نقد و بررسی Garmin Forerunner 910XT Multisport Sport GPS Watch

اولین ساعت GPS ای که داشتم Garmin ForeRunner 205 بود. این ساعت بسیار زیبا بود و هر روز از آن استفاده می کردم. در مبحث ردیابی عملکرد بسیار خوبی داشت و باتری آن نیز بسیار با دوام بود. تنها مشکل واقعی که با این ساعت داشتم این بود که بسیار بزرگ بود و نمی شد از آن برای استفاده روزمره استفاده کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتم که آن را با Garmin 610 عوض کنم. در طی این چند سال Garmin چندین مدل پیشرفته تر از این مدل را به بازار عرضه کرده است. اولین مدل 310XT بود که به عنوان یک ساعت Multisport شناخته می شد و عمر باتری آن برابر با 20 ساعت بود. همچنین این ساعت یک بدنه ضدآب داشت که به شما اجازه می داد از آن در حین شنا نیز استفاده کنید. پس از این مدل، مدل 910xt عرضه شد. این ساعت عمر باتری زیاد و ضدآب بودن 310xt را دارد و قابلیت ردیابی دوچرخه سواری و شنا نیز به آن اضافه شده است.

من از قابلیت های دوچرخه سواری و یا شنای این ساعت استفاده نکردم ولی این بررسی برای دونده هایی است که ممکن است به خرید این ساعت علاقه مند باشند. پس از مدتی استفاده از این ساعت، به این نتیجه رسیدم که این ساعت نیز شباهت بسیار زیادی به ForeRunner 205 دارد. با اینکه باریک تر شده است ولی هنوز هم بسیار بزرگ است و برای استفاده روزمره مناسب نیست. این ساعت یک صفحه نمایش بزرگ و کاملا خوانا دارد که به شما اجازه می دهد تا 4 عدد فیلد داده داشته باشید. همچنین دقت ردیابی این ساعت نیز بسیار بالا می باشد. تنها برتری این ساعت نسبت به ForeRunner 205 قابلیت های MultiSport آن می باشد. همچنین عمر باتری این مدل نیز دو برابر شده است و دو برابر سریع تر به ماهواره متصل می شود.

عمر باتری به احتمال زیاد بزرگترین دلیلی است که باید این ساعت را بخرید. برای مثال بسیاری از دوندگان به ساعتی احتیاج دارند که بتوانند برای بیشتر از 10 ساعت از آن استفاده کنند. باتری این ساعت می تواند تا 80 کیلومتر به صورت عادی و یا 160 کیلومتر برای دوندگان سرعتی مناسب باشد.