نقد و بررسی SONY NW-WS413 Walkman Digital Waterproof Music Player

Sony NW-WS413 یک هدفون کاملا راحت است و به خوبی در گوش شما جای می گیرد. با اینکه ظاهر این هدفون از هدفون های معمولی بسیار بزرگ تر است ولی به هیچ وجه این موضوع را احساس نمی کنید. این هدفون بسیار سبک است و به خوبی در گوش شما قرار می گیرد. به همین دلیل چه در حین دویدن و چه هنگام شنا از آن استفاده کنید به خوبی در گوش شما می مانند. این هدفون علاوه بر اینکه ضدآب است، می تواند تا سی دقیقه در عمق دو متری آب شور نیز دوام بیاورد. همچنین ضد نمک و ضد گرد و خاک نیز می باشد. این بدین معنی است که می توانید هر کجا که خواستید از این هدفون استفاده کنید.

به همراه این هدفون چندین سری در سایزها و مدل های مختلف نیز عرضه می شود. برخی از این سری ها برای استفاده در خشکی ساخته شده اند و انتهای آن ها باز است ولی برخی دیگر از یک پوشش شفاف استفاده می کنند تا امکان استفاده در زیر آب را برای شما فراهم کنند. با اینکه این پوشش مقداری کیفیت صدا را کاهش می دهد ولی به شما اطمینان می دهد که بتوانید حتی در زیر آب نیز صدا را با وضوح کامل بشنوید. مشکل این سری ها برای وقتی است که می خواهید پس از شنا بدوید. در صورتی که سری ها را عوض کنید می توانید صدای واضح تری بشنوید ولی این کار، کار آسانی نمی باشد. این هدفون در هنگام شنا به خوبی در گوش شما قرار می گیرد. تنها مشکل آن هنگامی است که بسیار سریع شنا می کنید. اغلب اوقات یکی از گوشی ها از گوش من بیرون می آمد که مجبور می شدم دوباره آن را تنظیم کنم.

این هدفون یک حالت صدای محیطی نیز دارد. این حالت با فشار دادن یک کلید فعال می شود و کمک می کند صداهای محیطی راحت تر شنیده شود. این قابلیت بسیار خوب است ولی باتری بسیار زیادی مصرف می کند. در صورتی که غیرفعال باشد عمر باتری این هدفون 12 ساعت است ولی هنگامی که آن را فعال کنید، عمر باتری به 7 ساعت کاهش می یابد.