• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

ما در این مقاله قصد داریم تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ را بیان کنیم تا علاقه‌مندان خرید گوشی‌های سامسونگ بتوانند بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشند. چرا که بیان کردن تفاوت گوشی‌های سری M و A  سامسونگ می‌تواند کمک زیادی کند.

امیدواریم که در آخر این مقاله برای شما مشخص شده باشد که کدام سری گوشی‌های هوشمند سامسونگ با کیفیت هستند و کدام سری گوشی‌های هوشمند متناسب با شما و بودجه شما هستند.


نگاهی مختصر به تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

سری گوشی‌های A سامسونگ مدت زمان زیادی است که به عنوان پرچم‌دار سری گوشی‌های هوشمند میان‌رده مورد استقبال قرار گرفته می‌شود. سری A سامسونگ با صفحه نمایش‌های زیبای سوپر آمولد، دوربین‌های با کیفیت و باتری‌های بادوام ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد.

هر مدل از این سری گوشی‌های هوشمند دارای ویژگی‌هایی مطابق با قیمت خود هستند. هر گوشی از این سری برای استفاده‌های روزانه ایده آل و مناسب هستند و تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ در مواردی زیادی است.

درواقع سری گوشی‌های M سامسونگ نسخه‌های ارتقا یافته‌ سری J سامسونگ هستند. این سری از گوشی‌های هوشمند با امکانات باورکردنی‌ای مثل باتری‌های با دوام، دوربین‌های خیره کننده و امنیت درجه بالا طراحی شده‌اند و این در صورتی که قیمت این سری از گوشی‌ها در کنار تمامی این امکانات مقرون به صرفه هستند.

سری M سامسونگ در ابتدا برای هدف قرار دادن بازارهای نوظهور گوشی‌های هوشمند در منطقه آسیا (کشورهایی مانند هند، ویتنام، اندونزی) در نظر گرفته شده بود. در همین توضیحات مختصری که در رابطه با هر سری داده شد می‌توان به طور کلی فرق گوشی‌های سری M وA سامسونگ را فهمید.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

سری گلکسی M سامسونگ

این سری به دلیل ویژگی‌های قوی و قیمت رقابتی بیشتر در دسترس بوده و شناخته شده است. سری گلکسی M گوشی‌های اندرویدی با قیمتی مناسب هستند که شامل باتری بزرگ، دوربین مناسب و درکل سخت افزار عالی می‌شوند. دستگاه‌های سری M عمدتاً از طرح‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند.

اما در سری‌های A بسته به قیمت هر گوشی از مواد پلاستیکی و شیشه‌ای استفاده می‌شود و همین مورد می‌تواند تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ باشد. سری گلکسی M شامل گوشی‌های سطح پایه مانند گلکسی M10 و گوشی‌های مقرون به صرفه مانند گلکسی M40 و گلکسی M30s می‌شود.

پنل نمایشگر TFT LCD در سری M به کار می‌شود که درجه کیفیت پایین‌تری نسبت به پنل آمولدی دارد که در سری A استفاده می‌شود. در همین مورد می‌توان فهمید که چرا سری A قیمت بالاتری دارد و متوجه فرق گوشی‌های سری M و A سامسونگ خواهید شد. در واقع می‌توان گفت این سری امکانات و ویژگی‌های سری A را دارد اما با قیمت پایین‌تر وارد بازار شده است.

این سری از گوشی‌ها همه اپراتورها ساپورت نمی‌کند به دلیل این که فقط برای بازار هند طراحی و ساخته شده است. یکی از مهم ترین تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ می تواند همین مورد باشد که این سری برای بازار خاصی طراحی شده است.

بیشتر بخوانید: مقایسه A31 با A32 از جنبه‌های مختلف

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

سری گلکسی A سامسونگ

محدوده قیمت در این سری بسیار زیاد است این سری شامل دستگاه‌های ارزان قیمت تا گوشی‌های هوشمند متوسط می‌شوند. سری A سامسونگ صفحه نمایش خوب، دوربین عالی و طراحی مناسبی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. تفاوت‌های جزئی در طراحی‌ها بین این دو سری هستند اما گاهی سری A از طراحی بهتری پیروی می‌کند.

گوشی‌های هوشمند این سری با یک قاب فلزی در اطراف و محافظ گوریلاگلس در جلو و پشت طراحی و ساخته شده‌اند. سری A همچنین گاهی اوقات دستگاه‌های فوق‌العاده‌ای مانند A03s را دیده است که دارای ویژگی‌های اساسی است.

سری A گوشی‌های هوشمند پرفروش‌ترین گوشی در کل دنیاست، زیرا که ارزش خرید بالایی دارد و شما نسبت به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید امکانات قابل توجهی دریافت می‌کنید. گوشی‌های هوشمند سری A از 5G پشتیبانی می‌کنند، اما در سری M این امکان وجود ندارد. گوشی‌ها در این سری میان‌رده اما با کیفیت هستند. این سری توانسته است که تعادل خوبی بین قیمت و امکاناتی که دارد برقرار نماید.

بیشتر بخوانید: مقایسه A31 با A32 از جنبه‌های مختلف

در واقع این سری رقیب سر سختی در بین هم رده‌های خود است. در این سری نگران لوازم جانبی گوشی نخواهید زیرا تمام اکسسوری‌ها برای محصولات موجود است اما در سری M لوازم جانبی کمتری در دسترس است و این یک مورد مهم در تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ است.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

بهترین گوشی های سری A از نظر اقتصادی

  • Galaxy A12 Nacho
  • Galaxy A13 4G
  • Galaxy A23

بهترین گوشی های سری M اقتصادی

  • M53
  • m12
  • m32
  • M33

بیشتر بخوانید: مقایسه a52 با a71؛ کدام یک را بخریم؟

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

کیفیت کمیت

فرق گوشی‌های سری M و A سامسونگ از نظر کیفیت و کمیت است. سری A سامسونگ کیفیت را در اولویت قرار می‌دهد و این در حالی که سری M سامسونگ تمرکز اصلی خود را بر ویژگی‌های برجسته با قیمت مقرون به صرفه گذاشته است. در واقع سری A ویژگی‌های بیشتری نسبت به سری M سامسونگ دارد اما با قیمت بالاتری باید به سراغ‌شان بروید.

قیمت

در رابطه با فرق گوشی‌های سری M و A سامسونگ از نظر قیمت، باید گفت که سری گوشی‌های هوشمند A نسبت به M قیمت بالاتری دارند اما سری M ویژگی‌های خوبی با قیمت پایین ارائه می‌دهد. باتری بزرگ‌تر، صفحه نمایش سوپر AMOLED، و تنظیمات دوربین خوب همه چیزهایی هستند که در سری M سامسونگ روی آن تمرکز شده‌اند.

ویژگی‌های امنیتی

امنیت Knox ویژگی جالبی است که در سری A وجود دارد. این نوعی از ویژگی است که برای کار در تلفن هوشمند به یک جز سخت افزاری جداگانه و همچنین یک ویژگی نرم افزاری نیاز دارد. Samsung Knox در همه گوشی‌های سامسونگ M ارائه نشده است، اما در همه گوشی‌های هوشمند Samsung Galaxy A وجود دارد. باید گفت که داده‌های شما با این امکان محافظت می‌شود.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

پوشه امن

این ویژگی یکی دیگر از امکانات امنیتی است که فقط درگوشی‌های سری A ارائه می‌شود و سری گوشی‌های هوشمند M این ویژگی را ندارند. در پوشه امن می‌توانید داده‌های خود را برای محافظت از دسترسی غربیه یا برای مخفی کردن با خیال راحت در آن قرار دهید. در این پوشه می‌توانید برنامه‌هایی را نصب کنید که جدا از سایر برنامه‌های نصب شده روی گوشی شما باشند.

اسکنر اثر انگشت در نمایشگر

در سری گوشی‌های A سامسونگ اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش وجود دارد و در سری گوشی‌های M اسکنر اثر انگشت در پشت یا داخل دکمه پاور ارائه شده است و این تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ است. بنابراین می‌توان گفت در این مورد سری A عملکرد بهتری داشته است.

ویژگی Edge Panel

این یک ویژگی ممتاز است که در سری گوشی‌های A وجود دارد اما در سری M استفاده نشده است. با این ویژگی می‌توانید مخاطبان مورد علاقه خود را پین کنید همچنین پنل‌هایی برای آب و هوا، کیبورد و قطب نما داشته باشید. این نورپردازی نوعی اعلان است که در هنگامی که پیامی را دریافت می‌کنید نوع متفاوتی از اعلان را ارائه می‌دهد که فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: مقایسه A51 با A71؛ راهنمای انتخاب گوشی سامسونگ

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

بهینه سازی رابطه کاربری

ممکن است پردازنده مشابهی در هر دو سری به کار برده شود اما سری A سامسونگ بسیار بهینه‌تر هستند و در این مورد می‌توان گفت که بهتر عمل می‌کند که این مورد تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ را به ما نشان می‌دهد. این بهینه سازی با عملکرد بهتر به دلیل وجود One UI است که در سری گلکسی A سامسونگ باعث می‌شود عملکرد بهتری را شاهد باشیم.

دستیار صوتی Bixby

بیکسبی دستیار شخصی ارائه شده توسط سامسونگ است. سری گلکسی A سامسونگ به همراه دستیار بیکسبی از پیش نصب شده است. این ویژگی در سری‌های گوشی M وجود ندارد و نبود این امکان در این سری از گوشی‌ها باعث شده است که تفاوت گوشی‌های سری M وA سامسونگ ملموس باشد.

Bixby امکانات فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد با کمک این امکان می‌توانید برخی از اقدامات در گوشی هوشمند خود را به این دستیار بسپارید.

وضعیت در بازار

سری A سامسونگ یک سری گوشی‌های هوشمند با کیفیت بالا است که در سراسر جهان به صورت آنلاین و آفلاین به فروش می‌رسند اما در واقع برای فروش این سری به صورت آفلاین تمرکز شده است به همین خاطر به دلیل کمیسیونی که برای فروشندگان وجود دارد قیمت این سری نسبت به سری M بیشتر است.

در حالی که برای فروش سری M به صورت آنلاین تمرکز شده است. در این سری سامسونگ سعی شده است مشخصات زیاد با قیمت پایین ارائه شود و کاربران از این نظر هم متوجه تفاوت سری گوشی‌های M و A سامسونگ خواهند شد.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

طراحی و کیفیت ساخت

اصلی‌ترین تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ طراحی و کیفیت ساخت است. سامسونگ در گوشی‌های هوشمند سری M از قطعات یدکی ارزان استفاده می‌کند. گاهی هم ممکن است قطعات استفاده شده در دو گوشی یکسان باشد اما قیمت یکی از دیگری بالاتر باشد.

در گوشی‌های سری M شاهد وزن بالا و ضخامت گوشی نسبت به سری A هستیم. سری A طراحی خوبی دارد و به دلیل وزن کم باتری وزن کم‌تری هم دارد و خوش دست است و تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ به چشم می‌خورد.

امکانات

سری A سامسونگ نسبت به سری M امکانات بیشتری دارد و تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ را بیشتر نشان می‌دهد. در بخش رابطه کاربری برای هر دو One UI به کار رفته است.

امنیت مناسب، نمایشگر همیشه روشن، ضبط صفحه، پوشه امن، BIXBY، امنیت Knox مواردی هستند که در سری گوشی‌های هوشمند A وجود دارد اما تنها در تعداد کمی از گوشی‌های M به کار رفته است.

بیشتر بخوانید: ارزان ترین گوشی سامسونگ؛ کم هزینه و ارزشمند

نرم افزار

سری گوشی‌های A به‌روزرسانی‌های نسبتاً بیشتری نسبت به سری M دریافت می‌کند. در جدیدترین گوشی‌های هوشمند سری M تمام ویژگی‌هایی که در گوشی A وجود داشته‌اند به کار رفته است همچنین می‌توانید اعلان‌ها و bloatware بیشتری در سری M پیدا کنید و شما متوجه تفاوت گوشی‌های سری M وA سامسونگ خواهید شد.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

سیستم پرداخت سامسونگ

این یک ویژگی عالی است که فقط در سری A گوشی‌های هوشمند سامسونگ وجود دارد. Samsung pay یک پلتفرم با عملکرد فوق‌العاده است که که به شما این امکان را می‌دهد تمام کارت‌های اعتباری یا کارت‌های نقدی و کیف پول‌های الکترونیکی خود را در یک مکان اضافه کنید و این تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ است که در سری M این امکان وجود ندارد.

البته این قابلیت چندان در ایران معنا پیدا نمی‌کند و بیشتر مربوط به کاربرانی است که در خارج از کشور حضور دارند.

سخت افزار

از نظر سخت افزار باید مدل به مدل در هر سری را بررسی کرد و متوجه تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ بشوید. اما به طور کلی در هر دو سری سخت افزاری مشابه به کار رفته است. اکثر گوشی‌های سری M سخت افزار خوبی در مقایسه با سری A دارند، اما دوام و کیفیت ساخت در گوشی‌های هوشمند سری A به چشم می‌خورد.

دوربین

تثبیت کننده اپتیکال تصویر یا OIS قابلیتی است که برای فیلم برداری صاف و بدون لرزش در دوربین استفاده می‌شود که این ویژگی در سری A موجود است اما سری M این قابلیت را ندارد. یا حالت ویدئو پرو در سری A موجود است، اما در همه گوشی‌های سری M نمی‌توان این قابلیت را مشاهده کرد و این تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ را به ما نشان می‌دهد.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

صفحه نمایش

در این بخش از مقایسه هم باید گفت که نمایشگر در هر دو سری گوشی‌های هوشمند مدل به مدل بستگی دارد اما در سری A تعدادی از کاربران هستند که از نمایشگر ناراضی هستند و در سری‌های M نمایشگرهای نسبتاً مناسبی به کار برده شده است.

بیشتر بخوانید: مقایسه Poco X3 با A71؛ ارزش خرید کدام یک بیشتر است؟

بلندگو

بلندگوهای استریو درگوشی‌های هوشمند سری A سامسونگ موجود هستند در در سری M به کار نرفته‌اند. گوشی‌های هوشمند سری M دارای بلندگوهای مونو هستند و این تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ را نشان می‌دهد.

دالبی اتمز یک ویژگی نرم افزاری است که تقریباً در همه گوشی‌های سری A موجود است، اما در سری M در دسترس قرار ندارد. برخی گوشی‌های سری M از ویژگی‌ دالبی اتمز برای بهبود کیفیت صدا استفاده می‌کنند.

سامسونگ سری M خود را در سال 2022 نسبت به سال‌های گذشته بهبود بخشیده است. از نظر امکانات، دوام و کیفیت ساخت، سری A هنوز هم می‌تواند بهتر عمل کند. این سری از گوشی‌های هوشمند بهینه سازی نرم افزار و ویژگی‌های خوبی را ارائه می‌دهد.

اما سری M سامسونگ می‌تواند به دلیل قیمت نسبتاً پایین و باتری بزرگ خریدی مقرون به صرفه باشد و این تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ است. در این بخش دو مدل از گوشی هر سری را با هم مقایسه می‌کنیم تا متوجه تفاوت گوشی‌های سری M وA سامسونگ بشویم.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

گوشی هوشمند M10

گلکسی M10 توانسته است به خوبی در کشورهای مختلف به محبوبیت رسیده و مورد توجه قرار گیرد. گلکسی M10 صفحه نمایش با کیفیت 720p دارد و با نمایشگری نسبتاً بزرگ طراحی شده است. بدنه این گوشی از پلاستیک ساخته شده و در بالای آن هم ناچ به وضوح دیده می‌شود.

قسمت پشت گوشی از جنس پلی‌کربنات با روکش براق بوده و در قاب پشتی دو دوربین به صورتی عمودی قرار می‌گیرند. در این محصول خبری از حسگر اثر انگشت نیست و امکانات دیگری جایگزین این ویژگی شده است. برای افرادی که قصد ندارند هزینه زیادی برای گوشی پرداخت کنند، بدون شک این مدل گزینه مناسبی است.

طراحی

از نظر ظاهری، گوشی هوشمند گلکسی M10 شباهت زیادی به گوشی‌های گران‌تر از خود دارد. ترکیبی از طراحی ناچ و حاشیه‌های نازک در زیر صفحه نمایش را می‌بینیم که چندان در این رده قیمت مرسوم نیست. به‌عنوان مثال، محصولی مانند ردمی 6A شیائومی فاقد طراحی ناچ بوده و حاشیه‌های ضخیم‌تری هم نسبت به M10 سامسونگ دارد.

به نظر می‌رسد که گوشی به نسل اصلی خود یعنی M20 نزدیکی بیشتر دارد تا اینکه به گوشی‌های هم‌رده خود نزدیک‌تر باشد. پنل پشتی این گوشی از پلی کربنات همراه با روکش براق ساخته شده است و از هر طرف هم حالت خمیدگی دارد. بنابراین به‌راحتی می‌توانید آن را در دستان خود بگیرید.

بیشتر بخوانید: تفاوت A50 با A50s؛ کدامیک را انتخاب کنیم؟

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

برخلاف سایر دستگاه‌های موجود در این محدوده قیمت، سامسونگ از روکشی در گلکسی M10 استفاده می‌کند که نزدیک به حس و حال شیشه نبوده و برخلاف M20 از حسگر اثر انگشت هم دیگر خبری نیست.

با این حال، همچنان یک مشبک اسپیکر در پایین سمت چپ پنل عقب وجود دارد. ماژول دوربین دوگانه عقب در سمت چپ بالا قرار دارد و دو سنسور عمودی تراز شده همراه با فلاش LED را هم در زیر آن می‌توانیم مشاهده کنیم.

بدنه سامسونگ گلکسی M10 از طراحی باریک ۷.۷ میلی‌متری برخوردار است و در دو رنگ مشکی ذغالی و آبی اقیانوسی می‌توانید به سراغش بروید. قطعا استفاده از گوشی با یک دست اکنون راحت‌تر شده است.

البته طراحی چندان هم گران قیمت به نظر نمی‌رسد و سامسونگ تنها زیبایی آن را حفظ کرده است. در سمت چپ هم اسلات سیم کارت را داریم که در دکمه تنظیم صدا هم در سمت راست آن قرار می‌گیرد. در بخش پایین یک پورت USB Type-C اضافه شده و یک جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری هم داریم.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

صفحه نمایش

سامسونگ گلکسی M10 از صفحه نمایش ۶.۲ اینچی با کیفیت اچ دی استفاده می‌کند و یقینا در جمع صفحه نمایش گوشی‌های مقرون به صرفه می‌تواند برنده باشد. رنگ‌ها به زیبایی ظاهر می‌شوند و پنل LCD آن هنوز هم می‌ةواند تجربه تماشای خوبی را برای شما فراهم کند.

اکنون دید در فضای باز شارپ و روشن‌تر شده است و البته رنگ‌ها چندان حس زنده بودن ندارند. اگر این پنل را با آمولد یا فول اچ دی مقایسه کنید، یقینا حرفی برای گفتن وجود نخواهد داشت، اما توجه به قیمت گوشی سبب می‌شود که همچنان از آن راضی باشیم.

ناچ در این گوشی‌های ارزان قیمت همواره محبوب هستند و دوربین سلفی را در خود جای داده است. در پایین هم حاشیه ضخیمی را می‌بینیم. ویدیوها در گوشی M10 خوب به نظر می‌رسند و گواهی Widevine L1 هم به این معنا است که می‌توانید محتوای اچ دی را از طریق تعداد برنامه استریم پخش کنید.

صفحه نمایش این گوشی در کل عملکردی عالی را برای خود اختصاص داده و در رده قیمت خودش می‌تواند انتخابی عالی برای شما باشد.

بیشتر بخوانید: مقایسه A72 با S20 FE؛ در نهایت کدامیک برنده است؟

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

گوشی هوشمند A30s

این مدل از سری گوشی‌های هوشمند A به حافظه ذخیره سازی ۶۴ گیگابایت مجهر شده است و حافظه رم 4 گیگابایتی دارد و از محصولات مقرون‌به‌صرفه و پایین رده شرکت سامسونگ شناخته می‌شود. این حافظه‌ای که گوشی در اختیار کاربران قرار می‌دهد نه فقط برای انجام کارهای روزمره بلکه برای انجام بازی‌های سنگین هم مناسب است.

قاب پشتی این محصول به ماژول دوربین سه‌گانه مجهز است و همچنین منبع انرژی گوشی هم توسط یک باتری لیتیوم پلیمری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر ساعت تأمین می‌شود. این محصول برای کاربرانی که قصد انجام کارهای حرفه‌ای و تخصصی مثل ادیت فیلم، بازی‌های سنگین و را با گوشی خود انجام نمی‌دهند گزینه مناسب و اقتصادی است.

با این مقایسه که از هر دو سری از مدل‌های گوشی‌ها انجام دادیم متوجه تفاوت گوشی‌های سری M و A سامسونگ باهم می‌شوید و تصمیم برای اینکه کدام سری از گوشی‌های سامسونگ مناسب شما است آسان‌تر می‌شود.

به طور کلی نمی‌توان گفت که کدام سری از بین این دو سری گوشی سامسونگ مناسب‌تر است و ارزش خرید بالاتری دارد زیرا که هر کس با توجه به نیازهای خود خرید را انجام می‌دهد و هر یک از این مدل‌ها بین این دو سری ویژگی‌هایی مخصوص به خود را دارند و گفتن تفاوت گوشی‌های سری M وA سامسونگ می‌تواند خرید را برای کاربران آسان‌تر کند.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ


سخن آخر

می‌توان نتیجه گرفت که سری M سامسونگ می‌تواند برای اکثر کاربران متوسط مناسب باشد. اما سری A سامسونگ از نظر طراحی و ویژگی‌ها کمی برتر است. فاکتورهای زیادی وجود دارد که می‌تواند تفاوت گوشی‌های سری M وA سامسونگ باشد.

اما تفاوت اصلی سری A و M در پردازنده، نمایشگر، رم، حافظه داخلی یا کیفیت ساخت نیست بلکه تفاوت آن‌ها در بخش نرم افزاری است. باید گفت که کمتر بودن قیمت سری گوشی‌های هوشمند M به معنای پایین بودن کیفیت آن‌ها نیست. اکثر گوشی‌های سری M به صورت آنلاین فروخته می‌شوند در حالی که سری A در فروشگاه‌ها فروخته می‌شوند.

سری گلکسی A و M سری محبوب گوشی‌های هوشمند هستند. سری A سامسونگ نسبت به سری M نسبتاً جدیدتر است. ممکن است که شما هم متوجه شده باشید که گوشی‌های سری A گران‌تر از سری M هستند حتی زمانی که مشخصات تقریباً یکسان هستند.

از طرفی سامسونگ سعی می‌کند گوشی‌های مقرون به صرفه با امکانات زیاد در سری M خود ارائه دهد و همین مورد تفاوت گوشی‌های سری M وA سامسونگ است.

تفاوت گوشی های سری M و A سامسونگ

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. به نظر شما انتخاب از بین کدام یک از محصولات این سری‌ها می‌تواند ارزش خرید بالاتری در بازار داشته باشد؟ شما برحسب نیاز و بودجه خود، به سمت کدام یک از این سری‌ها متمایل هستید؟ می‌توانید بهترین گوشی‌هایی که فکر می‌کنید در این سری‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند را با ما در میان گذارید. در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

بهترین گوشی های سری A از نظر اقتصادی کدام است؟

بهترین گوشی های سری A سامسونگ شامل Galaxy A12 Nacho ، Galaxy A13 4G، Galaxy A23 می باشد.

بهترین گوشی های سری M اقتصادی کدام است؟

از بهترین گوشی های سری M می توان ، M53، m12، m32 و M33 نام برد.

 شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.