نقد و بررسی JAYS T-Jays One InEar Earphone

Jays T-jays One یک هندزفری سبک و کوچک است که با استفاده از سری های لاستیکی سیلیکونی به خوبی در گوش شما قرار می گیرد. این هندزفری به خوبی کانال گوش شما را مسدود می کند و باعث می شود علاوه بر شنیدن باس، آن را حس کنید. به دلیل اینکه کانال گوش شما به خوبی مسدود می شود، صداهای محیطی را هم به خوبی مسدود می کند که باعث می شود این هندزفری برای افرادی که از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند و یا در محیط های شلوغ کار می کنند بسیار مناسب باشد. البته این هندزفری تمامی صداها را مسدود نمی کند. برای مثال در صورتی که کسی نزدیک شما باشد می توانید صدایش را بشنوید ولی این صدا بسیار نامفهوم می باشد.

اینکه این هندزفری کانال گوش شما را مسدود می کند به این معنی است که می توانید هنگامی که بیرون هستید تمامی جزئیات صدا را بشنوید. علاوه بر این به دلیل اینکه مقاومت ظاهری این هندزفری بسیار کم و برابر با 16 اهم است نیازی نیست که برای شنیدن موسیقی صدای Player خودتان را تا آخر زیاد کنید. این هندزفری از درایورهای 10 میلیمتری برای تولید صدا استفاده می کند. این درایورها به صورت مخروطی شکل هستند و برخلاف ابعاد کوچکی که دارند به دلیل اینکه صدا به صورت مستقیم به کانال گوش شما انتقال داده می شود، می توانند صدای نسبتا قوی ای تولید کنند. هنگام تست این هندزفری متوجه شدیم که میزان پاسخ گویی باس این هدفون بسیار عمیق و واضح است. ما به خوبی می توانستیم باس لاین های نامحسوسی که توسط هندزفری های دیگر نادیده می شوند را نیز بشنویم.

با اینکه کیفیت صدای این هندزفری بسیار خوب است ولی خود هندزفری مشکلاتی نیز دارد. اول از همه برای اینکه استفاده از این هندزفری راحت باشد باید سایز مناسب سری را انتخاب کنید. برای مثال در صورتی که سری بزرگتر را انتخاب کنید، به گوش شما فشار می آورد و در صورتی که سری کوچک تر را انتخاب کنید، هندزفری در گوش شما نمی ایستد. همچنین نمی توانید به خوبی باس هدفون را نیز احساس کنید.