• رها فهیمی
    نویسنده: رها فهیمی

حتم داریم شما هم به دنبال پیدا کردن روش حذف تبلیغات در بازی هستید. به خاطر همین هم در حال خواندن این مطلب بوده و می‌‌خواهید بدانید آیا همچین روشی وجود دارد یا خیر؟ قبل از این که بدانیم چگونه تبلیغات بازی را حذف کنیم، خالی از لطف نیست تا با برخی نکات دیگر هم آشنا شویم.

مثلا این که چرا تبلیغات روی بازی‌ها وجود دارند و آیا می‌توانند مضر باشند؟‌ اطلاع کسب کردن از این موارد به طور کلی، می‌تواند دید بهتری به ما بدهد. پس از آن، می‌توانیم با اطلاعات جامع‌تری نسبت به حذف تبلیغات بازی اقدام کنیم.

در واقع هیچ حسی بدتر از این نیست که هنگام بازی تبلیغات متعددی برای‌مان نمایش داده شود. برخی از این تبلیغات ممکن است به صورت صفحه‌های بسیار کوچک در پایین نمایشگرمان نشان داده شوند. برخی دیگر هم به صورت کلی، بازی را قطع کرده و شما را وارد یک صفحه‌ی جدید می‌کنند. در این صفحه به مدت چند ثانیه، تبلیغاتی نمایش داده می‌شود که تا اتمام آن، شما قادر به بستن تبلیغ نخواهید بود.

بیشتر بخوانید: روش مخفی کردن عکس در گالری گوشی، بهترین راه‌کارهایی که وجود دارد

در چنین شرایطی، ممکن است همگی کلافه شده و به دنبال روش حذف تبلیغات در بازی بگردیم. ما هم در این مقاله قصد داریم به چند راهکار مناسب و مفید اشاره کنیم که با استفاده از آن‌ها از شر تبلیغات خلاص خواهید شد. پس برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، با مقداد آی تی همراه باشید.

روش حذف تبلیغات در بازی


دلیل وجود تبلیغات در بازی‌ها

از دیدگاه بسیاری از افراد، ممکن است تبلیغات به نوعی باگ بوده و کاملا به‌دردنخور هستند. اما شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که همان چند ثانیه نمایش تبلیغات برای صاحبانشان بیشتر از هزاران دلار آب خورده است! در واقع کمپانی بازی مورد علاقه شما، از این راه، ماه‌ها هزاران و شاید حتی صدها هزار دلار به جیب می‌زند. جالب است نه؟

جالب‌تر این که برای حذف تبلیغ، روش‌های درآمدزای دیگری وجود دارد که در ادامه به آن‌ها هم اشاره خواهیم کرد. چرا که کمپانی‌های تولید‌کننده بهترین گیم‌ها هم به خوبی می‌دانند شما دنبال روش حذف تبلیغات در بازی می‌گردید.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های ماشینی اندروید؛ ۳۸ بازی ریسینگ بیادماندنی!

کسب‌وکارهای مختلفی در دنیا همیشه به دنبال بهترین پلتفرم‌ها برای تبلیغاتشان می‌گردند. منظور ما از پلتفرم یک بستر مناسب برای نمایش تبلیغات است. این پلتفرم می‌تواند، هم یک وب‌سایت بسیار محبوب مانند یوتیوب باشد و هم یک گیم معروف که در گوشی‌ موبایل و یا سیستم بسیاری از افراد وجود دارد. چنین مراکزی حاضر به پرداخت مبالغ زیادی به کمپانی‌های تولیدکننده بازی‌ها و گیم‌های جذاب هستند.

این موضوع یک حالت برد برد برای شرکت‌های تولیدکننده بازی و مشتریانشان دارد. چرا که هم شرکت‌ها پول خوبی به جیب می‌زنند و هم مشتریان، محصولاتشان را تبلیغ می‌کنند. اما تنها کسانی که در این میان بی‌بهره می‌مانند کاربران گیم‌هایی هستند که همیشه به دنبال روش حذف تبلیغات در بازی هستند.

روش حذف تبلیغات در بازی


مزایای روش حذف تبلیغات در بازی

قبل از این که به مزایای روش حذف تبلیغات در بازی بپردازیم، بهتر است در ابتدا، معایب نمایش آن‌ها در گوشی‌های هوشمندمان را هم بررسی کنیم. امروزه اکثر کاربران گوشی‌های هوشمند، از اینترنت همراه یا سیم‌کارت خود استفاده می‌کنند.

چرا که همیشه و در همه جا می‌توانند به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند. از طرفی دیگر، بیشتر بازی‌ها نیاز به دسترسی اینترنت دارند تا به درستی اجرا شوند. حالا زمانی که در حال بازی کردن هستید و در کمترین زمان ممکن، انواع اقسام تبلیغات ویدئویی برایتان نمایش داده می‌شود، در واقع حجم اینترنت زیادی از بسته شما مصرف خواهد شد.

اگر بخواهیم اولین مزایای این کار را بگوییم، باید به کمتر شدن هزینه اینترنت‌تان اشاره کنیم. چرا که یادگیری روش حذف تبلیغات در بازی به ما کمک خواهد کرد تا پول کمتری بابت اینترنت بدهیم. شاید برای بسیاری از افراد، چنین موضوعی کاملا عجیب باشد که تبلیغات چگونه می‌توانند هزینه اینترنت‌مان را بیشتر کنند؟

بیشتر بخوانید: بهترین راهکارها برای رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی شما!

خب اگر می‌خواهید به پاسخ سوالتان برسید، پیشنهاد می‌کنیم یک بار بدون دسترسی به اینترنت، بازی کنید. در این شرایط، اگر بازی به صورت آفلاین هم قابل اجرا باشد، هیچ تبلیغی نمایش داده نخواهد شد. چرا که این تبلیغات با استفاده از اینترنت شما به صورت آنلاین پخش می‌شوند و طبیعی است که زودتر حجم بسته‌ی اینترنت‌تان را تمام کند.

روش حذف تبلیغات در بازی


معایب پخش تبلیغات حین بازی

صرف‌نظر از این که آیا به طور کلی محتوای تمام تبلیغات مناسب است یا نه، باید به برخی معایب آن هم توجه کرد. با این که در بالا به این موضوع اشاره کردیم تبلیغات باعث تمام شدن سریع حجم اینترنت و هزینه‌های بسیار بالا می‌شود، اما موارد دیگری هم وجود دارد که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. همگی به خوبی می‌دانیم که فرزندانمان بیشتر داخل گوشی گیم نصب می‌کنند.

حالا تصور کنید که تبلیغات بازی‌های بیشتر و جذاب‌تری را هم برای آن‌ها معرفی کند. خب، نتیجه نصب بیشتر بازی‌ها در گوشی و اتلاف وقت زیادتر برای فرزندانمان خواهد شد. به همین دلیل باید به دنبال روش حذف تبلیغات در بازی باشیم، تا از وقوع چنین مشکلی جلوگیری کنیم.

به خاطر این که علاوه بر اتلاف زمان فرزندانمان، سلامتی آن‌ها هم در خطر خواهد بود. یعنی چند ساعت پشت سر هم گیم‌ بازی کردن، هم به چشمانشان آسیب خواهد رساند و هم به سایر نقاط بدن، که کاملا بی‌حرکت و در بدترین حالت قرار گرفته‌اند. حالا در نظر داشته باشید که گوشی هوشمندی که در اختیار فرزندتان قرار داده‌اید هم، در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌تواند دچار مشکلات متعددی شود.

بیشتر بخوانید: سنگین ترین بازی های اندروید؛ آثاری که باید تجربه کنید

چرا که تمام پردازشگرهای گوشی دائما در حال اجرای گیم بوده و در نهایت باتری را زودتر فاسد می‌کند. در نتیجه، اگر به دنبال روش حذف تبلیغات در بازی نباشید، باید در آینده هزینه‌ی مجزایی برای گوشی جدیدتر در نظر بگیرید که با شرایط کنونی بسیار گران‌قیمت خواهد بود.

روش حذف تبلیغات در بازی


روش حذف تبلیغات در بازی

حتم داریم شما هم به قدری کلافه‌ شده‌اید که می‌خواهید بدانید واقعا روش حذف تبلیغات در بازی وجود دارد و می‌توان از شر آن‌ها خلاص شد یا خیر؟ در دنیای تکنولوژی همه چیز امکان‌پذیر بوده و خوشبختانه این موضوع برای روش حذف تبلیغات در بازی هم صدق می‌کند.

چرا که می‌توان با استفاده از راهکارهای مختلف و متفاوتی، از شر تبلیغات بازی خلاص شد. این موضوع می‌تواند برای کسانی که بسیار راغب هستند تا بازی‌ها را بدون دیدن تبلیغ اجرا کنند، یک مزیت خوب به شمار بیاید. به خاطر این که بازی بدون نمایش تبلیغات لذت بسیار زیادی دارد. از طرفی دیگر، هزینه اینترنت همراه هم برایتان کمتر شده و دیگر نیازی به خرید بسته‌های اینترنت پیاپی و بسیار گران‌قیمت نخواهید داشت.

اما ممکن است هر کسی به روش مختلفی دست به این کار بزند. چرا که روش حذف تبلیغات در بازی می‌تواند متفاوت باشد. به عبارت دیگر، راهکارهای زیادی برای حذف تبلیغات بازی‌ وجود دارد که هر کدام می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشند.

بیشتر بخوانید: یه روش خفن برای اتصال ایرپاد برای گوشی های اندرویدی

به همین دلیل ما هم در این اینجا به راهکارهای مختلفی اشاره خواهیم کرد که می‌توانید با تمام این روش‌ها آشنا شوید. هر کدام از این راهکارها می‌توانند برایتان مفید باشند. در نهایت، خودتان تصمیم خواهید گرفت که دقیقا از کدام روش استفاده بکنید. اگر می‌خواهید بدانیم چگونه تبلیغات بازی را حذف کنیم، حتما از رو‌ش‌های زیر استفاده کنید:

روش حذف تبلیغات در بازی

تغییر IP به روش استفاده از VPN

استفاده از VPN همیشه برای بهره‌مند شدن از سایت‌ها بدون محدودیت نیست. بلکه، حتی در بسیاری از کشورهای دیگر هم، از آن به عنوان مسائل امنیتی استفاده می‌شود. چرا که با استفاده از VPN دیگر IP شما به راحتی قابل تشخیص و یا ردیابی نخواهد بود.

در نتیجه، می‌توانید از سرویس‌های مختلفی، بدون کوچک‌ترین نگرانی استفاده بکنید. البته، لازم به ذکر است که VPNها هم نوع خوب و بد دارند. ممکن است بسیاری از نسخه‌های رایگان، کیفیت لازم و یا مرغوبی نداشته باشند و در برخی موارد IP شما را لو بدهند. به همین دلیل نمی‌توانند بهترین روش حذف تبلیغات در بازی به شمار بیایند.

در میان نسخه‌های مختلف، بعضی VPNها هم وجود دارند که هم رایگان و هم پولی هستند. استفاده از این نوع VPNها می‌تواند فضای کاملا امن و خوبی را در اختیار شما قرار بدهد تا بتوانید بدون کوچک‌ترین مشکلی از آن استفاده بکنید. بسیاری از VPNهای باکیفیت، ممکن است محدودیت استفاده هم داشته باشند.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر فونت گوشی سامسونگ؛ معرفی روش‌های مفید

برای مثال، تا چند گیگابایت برایتان استفاده رایگان در نظر گرفته و پس از اتمام حجم مورد نظر، سرویس‌شان را پولی کنند. این که شما از چه نوع VPN استفاده بکنید، بسته به انتخاب خودتان دارد، اما مهم این است که چنین راهکاری می‌تواند بهترین روش حذف تبلیغات در بازی باشد.

روش حذف تبلیغات در بازی

استفاده از VPN به عنوان روش حذف تبلیغات در بازی

در بالا به کاربرد VPN و مزایای آن اشاره کردیم. این که شما می‌توانید هم از سایت‌های مختلف بدون محدودیت بهره‌مند شوید و هم IP شما هم کاملا پنهان باقی بماند. اما مزایای دیگری هم وجود دارد که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از VPN باکیفیت، جلوگیری از هک شدن است.

برای مثال، در بیشتر مواقع تمام دستگاه‌ها به راحتی می‌توانند با اتصال به یک وای‌فای رایگان هک شوند. اما وجود یک VPN قوی، می‌تواند جلوی وقوع چنین مشکلی را بگیرد. پس در نتیجه، VPN فقط یک روش حذف تبلیغات در بازی محسوب نشده و می‌تواند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشد. اما آیا استفاده از VPN می‌تواند روش حذف تبلیغات در بازی باشد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که این موضوع دقیقا بستگی به نوع VPN دارد که از آن استفاده می‌کنید. در برخی مواقع دیده شده است که حتی استفاده از آن نتوانسته تبلیغات را حذف کند. اما در بیشتر موارد استفاده از یک VPN هم توانسته به عنوان بهترین روش حذف تبلیغات در بازی عمل بکند.

بیشتر بخوانید: آپدیت جدید کال آف دیوتی موبایل؛ هر آن‌ چیزی که باید بدانیم

به همین دلیل، امروزه افراد زیادی از VPN به عنوان مفیدترین روش حذف تبلیغات در بازی استفاده می‌کنند. اما باز هم تاکید می‌کنیم که بهتر است حتما از یک نسخه کاملا معتبر و باکیفیت استفاده کنید تا بتوانید تبلیغات بازی را مشاهده نکنید. در غیر این صورت، ممکن است باز هم استفاده از VPN نتواند دردی را دوا کرده و تبلیغات بازی را برایتان حذف کند.

روش حذف تبلیغات در بازی


استفاده از Adblocker بهترین روش حذف تبلیغات در بازی

یکی از رایج‌ترین روش حذف تبلیغات در بازی استفاده از سیستم‌های Adblocker است. شما می‌توانید Adblocker را، هم به شکل افزونه در گوگل کروم‌تان اضافه کنید و هم از اپلیکیشن‌های اندرویدی آن، بهره‌مند شوید. اما چرا استفاده از Adblocker به عنوان بهترین روش حذف تبلیغات در بازی شناخته می‌شود به طور دقیق، چگونه این کار را انجام می‌دهد؟

قبل از پرداختن به این موضوع، بهتر است توضیح مختصری راجع به Adblocker بدهیم، تا بیشتر با کارایی آن آشنا شوید. همان‌طور که می‌دانید Ad مخفف Advertisement یا همان تبلیغات است. حالا همان‌طور که از نام Adblocker مشخص است، چنین سیستمی تمام تبلیغات را بلاک یا مسدود می‌نماید.

هنگامی که شما از یک Adblocker قوی برای دسترسی به اینترنت و یا سرویس‌های آنلاین استفاده کنید، تمام تبلیغاتتان به طور خودکار حذف خواهد شد. البته این موضوع همیشه به ضرر کمپانی‌ها و مشتریانشان است. چرا که حتی یوتیوب هم به تازگی اعلام کرده در حال برنامه‌ریزی برای مسدودسازی بسیاری از Adblockerها است.

بیشتر بخوانید: انتقال مالکیت گوشی؛ راهکارها و نکات مهم

به خاطر این که بازدید کمتر تبلیغات به ضرر تمام شرکت‌ها بوده و نمی‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای آن‌ها باشد. اما خوشبختانه بهره‌مند شدن از چنین سرویس‌های مفیدی می‌تواند به عنوان برترین روش حذف تبلیغات در بازی به شمار آمده و شما را از شر تبلیغات رها کند.

روش حذف تبلیغات در بازی


استفاده از ABP بهترین روش حذف تبلیغات در بازی

اپلیکیشن ABP مخفف Adblock Plus، یکی از بهترین روش حذف تبلیغات در بازی است. شما می‌توانید ABP را به راحتی از Google Play دانلود کرده و آن را نصب کنید. این نرم‌افزار کاملا رایگان بوده و هیچ گونه هزینه‌ای ندارد. در واقع ABP یکی از بهترین برنامه‌های برای رهایی از انواع تبلیغات است.

چرا که با استفاده از این اپلیکیشن دیگر، هیچ گونه تبلیغاتی را مشاهده نخواهید کرد و حتی هزینه‌های اینترنت‌تان هم کمتر خواهد شد. از آنجایی که این برنامه، مخصوص تبلیغات ساخته شده است، تنظیمات مختلفی دارد که می‌توانید از هر کدام به طور مجزا بهره‌مند شوید.

شما به طور کلی می‌توانید از ABP، هم به عنوان بهترین روش حذف تبلیغات در بازی استفاده کنید و هم امکاناتش را روی مرورگرتان پیاده‌سازی کنید. در واقع از طریق تنظیمات این نرم‌افزار می‌توان چنین کاری را انجام داد. یعنی شما می‌توانید از این اپلیکشن، هم برای حذف تبلیغات بازی‌هایتان استفاده کنید و هم آن را برای مرورگرتان اعمال کنید.

بیشتر بخوانید: روش لغو پیامک های تبلیغاتی

به خاطر این که برای همه‌ ما به وفور پیش آمده که در حال وب‌گردی، بارها تبلیغات مختلفی را تماشا کرده‌ایم. برای حذف این تبلیغات هم می‌توان از اپلیکیشن ABP استفاده نمود و همه آن‌ها را حذف کرد.

روش حذف تبلیغات در بازی


خریداری کردن نسخه پولی و یا پریمیوم بازی

یکی دیگر از راهکارهای مفید و البته روش حذف تبلیغات در بازی، خریداری کردن نسخه پولی آن‌ها است. در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که بسیاری از کمپانی‌ها از طریق تبلیغات و حتی عدم نمایش دادنشان، پول زیادی به جیب می‌زنند.

چرا که آن‌ها هم به خوبی می‌دانند شما هیچ علاقه‌ای به تماشا کردن تبلیغات مشتریانشان را ندارید. در نتیجه، برای این که سود بیشتری بکنند، مبلغی را از شما دریافت کرده و نسخه پریمیوم را در اختیارتان قرار می‌دهند. در این نسخه، دیگر هیچ گونه تبلیغاتی نمایش داده نمی‌شود و شما می‌توانید به راحتی مشغول بازی کردن شوید.

این یک سیاست عام‌المنفعه است که توسط بسیاری از کمپانی‌ها اجرا می‌شود. به خاطر این که بیشتر شرکت‌های تولید‌کننده بازی‌های جذاب از این روش برای سود بیشتر استفاده می‌کنند. البته چنین چیزی فقط شامل بازی‌های بسیار معروف و پرطرفدار می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های آنلاین اندروید، لیست پر دانلودترین های جهان

چرا که هیچ کسی نسخه‌ی پولی بازی‌های بی‌کیفیت را خریداری نمی‌کند. البته خریداری نسخه‌ پولی بازی‌ها فقط یک روش حذف تبلیغات در بازی به شمار نمی‌آید. بلکه مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها به طور خلاصه، اشاره خواهیم کرد. حالا باید به این موضوع بپردازیم که چه موقع خرید نسخه پریمیوم بازی‌ها ارزشش را دارد؟

روش حذف تبلیغات در بازی


استفاده از امکانات اضافه نسخه پولی

گاهی اوقات بسیار پیش آمده که نسخه‌های پولی اپلیکیشن‌ها امکانات زیاد و قابل‌توجهی نسبت به نسخه‌های رایگان داشته است. این موضوع شامل بازی‌ها هم می‌شود، چرا که ممکن است نسخه پولی بازی‌ها امکانات فوق‌العاده بی‌نظیری داشته باشند که دلتان بخواهد از آن‌ها بهره‌مند شوید.

در این شرایط خرید نسخه پولی بازی مورد علاقه‌تان، نه تنها ضرر مالی به شمار نمی‌آید، بلکه به نفع‌تان هم خواهد بود. چرا که شما پس از انجام این کار، با یک‌ تیر دو نشان زده‌اید. یعنی هم با خرید نسخه پولی به عنوان یک روش حذف تبلیغات در بازی استفاده کرده‌اید و هم امکانات بیشتری در اختیارتان قرار گرفته است.

پیشنهاد ما به شما این است که فقط برای گیم‌هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند، اقدام به خرید نسخه پولی یا پریمیوم بکنید. به عبارت دیگر، خرید نسخه‌ی پریمیوم باید برای گیم‌هایی انجام شود که ارزش خرید کردنشان را داشته باشند.

بیشتر بخوانید:10 ابزار مخصوص حذف پس زمینه ویدئو

اگر در گوشی‌تان بازی‌های زیادی دارید، سعی کنید، فقط نسخه‌ای را انتخاب کنید که کیفیت و محبوبیت بالایی دارد و شما دائما  همان را بازی می‌کنید. به خاطر این که با توجه به نوسانات قیمت دلار، نمی‌توان نسخه پولی بازی‌های زیادی را تهیه کرد. در نتیجه، انتخاب شما بسیار محدود‌تر خواهد شد. اما چنین شیوه‌ای می‌تواند بهترین روش حذف تبلیغات در بازی مورد نظرتان باشد. برای بازی‌های دیگر هم می‌توانید از روش‌های بالا بهره‌مند شوید.

روش حذف تبلیغات در بازی


نحوه خرید نسخه پولی بازی‌ها

در واقع هر بازی که در داخل کشور تولید نشده باشد، قیمت ارزی دارد. یعنی شما قادر نخواهید بود به صورت مستقیم با حساب بانکی خودتان اقدام به خرید بازی‌ها کنید. در چنین شرایطی باید از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند مستر کارت، پی پال و… بازی‌های مورد علاقه‌تان را بخرید.

با توجه به تحریم‌های گسترده بانکی علیه کشورمان، قادر به تهیه چنین سرویس‌هایی هم نخواهیم بود. اما خوشبختانه وب‌سایت‌های بسیار معتبری در داخل کشور وجود دارند که می‌توانید با استفاده از خدمات آن‌ها اقدام به خرید نسخه پولی بازی کرده و از این راه به عنوان روش حذف تبلیغات در بازی مورد علاقه‌تان استفاده بکنید.

معمولا این مراکز با اخذ مقداری درصد به عنوان کارمزد، امکانات سرویس‌های بین‌المللی را در اختیارتان قرار خواهند داد. با استفاده از این امکانات قادر خواهید بود اقدام به خرید نسخه‌ی پولی بازی‌های مورد علاقه‌تان بکنید. بدین شکل که شما مبلغ را به ریال پرداخت کرده و آن‌ها کیف پول کارت اعتباری‌تان را به دلار شارژ می‌کنند، تا بتوانید خرید‌های اینترنتی‌تان را به راحتی انجام بدهید.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های آفلاین اندروید؛ معرفی ۹ بازی پرطرفدار

این شیوه می‌تواند به عنوان بهترین روش حذف تبلیغات در بازی مورد علاقه‌تان عمل کرده و امکانات بیشتری را در اختیارتان قرار بدهد. چرا که شما در نسخه‌های پولی، معمولا از امکانات بیشتری برخوردار خواهید شد که قطعا آن‌ها را در ورژن‌های رایگان نخواهید یافت.

روش حذف تبلیغات در بازی


استفاده از حالت آفلاین بهترین روش حذف تبلیغات در بازی

گاهی اوقات حتی پیچیده‌ترین مشکلات هم راه‌حل‌های بسیار ساده‌ای دارند. شاید با خودتان چنین تصور کنید که روش حذف تبلیغات در بازی باید کار بسیار سختی باشد. اما در اکثر مواقع می‌تواند به ساده‌ترین روش ممکن هم انجام شود. چرا که معمولا روش‌های آسان، اول از همه به ذهنمان نمی‌رسند و اکثرا راهکارهای سخت دیگر را زودتر امتحان می‌کنیم.

به همین دلیل، ما هم در اینجا یک راهکار ساده به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند برایتان مفید واقع شود. این راهکار استفاده کردن از گوشی‌ در حالت آفلاین است. البته در مورد این موضوع به طور خلاصه در بالا اشاره کردیم. اما باز هم می‌توانیم شما را بیشتر در مورد آن راهنمایی کنیم.

روش بازی با گیم در حالتی که دسترسی به اینترنت ندارید، فقط برای بازی‌هایی صدق می‌کند که می‌توانند در روش آفلاین اجرا شوند. همان‌طور که می‌دانید بسیاری از گیم‌ها فقط به صورت آنلاین اجرا می‌شوند. یعنی امکان اجرای آن‌ها بدون دسترسی به اینترنت هرگز امکان‌پذیر نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:آموزش دانلود از یوتیوب ( روش های تست شده و رایگان )

اما بیشتر گیم‌ها هم در حالت آنلاین و هم آفلاین قابل اجرا هستند. جالب است بدانید که هنگام اجرای چنین گیم‌هایی در حالت آفلاین دیگر هیچ تبلیغاتی را مشاهده نخواهید کرد. چرا که نمایش تبلیغات نیاز به اینترنت خواهد داشت. این راهکار می‌تواند ساده‌ترین روش حذف تبلیغات در بازی مورد علاقه شما باشد.

روش حذف تبلیغات در بازی


چگونه بازی را به روش آفلاین اجرا کنیم؟

پاسخ به این سوال بسیار آسان است. شما برای این کار فقط باید دسترسی به اینترنت را قطع کنید تا بازی‌تان به صورت آفلاین اجرا شود. برای این کار می‌توانید از دو روش مختلف استفاده کنید:‌

  • وای‌فای یا دیتا گوشی را خاموش کنید.
  • گوشی را در حالت پرواز یا Airplane قرار بدهید.

در هر دو روش دسترسی به اینترنت در گوشی‌تان قطع شده و تبلیغات هیچ دیتایی را دریافت نخواهند کرد تا بتوانند با استفاده از آن، شما را کلافه کنند. به همین دلیل، شما می‌توانید تا زمانی که هیچ دسترسی به اینترنت نداشتید، به راحتی و بدون نمایش تبلیغات از بازی‌تان لذت ببرید. این یکی از راحت‌ترین روش حذف تبلیغات در بازی است که می‌توانید قبل از هر کار سختی، ابتدا این موضوع را امتحان کنید.

شما می‌توانید با قطع کردن دسترسی اینترنت‌تان، به عنوان یک روش حذف تبلیغات در بازی استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که آموزش فوق فقط برای بازی‌هایی می‌تواند مناسب باشد که نیازی به دسترسی اینترنت نداشته باشند. چرا که در بیشتر مواقع بازی‌ها آنلاین بوده و شما نیاز به اینترنت خواهید داشت.

در چنین شرایطی، اگر گوشی‌ هوشمندتان را در حالت پرواز قرار بدهید و یا دسترسی اینترنت را قطع کنید، به طور کلی قادر نخواهید بود بازی را به درستی اجرا کنید. پس حتما حواستان به نوع گیم هم باشد و سعی کنید از این روش، فقط برای بازی‌های آفلاین استفاده کنید.

روش حذف تبلیغات در بازی


روش حذف تبلیغات در بازی از طریق تنظیمات DNS

اگر قصد دارید بدون صرف هزینه و یا دانلود اپلیکیشن خاصی، از شر تبلیغات بازی‌تان خلاص شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از طریق تنظیمات DNS گوشی‌تان این کار را انجام بدهید. تغییر تنظیمات DNS نه تنها بهترین روش حذف تبلیغات در بازی است، بلکه آسان‌ترین راهکار به شمار می‌آید.

چرا که شما با استفاده این تنظیمات می‌توانید حتی برای دستگاه‌هایی که روت نیستند هم، تغییرات لازم را اعمال کرده و اقدام به مسدودسازی تبلیغات کنید. از آنجایی که ممکن است تنظیمات DNS کمی برای برخی افراد پیچیده به نظر برسد، شاید عده‌ای به سراغ چنین روشی نروند. اما در اینجا تمام مراحل را بسیار ساده برایتان آموزش خواهیم داد تا بتوانید این کار را بدون مشکل انجام بدهید.

در وهله اول وارد تنظیمات گوشی‌تان بشوید. سپس قسمت Network & Internet یا Wireless & Networks، که در هر دستگاه می‌تواند متفاوت باشد، را انتخاب کنید. پس از آن باید وارد تنظیمات شبکه و اینترنت گوشی‌تان شده و از آن‌جا قسمت Private DNS را انتخاب کنید. حالا Configure Private DNS را کلیک کرده و عبارت dns.adguard.com را در آنجا وارد نمایید.

بیشتر بخوانید: روش دیلیت اکانت اینستاگرام؛ معرفی بهترین راهکارها

اگر می‌خواهید این مراحل به خوبی عمل کند، سعی کنید حافظه Cache بازی را هم پاک کنید. با این چند روش ساده، به راحتی قادر خواهید بود تبلیغات بازی‌ مورد علاقه‌تان را حذف کنید. چرا که این چند راهکار ساده بهترین روش حذف تبلیغات در بازی به شمار می‌آید.

روش حذف تبلیغات در بازی


کلام آخر

حذف کردن تبلیغات بازی کار مشکلی نیست که هیچ چاره‌ای برایش وجود نداشته باشد. همان‌طور که در این مقاله خواندید، راهکارهای مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد که سعی کردیم بهترین و مفیدترینشان را به شما معرفی کنیم.

در واقع روش حذف تبلیغات در بازی کار سختی نبوده و خودتان هم می‌توانید آن‌ را به راحتی انجام داده و از شر تمام تبلیغات بازی و حتی مرورگرتان هم خلاص شوید. با استفاده از راهکارهایی که برایتان معرفی کردیم، قادر خواهید بود به راحتی مشکل تبلیغات بازی موردعلاقه‌تان را رفع کرده و بدون کوچک‌ترین مشکلی، از بهترین بازی‌های خود نهایت لذت را ببرید.

دلیل وجود تبلیغات در بازی‌ها از نگاه مقداد آی تی؟

باید بدانید کمپانی بازی های موردعلاقه شما از راه تبلیغات حتی برای چند ثانیه خیلی کوتاه هزاران دلار درآمدزایی می کنند.

بهترین روش حذف تبلیغات در بازی کدام است؟

استفاده از Adblocker ( مسدود کننده تبلیغات )

مهم ترین مزیت حذف تبلیغات در بازی؟

کمتر شدن هزینه اینترنت‌

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.