مجوز و گواهینامه ها

مجموعه مقداد آی تی از آغاز تأسیس همیشه بر آن بوده که زیر پرچم جمهوری اسلامی و قوانین آن عمل نماید، به همین منظور کلیه فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است و تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشد.

 • نماد اعتماد الکترونیکی

  نشانه‌ای است که از طرف مرکزی با نام توسعه تجارت الکترونیکی که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است، صادر شده و به کسب و کارهای اینترنتی مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می‌گردد؛ این نماد پس از بررسی درگاه‌ (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یک سال صادر می‌گردد. به منظور قانونمند کردن کسب و کارهای اینترنتی و تجارت الکترونیکی، وزارت صنعت و معدن و تجارت، اقدام به تنظیم مقررات ویژه­ ای نموده تا با اجرای انها بتواند بر فعالیت فروشگاههای اینترنتی نظارت داشته باشد. یکی از برنامه های این وزارتخانه، اعطای نماد اعتماد الکترونیکی(ای نماد) به وب­سایتهای فروش اینترنتی است و درج این نماد در سایت های مذکور، نشان می دهد که فعالیت فروشگاه مجازی مربوطه از نظر قانونی مجاز و مورد تایید است.

 • پروانه کسب اتحادیه کشوری کسب و کار اینترنتی

  شرکت مقداد رایانه ایرانیان به شماره شناسه ملی 14007061603 و به شماره اقتصادی 411564458353 به موجب این گواهینامه به مدت 5 سال تا 26 دی ماه 1401 با توجه به پروانه کسب با کد آیسیک 521122 مجوز انجام هر گونه کسب و کار اینترنتی را داراست.

 • ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی

  ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایران یک ستاد وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که مسئولیت تایید محتوای وب‌گاه‌های ایرانی در اینترنت را بر عهده دارد. در ایران، تولیدکنندگان محتوا در اینترنت (از جمله دارندگان وب‌گاه‌ها و وب‌نوشت‌ها) طبق قانون موظفند که اطلاعات شخصی خود از جمله شماره‌های تلفن و نشانی‌های تماس و ویژگی‌های فنی وب‌گاه خود را در «سایت ساماندهی» ثبت کنند. روند ثبت‌نام همچنین شامل ارسال عکس، تصویر کارت ملی، تصویر مدرک تحصیلی (ثبت وب‌گاه تنها برای افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر مجاز است) و گواهی عدم سوء پیشینه است. این اطلاعات توسط ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایران بررسی می‌شود و در صورت تایید، شناسنامه پایگاه‌های دارای محتوای مجاز به همراه گواهی ثبت صادر می‌شود. همچنین وب‌گاه‌هایی که در ایران فیلتر شده باشند، برای رفع فیلتر باید روند مشابهی را طی کنند. این الزام که مصوب هیئت وزیران دولت ایران است ، از سال 1384 در ایران وجود داشته‌است و هدف آن «نظارت بر محتوای سایت‌های اینترنتی و وادار کردن گرداننداگان سایت‌ها به پاسخگویی» اعلام شده‌است.

 • پروانه کسب اتحادیه صنف فن آوران رایانه

  طبق توافق صورت‌گرفته میان مرکز اصناف و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار است تا زمانی که یک اتحادیه مجزا برای فروشگاه‌های اینترنتی شکل بگیرد، این اتحادیه مرجع صدور پروانه کسب این فروشگاه‌ها باشد.

 • مجوز فعالیت سازمان نظام صنفی رایانه تهران

  سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ایران از تیر ماه سال ۱۳۸۴ براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزار (مصوب ۴/۱۰/۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی) و آیین نامه مصوب هیات وزیران (مصوب ۲۴/۴/۱۳۸۳) فعالیت خود را آغاز کرد. این سازمان به عنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با تلاش بی وقفه دست‌اندرکاران صنعت ICT کشور، با هدف تنظیم مناسبات بخش خصوصی و دولت و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری رایانه‌ای، پیش از این در قالب انجمن شرکت‌های انفورماتیک از سال ۷۳ فعال بوده است که درنهایت سال ۸۴ براساس مصوبه مجلس و آئین نامه هیات وزیران، تحت عنوان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای فعالیت خود را در مقیاس وسیع تری ادامه می‌دهد.

 • گواهینامه ثبت نام اشخاص حقوقی در نظام مالیاتی ارزش افزوده

  در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده شرکت مقداد رایانه ایرانیان به شماره شناسه ملی 14007061603 و به شماره اقتصادی 411564458353 به موجب این گواهینامه مراحل ثبت نام در این نظام مالیاتی را تکمیل و نهایی نموده است. (می‌‌توانید از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مالیات ارزش افزوده استعلام بگیرید.)

 • مجوز انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

  به استناد ماده 131 قانون كار جمهوري اسلامي ايران و در اجراي آيين‌نامه انجمن‌هاي صنفي و كانون هاي مربوط و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانوني و بهبود وضع اقتصادي كارفرمايان كه خود متضمن حفظ منافع جامعه نيز باشد ؛ اين انجمن صنفي تشكيل مي‌گردد. پيگيري حقوق مربوط به كسب و كارهاي اينترنتي، توسعه خريد اينترنتي در كشور، ارائه راهكارهاي فني جهت تسهيل در خريد اينترنتي و... از موارد كاري انجمن كسب و كارهاي اينترنتي مي باشد.

 • پروانه کسب تهیه کندگان و فروشندگان مصنوعات گازسوز، نفت سوز و الکترونیک لوازم خانگی تهران

  شرکت مقداد رایانه ایرانیان به شماره شناسه ملی 14007061603 و به شناسه صنفی 0468216693 به موجب این گواهینامه به مدت 5 سال تا 2 آبان ماه 1406 با توجه به پروانه کسب با کد آیسیک 523319/8 مجوز انجام فروش انواع مصنوعات گازسوز، نفت سوز و الکتریک لوازم خانگی را داراست.