SLI

عبارت SLIمخفف عبارت Scalable Link Interface  می باشد و نام برندی است که توسط شرکت NVIDIA  برای فناوری multi-GPU خود در نظر گرفته شده است. این فناوری متصل کردن چند کارت کارت گرافیک به عنوان یک کارت گرافیک واحد می باشد و طبیعتا پاورهای SLI ready توانایی پشتبانی از این فناوری را خواهند داشت.
به طور کلی SLI الگوریتمی برای پردازش موازی گرفیک های کامپیوتر است و هدف آن افزایش توان در دسترس برای تغذیه گرافیک های موازی است. SLI  میتواند مدیریت دو، سه یا چهار کارت گرافیک به هم متصل را بر عهده داشته باشد تا در زمان پردازش های سنگین و رندر گرفتن های سه بعدی کامپیوتر های گرافیکی مشکلی در پردازش به وجود نیاید و از ماکیزیمم توان کارت گرافیک ها استفاده شود.
پاورهای سری WISE ردمکس دارای این گواهی بوده و براحتی قابلیت پشتیانی از کارت گرافیک های موازی برای سیستم حرفه ی گرافیکی را دارند.
 
 
 

تکنولوژی CROSS FIRE شرکت ATI از سه جهت به تکنولوژی SLI شرکت NVIDIA شباهت دارد.

1- اولین شباهت آشکار این دو تکنولوژی استفاده از دو کارت گرافیکی برای پردازش تصاویر گرافیکی است.
2- استفاده از رابط مابین دو کارت گرافیکی مانند تکنولوژی SLI برای انتقال داده مابین دو کارت.
3- برای استفاده از تکنولوژی SLI شما نیاز به مادربردی با چیپ ست N FORCE4 ULTRA که قابلیت پشتیبانی از این تکنولوژی را دارد خواهید داشت که این موصوع در تکنولوژی CROSS FIRE وجود دارد و شما نیاز به مادربردی با چیپست ATI XPRESS ZOO دارید تا بتوانید از تکنولوژی CROSS FIRE استفاده کنید.
 

 Nvidia Sli در مقابل AMD Cross FireX

 در تکنولوژی Sli شما فقط و فقط دو کارت کاملا مشابه را میتوانید با هم Sli کنید اما Cross FireX این امکان را به شما میدهد که کارت هایی که دارای GPU یکسان هستند را با هم کراس کنید.برای روشن تر شدن موضوع به عنوان مثال کارت های 6850 و 6870 و 6790 هر سه از خانواده Barts GPU هستند با این تفاوت که با غیر فعال شدن بعضی از بخشهای این GPU تفاوت قدرت بین این کارت ها بوجود آمده است،شما میتوانید هر کدام از این کارت ها را با دیگری کراس کنید مثلا 6870 با 6790 و این موضوع در سری های دیگر هم صدق میکند اما شما اجازه ندارید به فرض مثال دو کارت 6870 و 6950 را با هم کراس کنید چون از دو GPU کاملا متفاوت استفاده می کنند،اما در Sli شما فقط می توانید دو کارت کاملا مشابه به فرض مثال 470 با 470 یا 680 با 680 و... را با هم Sli کنید.البته توجه داشته باشید که برای بهترین کارایی در Cross FireX بهتر است از دو کارت کاملا مشابه استفاده کنید.
 
SLI
 
موضوع بعد توانایی بالای AMD هنگام Cross FireX در اداره ی چندین مانیتور است.در Cross FireX می توان از چندین مانیتور و با سایز ها و رزولیشن های متفاوت استفاده کرد اما هنگام Sli حداکثر 3 مانیتور با رزولیشن کاملا مشابه قابل استفاده است.