• حسین رازانی
    نویسنده: حسین رازانی

مایکروسافت اعلام کرده است که به نرم‌افزار Windows Terminal قابلیت چت‌بات هوش مصنوعی را در قالب سرویسی با نام GitHub Copilot Chat اضافه می‌کند. این تلاش جدید مایکروسافت برای افزودن هوش مصنوعی به سرویس‌ها و محصولاتش است. بر اساس گزارشی از ورج، این سرویس جدید امکان شرح دادن خطاها و انجام کارهایی به‌خصوص در ترمینال را برای توسعه‌دهندگان فراهم و به نوعی پای هوش مصنوعی کد نویس به ویندوز 11 باز خواهد شد.

در حالی GitHub Copilot Chat به Windows Terminal اضافه می‌شود که چند ماه قبل، GitHub میزبان یک دستیار هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT شده بود تا توسعه‌دهندگان را در نوشتن کدهای ساده‌تر و رفع خطاها یاری کند.


برنامه نویسان هم توسط هوش مصنوعی تهدید می شوند

مایکروسافت ویندوز ترمینال را در کنفرانس بیلد ۲۰۱۹ معرفی نمود. این ترمینال به یکی از ابزارهای محبوب توسعه‌دهندگان در ویندوز ۱۰ تبدیل و در نهایت در سال ۲۰۲۲ به سرویس خط فرمان پیش‌فرض در ویندوز ۱۱ تبدیل شد. به این ترتیب، اکنون با باز کردن Command Prompt، شما با پنجره ویندوز ترمینال مواجه می‌شوید.

مایکروسافت در سال‌های اخیر به طور مداوم قابلیت‌های جدیدی را به ویندوز ترمینال اضافه کرده است. این نرم‌افزار اکنون از چند تب پشتیبانی می‌کند، تم‌های رنگارنگ و جذابی دارد، امکان شخصی‌سازی را فراهم می‌کند و با استفاده از پردازنده‌ی گرافیکی، قابلیت رندر متن و ایموجی را دارا می‌باشد.
مایکروسافت اعلام کرده است که در حال حاضر در حال آزمایش هوش مصنوعی GitHub Copilot با ابزارهای توسعه‌دهندگان دیگر از جمله WinDbg هستند. WinDbg عموماً توسعه‌دهندگان برای دیباگ کردن درایورها، برنامه‌ها و حتی سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنند. این ابزار جزو محبوبترین ابزارها برای مدیران IT محسوب می‌شود.

اگر می‌خواهید هوش مصنوعی GitHub Copilot را در ویندوز ترمینال امتحان کنید، باید به فهرست GitHub Copilot Chat وارد شوید.

رویداد بیلد 2023 مایکروسافت

مایکروسافت با حضور پررنگ در رویداد بیلد ۲۰۲۳، با اضافه کردن ویژگی‌های هوش مصنوعی متنوع به خدمات خود، آینده روشنی از محصولات شرکت را به تصویر کشید.

در این میان، مرورگر Edge نیز نتوانست با امواج بزرگ ویژگی‌های هوش مصنوعی رقابت کند و با معرفی ویژگی‌های دستیار کوپایلت و برنامه Sidebar به مصاف Chrome، مرورگر محبوب گوگل آمد.

سرویس Microsoft 365 Copilot به نرم‌افزارهای ۳۶۵ این شرکت، قابلیت یکپارچه شدن با ChatGPT را می‌بخشد و کاربران برنامه‌های Teams، Word، Outlook و PowerPoint می‌توانند از امکانات این سرویس بهره‌برداری کنند؛ و اکنون این ویژگی جذاب نیز در اختیار کاربران مرورگر Edge قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: ردمی بوک 2023 شیائومی با نسل 12 پردازنده های اینتل معرفی شد

شما می‌توانید برای خرید و خواندن مقاله‌های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: گزارش فروش سه ماه شیائومی – فروش 30 میلیون گوشی هوشمند