1399/06/2249 بازدید

بررسی : (Western Digital My Book 8TB (2020

فضای ذخیره سازی کلاسیک تک درایو به روزرسانی می شود

نظر اولیه


در نگاه اولیه خوب به نظر می رسد، عملکردی مناسب دارد و بسته به بودجه شما ، یک ظرفیت عظیم را در اختیار شما قرار می دهد. اما برای کاربرد بیشتر آن به نرم افزار همگام سازی زنده live sync نیاز دارد و نه مجموعه WD Discovery که همراه آن است.

نکات مثبت: 


مقرون به صرفه
با اکثر سیستم ها کار می کند

نکات منفی:


سریع نیست
فاقد هرگونه افزونگی است
تهیه پشتیبان از نرم افزار اساسی است

 

کسانی که  تاریخچه محصول My Book را دنبال می کنند، می دانند که حداقل 10 دستگاه از این نام استفاده کرده اند و در طول سال آن ها را با اتصالات USB ، Firewire و eSATA و سایر موارد ساخت بی سیم به روز رسانی کرده اند.

آنها بیشتر به گونه ای طراحی شده اند که مستقیماً به یك میزبان PC یا Mac متصل می شوند، و محلی برای فایلهای آفلاین كه دیگر در سیستم مورد نیاز نیست یا پشتیبان گیری از آن را در اختیار شما قرار می دهد.

اکثر مدل ها از یک هارد دیسک 3.5 اینچ استفاده می کند که در محفظه ای نصب شده است که برای دسترسی به کاربر ساخته نشده، هر چند برخی از مدل های درایو دوگانه اند و برای تعویض درایو دارای دسترسی می باشد.

امروز، ما در حال بررسی جدیدترین نسخه 2020 Western Digital My Book هستیم ، که به طرز چشمگیری مانند نسخه 2016 است ، اما هنوز یک عملکرد عالی را ارائه می دهد.

 

 

قیمت 

 

برای جلو گیری از سرگیجه و ابهام بررسی  قیمت گذاری رسمی Western Digital My Book ضروری است. با استفاده از https://shop.westerndigital.com/ به عنوان نقطه شروع ، بسته به اینکه در کدام منطقه هستید می توانید قیمت گذاری ها را بررسی کنید.

به عنوان مثال در ایالات متحده آمریکا می توانید یک مدل 3 ترابایتی خریداری کنید ، در جای دیگر نقطه شروع محدوده ی حجمی 4 ترابایت است ، با گزینه های 6 ترابایت ، 8 ترابایت ، 10 ترابایت ، 12 ترابایت و 14 ترابایت.

قیمت مشخص شده برای کشور انگلیس از Western Digital برای مدل های فوق 91.99 پوند (4 ترابایت) ، 119.99 پوند (6 ترابایت) ، 172.99 پوند (8 ترابایت) ، 236.99 پوند (10 ترابایت) ، 258.99 پوند (12 ترابایت) و 279.99 پوند (14 ترابایت) است.

اگر این قیمت ها را به دلار تبدیل کنیم و بعد از آن به تومن کم کم متوجه میشویم که مبلغ ها آنچنان هم پایین نیستند!!!

 

طراحی

 

هنگامی که وسترن دیجیتال از تلاش برای ساخت مجموعه My book به سمت تولید هاردهای actual book رفت ، پیشرفت بزرگی در زیبایی شناسی را نوید داد. و  ظاهر طراحی موج دار / تخت و دو رنگ هنوز هم در این نسخه جدید خوب به نظر می رسد.

 طراحان این شرکت عاشق پلاستیک مشکی براق هستند که همراه با پلاستیک شفاف برای کنده کاری روی بدنه خالی از لطف نیست. پس از برخورد زیاد با اشیا و با از بین رفتن محافظت ، گرد وغبار به راحتی بر روی My Book جذب می شود.

راه اندازی درایو بسیار ساده است. این مسئله با اتصال پاور ارائه شده و کابل USB به رایانه انجام می شود. این نسخه حتی سوئیچ روشن / خاموش ندارد ، بنابراین در لحظه اتصال درایو فعال می شود.

در کنار اتصال USB Type-B Micro در پشت ، و سوکت برق ، تنها ویژگی خارجی دیگر قابل توجه اسلات قفل کنسینگتون است که می تواند My Book را از نظر فیزیکی ایمن کند.

در داخل کیف مشکی براق ، یک WD Red، تجهیزات الکترونیکی این مکانیزم SATA را قادر می سازد تا با USB ارتباط برقرار کند. برای افراد کنجکاو ، خارج کردن محرک فیزیکی از محفظه احتمالاً شامل تخریب بده است. و ما فقط درصورتی که درایو خارج از گارانتی باشد ، توصیه می کنیم که این کار را انجام دهید و احتمال اینکه کارت حافظه USB یا PSU از دور خارج شده باشد!

 

 

این یک حافظه برای استفاده رومیزی است و بنابراین با یک کابل USB با طول مناسب ارائه می شود که به راحتی از میز کار به یک کامپیوتر روی زمین برسد.

به طور پیش فرض ، My Book از قبل با فرمت exFAT راه اندازی شده است که رایانه های مدرن، رایانه های شخصی و Mac را قادر می سازد مطالب را مستقیماً بخوانند و مجموعه درایو WD Discovery برای هر دو سیستم عامل آماده نصب است.

اگر رایانه ای که به آن متصل است فقط دارای هارددیسک های معمولی است ، این هارد درایو مشکلی نخواهد داشت. اما در مقایسه با SSD های SATA و NVMe ، این محصول کند است و داشتن SSD در سیستم باعث بهبود عملکرد این واحد نمی شود.

 

 

نتیجه نهایی

 

آنچه در مورد My Book جالب است این است که پیکربندی و استفاده از آن بسیار آسان است ، زیرا تعریف سناریوی plug-in-go است. 

از اتصال USB 3.0 نوع A پذیرفته شده جهانی استفاده می کند، اکثر دارندگان ظرف چند دقیقه پس از باز کردن بسته دستگاه، آماده استفاده از ظرفیت ذخیره سازی بسیار زیاد در داخل خواهند بود.

داشتن یک درایو واحد که داده های بالقوه مهم را ذخیره می کند ، همیشه همچون قمار است زیرا مکانیسم های فیزیکی می توانند با خطا همراه باشند. بنابراین ، توصیه نمی کنیم در صورت خرابی ، هر پرونده ای را روی My Book قرار دهید که در جای دیگر ذخیره کنید.

مشکل دیگر ما عدم وجود راه حل پشتیبان گیری زنده در مجموعه WD Discovery است.

کسانی که این روزها در خانه کار می کنند ، مانند بسیاری از افراد این روزها ، می خواهند پرونده هایی را که اصلاح کرده اند از لحظه بسته شدن ایمن شود نه یک ساعت بعد. 

My Book به ویژگی اضافه شده ، همراه آن و نه به عنوان هزینه اضافی نیاز دارد.

Western Digital با استفاده از حافظه پنهان SSD می توانست عملکرد را بهبود بخشد ، اما در نتیجه تصمیم گرفت My Book را ساده و احتمالاً قابل اعتمادتر نگه دارد.

ما حدس می زنیم نسل بعدی My Book از این ویژگی برخوردار باشد و قابلیت اتصال USB 3.2 Gen 2 را داشته باشد .

شاید این موضوع پیشگویی نباشد، اما اگر شما نیاز به تخلیه 8 ترابایت یا بیشتر از داده های رایانه خود دارید و همچنان در دسترس هستید، Western Digital My Book این کار را به طرز تحسین برانگیزی انجام می دهد.

 

 

اشتراک گذاری:
منبع:

نظرات کاربران

نام
لطفا کد امنیتی را وارد نمایید.

نظر خود را بنویسید: