• حسین رازانی
    نویسنده: حسین رازانی

طبق گزارشات CNBC بیش از 130 نفر از نخبگان تجاری و سیاسی جهان در لیسبون برای نشست بیلدربرگ که به صورت سالانه برگزار می شود به یکدیگر می‌پیوندند. در این رویداد، که بیلدربرگ نام دارد، علاوه بر بحث‌های مختلف، هوش مصنوعی به عنوان موضوع اصلی مورد توجه قرار می‌گیرد.

حضور سم آلتمن، مدیرعامل شرکت OpenAI، در نشست بیلدربرگ محتمل است. او برای اولین بار در کنگره ایالات متحده حاضر شده و با قانونگذاران دربارهٔ مقررات مرتبط با هوش مصنوعی بحث کرده است. ساتیا نادلا مدیر عامل فعلی شرکت مایکروسافت که خیلی از ما این برند را با انواع لپ تاپ مایکروسافت می شناسیم، نیز یکی از افرادی است که در این نشست حضور خواهد داشت. در این لیست نام افراد دیگری مانند دمیس حسابیس، مدیرعامل دیپ‌مایند و اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل نیز آمده است.


جلسه محرمانه نشست بیلدربرگ با موضوع هوش مصنوعی

در حال حاضر جزئیات بیشتری دربارهٔ جلسه محرمانه بیلدربرگ در دسترس نیست. تعدادی از افراد معروف در حوزه‌ی فناوری و سیاست در این رویداد حاضر خواهند شد تا در مورد هوش مصنوعی بحث و گفتگو کنند. اما امید زیادی به انتشار نتایج این مذاکرات نیست، زیرا به احتمال زیاد هیچ اطلاعاتی درباره‌ی آن به طور عمومی منتشر نخواهد شد.

در سال گذشته، اصلاحات سیاسی و جغرافیایی مرتبط با جنگ بین روسیه و اوکراین در صدر فهرست موضوعات نشست بیلدربرگ قرار داشتند، اما در حال حاضر هوش مصنوعی به عنوان مهم‌ترین موضوع این رویداد در نظر گرفته شده است.

به گزارش فیوچریسم، این نشست بیلدربرگ شصت و نهمین دوره خود را تجربه می‌کند. این نشست برای اولین بار در سال 1954 برگزار شد و هدف آن تقویت گفتگوی میان اروپا و آمریکای شمالی بود.

هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، و دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، نیز به نشست بیلدربرگ دعوت شده‌اند. همچنین انتظار می‌رود پیتر تیل، سرمایه‌گذار معروف فناوری، و آلبرت بورلا، مدیرعامل فایزر، نیز در این رویداد حضور داشته باشند.

در بخشی از بیانیه‌ی مطبوعاتی بیلدربرگ امسال آمده است: “نشست بیلدربرگ یک انجمن برای برگزاری گفت‌وگوهای غیررسمی درباره موضوعات مهم است.”

بیشتر بخوانید: پلتفرم شبکه اجتماعی جدید متا برای رقابت با توییتر

شما می‌توانید برای خرید و خواندن مقاله‌های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: رویداد مایکروسافت بیلد 2023 و تقابل با گوگل