• مهشید شیروانی
    نویسنده: مهشید شیروانی

مدت هاست که بحث افزایش تعرفه خدمات فناوری اطلاعات به گوش می‌رسد و با توجه بحث تورم و مشکلات حال حاضر در حوزه فناوری اطلاعات در ایران این بحث داغ مانده بود. تا اینکه امروز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اقدام به انتشار خبری در این موضوع نمود.


افزایش تعرفه خدمات فناوری اطلاعات به میزان 55 درصد در سال 1402

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور خبر افزایش تعرفه خدمات فناوری اطلاعات را به صورت رسمی اعلام کرده که بخشی از متن خبر به شرح زیر است:

به اطلاع می‌رساند که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، تعرفه خدمات فنی تخصصی انفورماتیک را با توجه به نظرات کارشناسی کمیسیون‌های سازمان، درخواست‌ها و بازخوردهای خبرگان، به روزسانی کرده و اعلام کرده است که نرخ خدمات فناوری در مقایسه با سال گذشته، ۵۵ درصد افزایش خواهد داشت. در این نسخه، آخرین اصلاحات مصوبات شورای عالی کار و هیئت وزیران در خصوص نرخ حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۲ اعمال شده است.

افزایش دستمزد نیروی انسانی در شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات در حوزه‌ی فناوری اطلاعات به این میزان نخواهد بود و طبق مصوبه‌ی شورای عالی کار درباره‌ی میزان افزایش دستمزد، این میزان برای فعالان این بخش نیز ۲۷ درصد خواهد بود. در صورت نیاز به افزایش بیشتر، کارفرما یا پیمانکار می‌تواند میزان موضوع را به هیئت مدیره‌ی استانی برای بررسی بیشتر ارجاع دهد.

در سند مذکور که مربوط به خبر افزایش تعرفه خدمات فناوری اطلاعات است، یکی از نکات مهم آن این است که برخی موارد با عنوان “توافقی” در تعرفه‌ها ذکر شده است و می توان آن‌ها را براساس فهرست بهای منتشر شده توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برآورد کرد.

بیشتر بخوانید: همکاری مایکروسافت در گسترش چیپ های هوش مصنوعی AMD

همچنین، سازمان نصر کشور با تأکید بر این نکته، بیان کرده است که تعرفه ها بر اساس نیازهای ذی نفعان و بازار به طور مداوم تغییر خواهند کرد. بنابراین، آخرین نسخه‌ی معتبر و به روز شده ی تعرفه ها باید از پرتال نظام صنفی رایانه ای کشور دریافت شود. تغییراتی که با نظر کارشناسان کمیسیون‌های سازمان، درخواست‌ها و بازخوردهای خبرگان اعمال می شوند.

بیشتر بخوانید: قیمت گوشی xperia 1 V لو رفت

شما می توانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.