• مهدی محمدی
    نویسنده: مهدی محمدی

نیکون پس از 70 سال به تولید دوربین پایان داد و قصد دارد کارخانه خود را به تایلند منتقل کند.

نشریه ژاپنی AERAdot گزارش داده است که نیکون به تولید دوربین داخلی در ژاپن پایان داده است. بر اساس این گزارش، نیکون در تلاش برای کاهش هزینه‌ها، تولید دوربین را از کارخانه Sendai Nikon در منطقه توهوکو در شمال توکیو به کارخانه‌ای در تایلند منتقل خواهد کرد.

مایکروسافت ، پردازنده‌های مبتنی بر ARM می سازد!

کارخانه Sendai نیکون نزدیک به 27000 متر‌مربع مساحت دارد و از زمان افتتاح در سال 1971 تقریباً به طور مداوم در حال کار است. اولین دوربینی که در این مرکز تولید شد دوربین Nikon EM بود که در سال 1979 به بازار عرضه شد.

از آن زمان به بعد ، کارخانه Sendai به عنوان مرکز اصلی شرکت Nikon شناخته شد. این کارخانه، تولید دوربین و کمک‌های فنی به تولید در خارج از کشور را ارائه می‌داده است. اولین دوربین نیکون تولید شده در ژاپن مجموعه‌ای متشکل از بیست دوربین آزمایشی بود که در سال 1946 در کارخانه نیپون کوکاگو ساخته شد.

آخرین بار در سال 2018، کارخانه Sendai توسط 352 کارمند اداره می شد. که بر ماشینکاری CNC، ساخت عملی و تضمین کیفیت نظارت داشتند. تا اطمینان حاصل کنند که هر دوربین و لنز خارج از کارخانه به طور کامل بررسی و آزمایش شده است.

nikon1

هیروتاکا ایکگامی، مدیر‌کل بخش ویدیویی نیکون، در بیانیه‌ای به AERAdot. گفت که این کارخانه با تأکید بر فناوری تولید و تحرک. همچنان به عنوان یک کارخانه تازه‌کار برای کارهای جدید استفاده می شود.

در مورد تولید دوربین در تایلند، هیروتاکا ایکگامی می‌گوید کارخانه تایلند “به تولید قطعات با عملکرد بالا و با دقت بالا به تولید قطعات مورد نیاز [دوربین] ادامه خواهد داد.”

گزارش شده است که تولید دوربین‌های بدون آینه نیکون Z6 و Z7 حرکت خود را به کارخانه تایلند در ماه اکتبر آغاز کرد و گزارش شده است که D6 DSLR Nikon نیز تا پایان سال 2021 به طور کامل به کارخانه تایلند منتقل می‌شود.