بهترین سایت هواشناسی؛ چگونه قبل از مسافرت از آب و هوا مطلع شویم؟

0
24537
بهترین سایت هواشناسی

آب و هوا یکی دیگر از موهبت‌هایی است که طبیعت برای ما ارزانی داشته است. این جنبه از طبیعت تنوع بالایی دارد و نه‌تنها به خوبی خود، بلکه در مناطق مختلف جهان می‌توانیم شرایط آب و هوایی خاص و متنوعی داشته باشیم. آب و هوا فورا می‌تواند تغییر پیدا کند و به‌طور مثال، ممکن است که از یک روز آفتابی تا یک روز بارانی ترسناک، چند دقیقه فقط فاصله وجود داشته باشد.

بنابراین، همه این تغییرات می‌توانند روی برنامه‌های شما اثر بگذارند. مثلا، اگر قصد رفتن به پیک نیک را در دل طبیعت دارید و ناگهان باران شروع به باریدن کرد، برنامه قبلی شما بهم می‌خورد و حتی ممکن است که روزتان خراب شود.

حتی ممکن است که به یک مسابقه فوتبال بروید، اما نم نم باران شروع شده و شما به‌دلیل عدم آگاهی، چتر همراه خود نداشته باشید. همه این اتفاق‌ها آزار دهنده هستند و ممکن است که اتفاقات ناگوار تری را هم برای‌تان رقم بزنند. اما جایی برای نگرانی نیست؛ چرا که تکنولوژی مثل همیشه راهکاری را برای ما فراهم کرده است تا براساس آن برنامه‌ریزی کرده و این‌طوری غافل‌گیر نشوید.

شما می‌توانید از یکی از بهترین سایت هواشناسی کمک گرفته و اطلاعات دقیق را در این زمینه دریافت کنید. دقیق ترین سایت هواشناسی به شما کمک خواهد کرد که آب و هوای روزهای آینده را پیش بینی کرده و با کمک اینترنت، برایش برنامه‌ریزی داشته باشید.

بهترین سایت هواشناسی


بهترین سایت هواشناسی؛ اطلاعات دقیق و آنلاین

بنابراین، ما در این مطلب قصد داریم که اطلاعات لازم در مورد بهترین سایت‌های مربوط به پیش بینی آب و هوایی را در اختیار شما قرار داده و این امکان را فراهم کنیم که پیش بینی آب و هوا را به‌صورت دقیق و با کمک اطلاعات آنلاین انجام دهید.

برخی از این سایت‌ها می‌توانند تا مدت محدودی، یک سری اطلاعات را به‌صورت آفلاین در خودشان ذخیره کننده تا در مواقعی که به اینترنت دسترسی نداشتید، حداقل چند روز آینده را با احتمال خطای کمتری پیش بینی کنید. این‌ها اطلاعات و امکاناتی هستند که نمونه‌های مختلف بهترین سایت هواشناسی در اختیار شما می‌گذارند تا بتوانند گوی سبقت را از رقبا ربوده و بازدید‌های بیشتری را کسب کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین مرورگر اندروید + معرفی 5 مورد از محبوب ترین مرورگرها

بسیاری از برنامه‌ها و سایت‌های هواشناسی هم وجود دارند که اپلیکیشن اختصاصی خودشان را ارائه می‌دهند تا با کمک گوشی‌های اندروید و iOS بتوانید بدون نیاز به دسترسی به سایت، این اطلاعات را دریافت کنید. رابط کاربری بهتری هم در این اپلیکیشن‌ها فراهم شده است تا با علاقه بیشتری نسبت به استفاده از این برنامه‌ها مبادرت ورزید.

این برنامه‌ها دارای ویجت‌ها و نوتیفیکیشن‌هایی نیز هستند که کمک می‌کنند تا بدون نیاز به باز کردن برنامه، اطلاعات مورد نیاز خود را تنها با یک نگاه کردن دریافت کنید. به‌طور مثال، برنامه‌ها می‌توانند آب و هوای خطرناک و تغییرات ناگهانی را به شما گوشزد کنند تا در صورت نیاز، برنامه‌های خود را تغییر دهید. در ادامه به سراغ معرفی هر کدام از این سایت‌ها خواهیم رفت.

بهترین سایت هواشناسی


1. سایت هواشناسی AccuWeather

هر زمان که پیش بینی آب و هوا به ذهن شما برسد، یقینا AccuWeather محبوب‌ترین نامی است که می‌شنوید. این برنامه یقینا یکی از بهترین و مشهورترین سایت‌های پیش بینی آب و هوا است که در سطح اینترنت قرار دارد. پیدا کردن گزارش‌های آب و هوایی در این سایت کار پیچیده‌ای نیست و کافی است که چند دقیقه با آن کار کرده و اطلاعات لازم را وارد کنید.

می‌توانید در این سایت پیش بینی آب و هوای محبوب، تنها وب سایت را باز کرده و وضعیت آب و هوایی منطقه خود را دریافت کنید. برای اطلاع از وضعیت آب و هوای هر منطقه دیگر، باید نام آن مکان یا کد پستی را در نوار جستجو وارد کنید.

اگر هم به بخش پایین اسکرول کنید، می‌توانید نقشه‌های گرفته شده توسط ماهواره را تماشا کنید. این تصاویر در بهترین سایت هواشناسی به شما کمک می‌کنند که پوشش ابری یا هر تغییر آب و هوایی دیگر را هم تماشا کنید. بخش‌های زیادی در وب سایت آن‌ها وجود دارد که می‌توانیم به بخش خبری در کنار یک بلاک برای نقشه‌ها و ویدیوهای بیشتر اشاره کنیم.

اخبار مهم پیرامون وضعیت آب و هوا در این بخش قرار داده شده و می‌توانید ویدیوهای جالبی را در این زمینه دریافت کنید. مقاله‌ها و مطالب زیادی هم در یکی از دقیق ترین سایت هواشناسی جهان وجود دارد که قابل استفاده است. این سایت یک سری مشکلات جزئی دارد که می‌توانیم به تعداد تبلیغات زیاد آن اشاره کنیم. تبلیغات زیاد روی ارائه تصویر مناسب از این سایت خدشه وارد می‌کند.

بهترین سایت هواشناسی


2. سایت هواشناسی Weather Channel

وب سایت The Weather Channel یکی از دیگر از نام‌های بسیار محبوبی است که در زمینه پیش بینی آب و هوا می‌توانید از آن استفاده کنید. این سایت مکان‌هایی را به شما نشان می‌دهد که می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به آب و هوا را در آن پیدا کنید. نام این وب سایت حتی همه چیز را توضیح داده است.

این وب سایت گزینه‌های زیادی را ارائه می‌کند که می‌توانیم به اطلاعات مربوط به آب و هوای زنده، اخبار آب و هوای محلی و موارد دیگر دسترسی پیدا کنیم. وقتی که وارد وب سایت شوید، دمای فعلی مکان‌های مورد نظر شما نمایش داده می‌شود و درست در زیر لوگوی وب سایت نمایش داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: هر آن چیزی که باید درباره اینترنت 5G بدانیم

همان‌طور که سایت به‌طور خودکار مکان شما را پین می‌کند، دیگر نیازی به تغییر دوباره آن در هنگام مراجعه دوباره نخواهید داشت. اگر بخواهید که وضعیت آب و هوایی اماکن دیگر را تماشا کنید، فقط باید با نوشتن نام آن مکان، جستجو را انجام دهید. این وب سایت همچنین گزینه‌ای را برای تغییر مقیاس دما قرار داده است که می‌توانید در قلب سانتی‌گراد یا فارنهایت آن‌ها را تنظیم کنید.

همچنین، شما می‌توانید به‌روزرسانی‌های آب و هوایی را به‌صورت ساعتی، روزانه، ۵ روز یک بار، آخر هفته‌ها یا ماهانه دریافت کنید. علاوه بر این، بهترین سایت هواشناسی این امکان را هم به شما داده است که فیدهای خبری را در سایت دریافت کنید. این جا همان جایی است که می‌توانید اطلاعاتی را در مورد تغییر الگوهای آب و هوا، به‌روزرسانی علمی و موارد دیگر را دریافت کنید.

نقشه‌هایی هم در وب سایت وجود دارد. این نقشه‌ها الگوهای آب و هوایی مناطق مختلف را نشان می‌دهد و همراه با آن، ویدیوهایی هم وجود دارد که در وب سایت‌های مرتبط می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کرده و پیشرفت‌های تکنولوژی را در زمینه پیش بینی شرایط آب و هوا دریافت کنید.

این بخش‌ها برای علاقه‌مندان فعالیت در این حوزه هم جالب توجه خواهد بود. علاوه بر آن، یک بخش اضافی دیگر هم داریم. شما برای پیگیری آلودگی و موضوعات مربوط به سلامت، می‌توانید به بخش Pollution و Health and Activities در بهترین سایت هواشناسی بروید. از معایب این برنامه هم می‌توانیم به تبلیغات زیاد سایت اشاره کنیم که مشخصا در بسیاری از سایت‌های این حوزه وجود دارد.

بهترین سایت هواشناسی


3. سایت هواشناسی Weather Underground

این وب سایت که با عنوان Wunderground هم شناخته می‌شود، وب سایت دیگری است که برای پیش بینی آب و هوا قابل استفاده است و اخبار محلی و به‌روزرسانی آب و هوا را در اختیار شما قرار خواهد داد. این وب سایت دارای حالت پرسش و پاسخ است و وقتی که یک سوال کلی از آن مطرح کنید، می‌توانید با دقت کاملی پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

سوال شما می‌تواند با این مضمون باشد که: «آب و هوای محلی منطقه من چگونه است؟». این سوال ساده‌ای است که یقینا انتظار داریم در برخورد با دقیق ترین سایت هواشناسی پاسخ مناسبی را برایش دریافت کنید. این وب سایت گزارش آب و هوای کوتاه و به‌روزرسانی شده را برای منطقه محلی شما خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب و راهنمای ضبط صدا با نرم افزار اوداسیتی

اگرچه، شما می‌توانید گزارش کاملا دقیقی از منطقه خود را هم تماشا کنید. این وب سایت همچنین از رادار آب و هوایی به‌صورت ریل تایم برای نقشه‌ها و بخش رادار خود استفاده می‌کند. اگر کسی در مورد وضعیت آب و هوای منطقه دیگری کنجکاو باشد، تنها کافی است که نام آن مکان را جستجو کرده و به پاسخ مناسب خود دست پیدا کند.

این وب سایت اطلاعاتی را هم در مورد آخرین اخبار آب و هوایی ارائه می‌دهد که در بقیه صفحات اصلی می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. بخش‌های دیگری هم برای جستجو در این سایت وجود دارد که می‌توانیم به شبکه حسگر، نقشه‌ها و رادار در کنار پیش بینی آب و هوای شدید اشاره کنیم. شما می‌توانید به اخبار و وبلاگ‌های این سایت در کنار برنامه‌های اختصاصی موبایل هم دسترسی داشته باشید.

شما با کمک این سایت می‌توانید هشدارهای لحظه‌ای را در وب سایت دریافت کنید. فراموش نکنید که بهتر است همیشه اپلیکیشن این برنامه را نصب کرده و در کنار بهترین سایت هواشناسی از خدمات این برنامه‌ها هم استفاده کنید.

نوتیفکیشن‌های لازم در مورد وضعیت آب و هوایی به شما ارائه می‌شود و بدون کوچک‌ترین خطایی در برنامه ریزی روزانه و هفتگی شما مثمر ثمر هستند. تنها ایراد ماجرا در رابط کاربری برنامه است که چندان خوشایند نیست و در برابر برنامه‌ها و وب سایت‌های دیگری که در لیست وجود دارد، نمی‌تواند نمره خوبی را دریافت کند.

بهترین سایت هواشناسی


4. سایت هواشناسی WeatherBug

سایت WeatherBug یکی دیگر از گزینه‌های محبوب در سطح اینترنت است که اطلاعات مربوط به پیش بینی آب و هوای آنلاین و اخبار مربوط به آب و هوا را به اشتراک می‌گذارد. شما می‌توانید وارد سایت شده و شرایط آب و هوایی را در نزدیکی خود تماشا کنید. این برنامه به‌صورت ساعتی است، اما در تنظیمات برنامه هم می‌توانید پیش بینی‌های یک روزه تا ده روزه را هم داشته باشید.

این سایت از یک بخش جالب Live Radar هم برای کاربران خود استفاده می‌کند که قادر به تماشای تمامی مناطق خواهید بود. این وب سایت تلاش می‌کند که دقیق ترین سایت هواشناسی کاربران بوده و بازدید زیادی هم به دست آورد. اشتراک گذاری آب و هوای دقیق همواره یکی از آرزوهای توسعه دهنده این وب سایت بوده است که داستان جالبی برای خودش دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش خروجی گرفتن ویدئو از نرم افزار پریمیر(Adobe Premiere)

یکی از بهترین سایت هواشناسی را شاهد هستیم که در زمینه آب و هوای مناطق جهان فعالیت می‌کند. قسمت اول این سایت دارای گزارش‌های آب و هوایی است که به‌صورت کامل توضیحات آن را هم می‌توانید دریافت کنید. بخش بعدی هم مربوط به آخرین سیستم اخبار است که مثل همیشه می‌توانید از منابع مختلف این اخبار را دریافت کرده و آن‌ها را تحلیل کنید.

در کنار تمام این موارد، بخش‌های دیگری هم داریم که باید به تهدیدات سونامی، چشم‌انداز ملی امروزی، مرکز طوفان در صورت وجود و بخش ویدیوها اشاره کنیم. شما می‌توانید اطلاعاتی از تهدیدهای بزرگ آب و هوایی را در طول بازه‌های زمانی خاصی دریافت کرده و مقاله‌های جالبی را برای آن‌ها بخوانید.

در بخش دیگر ماجرا می‌توانید اطلاعاتی گاهی سودمند از فعالیت‌هایی که باید در آب و هوای مختلف انجام دهید، در بهترین سایت هواشناسی دریافت کنید. این‌ها جنبه‌های اضافی سایت هستند و آن را تبدیل به یکی از دقیق ترین سایت هواشناسی در جهان می‌کند.

اگر اهل بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات آب و هوایی هستید، این وب سایت متفاوت از گزینه‌های دیگر است و می‌توانید در مواقعی که فرصتش را دارید، مقاله‌های سایت را خوانده و اطلاعات را برای منطقه خود تحلیل و بررسی کنید. امکان ارائه فیدبک به توسعه دهندگان سایت هم در این مواقع وجود دارد و بسیار جالب خواهد بود. از مشکلات سایت هم باید به تبلیغات اشاره کنیم که مثل همیشه به دلیل رایگان بودن امکانات آن، آزار دهنده است.

بهترین سایت هواشناسی


5. سایت هواشناسی Sat24.cc

وب سایت sat24.cc از جمله گزینه‌های معروف و محبوب هواشناسی است که به‌طور کامل با تمام ویژگی‌های لازم برای پیش بینی آب و هوای آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد. در واقع، این وب سایت به‌روزرسانی آب و هوایی را از طیف گسترده‌ای از وب سایت‌های آب و هوایی دیگر برداشته و آن را با شما به اشتراک می‌گذارد.

شما می‌توانید از بین منابعی که این سایت آن را انتخاب کرده است، یکی را که فکر می‌کنید دقیق‌تر است، انتخاب کنید. این کاملا به تجربه شما از کار با سایت‌های مختلف هم دارد و ممکن است که برخی از سایت‌ها که اتفاقا ناشناخته هستند، حداقل در مورد منطقه شما اطلاعات دقیق‌تری به همراه داشته باشند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین نرم افزارهای مخصوص تست پایداری کامپیوتر (پردازنده، رم، کارت گرافیک و …)

نقشه‌های متحرک این سایت همراه با رادار هواشناسی رایگان را هم داریم که به همین دلیل، این سایت به‌عنوان یکی از بهترین وب سایت‌های پیش بینی هوا شناخته می‌شود. این وب سایت یک سیستم گزارش آب و هوایی هم برای کل کره زمین دارد و فقط باید مکان خود را در نوار جستجو وارد کرده و اطلاعات مربوط به دمای مکان فعلی خود را از آن پیدا کنید.

اگر به بخش پایین وب سایت اسکرول کنید، می‌توانید پیش بینی هفت روزه را هم برای منطقه خود مشاهده کنید. در کنار آن، گزینه‌هایی مانند Rainviewet، Waves Height و Speed Test را هم داریم که در هنگام استفاده از این وب سایت برای شما فراهم خواهد شد. از معایب سایت هم باید به رابط کاربری درهم و برهم آن اشاره کنیم که پیدا کردن اطلاعات را سخت می‌کند.

بهترین سایت هواشناسی


6. سایت هواشناسی World Weather Online

سایت World Weather Online ادعا می‌کند که دقیق ترین سایت هواشناسی است. در تست‌هایی که ما داشتیم هم مشخص شد که گزارش‌های بسیار دقیقی در مورد اماکن مختلف ارائه می‌کند و مخصوصا در زمینه دمایی، سایت بسیار خوبی است. این وب سایت حاوی نقشه‌های متحرک و گزارش‌های دقیقی از دمای مکان شما است.

این وب سایت مانند نسخه‌های قبلی خود، پیش بینی آب و هوای سایر نقاط زمین را نیز ارائه می‌کند و می‌توانید شهرهای همسایه را نیز با دقیق‌ترین پیش بینی آب و هوایی بررسی کنید. به غیر از بخش‌های اصلی وب سایت، بخش‌های دیگری هم مانند Sport Weather، سیستم آب و هوایی مخصوص زمان تعطیلات با اطلاعات دقیق و همچنین آخرین پست‌های وبلاگ هم وجود دارد.

این اطلاعات که توسط سایت ارائه می‌شوند، کاملا مفید بوده و در کنار پیش بینی آب و هوایی دقیق به درد شما خواهند خورد. این وب سایت دارای گزینه‌های بیشتری هم در منو است و می‌توانید به API برای توسعه دهندگان، نقشه‌ها، فعالیت‌ها، کره زمین، ویدیوها و موارد دیگر اشاره کنیم.

این وب سایت تمام تلاش خود را کرده است که در نسخه جدید، ایرادات را برطرف کرده و همچنان اطلاعات جامع و کاملی را در مورد نقشه آب و هوایی جهان ارائه کند. این وب سایت هم مشکلاتی دارد که این‌بار مربوط به تبلیغات نیست. بلکه کند بودن آن در برخی از مواقع توسط برخی از کاربران دیده شده است و نشان می‌دهد که هنوز بهینه‌سازی خوبی روی آن صورت نگرفته است.

بهترین سایت هواشناسی


7. سایت هواشناسی Windy

وب سایت Windy یکی از محبوب‌ترین وب سایت‌های مربوط به پیش بینی آب و هوا است. این وب سایت شرایط جوی زنده و داده‌های مربوط به رادار را به‌صورت ریل تایم در اختیار شما می‌گذارد و می‌توانید همراه با جزئیات بیشتری نسبت به سایت‌های دیگر،‌ آن‌ها را دریافت کنید. مطالب مرتبط با گزارش‌های آب و هوایی در سراسر جهان در این سایت وارد شده است و می‌توانید نقشه دمای مربوط به مکان فعلی خود را نیز دریافت کنید.

می‌توانید چند گزینه متفاوت را در کنار هم تماشا کرده و ببینید که گزارش دمایی با گزارش آب و هوایی چه مشترکاتی با همدیگر دارند. بخش منو این سایت هم دارای اخبار مربوط به آب و هوا بوده و می‌توانید از سیستم ردیاب طوفان، تنظیمات دیگر و برخی از گزینه‌های سودمند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین نرم افزار تست سلامت هارد برای ویندوز ۱۰

همه این ابزارها کار شما را راحت‌تر خواهند کرد و می‌توانید کم کم سریع‌تر از سایت استفاده کنید. علاوه بر این، یکی از نمونه‌های بهترین سایت هواشناسی جنبه‌های دیگری مانند باران و رعد و برق را نیز به‌عنوان اطلاعات به شما ارائه داده و کیفیت هوا، ابرها، امواج و بسیاری از موارد تخصصی دیگر را نیز به شما ارائه می‌کند.

علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید برای راحتی بیشتر، وارد وب سایت شده و گزارش مربوط به آب و هوا را در شبکه‌های اجتماعی هم به اشتراک گذارید. خود سایت این قابلیت را در اختیار شما قرار داده است و نیاز به اشتراک گذاری دستی نخواهید داشت. از معایب این سایت می‌توانیم به یک سری ناملایمات در ارائه اطلاعات اشاره کنیم که توسط کاربران زیادی در این برنامه گزارش شده است.

بهترین سایت هواشناسی


8. سایت هواشناسی Ventusky

ونتو اسکای مانند نسخه قبلی که معرفی کردیم، یک نقشه زنده در پس زمینه دارد که به تعداد زیادی گزینه‌های مختلف مجهز شده است. شما می‌توانید لوکیشن‌های مختلف را روی نقشه پیدا کرده و با وارد کردن آن در نوار جستجو، گزارش دقیقی از آب و هوا را دریافت کنید. می‌توانید آن‌ها را جستجو کرده و به نتایج دقیق‌تری دست پیدا کنید.

برای اینکه آب و هوای لوکیشن فعلی خود را دریافت کنید، باید وب سایت را باز کرده و اطلاعات مربوط به آب و هوا را برای آی پی خود پین کنید. یکی از نکات ضعف بزرگ این سایت، مربوط به شرایط جوی است که به‌صورت تکی نمایش داده نمی‌شود و باید همراه با اطلاعات زاید دیگر دریافت کنید.

با این حال، این سایت رابط کاربری چشم نوازی دارد که جنبه منفی آن را به خوبی جبران می‌کند. از معایب این سایت هم می‌توانیم به این نکته اشاره کنیم که فقط گزارش آب و هوایی توسط سایت ارائه می‌شود و هیچ ویژگی اضافی دیگری را دریافت نخواهید کرد. این موضوع سبب می‌شود که وب سایت‌های دیگر بتوانند در نقش دقیق ترین سایت هواشناسی عمل کرده و با چند راهکار بیشتر، مخاطبین بیشتری را جذب کنند.

این وب سایت حداقل رابط کاربری جالبی دارد و البته که می‌توانست با ارائه اپلیکیشن قابل استفاده در گوشی‌های اندرویدی و آیفون، کمی وضعیت خود را بهبود بخشد. هنوز هم وقتی این سایت در لیست ما قرار گرفته است، یعنی ارزش بررسی را دارد.

بهترین سایت هواشناسی


9. سایت هواشناسی Forecast-io

وب سایت Forecast.io یکی از ابزارهای جدید و جالبی است که در سال ۲۰۱۳ توسعه یافته است. این وب سایت در ابتدا گزارشی مختصر و به‌صورت انیمیشنی از آب و هوای منطقه را برای شما ارائه می‌داد. دما، مکان مورد نظر، شرایط فعلی و پیش بینی‌های ساعتی، همان چیزهایی بودند که در ادامه به این سایت اضافه شده و سبب شدند که با یکی از دقیق ترین سایت هواشناسی روبرو باشیم.

این اطلاعات ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در اختیار شما قرار داده شده و اطلاعات کوتاهی برای بررسی ساده‌تر آب و هوایی در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته این اطلاعات مربوط به نگاه اول است و می‌توانید گزارش‌های دقیق پیش بینی آب و هوا را مانند داده‌های بلند مدت، خطوط مربوط به پیش بینی و بخش‌های اضافی مانند داده‌های رادار را نیز داشته باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی 10 نرم افزار بنچمارک کارت گرافیک + انواع روش های انجام

با کمک این سایت می‌توانید نقشه‌های آب و هوایی با کیفیتی را دریافت کرده و مدام با اسکرول به پایین، اطلاعات را جزئی‌تر کنید. این وب سایت بیشتر به دلیل پیش بینی‌های دقیقی که از آب و هوا مخصوصا در ۴۸ ساعت اول ارائه می‌کند، معروف شده است و حتی در لیست ۱۰ تای ما در دقیق ترین سایت هواشناسی قرار می‌گیرد.

این سایت طراحی مختصر و مفیدی هم دارد و اگر قصد دارید که صرفا به اطلاعاتی که واقعا به آن‌ها نیاز دارید دسترسی پیدا کنید، یقینا باید از این سایت استفاده کنید. از معایب سایت هم می‌توانیم به تبلیغات زیاد آن اشاره کنیم که البته در کنار کند شدن سایت در برخی از مواقع، می‌تواند شما را اذیت کند. فراموش نکنید که این سایت نوپا است و می‌توانید در آینده پیشرفت کند.

بهترین سایت هواشناسی


10. سایت هواشناسی Weatherspark

این سایت هم موفق می‌شود جایگاه خوبی را در لیست مراجع مهم هواشناسی ما در اختیار بگیرد. چرا که داده‌های دقیق آب و هوایی از جمله نمودارهای هر شهر، نمودارهای مربوط به بازه‌های زمانی و المان‌های دیگر را به نمایش گذاشته و می‌توانید نحوه نمایش آن‌ها را نیز به‌صورت یک ستونه یا چند ستونه تعیین کنید.

این وب سایت دارای یک سری بخش‌های اضافی هم است که شامل سرعت باد، بارش، میانگین دما، نمودارهای دما در طول یک روز، هفته یا حتی روند سالانه است. شما می‌توانید یکی از دقیق‌ترین وب سایت‌های پیش بینی آب و هوا را داشته باشید تا متوجه شوید که چه زمانی می‌توانید به مسافرت رفته و بدون مشکل هم زمان بازگشت خود را تعیین کنید.

شما متوجه خواهید شد که چه روزی بارانی بوده و چه روزی آفتاب سراسر روز را احاطه خواهد کرد. از معایب سایت Weatherspark هم می‌توانیم به مشکل‌دار بودن در برخی از زمان‌های خاص اشاره کنیم که سایت به دلیل مراجعه زیاد از کار افتاده و پیش بینی هوا با تاخیر انجام می‌شود. این سایت رابط کاربری پیچیده‌ای هم دارد و تبلیغات زیاد آن سبب می‌شود که تجربه کاربران کمی با مشکل روبرو شود.

شما می‌توانید از یکی از دقیق ترین سایت هواشناسی جهان بازدید کرده و از نکات مثبت آن برای آگاهی از شرایط آب و هوایی استفاده کنید. مشاهده وضعیت تنها مربوط به فعالیت‌های سرگرمی نیست و می‌توانید برای کارهای خود در فضاهای باز هم برنامه‌ریزی کنید. این امکانات به بهترین شکل ممکن برای شما فراهم شده است و بدون مشکل می‌توانید از آن استفاده کنید.

بهترین سایت هواشناسی


11. سایت هواشناسی National Weather Service

سرویس ملی آب و هوا که NWS نامیده شده است، یکی از بهترین سایت‌های آب و هوایی جهان بوده و اطلاعات خود را در طریق مجموعه‌ای از مراکز ملی و منطقه‌ای در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارد. این سایت به بیش از ۱۲۰ اداره محلی پیش بینی آب و هوا دسترسی دارد اکثر خدمات این سایت دارای مالکیت عمومی هستند و به‌صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

این وب سایت پیش بینی آب و هوا، هشدارهای مربوط به آب و هوای خطرناک و سایر موارد مختلف مرتبط با آب و هوا را به‌منظور حفاظت، ایمنی و تامین اطلاعات عمومی کاربران، در اختیار سازمان‌ها و عموم قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: معرفی 7 نرم افزار برای تست عملکرد و بنچمارک کامپیوتر

NES بخشی از اداره ملی اقیانوسی و جوی شعبه بازرگانی آمریکا است که دفتر مرکزی آن در شهر واشنگتن قرار دارد. از سال ۱۸۹۰، این آژانس به‌عنوان اداره هواشناسی ایالات متحده شناخته شده است، اما در سال ۱۹۷۰ هم نام خود را تغییر داده بود.

این وب سایت می‌تواند اطلاعات آب و هوایی ساعتی، هشدارهای آب و هوایی خطرناک در مناطق مختلف و همچنین اطلاعات بین‌المللی را در اختیار علاقه‌مندان گذارد. کاربران هم می‌توانند دقیق‌ترین داده‌هارا از ایستگاه‌های ‌آب و هوایی رسمی دریافت کرده و به ماهواره‌های در حال گردش و سایر منابع دسترسی پیدا کنند.

بهترین سایت هواشناسی

قابلیت‌های جذاب سایت

فراموش نکنید که National Weather Service به عنوان یکی از نمونه‌های بهترین سایت هواشناسی، حجم عظیمی از داده‌ها، مباحثه‌ها و نقشه‌ها را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، آتش سوزی‌های جنگلی و سایر اطلاعات آتش سوزی مانند شاخص‌های خشکسالی و گرما نیز در آن نمایش داده خواهد شد.

همین امکانات جامع سبب شده است که بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی از اطلاعات همین سایت برای ارائه پیش بینی آب و هوا استفاده کنند. دقت داشته باشید که این سایت به‌صورت ملی در ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کند و خیلی از امکانات آن صرفا برای همین کشور توسعه داده شده است. اما هنوز هم ابزارهایی دارد که به‌صورت جهانی در اختیار علاقه‌مندان است.

از معایب سایت هم می‌توانیم به Weather Story اشاره کنیم که امکان ارائه گزارش وضعیت آب و هوا به‌صورت گرافیکی را دارد، اما این المان‌های گرافیکی خیلی اوقات درست نشان داده نمی‌شوند و صفحه‌های برخی از مناطق هم به درستی کار نمی‌کند. نقشه مربوط به خطرات آب و هوایی، علیرغم اینکه درست نشان داده می‌شود، اما ممکن است که خیلی اوقات به‌روز نشده باشند.

این بخش طرفداران کمتری دارد و به همین دلیل، سایت هم گاهی اوقات در به‌روزرسانی اطلاعات آن غافل می‌شود. نکات منفی این سایت چندان مهم نیستند و می‌توانید از ابزارهای اصلی آن به‌صورت بین‌المللی استفاده کنید.

بهترین سایت هواشناسی


12. سایت هواشناسی Weather Zone

این سایت یکی از دقیق‌ترین گزینه‌ها برای هواشناسی است که مشخصات دقیق همراه با پیش بینی ۱۰ روزه را برای شما خواهد داشت. در این سایت می‌توانید رادارهای مختلف باران را دریافت کرده و سپس به سراغ هشدارهای BOM بروید. موارد دیگر هم در اختیار شما قرار داده می‌شود.

شما با کمک پیش بینی اداره هواشناسی، می‌توانید به مدل‌های اپتیک به وضوح بالا دسترسی پیدا کنید. این وب سایت می‌تواند پیش بینی‌های دقیق را برای کل جهان ارائه دهد و هواشناسان زیادی هم به عنوان کارشناس در سایت حضور دارند تا کاملا روی اطلاعات نظارت داشته باشند.

بیشتر بخوانید: آموزش اورکلاک کردن پردازنده CPU + معرفی نرم افزار Extreme Tuning Utility

سایت Weather Zone یک برنامه آب و هوایی جذاب هم دارد که برنده جوایز بین‌المللی شده است. این برنامه توسط سازمان جهانی هواشناسی هم به رسمیت شناخته شده است و با کسب ۳ جایزه مختلف برای کیفیت اطلاعات آب و هوایی، هشدارها و رابط کاربری، موفق شده است که نظر مثبت کاربران را به خود جذب کند.

سازمان جهانی هواشناسی یکی از آژانس‌های سازمان ملل است که به کارهای مربوط به این زمینه نظارت دارد. وب سایت اطلاعات آنلاینی از صدها ایستگاه آب و هوایی خود در سراسر جهان را به‌صورت خودکار به نمایش می‌گذارد.

بهترین سایت هواشناسی

قابلیت‌های جذاب سایت

این اطلاعات شامل دما، باد، نقطه شبنم، رطوبت، فشار و باران از سایت ۹ صبح هر روز است. یکی از نمونه‌های بهترین سایت هواشناسی می‌تواند اطلاعات مربوط به پیش بینی ۱۰ روزه را برای حداقل/حداکثر دما، احتمال بارندگی و میزان احتمالی بارش ارائه کرده و حتی سمت و سوی باد در ساعات مختلف شبانه روز را نیز ارائه کند.

زمان طلوغ و غروب خورشید نیز توسط همین اطلاعات به نمایش گذاشته می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید. داده‌های مربوط به دمای ساعتی، احتمال بارش باران و پیش بینی باد هم در نمایشگر گرافیک تعاملی سایت ارائه شده است و می‌توانید به سراغش بروید.

اطلاعات جذاب دیگری هم وجود دارند که احتمالا زمان بازدید شما از سایت Weather Zone را بالا می‌برند. اخبار و فیلم‌های هواشناسی روزمره را می‌توانید در بخش فیدها دریافت کنید. هشدارهای هواشناسی به‌صورت ریل تایم از اداره هواشناسی پخش می‌شود و ساکنین آمریکا می‌توانند از Bureau of Meteorology آن‌ها را تماشا کنند.

هشدارهای مربوط به رعد و برق در حومه نمایش داده شده و می‌توانید از چنین موقعیت‌هایی به دور بمانید.رادار مربوط به باران هم به‌صورت محلی و ملی نمایش داده می‌شود و حتی نقشه‌های مربوط به رعد و برق هم در سایت نمایش داده می‌شوند. اعلان‌های زیادی برای هشدارهای مربوط به آب و هوا هم وجود دارد که قابل توجه هستند.

بهترین سایت هواشناسی

اطلاعات گرافیکی جالب سایت

در بهترین سایت هواشناسی می‌توانید اعداد و ارقام مربوط به UV و زمان تماشای آن را دریافت کنید. پیش بینی مربوط به گرد و خاک ارائه می‌شود. البته این اطلاعات برای همه مناطق نیست و هر لوکیشنی که بیشترین احتمال را در این زمینه داشته باشد، این اطلاعات را دریافت می‌کند.

مشاهدات موجود در ۲۴ ساعت گذشته هم ذخیره‌سازی شده است و می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. یک رادار متحرک از ۵۸ لوکیشن خاص را هم داریم که جزو رادارهای ترکیبی ملی هستند. ماهواره‌های متحرک هم وجود دارند که علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات آن را به‌صورت آنلاین تماشا کنند.

بیشتر بخوانید: بدافزارها چه خطری برای ما دارند؟

از معایب سایت هم می‌توانیم به خطا در برخی از بخش‌های سایت اشاره کنیم که با توجه به عملکرد خوب بسیاری از بخش‌ها، این خطاها چندان جلب نظر نمی‌کند. برخی از بخش‌ها هم اطلاعات را بسیار کند نمایش می‌دهند. بخش Weatherzone سایت هم معمولا کند عمل می‌کند و نمی‌توانید اطلاعات را به‌صورت لحظه‌ای تماشا کنید.

این‌ها ایراداتی هستند که به دلیل گستردگی بیش از اندازه سایت و حجم زیاد کاربران وجود دارد و صرفا باید با مدیریت بازدید خود از سایت، سعی کنید که چندان با این موارد اذیت کننده روبرو نشوید. در این صورت مشکل خاصی نخواهید داشت.

بهترین سایت هواشناسی


13. سایت هواشناسی Windfinder

Windfinder هم یکی از بهترین سایت‌های هواشناسی است که تمام اطلاعات مربوط به باد، آب و هوا، جزر و مد و امواج را در هر نقطه از جهان به نمایش می‌گذارد و بیشتر برای کاربرانی مناسب است که ورزش‌هایی مانند کایت سواری، قایقرانی، موج سواری، دوچرخه سواری، ماهیگیری، پاراگلایدر، پیاده‌روی و گزینه‌های مشابه را انجام می‌دهند.

این افراد می‌توانند از گزارش‌های پیشرفته پیش بینی آب و هوای این سایت استفاده کرده و گزارش دقیقی از آب و هوا را دریافت کنند. در این شرایط می‌توانند به‌شکل ایمن‌تری به این قبیل ورزش‌ها بپردازند.

پیش بینی‌های دقیق و مطمئن باد و آب هوا به شما این اطمینان را می‌دهد که همیشه مکانی با بهترین شرایط بادی، موج‌ها و آب و هوا را پیدا کرده و اقدام به ورزش کنید. علاوه بر این، سایت Windfinder اندازه‌گیری‌های فعلی باد و مشاهدات آب و هوا را برای آگاهی لحظه‌ای از شرایط آب و هوایی ارائه خواهد داد.

رابط کاربری این وب سایت هم برای استفاده بسیار واضح و جذاب است و سادگی را همچنان حفظ کرده است تا بتوانید گشت و گذار ساده‌تری را در سایت تجربه کنید. علاقه‌مندان با کمک این رابط کاربری می‌توانند پیش بینی‌های دقیق باد و آب و هوا را برای بیش از ۴۵ هزار لوکیشن در سراسر جهان دریافت کنند.

بهترین سایت هواشناسی

قابلیت‌های جذاب سایت

سایت Windfinder نقشه باد را نیز همراه با جهت نمایش داده و آن را در منطقه شما به نمایش می‌گذارد. اندازه‌گیری باد فعلی و مشخصات آب و هوایی هم به‌صورت زنده نمایش داده می‌شود. این سایت از اطلاعات بیش از ۲۱ هزار ایستگاه هواشناسی در سراسر جهان استفاده می‌کند تا بتواند این اطلاعات جذاب را در اختیار شما گذارد.

پیش بینی جزر و مد در بیش از ۸ هزار نقطه سراسر جهان فراهم شده است و می‌توانید ارتفاع موج، دوره موج و جهت آن را نیز دریافت کنید. می‌توانید لوکیشن‌های مورد علاقه خود را ذخیره کرده و همواره سریع‌تر به اطلاعات آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: روش تبدیل پی دی اف به ورد با گوشی؛ برنامه‌های مخصوص تبدیل فایل PDF

می‌توانید آب و هوای سفر را برای مقاصد تعطیلات خود هم بررسی کنید و همیشه قرار نیست که صرفا اطلاعات همان منطقه به شما ارائه شود. اندازه‌گیری سرعت باد برحسب گره، بوفور، کیلومتر در ساعت، متر بر ثانیه و مایل در ساعت ذکر شده است. پارامترهای نمایش داده شده شامل سرعت و جهت باد، دمای هوا، دمای حسی، ابرها، بارش، فشار هوا، پارامترهای موج مختلف و سطح آب هنگام جزر و مد است.

وب کم هایی هم در سراسر جهان وجود دارد که هنگام بررسی آب و هوا می‌توانید آن را تماشا کنید. نقشه‌های مربوط به توپوگرافی نیز ارائه شده است و تصویربرداری ماهواره‌ای از یک نمای کلی شرایط آب و هوایی هم ارائه خواهد شد. شما می‌توانید مسیریابی آب و هوایی را به کمک سیستم نویگیشن سایت هم انجام دهید.

این سایت در نسخه‌های جدید خود، پیش بینی‌ها را بهینه‌سازی کرده است و گزارش‌هایی را به‌صورت متنی و فرمت‌های دیگر ارائه می‌کند که برای خوانایی بهتر در هنگام حرکت کاربردی است. از این گزارش‌ها می‌توانید در دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنید. هیچ نکته منفی خاصی در سایت وجود ندارد و یکی از معدود گزینه‌هایی است که تجربه بهینه بدون هیچ گونه باگ و مشکل را برای شما فراهم کرده است.

بهترین سایت هواشناسی


14. سایت هواشناسی The Weather Network

سایت The Weather Network به‌عنوان یکی از نمونه‌های دقیق ترین سایت هواشناسی شناخته می‌شود و متعلق به Pelmorex Media است. این سایت اطلاعات آب و هوای دقیق را برای شبکه‌های تلویزیونی فراهم کرده و در سیستم‌ عامل‌های دیجیتال مانند برنامه‌های موبایل و تبلت و وب سایت‌های واکنش‌گر نیز از اطلاعات این سایت استفاده می‌کنند.

در حال حاضر، این سایت با برندهای موفق زیادی همکاری می‌کند و سبب شده است که از آن‌ها در فرانسه، کانادا، اسپانیا، آلمان و آمریکای لاتین به شکل ویژه استفاده کنند. این وب سایت دمای فعلی، پیش بینی روزانه و ساعتی، زمان طلوع و غروب خورشید، رطوبت، سرعت باد و فشار هوا را با آب و هوای روزمره نمایش داده و اطلاعات دقیق فردای آن روز را نیز ارائه می‌کند.

شما می‌توانید باران، دما و باد را با ویجت رادار شبکه آب و هوایی محلی رادار آب و هوا پیگیری کنید. این برنامه هیچ گونه عیب یا باگ خاصی ندارد و همین سبب شده است که شبکه‌های تلویزیون هم اعتماد بیشتری به آن به عنوان یک مرجع آب و هوایی داشته باشند.

می‌توانید از اطلاعات سایت برای ساخت اپلیکیشن برای موبایل و تبلت استفاده کرده یا اینکه در سایت‌های خود، از افزونه‌های آن استفاده کنید. علاقه‌مندانی که با فضای پیچیده سایت‌های دیگر چندان آشنا نیستند، می‌توانند با برنامه The Weather Network به فضای ساده‌تری از پیش بینی آب و هوا دسترسی پیدا کنند.

بهترین سایت هواشناسی


15. سایت هواشناسی Noaa.gov

این سایت یکی از دقیق‌ترین‌ها است و منوی آب و هوای محلی را برای‌تان ارائه می‌کند. منوی آب و هوا در سمت راست و بالای سایت قرار دارد و به کمک این گزینه می‌توانید وضعیت آب و هوای شهر خود را به‌صورت دقیق مشاهده کنید. برای این منظور، باید نام شهر و کد پستی خود را وارد کنید و سپس با Enter به تماشای آن بنشینید.

در این صفحه، می‌توانید آخرین اخبار و ویژگی‌های آب و هوایی را در کنار تغییرات جوی و اخبار پیش بینی تماشا کرده و اطلاعات مفصلی را دریافت کنید. سیستم Noaa.gov با ارائه اطلاعات بهتر برای تصمیم‌گیری، کمک می‌کند که همواره در شرایط آب و هوایی مناسب از منزل خارج شده و مشکلی برای‌تان پیش نیاید. گفتنی است که این سایت از هیچ نکته منفی هم برخوردار نیست.

بیشتر بخوانید: 10 روش ساده برای پیدا کردن مدل کارت گرافیک در هر سیستمی که دارید


16. سایت هواشناسی World Weather Information Service

پس از بررسی وضعیت آب و هوایی و پیش بینی آب و هوای جهان از طریق World Weather Information Service، با خیال راحت می‌توانید به نقاط مختلف جهان سفر کنید. این وب سایت بین‌المللی است و اطلاعات مربوط به آب و هوای جهان را به بهترین شکل ممکن فراهم می‌کند.

این وب سایت توسط سازمان جهانی هواشناسی ارائه شده است و یکی از بهترین گزینه‌هایی است که اطلاعات دقیق و به روز را در اختیار شما می‌گذارد. درست مانند سایر سایت‌ها، این وب سایت هم یک نقشه تعاملی در صفحه اول خود ارائه می‌دهد و شما را قادر می‌سازد که دمای فعلی، الگوهای آب و هوایی و پیش بینی‌های فعلی را مشاهده کنید.

به غیر از نقشه، این وب سایت یک نوار کناری هم دارد که به شما این امکان را داده است که مکان خاصی را در سراسر جهان انتخاب کرده و اطلاعات مربوط به آن را دریافت کنید.

این امکان‌ها براساس حروف الفا مرتب شده‌اند و بنابراین، می‌توانید برای یافتن هر مکان دلخواه، سریع اسکرول کرده و لوکیشن مدنظر خود را پیدا کنید. پس از انتخاب لوکیشن مورد نظر، نقشه روی بخش خاص متمرکز خواهد شد و می‌توانید یک سری تب‌های جداگانه هم باز کرده و اطلاعات چند منطقه را به صورت همزمان تماشا کنید.

بهترین سایت هواشناسی


17. سایت هواشناسی Excite Weather

بر خلاف سایر سایت‌ها، وب سایت Excite Weather از یک صفحه کاملا ساده در بدو ورود استفاده می‌کند. برخلاف سایت‌های مشابه، هیچ نقشه پویا و تعاملی در صفحه اول قرار داده نمی‌شود تا لودینگ سایت با کندی مواجه نشود. در عوض، فهرستی از محتوای موجود همراه با یک جا به جایی بین نقشه آمریکا و نقشه بین‌المللی وجود دارد که کار شما را برای دسترسی به گزینه‌های مختلف ساده‌تر می‌کند.

برای اطلاع از وضعیت آب و هوا و پیش بینی‌های فعلی، کافی است که یک منطقه را انتخاب کرده و بین وضوح بالا، وضوح پایین، تصویر ماهوره‌ای و بارش منطقه‌ای، یکی را انتخاب کنید.

بلافاصله در این شرایط نقشه‌های ارائه شده توسط The Weather Channel را تماشا خواهید کرد. نقشه‌ها همواره به‌روز هستند و حتی اگر به جای نقشه‌های پویا، نقشه‌های استاتیک دریافت کنید، اطلاعات کاملا دقیق هستند و می‌توانید از آن‌ها برای پیش بینی دقیق بهره ببرید.

این سایت لودینگ سریعی دارد و عدم استفاده از نقشه بزرگ در صفحه اول، باعث رضایت بیشتر کاربران شده است. اگر کاربر مبتدی هستید و دوست دارید که ساده‌تر به وضعیت آب و هوایی شهر خود دست پیدا کنید، Excite Weather می‌تواند یکی از نمونه‌های دقیق ترین سایت هواشناسی برای شما باشد.

بهترین سایت هواشناسی


نکات مهم در پیش بینی شرایط آب و هوا

اگر جستجوی وضعیت آب و هوا در وب سایت‌های مختلف برای شما دردسر ساز است، می‌توانید پیش بینی آب و هوا را از طریق مرورگر خود هم انجام دهید. برای این منظور، می‌توانید از گوگل استفاده کرده و تنها با تایپ «وضعیت آب و هوا در لوکیشن مربوطه»، قطعه‌ای از جزئیات نمایش داده شده را تماشا کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر هم روی آن کلیک کنید.

به‌عنوان یادآوری، گوگل اطلاعات آب و هوا را از سایت وب سایت‌ها دریافت می‌کند و بنابراین، می‌توانید هنگام نمایش اطلاعات، بازدید مستقیم از سایت را هم انتخاب کنید. البته به منظور چک کردن سریع آب و هوا، یک جستجوی ساده کافی است.

بیشتر بخوانید: بهترین روش مخفی کردن ناچ گوشی اندروید + (یه راهکار ساده)

بهترین وب سایت برای هواشناسی

از آن‌جایی که بیشتر اوقات ما نیاز داریم که به وضعیت آب و هوایی دسترسی پیدا کنیم، بهتر است که وب سایت‌های دقیق‌تر را انتخاب کنیم. مخصوصا اگر مسافر چند روزه هستید، آب و هوای مناطق اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. ما امیدوار هستیم که این لیست به درد شما خورده و بتوانید از آن‌ها برای مطلع شدن از وضعیت آب و هوایی و برنامه‌ریزی برای آن استفاده کنید.

شما نیز می‌توانید نظرات خود را با ما در میان گذاشته و بگویید که کدام یک از این سایت‌ها بیشتر نظر شما را جلب کرده است؟ آیا به استفاده از سایت‌های هواشناسی عادت دارید؟ یا اینکه وضعیت آب و هوا را از ویجت‌های گوشی هوشمند خود چک می‌کنید؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

بهترین سایت هواشناسی


نتیجه‌گیری

در بین همه وب سایت‌هایی که معرفی شد، Windy یک گزینه عالی و دوست داشتنی است. این سایت می‌تواند پیش بینی آب و هوا را به شکل جامع از طریق یک رابط کاربری آسان در اختیار شما گذارد و همین سادگی سبب شده است که دسترسی به سایت و بررسی تمام آمارهای مربوط به آب و هوا در مقایسه با سایر گزینه‌های موجود در این سایت، بسیار ساده‌تر باشد.

این سایت از یک رابط کاربری تعاملی کامل استفاده می‌کند و راحتی را برای شما به ارمغان آورده است. بنابراین، شاید بدون نیاز به بررسی سایت‌های دیگر معرفی شده در این مطلب، Windy بدون اغراق یک گزینه عالی برای شما باشد.


سوالات متداول

همواره در بررسی وضعیت آب و هوایی و نحوه استفاده از سایت‌ها و برنامه‌ها، یک سری سوال متداول وجود دارد که ممکن است شما نیز با آن درگیر شده باشید. به همین دلیل، ما هم در ادامه چند سوال مهم را بررسی کرده و سعی می‌کنیم که پاسخ‌های مناسبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

هر چه قدر که با دقیق ترین سایت هوانشناسی روبرو باشید، باید علم استفاده از سایت را داشته و با آمار و ارقام ارائه شده غریبه نباشید.

بهترین سایت هواشناسی

کدام وب سایت پیش بینی هواشناسی دقیق‌تر عمل می‌کند؟

علیرغم اینکه همه وب سایت‌های ذکر شده اطلاعات قابل اعتمادی را در اختیار شما می‌گذارند، اما ما AccuWeather را به‌عنوان دقیق‌ترین گزینه انتخاب می‌کنیم. چرا که اکثریت قریب به اتفاق مردم از آن برای دریافت دقیق‌ترین آمار استفاده کرده و اطلاعات آب و هوایی مربوط به منطقه خودشان را دریافت می‌کنند.

شما هم می‌توانید هم از سایت و هم از اپلیکیشن اختصاصی این پلتفرم استفاده کرده و در گوشی هوشمند خود، آنی وضعیت آب و هوا را چک کنید. یک ویجت خوب و کاربردی هم برای نسخه موبایل ارائه شده است که حتی نیاز به باز کردن برنامه را در موبایل برطرف می‌کند.

بیشتر بخوانید: ریکاوری عکس پاک شده از گوشی + بازیابی تصاویر خاطره انگیز شما

آیا AccuWeather از Weather Channel و Weather Undergrpund بهتر است؟

دو سایت هواشناسی یاد شده هر دو نسبتا خوب هستند، اما با این حال، وقتی صحبت از جزئیات به میان کشیده می‌شود، AccuWeather قطعا می‌تواند جلوتر از رقبا عمل کند. این سایت از همه گزینه‌های لیست معروف‌تر است و حتی در پلتفرم‌های اندروید و iOS هم به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده است.

سازندگان رابط کاربری آن را توسعه داده و سعی می‌کنند گزینه‌ای را روانه بازار کنند که کاربران بتوانند بیشترین ارتباط را با آن برقرار کنند. به همین دلیل، ما نیز هیچ سایتی را جلوتر از آن برای ارائه اطلاعات دقیق و هوایی معرفی نمی‌کنیم.

بهترین سایت هواشناسی

مطمئن‌ترین روش برای پیش بینی آب و هوا چیست؟

سه سایت Windy، AccuWeather و The Weather Channel به‌عنوان سه منبعی یاد می‌شوند که برای دریافت مطمئن‌ترین اطلاعات پیش بینی آب و هوا کاربرد دارند و می‌توانید روی آن‌ها حساب ویژه باز کنید. این سایت‌ها قابل اعتماد هستند و هر روز هم به دلیل جذب بازدیدهای بیشتر، می‌توانند نفوذ بیشتری را کسب کنند.

اگر شما نیز گزینه‌های دیگری را می‌شناسید که در این لیست نیامده است، می‌توانید به ما معرفی کنید. به نظر شما برای بررسی وضعیت آب و هوایی، سایت مناسب‌تر است یا اپلیکیشن موبایل؟ شما کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

بهترین سایت های هواشناسی کدامند؟

سه سایت Windy، AccuWeather و The Weather Channel به‌عنوان بهترین سایت های هواشناسی شناخته می‌شوند. شما می‌توانید مطمئن ترین و دقیق ترین اطلاعات هواشناسی را در این سایت ها پیدا کنید.

آیا اپلیکیشن اختصاصی برای هواشناسی وجود دارد؟

برای اطلاع از وضعیت آب و هوا شما می‌توانید هم از سایت و هم از اپلیکیشن اختصاصی پلتفرم AccuWeather استفاده کنید. این پلتفرم یک ویجت کاربردی هم برای موبایل ارائه داده که حتی نیاز به باز کردن برنامه هم ندارد.

پیش بینی هواشناسی کدام سایت دقیق تر است؟

تمام سایت های ذکر شده اطلاعات خوب و دقیقی در اختیار شما می‌گذارند. اما از نظر مردم AccuWeather به عنوان دقیق ترین گزینه انتخاب شده است.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به فروشگاه مقداد آی تی و مجله مقداد آی تی مراجعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 75

هنوز امتیازی ثبت نشده

هیچ مطلبی برای نمایش وجود ندارد

پاسخ به این نظر

لطفا متن کامنت خود را بنویسید!
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید
این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.