• حسین رازانی
    نویسنده: حسین رازانی


روتر همه کاره Wi-Fi 6 عملکرد چشمگیری را برای بازی و پخش ویدئو فراهم می کند. Linksys کمی پیشرفته است. و می‌تواند کنترل بیشتری برای کاربران پیشرفته‌تر که ترجیح می‌دهند تنظیمات شبکه خود را پیکربندی کنند فراهم کند. با این حال، استفاده از آن برای مبتدیان آسان است. و عملکرد بالایی را ارائه می دهد و همچنین گزینه شبکه مش را برای آینده فراهم می‌کند. روتر همه کاره Linksys MR9600 دارای عملکرد Wi-Fi چشمگیر است. چند پورت اترنت و USB، سازگار با سیستم‌های مش Linksys با قیمتی بالا است.

روتر همه کاره Linksys MR9600

طراحی و ویژگی‌ها

نگاه به روتر همه کاره Linksys MR9600 خیلی هیجان انگیز نیست. متشکل از کمی بیشتر از یک جعبه مستطیل شکل از پلاستیک مشکی براق و 4 آنتن که از هر گوشه بالا می‌رود. با این حال، طراحی کم نمای آن – فقط 60 میلی متر ارتفاع – به این معنی است که به راحتی روی هر قفسه نزدیک می‌نشیند و چهار آنتن را می‌توان تنظیم کرد تا پخش خوبی برای سیگنال Wi-Fi ایجاد کند.

این یک روتر دو بانده است و از Wi-Fi 6 پشتیبانی می کند. همچنین به عنوان 802.11ax نیز شناخته می شود. در باند 2.4 گیگاهرتز و 5.0 گیگاهرتز، با حداکثر سرعت 5951 مگابیت در ثانیه، که Linksys به طور غیرمعقول تا 6 گیگابیت بر ثانیه دور نمی‌شود.

این شرکت همچنین اظهار داشت که MR9600 برای خانه‌هایی با اندازه حداکثر 3000 متر مربع که دارای حداکثر 40 دستگاه متصل هستند مناسب خواهد بود. مسلماً باید بیشتر خانه های دو یا سه خوابه را پوشش دهد و حتی ممکن است به باغ نیز برسد. و به لطف فن آوری مش Velop ، اگر تصمیم دارید یک روز برای یک عمارت در حومه شهر تجارت کنید‌، می‌توانید شبکه خود را گسترش دهید.

روتر همه کاره Linksys MR9600

تنظیم و عملکرد

شروع کار بسیار ساده است. زیرا برنامه روتر همه کاره Linksys MR9600 می‌تواند با استفاده از بلوتوث در دستگاه های iOS یا Android شما به روتر متصل شود و به تنظیم همه موارد برای شما کمک کند. و برخلاف اکثر شرکت‌های این روزها، Linksys هنوز شامل CD-ROM قدیمی با یک کتابچه راهنمای مناسب در قالب PDF است.

اما اگرچه استفاده از برنامه Linksys برای مبتدیان آسان است. اما ویژگی‌های اضافی زیادی را برای افرادی که ترجیح می‌دهند شبکه را برای خود پیکربندی کنند فراهم نمی‌کند. با این حال لیست قیمت روترهای پرفروش مقداد آی تی را می‌توانید در اینجا ببیند.

از همه قابل توجه این برنامه یک شبکه واحد ایجاد می‌کند. که باند 2.4 گیگاهرتز و 5.0 گیگاهرتز را با هم ادغام می‌کند. و به شما امکان جداسازی دو باند و اختصاص نام شبکه و گذرواژه متفاوت را نمی‌دهد. با استفاده از کتابچه راهنمای PDF فقط یک متن مشخص می‌شود. که بیان می‌کند “شما می توانید Wi-Fi خود را در یک مرورگر اینترنت مشاهده یا مدیریت کنید”.

با این‌حال، این کتابچه راهنمای این محصول شرکت لینک سیس هیچ اطلاعات اضافی در مورد ویژگی‌ها و تنظیماتی را که ممکن است از طریق این رابط مرورگر وب در دسترس باشد، ارائه نمی‌دهد. و این به شما امکان را می‌دهد که آستین خود را بالا بزنید و ببینید چه چیزی پیدا می‌کنید.

روتر همه کاره Linksys MR9600