامسونگ بالا است، اما مانند آیفون هزینه سنگینی روی دست شما نمی‌گذارند. این قیمت بالا به دلیل بالا بودن سطح امکانات بوده و تا حد زیادی هم به قیمتش می‌ارزد. در بررسی تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A می‌بینیم که کیفیت دوربین نیز فوق‌العاده خوب بوده و گوشی‌های سری اس سامسونگ می‌توانند در برابر ضربه و آب هم مقاومت بیشتری داشته باشند.

در عین حال، وجود ویژگی شارژ بی‌سیم در سری گلکسی اس سامسونگ کمی مزیت بیشتری به آن می‌دهد. اگر قصد خرید یک گوشی هوشمند را دارید، ما به شما توصیه می‌کنیم که در شرایط کنونی بازار و شرایط اقتصادی، مدل‌های مقرون به صرفه با ارزش خرید بالاتر را در نظر داشته باشید.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


۸ دلیل برای خرید گوشی سری A

بعد از اینکه تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A را متوجه شدیم، قصد داریم که تجربه‌ای جامع از گوشی‌های هوشمند را در اختیار شما گذاشته و بگوییم که چرا سری میان رده A سامسونگ ارزش بسیار بهتری نسبت به سری گلکسی اس پرچم‌دار خود دارد و بهتر است که هنگام خرید به این سری مراجعه کنید.

این سری جدید بیش از پیش توانسته است که به سری پرچم‌دار خود نزدیک شده و البته قابلیت‌های منحصربه‌فرد خودش را داشته باشد. پس با ما همراه شوید که با دلایل خرید گوشی سری A بیشتر آشنا شویم.

۱. سیستم نرم افزاری یکسان برای هر دو

چه از سری گلکسی اس یا سری گلکسی A استفاده کنید، همان تجربه نرم افزاری را خواهید داشت و رابط کاربری One UI سامسونگ در اختیار شما قرار می‌گیرد. مسلما، پرچم‌داران می‌توانند آپدیت‌های نرم افزاری را کمی سریع‌تر دریافت کنند، اما تاخیر بین این دو به اندازه‌ای طولانی نیست که آزاردهنده باشد.

بیشتر بخوانید: مقایسه Poco X3 با Poco X3 Pro؛ برادرانی شبیه به هم

در واقع، درست مانند گلکسی اس ۲۲ اولترا و سایر پرچم‌دارهای سامسونگ، این شرکت اکنون تا چهار سال می‌تواند آپدیت اصلی اندروید را در اختیار شما قرار داده و پنج سال هم آپدیت امنیتی را برای گوشی‌های میان رده خود از جمله گلکسی A53 و گلکسی A33 ارائه کند.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


۲. هر دو عمر باتری مشابهی دارند

در بررسی تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A هم دیدیم که عمر باتری گوشی‌های این سری‌ها تفاوت چندانی با همدیگر ندارند. در واقع، امروزه حتی گوشی‌های مقرون به صرفه سامسونگ هم باتری‌هایی تا ۵ هزار میلی آمپر ساعت عرضه می‌کنند که برای دو روز کامل با استفاده سبک تا متوسط می‌تواند کافی باشد.

گفته می‌شود که پرچم‌داران سامسونگ در واقع سرعت شارژ سریع‌تر، شارژ بی‌سیم و قابلیت شارژ بی‌سیم معکوس به همراه دارند. این ویژگی‌ها بیشتر از آن که ضروری باشند، برای علاقه مندان و کاربرانی که نیاز به قدرت و امکانات بالا دارند، بسیار مفید و جذاب هستند. با این حال، همچنان اکثر کاربران به آن‌ها نیاز نداشته و چندان هم نبودشان مهم نیستند.


۳. هر دو نمایشگرهای مشابهی دارند

از زمانی که صفحه نمایش مجهز به پانچ هول دوربین در بین گوشی‌های اندرویدی رایج‌تر شد، تشخیص گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار از جایگزین‌های ارزان‌تر آن‌هم در حوزه صفحه نمایش، دشوارتر از همیشه شد. به عنوان مثال، گلکسی اس ۲۲ پلاس و A53 را وقتی که در کنار هم قرار می‌دهیم، خواهید دید که چقدر به هم شبیه هستند. قیمت گوشی اولی از ۹۹۹ دلار شروع شده و قیمت دومی هم از ۴۴۹ دلار شروع می‌شود.

پرچم‌داران حاشیه‌های پایین‌تری دارند، اما با صرف هزینه بیشتر برای یک گوشی جدید، هیچ پیشرفت عمده دیگری در بخش نمایشگر دریافت نخواهید کرد. در مقایسه سری S و سری A سامسونگ کاملا به این موضوع دست پیدا می‌کنید.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


۴. نیاز به اسلات کارت حافظه میکرو اس دی

کارت‌های میکرو اس دی بسیار مقرون به صرفه هستند و به‌طور متوسط، ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی اضافی در یک گوشی، حدود ۱۰۰ دلار برای شما هزینه اضافی خواهد داشت. اما اگر کارت حافظه میکرو اس دی خریداری کنید، می‌توانید همان مقدار حافظه ذخیره سازی را با کمتر از ۲۰ دلار دریافت کنید.

به علاوه، با کارت‌های SD، دیگر نیازی نیست منتظر بمانید که اطلاعات شما در گوشی منتقل شوند. به سادگی می‌توانید آن را از گوشی قدیمی خود خارج کرده و در گوشی جدید خود قرار دهید. به این ترتیب، ابزاری برای پشتیبان گیری از اطلاعات مهم مانند عکس و فیلم داشته و در کامپیوتر هم می‌توانید از این حافظه استفاده کنید.

خوشبختانه، گوشی‌های میان رده سامسونگ همچنان از اسلات کارت حافظه پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند حافظه قابل ارتقا تا ۱ ترابایت را هم برای شما داشته باشند. پشتیبانی از کارت میکرو اس دی یکی از بسیار ویژگی‌هایی است که دیگر در پرچم‌داران مدرن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: مقایسه A31 با A51؛ ارزش خرید کدامیک بیشتر است؟

ما گمان می‌کنیم که به زودی این امکان از تمام گوشی‌های میان رده و ارزان قیمت نیز حذف خواهد شد و دلایل خوبی هم برای این منظور وجود دارد. اکثر این گوشی‌ها برای اینکه ضد آب باشند، باید این قبیل اسلات‌های مزاحم و در معرض خطر را کنار بگذارند تا آب امکان ورود به گوشی‌ها را نداشته باشد.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


۵. عدم نیاز به برخی ویژگی‌های پرچم‌دار

تا زمانی که یک کاربر حرفه‌ای، اهل فن یا گیمر نباشید، پرداخت هزینه زیاد برای ویژگی‌های برتری که معمولا از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، منطقی نخواهد بود. در بررسی تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A می‌بینیم که ویژگی‌هایی مانند شارژ بی‌سیم، ضبط ویدیو با کیفیت 8K و همچنین دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی ممکن است که روی کاغذ هیجان انگیز به نظر برسند، اما با توجه به وضعیت فعلی فناوری، وجود آن‌ها در گوشی هوشمند شما زیاده روی تلقی شده و غیر ضروری هستند.

حتی فناوری 5G هم که البته در گوشی‌های میان‌رده هم اکثرا وجود دارد، تا زمانی که این فناوری همگانی نشده و مانند 4G در اختیار همه قرار نگیرد، توجیهی برای استفاده نخواهد داشت.


۶. شارژر و جک صدا با گوشی‌های قدیمی سری A

همان‌طور که می‌ترسیدیم، سامسونگ بالاخره جک هدفون را از گوشی‌های میان رده‌اش هم حذف کرده و درست مسیر پرچم‌دارانش را ادامه می‌دهد. اگر این خبر بد برای‌تان کافی نیست، باید بدانید که دیگر شارژر را هم داخل جعبه این مدل گوشی‌ها دریافت نخواهید کرد.

با این حال، اگر با خرید مدل‌های قدیمی‌تر موافق هستید، گلکسی A52، گلکسی A32 و همچنین گلکسی A72 همچنان هر دوی این ویژگی‌ها را دارند که برای خریداران ارزش محور و علاقه‌مندان به صدا می‌تواند نقطه فروش بسیار مناسبی باشد. شما هم می‌توانید هدفون‌های قدرتمند خود را با این قابلیت به گوشی متصل کرده و از صدای فراگیر بهره ببرید. شارژر هم دیگر نیازی به خرید جداگانه نداشته و می‌توانید در جعبه آن را دریافت کنید.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


۷. استفاده از قاب پشتی و محافظ صفحه

دلیل اصلی گران بودن گوشی‌های پرچم‌دار این است که سخت افزار آن‌ها کیفیت بهتری دارند. آن‌ها دوام بیشتری داشته و می‌توانند بسیار از سو استفاده‌ها را تحمل کنند. به عنوان مثال، سری گلکسی اس ۲۲ را می‌توانید در نظر داشته باشید. این دستگاه‌ها دارای محافظ گوریلا گلس ویکتوس پلاس در جلو و پشت هستند که آن‌ها را به قدری محکم می‌کند که عملا دیگر نیازی به قاب پشتی یا محافظ صفحه نمایش نخواهید داشت.

با وجود دانستن این موضوع، بسیاری از کاربران، خطر حمل گوشی‌های خود را بدون این لوازم جانبی،صرف نظر از اینکه شیشه چقدر می‌تواند قوی باشد، نمی‌پذیرند. این موضوع قابل درک است، چرا که زاویه سقوط بد می‌تواند باعث ترک خوردن صفحه نمایش گوشی شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه A51 با A71؛ راهنمای انتخاب گوشی سامسونگ

نکته اینجاست که اگر به هر حال قصد خرید حفاظت اضافی را دارید، چرا برای سخت افزاری قوی‌تر می‌خواهید قیمت بالاتری بپردازید؟ قاب‌های پشتی و محافظ‌های صفحه نمایش اغلب بسیار ارزان هستند و می‌توانید طول عمر گوشی خود را با خرید این موارد بالا ببرید. این موارد می‌توانند خریدی مطمئن و ایده آل برای شما باشند.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A


۸. هر سه سال یک بار گوشی خود را عوض کنید

وقتی که صحبت از طول عمر می‌شود، میانگین طول عمر یک پرچم‌دار نیز بیشتر از جایگزین‌های ارزان‌تر است. در حالت اول، سیستم دوربین بهتر، پردازنده قوی‌تر، اسپیکرهای بلندتر، رتبه بندی IP68 و همچنین رتبه بندی R بهتری را می‌توانید دریافت کنید.

فضای ذخیره سازی بیشتر و شارژ سریع‌تر هم یقینا خبر خوبی برای خریداران است. با این حال، شما به راحتی می‌توانید از یک پرچم‌دار سامسونگ برای بیش از پنج سال استفاده کنید. مشکل این است که باتری‌های گوشی‌های هوشمند از لیتیوم یون ساخته شده‌اند که با زمان چندان دوست نیستند و تنها در دو تا سه سال ابتدایی خوب کار می‌کنند.

بیشتر بخوانید: شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟ شما کدامیک را انتخاب می‌کنید؟

سپس باتری آن‌قدر ضعیف می‌شود که آزاردهنده خواهد بود. در چنین زمانی، اکثر مردم به هر حال باید یک گوشی جدید خریداری کنند. این بدان معنی است که حتی اگر تمام اجزای دیگر هم به خوبی کار کنند، کاهش باتری شما را مجبور به خرید یک گوشی جدید می‌کند. این موضوع هم در بررسی تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A اهمیت بالایی دارد.

تا زمانی که باتری‌های از نوع گرافن در گوشی‌ها استفاده نشده است، این مشکل همچنان ادامه خواهد داشت. در هنگام مقایسه سری S و سری A سامسونگ باید بدانید که پرچم‌داران دقیقا چه امکاناتی برای شما دارند و در چه شرایطی می‌توانند معامله خوبی تلقی شوند. در مقایسه، سری A سامسونگ مقرون به صرفه‌تر بوده و بدون مصالحه یک خرید ارزشمند تلقی می‌شود.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A

از منظر تجاری، کاملا منطقی است که سامسونگ برخی از ویژگی‌ها را در گوشی‌های ارزان‌تر خود تعدیل کند تا پرچم‌دارانش جذاب‌تر به نظر برسند. اما تا زمانی که شما در استفاده روزمره خود کارهای مولتی تسکینگ سنگین، بازی یا تولید محتوا نداشته باشید، پرچم‌داران امکانات بیش از حدی دارند و خیلی از آن‌ها به کار شما نمی‌آید.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های ماشینی اندروید؛ ۳۸ بازی ریسینگ بیادماندنی!


سخن آخر

در نهایت این شما هستید که بر حسب سلیقه و بودجه خود می‌توانید به سراغ هر کدام از این سری‌ها رفته و مدل مورد علاقه خود را خریداری کنید. می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک گذارید.

تفاوت گوشی سامسونگ سری S و سری A در دوربین چیست؟

گوشی های سری S سامسونگ لنزهای بسیار باکیفیتی دارند، اما برای عکس خوب علاوه بر لنز به پردازنده خوب و قوی هم نیاز داریم که در این مورد سری اس نسبت به سری آ جلوتر است.

در مقایسه سری S و سری A، کدام مقرون به صرفه تر است؟

سری آ سامسونگ مقرون به صرفه‌تر بوده همچنین از نظر امکانات بسیار شبیه به سری اس است و یک خرید ارزشمند برای شما تلقی می‌شود.

تفاوت گوشی های سامسونگ سری S و سری A از نظر سخت افزاری چیست؟

گوشی های سری اس سخت افزار بهتر و با کیفیت تری دارند و دوام بیشتری نسبت به سری آ دارند و همین موضوع یکی از دلایل اصلی گران تر بودن این گوشی ها می باشد.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.