اگزینوس 1080 اولین تراشه 5 نانومتری سامسونگ

0
93
اگزینوس ۱۰۸۰ اولین پردازنده‌ی ۵ نانومتری سامسونگ خواهد بود

جانشین به پردازنده اگزینوس۹۸۰  با نام اگزینوس ۱۰۸۰ عرضه خواهد شد و حالا سامسونگ برای اولین بار از این محصول و اطلاعات آن پرده برداری کرد. توجه داشته باشید که این برترین تراشه سامسونگ برای سال ۲۰۲۱ نیست. با این حال از این تراشه در تلفن‌های گران قیمت ۵G استفاده خواهد شد. این‌طور که به نظر می‌رسد، vivo اولین شرکتی خواهد بود. که به گفته‌ی Ice Universe، از این پردازنده در گوشی vivo X60 استفاده می‌کند.

اگزینوس ۱۰۸۰ یک چیپست ۵ نانومتری است ، اگرچه در حال حاضر جزئیات دقیق مراحل ساخت آن مشخص نیست. این تراشه به صفوف در حال رشد تراشه‌های ۵ نانومتری پیوسته است که از Apple A14 شروع می شود. و شامل اسنپدراگون ۸۷۵ ، Kirin 9000 و چیپ ست پرچمدار خود سامسونگ (اگزینوس ۲۱۰۰) است.

اگزینوس 1080

اگزینوس ۱۰۸۰ از ویژگی هسته‌های Cortex-A78 بهره می‌برد و جایگزین A77 می شود که در نسخه قبلی خود جای گرفته است. طبق شماره‌های رسمی ARM ، A78 با فرکانس ۲.۱ گیگاهرتز می‌تواند عملکرد ۲۰ درصدی عملکرد بیشتری را در همان پاکت برق از A77 در ۲.۳ گیگاهرتز داشته باشد. انتظار می رود تراشه جدید سامسونگ کمی بهتر عمل کند زیرا اگزینوس ۹۸۰ با سرعت ۲.۲ گیگاهرتز کار می کند.

برای GPU، انتخاب طبیعی Mali-G78 است. این دو نسل جدیدتر از G76 است که در تراشه ۹۸۰ استفاده شده است. بنابراین نتیجه باید افزایش چشمگیری در عملکرد و کارایی داشته باشد ، البته این به پیکربندی سامسونگ بستگی خواهد داشت.

اگزینوس 1090

این اطلاعات توسط دکتر پان ژوئبائو ، مدیر موسسه تحقیقات نیمه هادی سامسونگ در چین فاش شده. و اطلاعات تکیملی باید به زودی اعلام شود.

پاسخ دهید

لطفا متن کامنت خود را بنویسید!
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید